Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια μια ερωτηση εχω ενα τραγουδι που εχει και την εικονα του album και μου την δειχνει οταν παιζω το τραγουδι το θεμα ειναι οτι μου την δειχνει και σε αλλα τραγουδια πραγμα που δεν θελω πως θα το κανω να μου δειχνει την εικονα μονο στο συγκεκριμμενο τραγουδι? και κατι αλλο πως περναω μια εικονα σε ενα τραγουδι?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

στη συνεχεια των εντυπωσεων μου για την jvο

 

ΠΑΙΔΙΑ ΠΑΙΖΕΙ FLASH VIDEO 720P :w00t::w00t::w00t::w00t:

 

μιλαμε δεν υπαρχει αυτο!!!

το παιζει τελειως απροβληματιστα και ταυροχρονα σκρολαρεις στην σελιδα και δεν κολαει καθολου!!!

πραγματικα το ιντερνετ στην 2.3 παραδιδει μαθηματα

ειμαι παρα πολυ εντυπωσιασμενος

να που τελικα η διαφορα στην ταχυτητα που θα εφερνε η 2.3 γινεται καπου ορατοτατη :D

 

στις froyo δεν επαιζε ουτε το 480p καλα καλα...

το Gps το τεσταρες καθολου φιλε ?

δεν ξερω αν λεει κατι αυτο, αλλα πλεον και το Galaxy της γυναικας μου απολαμβανει JVO !!!!

εγω μεχρι τωρα ειμαι ευχαριστημενος σε ολα. και η μπαταρια ειναι μια χαρα. τωρα ειμαι στις 15 ωρες περιπου και μπαταρια ακομα στο 71%. αυτα με 52 λεπτα κλησεις, wifi ενεργο 4 ωρες με λιγη πλοηγηση (κανενα δεκαλεπτο), και κατι αλλα ψιλα :).

Εχω τον chainfire kernel, με ολα τα tweaks απενεργοποιημενα. θα βαλω απο αυριο και ενεργο το conservative να δω αν εχει διαφορα, που λογικα θα εχει λιγακι.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

το Gps το τεσταρες καθολου φιλε ?

δεν ξερω αν λεει κατι αυτο, αλλα πλεον και το Galaxy της γυναικας μου απολαμβανει JVO !!!!

εγω μεχρι τωρα ειμαι ευχαριστημενος σε ολα. και η μπαταρια ειναι μια χαρα. τωρα ειμαι στις 15 ωρες περιπου και μπαταρια ακομα στο 71%. αυτα με 52 λεπτα κλησεις, wifi ενεργο 4 ωρες με λιγη πλοηγηση (κανενα δεκαλεπτο), και κατι αλλα ψιλα :).

Εχω τον chainfire kernel, με ολα τα tweaks απενεργοποιημενα. θα βαλω απο αυριο και ενεργο το conservative να δω αν εχει διαφορα, που λογικα θα εχει λιγακι.

 

το τεσταρα antoine και εχει αρκετα καλα αποτελεσματα

σε λιγοτερο απο μισο λεπτο μου ειχε κλειδωσει 7 δορυφορους

μετα εβαλα και το gps aids και κλειδωνει πριν ανοιξεις το gps :lol::lol:

φαινεται πληρης η ρομ :D

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

στη συνεχεια των εντυπωσεων μου για την jvο

 

ΠΑΙΔΙΑ ΠΑΙΖΕΙ FLASH VIDEO 720P :w00t::w00t::w00t::w00t:

 

μιλαμε δεν υπαρχει αυτο!!!

το παιζει τελειως απροβληματιστα και ταυροχρονα σκρολαρεις στην σελιδα και δεν κολαει καθολου!!!

πραγματικα το ιντερνετ στην 2.3 παραδιδει μαθηματα

ειμαι παρα πολυ εντυπωσιασμενος

να που τελικα η διαφορα στην ταχυτητα που θα εφερνε η 2.3 γινεται καπου ορατοτατη :D

 

στις froyo δεν επαιζε ουτε το 480p καλα καλα...

 

για δωσε λιγο ενα λινκ να δοκιμασουμε αυτο που λες....?

 

εγω παντως πριν απο λιγο μπηκα στο σαιτ του αντ1 για να δοκιμασω την tv....

απο οπερα ολα σουπερ...

απο τον στοκ μαρτύρησα...παλι....

Link to comment
Share on other sites

για δωσε λιγο ενα λινκ να δοκιμασουμε αυτο που λες....?

 

εγω παντως πριν απο λιγο μπηκα στο σαιτ του αντ1 για να δοκιμασω την tv....

απο οπερα ολα σουπερ...

απο τον στοκ μαρτύρησα...παλι....

 

ποιο αλλο απο το youtube ;)

απλα μολις μπεις θα σε βγαλει στην mobile σελιδα, κατεβα κατω κατω και επελεξε desktop εκδοση

 

αυτο για τον ant1 το ξερω και εγω για τον στοκ και δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει γιατι το να παιζει ανετα 720p και να μην παιζει του ant1 τελεια μου φαινεται περιεργο

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

ποιο αλλο απο το youtube ;)

απλα μολις μπεις θα σε βγαλει στην mobile σελιδα, κατεβα κατω κατω και επελεξε desktop εκδοση

 

αυτο για τον ant1 το ξερω και εγω για τον στοκ και δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει γιατι το να παιζει ανετα 720p και να μην παιζει του ant1 τελεια μου φαινεται περιεργο

 

συμβαινει και σε σενα ετσι....?

γιατι λεω μηπως δεν εκανα παλι κατι σωστα....

βασικα κολλάει τρομερα και η σελιδα...γινεται ενας πανικος...(μιλαω παντα για τον αντ1....)

πραγμα ομως που δεν συμβαινει με τον οπερα...καμια σχεση δηλαδη..ανοιγει η σελιδα πας πανω κατω δεξια αριστερα κτλ κτλ κτλ..και παιζει και το βιντεο σωστα....

τι να πεις...

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση εχω ενα τραγουδι που εχει και την εικονα του album και μου την δειχνει οταν παιζω το τραγουδι το θεμα ειναι οτι μου την δειχνει και σε αλλα τραγουδια πραγμα που δεν θελω πως θα το κανω να μου δειχνει την εικονα μονο στο συγκεκριμμενο τραγουδι? και κατι αλλο πως περναω μια εικονα σε ενα τραγουδι?

 

είσαι root δημήτρη; αν ναι, τότε με το sgs tools κάνεις apply script clear thumbs,

μετά εκκαθάριση δεδομένων στην μουσική settings --> applications --> all(tab) --> music

και κάνε και ένα restart στο τηλέφωνο

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

 

Επιχείρησα να ρωτήσω την αντιπροσωπεία εδώ για το πόσο έχει το περίβλημα. . .

Η απάντηση ήταν,

Δεν δίνεται μόνο το περίβλημα και το κόστος του που είναι μαζί με το τζαμί έχει. . . 150+ euro:blink:

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση εχω ενα τραγουδι που εχει και την εικονα του album και μου την δειχνει οταν παιζω το τραγουδι το θεμα ειναι οτι μου την δειχνει και σε αλλα τραγουδια πραγμα που δεν θελω πως θα το κανω να μου δειχνει την εικονα μονο στο συγκεκριμμενο τραγουδι? και κατι αλλο πως περναω μια εικονα σε ενα τραγουδι?

 

Το ότι σου δείχνει την ίδια εικόνα και σε άλλα τραγούδια συμβαίνει φαντάζομαι μόνο στα τραγούδια που δεν έχουν άλμπουμ στα tag τους.Βάλε τίτλο άλμπουμ στα κομμάτια που δημιουργούν το πρόβλημα και πλέον δεν θα υφίσταται(το ανακάλυψα και εγώ και μάλλον πρόκειται για κάποιο bug,το οποίο όμως λύνεται τόσο απλά!).Για να βάλεις οποιαδήποτε πληροφορία σε μουσικό κομμάτι χρειάζεσαι tag editor,τα περισσότερα προγράμματα αναπαραγωγής μουσικής,έχουν.

"LengthPro® Comment Lengthener™always keeps my comments lengthy!"
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση εχω ενα τραγουδι που εχει και την εικονα του album και μου την δειχνει οταν παιζω το τραγουδι το θεμα ειναι οτι μου την δειχνει και σε αλλα τραγουδια πραγμα που δεν θελω πως θα το κανω να μου δειχνει την εικονα μονο στο συγκεκριμμενο τραγουδι? και κατι αλλο πως περναω μια εικονα σε ενα τραγουδι?

 

υπάρχει το album art grabber που ψάχνει τα εξώφυλλα των cd των τραγουδιών που ακούς, εύκολα και γρήγορα

Link to comment
Share on other sites

Επιχείρησα να ρωτήσω την αντιπροσωπεία εδώ για το πόσο έχει το περίβλημα. . .

Η απάντηση ήταν,

Δεν δίνεται μόνο το περίβλημα και το κόστος του που είναι μαζί με το τζαμί έχει. . . 150+ euro:blink:

 

Στην ελληνικη αντιπροσωπεια παιρνει καποιος τηλεφωνο μονο οταν θελει να διασκεδασει και να χαλαρωσει πλεον. Αν μπορεις να το περασεις μονος σου η εχεις καποιον να σε βοηθησει, το ebay ειναι μονοδρομος. Btw τι επαθε το πλαισιο και θελεις να το αλλαξεις?

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μια μικρή βοήθεια σε ένα νέο και άσχετο μέλος... (κοινώς : μη βαράτε όλοι μαζί).

Εχω εγκαταστήσει στο 15 ημερών Galaxy S μου το Navigon. Για μερικές μέρες (7-8 πλοηγήσεις), το πρόγραμμα δούλεψε άψογα. Εδώ και δύο μέρες όμως αρνείται να βρεί δορυφόρους. Το εικονίδιο του gps εμφανίζεται και αναβοσβήνει για κάποια δευτερόλεπτα και μετά σβήνει, χωρίς να βρεί τίποτα. Το ίδιο συμβαίνει και αν προσπαθήσω να βρώ την θέση μου στους "χάρτες" ή το "Latitude" που είχε προεγκατεστημένα το τηλέφωνο.

Αν έχει κανείς ιδέα ή έχει ξανασυζητηθεί το θέμα κάπου αλλού..... θα το εκτιμούσα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μια μικρή βοήθεια σε ένα νέο και άσχετο μέλος... (κοινώς : μη βαράτε όλοι μαζί).

Εχω εγκαταστήσει στο 15 ημερών Galaxy S μου το Navigon. Για μερικές μέρες (7-8 πλοηγήσεις), το πρόγραμμα δούλεψε άψογα. Εδώ και δύο μέρες όμως αρνείται να βρεί δορυφόρους. Το εικονίδιο του gps εμφανίζεται και αναβοσβήνει για κάποια δευτερόλεπτα και μετά σβήνει, χωρίς να βρεί τίποτα. Το ίδιο συμβαίνει και αν προσπαθήσω να βρώ την θέση μου στους "χάρτες" ή το "Latitude" που είχε προεγκατεστημένα το τηλέφωνο.

Αν έχει κανείς ιδέα ή έχει ξανασυζητηθεί το θέμα κάπου αλλού..... θα το εκτιμούσα.

 

Δοκιμασε την εφαρμογη gpsAIDS. Θα την βρεις στο μαρκετ.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ :), θα το προσπαθήσω, αλλά με παραξενεύει το οτι σταμάτησε να λειτουργεί, χωρίς εμφανή λόγο.
Link to comment
Share on other sites

Στην ελληνικη αντιπροσωπεια παιρνει καποιος τηλεφωνο μονο οταν θελει να διασκεδασει και να χαλαρωσει πλεον. Αν μπορεις να το περασεις μονος σου η εχεις καποιον να σε βοηθησει, το ebay ειναι μονοδρομος. Btw τι επαθε το πλαισιο και θελεις να το αλλαξεις?

 

:D Με τη τιμή που άκουσα ας έχει και 5 τέτοια σημαδακια. :D

 

Υπερβολή μιας και η "τελεία" θα έλεγα ότι φέρνει στο σημάδι που έχει η πρόσοψη :D:D

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Το ότι σου δείχνει την ίδια εικόνα και σε άλλα τραγούδια συμβαίνει φαντάζομαι μόνο στα τραγούδια που δεν έχουν άλμπουμ στα tag τους.Βάλε τίτλο άλμπουμ στα κομμάτια που δημιουργούν το πρόβλημα και πλέον δεν θα υφίσταται(το ανακάλυψα και εγώ και μάλλον πρόκειται για κάποιο bug,το οποίο όμως λύνεται τόσο απλά!).Για να βάλεις οποιαδήποτε πληροφορία σε μουσικό κομμάτι χρειάζεσαι tag editor,τα περισσότερα προγράμματα αναπαραγωγής μουσικής,έχουν.
εχεις windows media player tag editor? και πως τον χρησιμοποιω?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ :), θα το προσπαθήσω, αλλά με παραξενεύει το οτι σταμάτησε να λειτουργεί, χωρίς εμφανή λόγο.

 

Ειχα ξεχασει οτι εχουμε και ειδικο topic. Κοιτα αναλυτικα εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305135

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως στην jvo εντοπισα το ιδιο bug (σημαντικο για μενα) που ειχα εντοπισει και στην jvb και γυρισα στην 2.2.1

αμα το συνδεσεις με το tv out, δεν φαινονται οι υποτιτλοι στην τηλεοραση!!!! :angry::angry::angry:

 

γ@#$@μω το σπιτι τους, μια ζωη μισες δουλειες ρε πστ μου...

ξαναγυρναω σε froyo

νομιζω οτι δεν θα το παρουν χαμπαρι καν εκει στην Κορεα... :mad:

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως στην jvo εντοπισα το ιδιο bug (σημαντικο για μενα) που ειχα εντοπισει και στην jvb και γυρισα στην 2.2.1

αμα το συνδεσεις με το tv out, δεν φαινονται οι υποτιτλοι στην τηλεοραση!!!! :angry::angry::angry:

 

γ@#$@μω το σπιτι τους, μια ζωη μισες δουλειες ρε πστ μου...

ξαναγυρναω σε froyo

νομιζω οτι δεν θα το παρουν χαμπαρι καν εκει στην Κορεα... :mad:

 

Άιντε και άλλος που γυρνά πίσω χάχα ..και μένα με βλέπω προς τα εκεί..το θέμα με την ραμ έχει αρχίσει να με κουράζει λίγο ..

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως στην jvo εντοπισα το ιδιο bug (σημαντικο για μενα) που ειχα εντοπισει και στην jvb και γυρισα στην 2.2.1

αμα το συνδεσεις με το tv out, δεν φαινονται οι υποτιτλοι στην τηλεοραση!!!! :angry::angry::angry:

 

γ@#$@μω το σπιτι τους, μια ζωη μισες δουλειες ρε πστ μου...

ξαναγυρναω σε froyo

νομιζω οτι δεν θα το παρουν χαμπαρι καν εκει στην Κορεα... :mad:

 

Ρε παιδια απο που κατεβαζετε τη jvo;

Link to comment
Share on other sites

Άιντε και άλλος που γυρνά πίσω χάχα ..και μένα με βλέπω προς τα εκεί..το θέμα με την ραμ έχει αρχίσει να με κουράζει λίγο ..

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

εγω δεν γυρνω παντως...η μνημη πανω απο 225 (κατειλημενη) δεν εχει ανεβει ποτε...οτι καλυτερο για μενα η jvo μεχρι τωρα τουλαχιστον :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν γυρνω παντως...η μνημη πανω απο 225 (κατειλημενη) δεν εχει ανεβει ποτε...οτι καλυτερο για μενα η jvo μεχρι τωρα τουλαχιστον :)

Δεν υπάρχει κανένα θέμα με την μνήμη. Το επιβεβαιώνω κι' εγώ ότι δουλεύει μια χαρά :). Και το έχω ζορίσει κιόλας.μια χαρά διαχείριση κάνει. Εγώ πλέον δεν κλείνω ποτέ ούτε τον μαμά browser. Όταν χρειαστεί τον κλείνει από μόνο του το λειτουργικό.

Και επίσης δεν επηρεάζει καθόλου την αυτονομία που μένει ανοιχτός. Όλα σούπερ με την jvo :).

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κανένα θέμα με την μνήμη. Το επιβεβαιώνω κι' εγώ ότι δουλεύει μια χαρά :). Και το έχω ζορίσει κιόλας.μια χαρά διαχείριση κάνει. Εγώ πλέον δεν κλείνω ποτέ ούτε τον μαμά browser. Όταν χρειαστεί τον κλείνει από μόνο του το λειτουργικό.

Και επίσης δεν επηρεάζει καθόλου την αυτονομία που μένει ανοιχτός. Όλα σούπερ με την jvo :).

 

βρε παιδια καλα παει..απλα εγω χρησιμοποιώ οπερα και εχω προβληματακια...(τον κλεινει σχεδον παντα..)

σορυ αλλα τον οπερα δεν τον αλλαζω με τιποτα..γουστα ειναι αυτα...:)

ειναι το απολυτο σερφαρισμα για μενα....πραγματικα το κινητο απογειώνεται....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...