Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Ήμουν σίγουρος ότι θα έβγαινε χθες, (έχει μια παράδοση η samsung με τις 14 του μηνός), αλλά και σήμερα ή αύριο να βγει δε θα με χαλάσει :)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γιατί αναμένετε, αφού στη φινλανδία και στη Σουηδία έχει ήδη βγει επίσημα εδώ και βδομάδες..;
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Γιατί αναμένετε, αφού στη φινλανδία και στη Σουηδία έχει ήδη βγει επίσημα εδώ και βδομάδες..;

 

εγω παντως τρεφω ελπιδες για κατι καλυτερο απο την jvh...

το θεμα με την μνημη δεν το βλεπουν ρε γμτ?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως τρεφω ελπιδες για κατι καλυτερο απο την jvh...

το θεμα με την μνημη δεν το βλεπουν ρε γμτ?

 

Ναι Bill θα το δουν και θα το φτιαξουν χαλωντας κατι αλλο...

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Ναι Bill θα το δουν και θα το φτιαξουν χαλωντας κατι αλλο...

 

:lol::lol::lol:

ελπιζω πως οχι... :)

ειναι πολυ κριμα να τρεχει τοσο smooth κτλ και να μην σου κραταει ανοικτες πανω απο 3 εφαρμογες λογω χαμηλης μνημης

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως τρεφω ελπιδες για κατι καλυτερο απο την jvh...

το θεμα με την μνημη δεν το βλεπουν ρε γμτ?

 

Βασίλη, στην jvh εχει διορθωθει σε μεγαλο βαθμο...επειδη δουλευα πολυ τον opera mobile ο οποιος επιανε 50-60mb μνημης, τον εβγαλα και εχω βρει την υγεια μου με τον mini...πλεον κανει πολυ καλη διαχειριση αφου πανω απο 250 δεν μου ανεβαινει ποτε και δουλευει υπερβολικα γρηγορα και απροβληματιστα (αυτη την στιγμη ειναι 9 ανοιχτες εφαρμογες)...βεβαια παντα θελουμε και περιμενουμε κατι καλυτερο αλλα προς το παρον, δεν αποτελει προβλημα για οποιον θελει να βαλει την jvh...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Βασίλη, στην jvh εχει διορθωθει σε μεγαλο βαθμο...επειδη δουλευα πολυ τον opera mobile ο οποιος επιανε 50-60mb μνημης, τον εβγαλα και εχω βρει την υγεια μου με τον mini...πλεον κανει πολυ καλη διαχειριση αφου πανω απο 250 δεν μου ανεβαινει ποτε και δουλευει υπερβολικα γρηγορα και απροβληματιστα (αυτη την στιγμη ειναι 9 ανοιχτες εφαρμογες)...βεβαια παντα θελουμε και περιμενουμε κατι καλυτερο αλλα προς το παρον, δεν αποτελει προβλημα για οποιον θελει να βαλει την jvh...

 

να πω την αληθεια δεν την εχω δοκιμασει την jvh για να εκφερω γνωμη γιατι ειμαι διαρκως σε μια φαση στρωσιματος της μπαταριας απο τα φλασαρισματα και εχω βαρεθει :lol:

αλλα καποιος ειχε πει οτι και εδω καταναλωνει αρκετη μνημη χωιρς λογο, δεν θυμαμαι ομως ποιος, μπορει να ησουν και εσυ, δεν θυμαμαι καθολου :O

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Βασίλη, στην jvh εχει διορθωθει σε μεγαλο βαθμο...επειδη δουλευα πολυ τον opera mobile ο οποιος επιανε 50-60mb μνημης, τον εβγαλα και εχω βρει την υγεια μου με τον mini...πλεον κανει πολυ καλη διαχειριση αφου πανω απο 250 δεν μου ανεβαινει ποτε και δουλευει υπερβολικα γρηγορα και απροβληματιστα (αυτη την στιγμη ειναι 9 ανοιχτες εφαρμογες)...βεβαια παντα θελουμε και περιμενουμε κατι καλυτερο αλλα προς το παρον, δεν αποτελει προβλημα για οποιον θελει να βαλει την jvh...

 

Δεν είναι για μένα λύση να βγει ο όπερα παντως ..κορυφαιος browser..το σερφαρισμα είναι πραγματικά απόλαυση ..ελπίζω να βρεθεί κάποια λύση με το θέμα, γιατί οντως είναι σπαστικό και είναι κρίμα γιατί το κινητό πριν δεν είχε τέτοια προβλήματα..

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

να πω την αληθεια δεν την εχω δοκιμασει την jvh για να εκφερω γνωμη γιατι ειμαι διαρκως σε μια φαση στρωσιματος της μπαταριας απο τα φλασαρισματα και εχω βαρεθει :lol:

αλλα καποιος ειχε πει οτι και εδω καταναλωνει αρκετη μνημη χωιρς λογο, δεν θυμαμαι ομως ποιος, μπορει να ησουν και εσυ, δεν θυμαμαι καθολου :O

 

ναι εγω ημουν...το παραδεχομαι :lol:

αρχικα, ειχα παρατηρησει οτι αυξανοταν αποτομα η μνημη αλλα οπως σου ειπα ειχα τον οπερα ανοιχτο ε και μου τσεκουρευε ολες τις εφαρμογες μετα...τωρα πλεον, εχω διαρκως 80-100 ελευθερα και δεν αντιμετωπιζω προβλημα στο multitasking...επειδη ειμαι και παραξενος με κατι τετοια, σου λεω οτι ειναι αψογη σε ολα της...και πριν απο αυτη ειχα και την jvb αλλα την κρατησα δυο μερες μονο :O

 

@freddaras, κι ο opera mini ειναι εξισου κορυφαιος, αυτο χρησιμοποιω πλεον.

Edited by hraklhs57

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

ναι εγω ημουν...το παραδεχομαι :lol:

αρχικα, ειχα παρατηρησει οτι αυξανοταν αποτομα η μνημη αλλα οπως σου ειπα ειχα τον οπερα ανοιχτο ε και μου τσεκουρευε ολες τις εφαρμογες μετα...τωρα πλεον, εχω διαρκως 80-100 ελευθερα και δεν αντιμετωπιζω προβλημα στο multitasking...επειδη ειμαι και παραξενος με κατι τετοια, σου λεω οτι ειναι αψογη σε ολα της...και πριν απο αυτη ειχα και την jvb αλλα την κρατησα δυο μερες μονο :O

 

σε τσακωσα:p :lol::lol:

και εγω την jvb ειχα αλλα την εβγαλα γιατι μου εκανε κολπα με το tv out και επεστρεψα σε js8 με darky

ο opera οντως θελει αρκετη μνημη

μακαρι να ειναι τοσο καλα οπως τα λες

εγω μαλλον θα περιμενω λιγο ακομα γιατι οπως ειπα βαριεμαι να ξαναφλασαρω και λεω μπας και η εκδοση για Αγγλια ειναι βελτιωμενη αλλιως θα μπω και εγω στον χωρο τι να κανω :lol:

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

σε τσακωσα:p :lol::lol:

και εγω την jvb ειχα αλλα την εβγαλα γιατι μου εκανε κολπα με το tv out και επεστρεψα σε js8 με darky

ο opera οντως θελει αρκετη μνημη

μακαρι να ειναι τοσο καλα οπως τα λες

εγω μαλλον θα περιμενω λιγο ακομα γιατι οπως ειπα βαριεμαι να ξαναφλασαρω και λεω μπας και η εκδοση για Αγγλια ειναι βελτιωμενη αλλιως θα μπω και εγω στον χωρο τι να κανω :lol:

 

χωρις να αναιρω οσα σου ειπα πριν, κι εγω την Αγγλικη την περιμενω σαν τρελος :D οχι μονο γιατι την προσδοκω ακομα καλυτερη, αλλα και επειδη θα εχω κανονικα και την εγγυηση μου οποτε ενας λογος παραπανω :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

 

@freddaras, κι ο opera mini ειναι εξισου κορυφαιος, αυτο χρησιμοποιω πλεον.

 

φιλε εμενα ο μινι δεν μου κανει "κλικ":)

πολλες σελιδες εχουν προβληματακια...και γενικα δεν μου καθεται καλα....

το χρησιμοποιώ μονο οταν δεν εχω wifi η 3g (2g μονο...)

ο δε οπερα ειναι πραγματικα απολαυση..το κινητο παει σε αλλο επιπεδο...εκει πραγματικα γινεται μινι λαπτοπ...:p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ που έχω την 2.2.1 την JPY την αναβάθμιση θα την πάρω κανονικά απο το kies το καινούργιο όταν βγει στην Αγγλία?

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ που έχω την 2.2.1 την JPY την αναβάθμιση θα την πάρω κανονικά απο το kies το καινούργιο όταν βγει στην Αγγλία?

 

Aν έχεις Αγγλικό product code στο τηλέφωνο, καθώς και αγγλικό CSC, (XEU), ναι.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,αυτα ειναι τα στοιχεια του τηλεφωνου μου

PDA:I9000XWJPH

PHONE:I9000XXJPP

CSC:I9000OXXJP9

BUILD INFO:2010.12

Επισης απ οτι βλεπω φοραει την 2.2.Ειμαι τελειως ασχετος με τις διαδικασιες που περιγραφετε σ αυτες τις σελιδες,αλλα εχω μια απορια.Διαβασα οτι βγηκε η επισημη 2.3 για το κινητο μας.Να βαλω αυτην η να μελετησω και να βαλω καποια custom?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,αυτα ειναι τα στοιχεια του τηλεφωνου μου

PDA:I9000XWJPH

PHONE:I9000XXJPP

CSC:I9000OXXJP9

BUILD INFO:2010.12

Επισης απ οτι βλεπω φοραει την 2.2.Ειμαι τελειως ασχετος με τις διαδικασιες που περιγραφετε σ αυτες τις σελιδες,αλλα εχω μια απορια.Διαβασα οτι βγηκε η επισημη 2.3 για το κινητο μας.Να βαλω αυτην η να μελετησω και να βαλω καποια custom?

 

για αρχη βαλε την 2.2.1 js8 που υπαρχουν οδηγιες στην πρωτη σελιδα hacks/root

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,αυτα ειναι τα στοιχεια του τηλεφωνου μου

PDA:I9000XWJPH

PHONE:I9000XXJPP

CSC:I9000OXXJP9

BUILD INFO:2010.12

Επισης απ οτι βλεπω φοραει την 2.2.Ειμαι τελειως ασχετος με τις διαδικασιες που περιγραφετε σ αυτες τις σελιδες,αλλα εχω μια απορια.Διαβασα οτι βγηκε η επισημη 2.3 για το κινητο μας.Να βαλω αυτην η να μελετησω και να βαλω καποια custom?

 

 

Δοκίμασε την jvh είναι η επίσημη 2.3.3 και αν δε σου κάνει δοκίμασε custom. από custom εγώ σήμερα έβαλα juwe 4.3.1 και εδώ θα μείνω προς το παρών. Δεν είναι και τίποτα δύσκολο. Οδηγοί υπάρχουν! :)

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε την jvh είναι η επίσημη 2.3.3 και αν δε σου κάνει δοκίμασε custom. από custom εγώ σήμερα έβαλα juwe 4.3.1 και εδώ θα μείνω προς το παρών. Δεν είναι και τίποτα δύσκολο. Οδηγοί υπάρχουν! :)

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Που θα βρω την jvh?

Link to comment
Share on other sites

Το αυθεντικό δεν το κάνει αυτό. Επίσης εδώ είναι off topic.

 

 

 

Δοκίμασε να ξεχάσεις το δίκτυο του σπιτιού σου και να τα ξαναβάλεις μετά όλα από την αρχή. Επίσης έλεγξε το router μήπως έχεις κανένα filter ενεργοποιημένο. Αν δε γίνει τίποτα, ξανακάνε επαναφορά, αφού την έχεις πρόσφατη.

 

Καλησπέρα και πάλι.

Δοκίμασα να συνδέσω το κινητό στο wifi της εταιρίας που δουλέυω και το είδε κανονικά και συνδέθηκε.

Ξανα δοκίμασα στο rooter της cyta το thomson tg782 αλλα μάταια. Πήρα τηλ στην cyta και παρόλο που μου είπε ο υπάλληλος οτι κανονικά δεν είναι υπευθ. αυτοί το κοίταξε αλλα μάταια τίποτα πάλι δοκίμασε όλες τις αλλαγές στο Modem επάνω αλλα τίποτα.

Με λάπτοπ μπαίνει κανονικά .

Παίζει κανένας που να γνωρίζει?

Link to comment
Share on other sites

 

Hehehe κλασική Samsung..: http://www.eurodroid.com/2011/05/update-samsungs-uk-android-2-3-update-to-begin-in-late-may/

 

Μετά ξαφνικά θα γίνει late July, μετά beginning of October.... κ.ο.κ. :p

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Hehehe κλασική Samsung..: http://www.eurodroid.com/2011/05/update-samsungs-uk-android-2-3-update-to-begin-in-late-may/

 

Μετά ξαφνικά θα γίνει late July, μετά beginning of October.... κ.ο.κ. :p

 

Ε καλα, αν το δινανε οντως θα ηταν ανησυχητικα τα πραγματα. Ολα ωραια και ομορφα δηλαδη, απλα μη δω μετα κανενα ποστ οτι "περιμενω επισημη ελληνικη 2.3.3" κλπ

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα να ρωτησω παιδια:

 

τελικα εχει το galaxy s ελληνικο swype για γρηγορο γραψιμο στα sms? ξερετε αυτο με τη νοητη γραμμη που γραφεις τσακα τσακα..

στα ελληνικα υπαρχει δυνατοτητα για πληκτρολογιο ? γιατι σε βιντεακι καπου ειδα οτι δεν ειχε οταν πρωτοηρθε... μαλλον!

 

ευχαριστω αν μου πειτε!

Samsung galaxy "Y"-Sony xperia neo v-Samsung Galaxy Ace-Mls IQtalk crystal -samsung galaxy pocket neo duos
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα να ρωτησω παιδια:

 

τελικα εχει το galaxy s ελληνικο swype για γρηγορο γραψιμο στα sms? ξερετε αυτο με τη νοητη γραμμη που γραφεις τσακα τσακα..

στα ελληνικα υπαρχει δυνατοτητα για πληκτρολογιο ? γιατι σε βιντεακι καπου ειδα οτι δεν ειχε οταν πρωτοηρθε... μαλλον!

 

ευχαριστω αν μου πειτε!

 

:):) Ναι τελικα εχει:) Διαβασε εδω πριν οποιαδηποτε αλλη ερωτηση σου, αν θελεις http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=284103

Edited by red_herring

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...