Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ρε παιδια ποση ωρα θα κανει downloading?

 

Δεν κανει downloading, απο που να κανει αφου δεν το εχεις καπου συνδεδεμενο. Ετσι το γραφει αυτο, οταν κανει οντως donwloading βγαζει μια μπαρα απο κατω. Δες τι σου εγραψα στο παραπανω ποστ μου και ακολουθησε τα κατα γραμμα.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια αυτο το odin πως κατεβαινει?δεν ειναι free?

 

Free ειναι φιλε μου εχει λινκ και οτι χρειαζεσαι αναλυτικα στη σελιδα που σου εδωσα.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

@tester21 http://tinychat.com/myphonesgs

δεν έρχεσαι στο τσατ καλύτερα; Πάνο έλα και εσύ

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω!!! στο samifirmware ποιο ειναι το ελληνικο firmware!!! εχει παρα πολλα!!!ποιο ειναι αυτο που θα μου διατηρησει την εγγυηση??
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω!!! στο samifirmware ποιο ειναι το ελληνικο firmware!!! εχει παρα πολλα!!!ποιο ειναι αυτο που θα μου διατηρησει την εγγυηση??

 

Please διάβασε το post που σου είπανε παραπάνω τα παιδιά πριν ξαναρωτήσεις, στο samfirmware δεν έχει ελληνικά firmware...

- Alex
Link to comment
Share on other sites

λιγες ωρες πριν αποχωριστώ το samsung galaxy και περασω στο 2...ολοκληρωτικά...:p

 

πο πο πο παιδια θα μου λειψει το κινητακι....

ειχα να το παθω αυτο απο το n900.....:)

το 2 για μενα ειναι Α Ψ Ο Γ Ο ...στο 1 αυτες οι ατέλειες που ειχε ηταν και η γοητεία του....

ασε που δεν ηρεμεις ποτε με το 1..ενω με το 2...εισαι σε νιρβάνα:lol:

ειστε παντως φοβερο φορουμ εδω παιδες...εχετε κανει φοβερη δουλειά..

ευχομαι να σας βρω ολους και στο τοπικ του galaxy 2...:p

οχι πολυ μακρια δηλαδη...:lol:

Link to comment
Share on other sites

εκανα ολη την διαδικασια 2.2 ελληνικό JPH.μολις κανει reboot μου γραφει:e:can't mount /dev/block/sti10

cant mount DBDATA....

 

Αυτό συνέβη επείδη φλάσαρες με repartition και η 2.2 δεν περιέχει το dbdata.rfs. Δεν έπρεπε να την φλασάρεις με repartition.

Bρες ένα firmware που να περιέχει το εν λόγω αρχείο, φλάσαρέ το και μετά βάλε την JPH (αν επιμένεις), χωρίς repartition.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

λιγες ωρες πριν αποχωριστώ το samsung galaxy και περασω στο 2...ολοκληρωτικά...:p

 

πο πο πο παιδια θα μου λειψει το κινητακι....

ειχα να το παθω αυτο απο το n900.....:)

το 2 για μενα ειναι Α Ψ Ο Γ Ο ...στο 1 αυτες οι ατέλειες που ειχε ηταν και η γοητεία του....

ασε που δεν ηρεμεις ποτε με το 1..ενω με το 2...εισαι σε νιρβάνα:lol:

ειστε παντως φοβερο φορουμ εδω παιδες...εχετε κανει φοβερη δουλειά..

ευχομαι να σας βρω ολους και στο τοπικ του galaxy 2...:p

οχι πολυ μακρια δηλαδη...:lol:

 

Another one bites the sgs2... Εγώ δεν θα μασήσω (ούτε μήλο:p), εδώ θα μείνω! άλλωστε που χρήμα για το νο2:X... Να περνάς να μας βλέπεις!

 

εκανα ολη την διαδικασια 2.2 ελληνικό JPH.μολις κανει reboot μου γραφει:e:can't mount /dev/block/sti10

cant mount DBDATA....

Καταρχάς έπρεπε να ξέρεις τι κάνεις στο κινητό σου πριν το κάνεις... Π.χ. lagfix: τι είναι και τι κάνει. Οι οδηγοί τα λένε όλα και πολύ αναλυτικά! Και φυσικά πριν κάνεις οτιδήποτε έπρεπε να διαβάσεις (πχ το βήμα 2 για αναβάθμση στο Ελληνικό firmware: 2) Βγάλε οπωσδήποτε το lagfix αν έχεις.).

Περαν αυτού τι κάνεις τώρα:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=283153

 

 

EDIT: βιάστηκα να απαντήσω... Θεώρησε την απάντηση μου άκυρη, ακολούθησε του tyxerakia. Και αφού έφτασες εδώ θα τα καταφέρεις!

Edited by Coolgreek
Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περιπτωση να προσπαθουσες να μπεις στα handy.Ειναι αυτες οι συσκευες που εχουν τα γκαρσονια και παιρνουν παραγγελιες.Εδω την ειχα παθει εγω.

 

Μπορει..απο την αλλη το ενα απο τα δυκτια έγραφε The Mall...

 

αυτο το πραγμα κανει και στην δουλεια μου...

πρεπει να πας ρυθμισεις να βαλεις στατική ip κτλ μασκα δικτύου .....κτλ κτλ για να πιασει...

μηπως επεσες σε τετοια περιπτωση...

 

Δοκιμασα και static ip (ειχα και εγω θεμα στο γραφειο..) αλλα τιποτα..

 

Σημερα για παραδειγμα ημουν στα Αηδονακια και ενω ειχε 1 μονο δυκτιο και αυτο με 1 γραμμη ισα-ισα μπηκε κανονικοτατα...

Τι να πεις?

Link to comment
Share on other sites

 

Σημερα για παραδειγμα ημουν στα Αηδονακια και ενω ειχε 1 μονο δυκτιο και αυτο με 1 γραμμη ισα-ισα μπηκε κανονικοτατα...

Τι να πεις?

 

φιλε αν επιτρεπεται τι ρομ φορας....?????

στοκ η καποια custom....????

δεν ειχα ποτε προβλημα με το wifi του γαλαξια αν και εχω ακουσει διαφορα κατα καιρούς.....

Link to comment
Share on other sites

φιλε αν επιτρεπεται τι ρομ φορας....?????

στοκ η καποια custom....????

δεν ειχα ποτε προβλημα με το wifi του γαλαξια αν και εχω ακουσει διαφορα κατα καιρούς.....

 

ετσι το πηρα

 

firmware 2.2.1

baseband version: I9000XXJPY

kernel: 2.6.32.9 root@DELL105#1

bulid No:froyo XWJS8

 

δεν το εχω χρησιμοποιήσει ακομα αρκετα εκτος των δυκτιων μου

για να πω οτι εχω παραπονο ή κατι..

ισα ισα απο την γενικοτερη χρηση του κινητου ειμαι απολυτα ικανοποιημενος....

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πως γίνεται να εμφανίζεται πρώτα το επώνυμο και μετά το όνομα στις εισερχόμενες κλείσεις? Στο κατάλογο βλέπω κανονικά τα επώνυμα και τα ονόματα...
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά και πάλι.

 

Διάβασα τις οδηγίες για αρχάριους αλλά άκρη δεν βρήκα.

Ενεργοποιησα πακέτο δεδομένων αλλά δεν μπορώ να συνδεθώ στο νετ.

Απ' ότι είδα οι ρυθμίσεις για ιντερνετ και μμς είναι περασμένες (τις πήρε αυτόματα υποθέτω).

Τι άλλο πρέπει να κάνω?

Το κινητό έχει την στοκ ρομ XXJPP και 2.2 froyo.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πως γίνεται να εμφανίζεται πρώτα το επώνυμο και μετά το όνομα στις εισερχόμενες κλείσεις? Στο κατάλογο βλέπω κανονικά τα επώνυμα και τα ονόματα...

 

Δε γίνεται με τον μανίσιο dialer, υποθέτω ότι κάποιος άλλος (π.χ. Dialer one, Rocketdial), θα έχει αυτή τη δυνατότητα. Στα Αγγλικά είναι άκρως ασυνήθιστο το να παρουσιάζεσαι πρώτα με το επίθετο, υποθέτω ότι αυτός είναι ο λόγος που το παραλείψανε.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά και πάλι.

 

Διάβασα τις οδηγίες για αρχάριους αλλά άκρη δεν βρήκα.

Ενεργοποιησα πακέτο δεδομένων αλλά δεν μπορώ να συνδεθώ στο νετ.

Απ' ότι είδα οι ρυθμίσεις για ιντερνετ και μμς είναι περασμένες (τις πήρε αυτόματα υποθέτω).

Τι άλλο πρέπει να κάνω?

Το κινητό έχει την στοκ ρομ XXJPP και 2.2 froyo.

 

Προφανώς δεν είναι οι σωστές. Βάλτες χειροκίνητα. Φυσικά υπάρχει και η περίπτωση να μην είναι ενεργοποιημένο το internet στον αριθμό σου από τον πάροχο, πάρτους ένα τηλέφωνο πρώτα για να το επιβεβαιώσεις.

 

Μπορει..απο την αλλη το ενα απο τα δυκτια έγραφε The Mall...

 

 

Το ότι φαίνεται ένα δίκτυο ανοιχτό δε σημαίνει ότι είναι κιόλας, μπορεί να έχει mac filter, ή ip firewall. Αν θες οπωσδήποτε να μπεις εκεί, πήγαινε βρες κάποιον υπεύθυνο και ρώτα, ή ξέρω γω μπες στο Γερμανό ή στο multirama και ρώτα εκεί, θα ξέρουν. Τέλος αν ένα δίκτυο δεν έχει καλό σήμα, μπορεί να γίνεται αυτό, δηλαδή να κολλάει στο obtaining ip address και να μην μπαίνει ποτέ.

 

Όσο για το firmware σου, ξέρεις μήπως τι product code έχεις;

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση

 

Τις έλεγξα και είναι οι ίδιες ρυθμίσεις. Θα πάρω τηλ. τον πάροχο αν και μου έστειλαν μύνημα την Παρασκευή ότι ενεργοποιήθηκε.

 

ΟΚ, ΔΟΥΛΕΨΕ!!!!!!!!!!!

Edited by dzarimis
Link to comment
Share on other sites

 

Όσο για το firmware σου, ξέρεις μήπως τι product code έχεις;

 

Μπορείς να μου πεις πως το βρίσκω?

 

Μιας και σε βρηκα αν γίνεται πες μου για τις σημερινες αποριες μου :)

1, Εχω titanium back up και εχω παρει 1-2 φορες back up...Ιδανικα θέλω να σβήσω τα προηγούμενα back up και να πάρω ενα καινουργιο... αν χρειαστεί να το επαναφερω, να γίνει οπως τωρα...Μπορείς να μου πεις πως πλσ?

 

2, Πριν κλεισουμε το κινητο στη οθονη με το power of εχει και το Data Network mode

Αυτο αφορά τη συνδεση gsm κτλ?

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου πεις πως το βρίσκω?

 

Μιας και σε βρηκα αν γίνεται πες μου για τις σημερινες αποριες μου :)

1, Εχω titanium back up και εχω παρει 1-2 φορες back up...Ιδανικα θέλω να σβήσω τα προηγούμενα back up και να πάρω ενα καινουργιο... αν χρειαστεί να το επαναφερω, να γίνει οπως τωρα...Μπορείς να μου πεις πως πλσ?

 

2, Πριν κλεισουμε το κινητο στη οθονη με το power of εχει και το Data Network mode

Αυτο αφορά τη συνδεση gsm κτλ?

 

Γράψε εκεί που παίρνεις τηλέφωνο *2767*4387264636# , και είναι στη 2η γραμμή.

1. Δεν κατάλαβα τι θες να κάνεις. Αν πάρεις backup γράφει πάνω από το προηγούμενο.

2. Αφορά το κινητό internet. Αν το απενεργοποιήσεις δε θα έχεις internet από τον πάροχό σου.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Επειδη καποιος το ζητησε χθες, ανεβαζω ενα .zip που περιεχει το waterdrops wallpaper του i4. Εμφανιζεται και ως classic theme στον go launcer EX οπως αναφερθηκε, αλλα αυτο εχει καλυτερη αναλυση. Το αρχειο εχει και καποια αλλα ομορφα wallpapers για το κινητο, με μπουρμπουληθρες και μη:)

http://www.filesonic.com/file/1091754854/wallpapers.rar

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Γράψε εκεί που παίρνεις τηλέφωνο *2767*4387264636# , και είναι στη 2η γραμμή.

gt-i9000hkypls

ελπιζω να μην με "στεναχωρησεις" παλι... :p

 

1. Δεν κατάλαβα τι θες να κάνεις. Αν πάρεις backup γράφει πάνω από το προηγούμενο.

γραφει πανω απο το προηγουμενο αλλα κραταει τις και τις προηγουμενες για παραδειγμα εφαρμογες που δεν χρειαζομαι και δεν θα χρειαστω.. εκτος κι αν κανω κατι λαθος οταν παιρνω back up (?)

Link to comment
Share on other sites

Γράψε εκεί που παίρνεις τηλέφωνο *2767*4387264636# , και είναι στη 2η γραμμή.

gt-i9000hkypls

ελπιζω να μην με "στεναχωρησεις" παλι... :p

 

1. Δεν κατάλαβα τι θες να κάνεις. Αν πάρεις backup γράφει πάνω από το προηγούμενο.

γραφει πανω απο το προηγουμενο αλλα κραταει τις και τις προηγουμενες για παραδειγμα εφαρμογες που δεν χρειαζομαι και δεν θα χρειαστω.. εκτος κι αν κανω κατι λαθος οταν παιρνω back up (?)

 

οσες εφαρμογες και να κανεις backup, οταν θα θελησεις να κανεις επαναφορα εχεις τη δυνατοτητα να επιλεξεις ποιες εφαρμογες θελεις να γινουν restore και αν θελεις και τα δεδομενα τους.

για να σε προλαβω τωρα. .

αν κανεις επαναφορα τις μισες εφαρμογες και αφησεις στην απ'εξω καποιες, δεν χανονται..!

:)

Link to comment
Share on other sites

οσες εφαρμογες και να κανεις backup, οταν θα θελησεις να κανεις επαναφορα εχεις τη δυνατοτητα να επιλεξεις ποιες εφαρμογες θελεις να γινουν restore και αν θελεις και τα δεδομενα τους.

για να σε προλαβω τωρα. .

αν κανεις επαναφορα τις μισες εφαρμογες και αφησεις στην απ'εξω καποιες, δεν χανονται..!

:)

 

ευχαριστώ!

αυτο που θελω να αποφυγω βασικα ειναι να μην χρειαστει οταν κανω back up να επιλεγω ποιες θελω και ποιες οχι...

σε ενα θεωρητικο παντα επιπεδο θελω να το κανω να επανερθει οπως ειναι τωρα...

 

tyxerakias βγαζεις καποιο συμπερασμα απο το product?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...