Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε 2.2.1 δουλεύει σίγουρα. Εφαρμογή οχι, μόνη αυτή που σου δίνει η κάρτα. Αν δεν σου δουλεύει η αλλαγή θα πρέπει μετά την αλλαγή να κάνεις χειροκίνητα κατάργηση προωθήσεων.

 

Ευχαριστώ

2.2.1 εχω

Καθοτι ασχετος, εκτος απο την καταργηση προωθησεων δηλαδη (υποθετω γινεται μια φορα..) εχει η sim εφαρμογη ώστε να επιλεγω ευκολα πια θα χρησιμοποιώ?

 

Αν ξερεις επισης υπαρχει τροπος να βρω ποιες απο τις επαφες μου ειναι cosmote ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα ειμαι καινουργιος στο FORUM με καινουργιο κινητο και ενα προβληματακι

 

Μολις παω να ανοιξω την πλοηγηση μου γραφει

 

Η Πλοηγηση χαρτων Google δεν ειναι διαθεσιμη σε αυτην την τοποθεσια

 

Μπορει καποιος να βοηθησει αν ξερει τι φταει??

 

Ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμιση δεν σου εδωσε γιατι το product code δεν ειναι ελληνικο. Με αυτο που εκανες δεν αλλαζει το product code, αλλαζει το CSC αρα και παλι λογικο ειναι που δεν σου δωσε αναβαθμιση. Απο που το πηρε η φιλη σου και ηρθε ετσι?
Dial *2767*3855# for [FACTORY DATA WIPE / Format]
Link to comment
Share on other sites

και το δικό μου αυτήν έχει, σφραγισμένο, κλειστό με εγγύηση ελληνικής αντιπροσωπείας. αν ακόμη είσαι στην αρχή πέρνα csc eur (το δικό μου έχει product key tph). Πάντως δεν εχω αντιμέτωπισει κανένα πρόβλημα με αυτήν την 2.2.1.

 

 

 

δοκίμασα να αλλάξω το product key σε cos με το *#272*ΩΩΛΛ# . Άλλαξε αλλά το κινητό πλέον δεν έχει σήμα, καμια ιδέα?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

 

Dial *2767*3855# for [FACTORY DATA WIPE / Format]

Link to comment
Share on other sites

γεια σασ...εχω το gsg περιπου 3 μηνεσ..θελω να ρωτησω κατι..εχω cosmote-whta's up καρτα..αν ενεργοποιησω το gps μου τρωει καρτα ή μπορω να το χρησιμοποιω συνεχωσ χωρισ να μου τρωει καρτα δλδ δωρεαν;;;)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ

2.2.1 εχω

Καθοτι ασχετος, εκτος απο την καταργηση προωθησεων δηλαδη (υποθετω γινεται μια φορα..) εχει η sim εφαρμογη ώστε να επιλεγω ευκολα πια θα χρησιμοποιώ?

 

Αν ξερεις επισης υπαρχει τροπος να βρω ποιες απο τις επαφες μου ειναι cosmote ?

η κάρτα sim έχει εφαρμογή ναι. η κατάργηση προωθήσεων πρέπει να γίνεται κάθε φορά σε περίπτωση που δεν σου δουλεύει σωστά η εφαρμογή της κάρτας.

 

Dial *2767*3855# for [FACTORY DATA WIPE / Format]

Το είχα δοκιμάσει χτες, δεν έγινε τπτ!

Link to comment
Share on other sites

γεια σασ...εχω το gsg περιπου 3 μηνεσ..θελω να ρωτησω κατι..εχω cosmote-whta's up καρτα..αν ενεργοποιησω το gps μου τρωει καρτα ή μπορω να το χρησιμοποιω συνεχωσ χωρισ να μου τρωει καρτα δλδ δωρεαν;;;)

 

Δεν σου τρωει καρτα οχι. Επισης καλο ειναι να μην ανοιγουμε καινουργια θεματα για μια ερωτηση και να διαβαζουμε τους οδηγους για νεους χρηστες.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ειμαι καινουργιος στο FORUM με καινουργιο κινητο και ενα προβληματακι

 

Μολις παω να ανοιξω την πλοηγηση μου γραφει

 

Η Πλοηγηση χαρτων Google δεν ειναι διαθεσιμη σε αυτην την τοποθεσια

 

Μπορει καποιος να βοηθησει αν ξερει τι φταει??

 

Ευχαριστω προκαταβολικα

 

Φταίει η Google. To navigation δεν είναι διαθέσιμο για όλες τις χώρες ακόμα. Στην Ελλάδα μπορείς να χρησιμοποιήσεις τους χάρτες, αλλά όχι την πλοήγηση. Εξάλλου αν δεν έχεις "γερό" πακέτο δεδομένων, δε σε συμφέρει, διότι χρεώνεσαι όσο κατεβαίνουν οι χάρτες. Αν θες πλοήγηση κανονική, βάλε ένα πρόγραμμα πλοήγησης, το οποίο περιέχει τους χάρτες και δεν κατεβάζει τίποτα, και άρα δε χρεώνεσαι. Τα διαθέσιμα γνωστότερα προγράμματα πλοήγησης για το Android είναι τα: Navigon, Sygic, Ndrive, IGo, Copilot, Navdroyd και Don't Panic, διαλέγεις και παίρνεις. (αν θές απόψεις, υπάρχει η αντίστοιχη ενότητα)

 

γεια σασ...εχω το gsg περιπου 3 μηνεσ..θελω να ρωτησω κατι..εχω cosmote-whta's up καρτα..αν ενεργοποιησω το gps μου τρωει καρτα ή μπορω να το χρησιμοποιω συνεχωσ χωρισ να μου τρωει καρτα δλδ δωρεαν;;;)

 

Με πρόγραμμα πλοήγησης όχι δε σου τρώει τίποτα, βλέπε παραπάνω.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Ξέχασα τον κωδικό του gmail account που πρωτοέβαλα στο κινητό και τώρα δε μπαίνει στο android market. Έχω κάνει τουλάχιστον 200 προσπάθειες (με το σπαστικό captcha) αλλά τίποτα. Όταν παώ να κάνω κατάργηση του ermail αυτού μου λέει δε γίνεται και πρέπει να κάνω αναγκαστικά reset to factory settings. Πως κάνω backup (σαν image ένα πράμα) όλα τις επαφές, σημειώσεις, αρχεία και αν γίνεται και apps ώστε να τα ξαναβάλω μετά το factory reset;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Ξέχασα τον κωδικό του gmail account που πρωτοέβαλα στο κινητό και τώρα δε μπαίνει στο android market. Έχω κάνει τουλάχιστον 200 προσπάθειες (με το σπαστικό captcha) αλλά τίποτα. Όταν παώ να κάνω κατάργηση του ermail αυτού μου λέει δε γίνεται και πρέπει να κάνω αναγκαστικά reset to factory settings. Πως κάνω backup (σαν image ένα πράμα) όλα τις επαφές, σημειώσεις, αρχεία και αν γίνεται και apps ώστε να τα ξαναβάλω μετά το factory reset;

 

Πρεπει να γινεις root και να χρησιμοποιησεις μια εφαρμογη οπως το titanium backup για τις εφαρμογες σου. Τις επαφες θα μπορουσες να συχρονισεις στο gmail σου αλλα λες οτι δεν μπαινει αρα μπορεις απο το outlook. Τελος να ξαναπω οτι αν θελουμε να ρωτησουμε κατι δεν ειναι αναγκη να δημιουργουμε νεο θεμα. Αυτα:)

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Εχω ενα προβληματακι.Εχω το κινητο περιπου 2 βδομαδες .Εχω παρατηρησει οτι καποιες φορες απο μονο του μου αλλαζει τις ρυθμσεις του ηχου.Για παραδειγμα εγω τον ηχο κλησης τον εχω τερμα και τις 3 φορες που μου το εχει κανει τον βλεπω στη μεση της μπαρας ,ενταση ηχου κλησης.Γνωριζει κανεις αν εχει πειραχτει καμια ρυθμιση η κατι αλλο
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Εχω ενα προβληματακι.Εχω το κινητο περιπου 2 βδομαδες .Εχω παρατηρησει οτι καποιες φορες απο μονο του μου αλλαζει τις ρυθμσεις του ηχου.Για παραδειγμα εγω τον ηχο κλησης τον εχω τερμα και τις 3 φορες που μου το εχει κανει τον βλεπω στη μεση της μπαρας ,ενταση ηχου κλησης.Γνωριζει κανεις αν εχει πειραχτει καμια ρυθμιση η κατι αλλο

 

δεν ειναι τιποτα φιλε μου απλως μαλλον καταλαθος πατιουνται τα πληκτρα της εντασης και απο οτι φαινεται συνηθως το κατω που τη μειωνει...:):D

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

πηγα χθες στο Mall μαρουσι, και ενω το κινητο εβλεπε πολλα δυκτια χωρις κωδικο δεν εμπαινε σε κανενα...2-3 μαλιστα ειχαν πολυ καλο σημα 3-4 γραμμες..παρεμενε σε "obtaining ip address"

 

ξερει κανεις γιατι?

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι τιποτα φιλε μου απλως μαλλον καταλαθος πατιουνται τα πληκτρα της εντασης και απο οτι φαινεται συνηθως το κατω που τη μειωνει...:):D

 

Ωραια αυτο ηταν ευχαριστω,δεν το ειχα παρει χαμπαρι οτι αν αυξομειωνεται η ενταση απο τα πλαινα πληκτρα επηρεαζει και την ενταση του ηχου κλησης

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

πηγα χθες στο Mall μαρουσι, και ενω το κινητο εβλεπε πολλα δυκτια χωρις κωδικο δεν εμπαινε σε κανενα...2-3 μαλιστα ειχαν πολυ καλο σημα 3-4 γραμμες..παρεμενε σε "obtaining ip address"

 

ξερει κανεις γιατι?

 

Υπαρχει περιπτωση να προσπαθουσες να μπεις στα handy.Ειναι αυτες οι συσκευες που εχουν τα γκαρσονια και παιρνουν παραγγελιες.Εδω την ειχα παθει εγω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

πηγα χθες στο Mall μαρουσι, και ενω το κινητο εβλεπε πολλα δυκτια χωρις κωδικο δεν εμπαινε σε κανενα...2-3 μαλιστα ειχαν πολυ καλο σημα 3-4 γραμμες..παρεμενε σε "obtaining ip address"

 

ξερει κανεις γιατι?

 

αυτο το πραγμα κανει και στην δουλεια μου...

πρεπει να πας ρυθμισεις να βαλεις στατική ip κτλ μασκα δικτύου .....κτλ κτλ για να πιασει...

μηπως επεσες σε τετοια περιπτωση...

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να αναβαθμισω το κινητο μεσω κιες στην 2.2 απο την 2.1 και εχω περασει lagfix.

στις οδηγιες διαβασα οτι πρεπει να αφαιρεθει το lagfix πριν οποιαδηποτε αναβαθμιση....πως το κανουμε αυτο?

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να αναβαθμισω το κινητο μεσω κιες στην 2.2 απο την 2.1 και εχω περασει lagfix.

στις οδηγιες διαβασα οτι πρεπει να αφαιρεθει το lagfix πριν οποιαδηποτε αναβαθμιση....πως το κανουμε αυτο?

 

ποιο lagfix εχεις?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να αναβαθμισω το κινητο μεσω κιες στην 2.2 απο την 2.1 και εχω περασει lagfix.

στις οδηγιες διαβασα οτι πρεπει να αφαιρεθει το lagfix πριν οποιαδηποτε αναβαθμιση....πως το κανουμε αυτο?

 

Με το One click Lagfix το χεις κανει? Αν θυμαμαι καλα μεσα στην εφαρμογη εχει επιλογη για να το γυρισεις παλι σε rfs...

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Εκανα αναβαθμιση μεσω kies......ξεχασα να αφαιρεσω το oneclick lagfix...και μετα την αναβαθμιση δεν ξεκιναει....αναβει το αρχικο σημα samsung galaxy s και μετα ολο δονειται και κολαει...........μενουν αναμενα μονο τα δυο κατω πληκτρα....

τι να κανω???? βοηθηστε παρακαλω....

ευχαριστω προκαταβολικα, κωστας

Link to comment
Share on other sites

Εκανα αναβαθμιση μεσω kies......ξεχασα να αφαιρεσω το oneclick lagfix...και μετα την αναβαθμιση δεν ξεκιναει....αναβει το αρχικο σημα samsung galaxy s και μετα ολο δονειται και κολαει...........μενουν αναμενα μονο τα δυο κατω πληκτρα....

τι να κανω???? βοηθηστε παρακαλω....

ευχαριστω προκαταβολικα, κωστας

 

Μπρικαρε φιλε Κωστα. Ο συνδυασμος των 3 πληκτρων λειτουργει?

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

ποιος ειναι ο συνδιασμος αυτος? τι παταω ακριβως?

 

Οταν εχεις κλειστο το κινητο πατας vol down+home button+power button ταυτοχρονα. Για δοκιμασε και δες αν μπει σε μια οθονη με ενα ρομποτακι να σκαβει και απο κατω να γραφει downloading

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

ok το εβγαλε το ρομποτακι...μετα?περιμενω πολυ? εχει κολησει στην οθονη με το ρομποτακι Edited by tester21
Link to comment
Share on other sites

ok το εβγαλε το ρομποτακι...μετα?περιμενω πολυ? εχει κολησει στην οθονη με το ρομποτακι

 

Οκ αρα εχεις το συνδυασμο ενεργοποιημενο. Αυτο ειναι το λεγομενο download mode. Εισαι τυχερος που δουλευει ο συνδυασμος στο κινητο σου. Σε αλλους δεν λειτουργει και τρεχουν και δεν φτανουν. Τωρα βγαλε τη μπαταρια για να βγει απο το download mode. Τωρα τι κανεις. Αποτι βλεπω ηθελες να περασεις την ελληνικη αναβαθμιση 2.2 JPH. Υπαρχουν πολυ καλυτερες ρομ απο αυτη, αλλα αν θελεις αυτην για να εισαι μεσα στην εγγυηση σου μπορεις να πας εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306882 και να ακολουθησεις κατα γραμμα τους οδηγους. Περνας οποια ρομ θελεις, αλλα εχει και την ελληνικη που προσπαθησες να περασεις τωρα. Διαβασε προσεκτικα, για να μην την ξαναπατησεις.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...