Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πω δεν εχω δει πιο τραγικο δεκτη GPS. Ημουν χθες Θεσσαλονικη και ηθελα να δω γρηγορα κατι στο Navigon.... ΑΣΤΕΙΟ Ε;

 

Πριν κοντραραμε το HD, ενα Xperia mini και ενα Blade...

 

 

Στο ιδιο σημειο ανοιγουμε GPS test.

 

Blade : 8 δορυφοροι και στιγμα σε μισο λεπτο

Xperia Mini: 7 δορυφοροι και μετα απο 5 λεπτα δεν ειχε κλειδωσει.

DesireHD: 3 δορυφοροι και μετα απο 5 λεπτα δεν ειχε κλειδωσει.

 

 

ΑΠΟΛΥΤΗ ΞΕΦΤΙΛΑ.

 

Το Blade κλειδωνει οπως το iPhone4 που ειχα ... Το DesireHD, δεν το σχολιαζω.....

 

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Επαναλαμβανω οτι το gps κλειδωνει σε 15 δευτερολεπτα το ΠΟΛΥ. Ουτε η συσκευη φταιει, ουτε το android. Τωρα γιατι μερικοι αντιμδτωπιζουν προβλημα δεν γνωριζω.

Link to comment
Share on other sites

Επαναλαμβανω οτι το gps κλειδωνει σε 15 δευτερολεπτα το ΠΟΛΥ. Ουτε η συσκευη φταιει, ουτε το android. Τωρα γιατι μερικοι αντιμδτωπιζουν προβλημα δεν γνωριζω.

 

Μήπως θέλει ανοιχτό χώρο - γήπεδο και να κλειδώσει τόσο γρήγορα; :p

 

Θα το δοκιμάσω ξανά αύριο...

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν πρόλαβε να βγει η συγκεκριμένη. Υπάρχει μόνο αυτή των 1.300mah. Εντούτοις η Mugen φτιάχνει μπαταρίες καλύτερες των original. Πάρτη και έχε ως δεύτερη την original. Μπορείς να την παραγγείλεις και από εδώ:

http://www.mugen-power-batteries.com/htc/htc-desire-hd/mugen-power-1300mah-extended-battery-for-for-htc-desire-hd-softbank-001ht.html

 

Χοντρικά πόσο παραπάνω κρατάει; Επειδή σκέφτομαι να αγοράσω μία αλλά τουλάχιστον να τ'αξίζει.

 

Καμία άλλη καλή πρόταση;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θέλει ανοιχτό χώρο - γήπεδο και να κλειδώσει τόσο γρήγορα; :p

 

Θα το δοκιμάσω ξανά αύριο...

 

Οχι ρε φιλε! Σου λεω δεν εχω κανενα προβλημα. Σε δρομους, μπαλκονια, πλατειες πιανει σε 15'. Να πω βεβαια οτι η συσκευη ειναι unroot προσεχοντας καλα τι εφαρμογες κατεβαζω... Το'πιασες το υπονοουμενο ετσι; Κανε και κανενα restart, hard reset κτλ.;)

Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε φιλε! Σου λεω δεν εχω κανενα προβλημα. Σε δρομους, μπαλκονια, πλατειες πιανει σε 15'. Να πω βεβαια οτι η συσκευη ειναι unroot προσεχοντας καλα τι εφαρμογες κατεβαζω... Το'πιασες το υπονοουμενο ετσι; Κανε και κανενα restart, hard reset κτλ.;)

 

Θα δοκιμασω αυριο ... και μενα η συσκευη απιεραχτη ειναι με το τελευταιο update.

 

 

 

Συμφωνώ και επαυξάνω για τις mugen.

 

Οκ ... στο θεμα διαρκειας σε σχεση με την μανισια;

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμασω αυριο ... και μενα η συσκευη απιεραχτη ειναι με το τελευταιο update.

 

Όταν δοκιμάσεις θυμήσου να έχεις ανοιχτό το 3g. Οι περισσότεροι φίλοι που είχαν πρόβλημα προσπαθούσαν χωρίς 3g. Αν δεν γνωρίζεις το γιατί θα σε παρακαλούσα να ανατρέξεις σε παλιότερα post που έχει γίνει πολύ κουβέντα επί του θέματος. Ούτε εγώ αντιμετοπίζω πρόβλημα με GPS, αντίθετα είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

Εχοντας πεί αυτά που έχω πεί στο προηγούμενό μου post, θα ζητούσα την κατανόησή σας για το παρακάτω θέμα. Είναι ένα είδους "bump" για την ερώτησή μου.

 

Εχω ένα πρόβλημα που το έχω ακόμα και στο HTC magic, αλλά και στο στο HTC Desire HD που έχω τώρα. Δεν μπορώ να στείλω μηνύματα με μικρά Ελληνικά. Ενώ τα γράφω μικρά και τονισμένα, όταν το κινητό τα στέλνει τα μετατρέπει σε Κεφαλαία.

 

Χρησιμοποίησα και το "messages" που δείνει η HTC, αλλά και το Handcent.

 

Τώρα σχετικά με το Handcent. Πράγματι μπορώ να γράψω με μικρά (και τονισμένα τώρα πιά ) με το Handcent. Η ερώτησή μου όμως είναι πως θα μπορέσω να στείλω το SMS χωρίς το τηλέφωνο να μου το μετατρέψει αυτόματα σε Κεφαλαία που απεχθάνομαι.

 

Ευχαριστώ και πάλι εκ των προτέρων.

Χρόνια Πολλά!

 

Καλή είναι η πρότασή σου και σίγουρα θα ήταν ευκολότερο με τον τρόπο που αναφέρεις. Ίσως είναι στις σκέψεις των mods. Το thread ειδικά αυτού του κινητού ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΖΕΤΑΙ!! Και ναι η ερώτησή σου έχει απαντηθεί αρκετές φορές, αλλά ίσως είναι λίγο δύσκολο να τη βρεις.

 

Λοιπόν, το πρόβλημα δεν λύνεται γιατί είναι θέμα κωδικοποίησης των ελληνικών. Κανένα κινητό δε στέλνει ελληνικά 160 χαρακτήρες και μικρά. Ακόμη και αν φαίνονται μικρά κατά την αποστολή, στον παραλήπτη πάνε κεφαλαία. Αν θες μικρά περιορίζεσαι στους 70 χαρακτήρες.:ninja:

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και μένα στο gps το πολύ να έκανε 20' για να βρει τη θέση μ!Δεν νομίζω οτί υπάρχει πρόβλημα με αυτό!

 

Από χθες σύνδεσα το handsfree mw600 Που έχω αλλα το θέμα είναι οτι δεν μ λειτουργεί σωστά!δλδ τα πλαινά κουμπιά για να αλλάζω τραγούδια στο player Δεν μου λειτουργούν καθόλου!τι να κάνω?:confused:

Link to comment
Share on other sites

τα πλαινά κουμπιά για να αλλάζω τραγούδια στο player Δεν μου λειτουργούν καθόλου!τι να κάνω?:confused:

 

Έχω το ίδιο και δουλεύουν όλα άψογα...μέχρι και η επανάκληση λειτουργεί...

Δοκίμασε ν' ανοίξεις πρώτα το bluetooth στο κινητό και μετά στο handsfree...Στο κινητό θα σου γράψει ''Ακουστικό bluetooth συνδέθηκε''.

Κάνε και ένα restart το κινητό καλού κακού

Link to comment
Share on other sites

Έχω το ίδιο και δουλεύουν όλα άψογα...μέχρι και η επανάκληση λειτουργεί...

Δοκίμασε ν' ανοίξεις πρώτα το bluetooth στο κινητό και μετά στο handsfree...Στο κινητό θα σου γράψει ''Ακουστικό bluetooth συνδέθηκε''.

Κάνε και ένα restart το κινητό καλού κακού

Το έκανα restart και δουλεύει μια χαρά και σε μένα τώρα... είμαι πολυ noob τελικά! χαχα

 

Κάτι ακόμα θέλω να ρωτήσω... Για navigation πως μπορώ να περάσω ένα πρόγραμμα και να το παίζει κανονικά? π.χ το iGO ?

Link to comment
Share on other sites

Λεω να το πάρω. Ερχομαι απο iPhone και ήθελα να ρωτήσω κάποιον που είχε και πριν iPhone, το ακουστικό είναι δυνατό; Το ηχειο;

 

Ποια προβλήματα ανα καιρούς έχουν αναφερθεί για το κινητο;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Αν θες να στέλνεις με μικρά γράμματα θα χάσεις τους 160 χαρακτήρες, και γίνεται έτσι στο handcent sms:

Ρυθμίσεις - Ρυθμίσεις αποστολής μυνήματος - Μέθοδος Ελλ. sms και τσεκάρεις «ανενεργό».

Με αυτό τον τρόπο θα στέλνεις μυνήματα με μικρά γράμματα αλλά θα είναι 70 χαρακτήρες ανά μήνυμα όχι 170, και δεν γίνεται διαφορετικά....

 

Σε ευχαριστώ πολύ!!

 

Τί εννοείς όμως ότι θα έχω 70 χαρακτήρες; Εαν γράφω παραπάνω χαρακτήρες δεν θα τους στέλνεις, ή εννοείς ότι θα υπολογίζει κάθε μήνυμα σαν 70 χαρακτήρες. Δηλαδή εαν έχω γράψει 210 χαρακτήρες θα θεωρεί ότι έχει στείλει 3 μηνύματα;

Edited by ermns
Link to comment
Share on other sites

Λεω να το πάρω. Ερχομαι απο iPhone και ήθελα να ρωτήσω κάποιον που είχε και πριν iPhone, το ακουστικό είναι δυνατό; Το ηχειο;

 

Ποια προβλήματα ανα καιρούς έχουν αναφερθεί για το κινητο;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

ερχομαι απο iphone 4. εγω δεν εχω κανενα προβλημα με το ηχειο και τα συβαφη. λιγο η μπαταρια ειναι πιο λιγη αλλα μια μερα μου βγαζει ανετα με την χρηση που κανω εγω.

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι απο μενα!

Πήρα πριν 2 μερες το Desire Hd και έχω το εξης θεμα

Το φόρτισα ενα 8ωρο και το δουλεψα για λιγο το βραδυ. Την αλλη μερα ομως δεν ειχε μπαταρια καθολου! Ειχε εξαντληθει ολο το βραδυ! Απο οτι μου ειπανε μαλλον ηταν λογω του wireless ή του 3g.

 

Απο κει και περα σημερα που το ξαναφορτισα για δευτερη φορα 8ωρο μου εκανε το εξης. ΕΚλεισε και δεν εκανε τιποτα. Τελικα ανοιξε μονο του μετα απο μερικα λεπτα.

 

Ειναι φυσιολογικο για τη μπαταρια του?

Link to comment
Share on other sites

ερχομαι απο iphone 4. εγω δεν εχω κανενα προβλημα με το ηχειο και τα συβαφη. λιγο η μπαταρια ειναι πιο λιγη αλλα μια μερα μου βγαζει ανετα με την χρηση που κανω εγω.

 

Ακους τον συνομιλητή σου πολύ καλα; Οπως το iphone ή οχι και τοσο;

 

Μπαταρια εκτος απο την 1240 mAh υπάρχει ΓΝΗΣΙΑ μεγαλυτερη; Η καμια καλή πρόταση;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

εχουμε κανενα νεο για την 2.3.καπου διαβασα οτι την πηρε το desire.
Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν μπορούμε τους σελιδοδείκτες στον βασικό browser του hd να τους μεταφέρουμε σε φακέλλους γιατί όσο κι αν προσπάθησα δεν μπορεσα.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γνωριζει κανεις πως βαζουμε τονο στις λεξεις ? Και πως γινεται να γραφουμε νε μικρα στα sms και πως ενεργοποιουμε το τ9?

 

Thanks in advance :)

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρεβέκκα επειδή τα έχουμε πει εδώ στο φόρουμ κάποιες φορές μην παρεξηγήσεις με αυτό που θα πω.

 

Αυτό που αναφέρεις για το gps και το android φυσικά και ΔΕΝ ισχύει καθόλου !!!! Το λέω και το τονίζω.

 

Δεν μπορεί ένα λειτουργικό να υποστηρίζει λίγο η ελάχιστα η μέτρια κάποιο hardware.

 

η θα παίζει η δεν θα παίζει. Έτσι απλά.

Το android δεν υποστηρίζει το bluetooth 3. Αυτό ισχύει ναι. Και αυτό σημαίνει ότι δεν το υποστηρίζει καθόλου.

 

Θέμα με το gps δεν υπάρχει όσο αφορά το android.

Και επίσης να τονίσω ότι στο galaxy s το gps όχι μόνο παίζει καλά αλλά είναι και άψογο με την 2.2 και την 2.2.1. ειδικά στην 2.2.1 κλειδώνει στίγμα γρήγορα ακομα και σε σπιτι μέσα και λειτουργεί άψογα. Και το έχω δοκιμάσει με 3 διαφορετικά προγράμματα πλοήγησης.

 

Αναφέρω για το galaxy s επειδή το έχω, και επειδή το ανέφερες.

 

Και επίσης υπάρχουν πολλά παιδιά που είναι πολύ ευχαριστημένοι και με desire hd. Αν υπήρχε θέμα gps και android τότε θα είχατε πρόβλημα όλοι εδώ, κάτι το οποίο δεν συμβαίνει.

 

Φιλικά πάντα ε, μη μου παρεξηγήσεις :).

 

Αντώνη ξέρεις ότι δεν παρεξηγούμε και για την ακρίβεια σήμερα παίρνω πίσω ότι είχα πει για το gps της συσκευής.

Μέρες προσπαθούσα να βάλω να δουλέψει για πρώτη φορά το πρόγραμμα πλοήγησης μέσα σε εσωτερικό χώρο....σήμερα στο αυτοκίνητο που το δοκίμασα κλείδωσε δορυφόρους μέσα σε 10''.

Ίσως δεν κλείδωνε επειδή το άνοιγα για πρώτη φορά σε εσωτερικό χώρο.

Τώρα που άνοιξε μία φορά το δοκίμασα σε εσωτερικό χώρο ξανά και κλείδωσε αμέσως.

Όσο για το galaxy s το έχει η κουνιάδα μου και είχε πρόβλημα, όχι μόνο το δικό της ήταν γνωστό πρόβλημα και αρχικά βγήκε fix από xda και τώρα νομίζω επίσημα και από τη samsung αλλά ότι είχε πρόβλημα είχε....γιαυτό και νόμιζα ότι ήταν θέμα λογισμικού.

Αλλά εννοείτε ότι μετά το σημερινό θα συμφωνήσω μαζί σου...;)

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γνωριζει κανεις πως βαζουμε τονο στις λεξεις ? Και πως γινεται να γραφουμε νε μικρα στα sms

 

Thanks in advance :)

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Κραταμε πατημενο το γραμμα που θελουμε να τονισουμε.Απο πανω ανοιγει ενα πλαισιο και συρουμε το δαχτυλο μας στο τονισμενο γραμμα.

 

Παμε στα μηνυματα , μενου , ρυθμισεις και εκει που λεει ελληνικη κωδικοποιηση επιλεγουμε Κωδικοποιηση unicode 16bit.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αν και βελτιώθηκε ο δικός μου χρόνος ... δείτε εδώ (μετά το 1ο λεπτό) σύγκριση με το xperia mini και το blade με το πρόγραμμα gps status. Φυσικά με κλειστά a-gps κλπ.... Απ'οτι συζητάμε με τα παιδιά στο adslgr λέμε για προβληματικό κινητό.

 

Μαζί με αυτά, μου χάλασε και η κάρτα MicroSD. :down:

Link to comment
Share on other sites

εχουμε κανενα νεο για την 2.3.καπου διαβασα οτι την πηρε το desire.

 

Που το άκουσες...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Ενα ειναι το σουπερ κολπο για αθανατη μπαταρια. Το πρωι ολοι θελουμε ενα ξυπνητηρι για να πηγαινουμε στις δουλειες μας. Αρα δε μπορουμε να κλεινουμε τη συσκευη. Το μυστικο ειναι λοιπον να βαζετε το κινητο σε κατασταση airplane mode. Τι να τους κανεις τους συγχρονισμους με facebook, google mail κτλ κτλ το βραΔυ στις 3.30; Βαζεις λοιπον την υψιστη επιθυμια σου (desire Hd) σε airplane mode. Εχεις και τα ξυπνητηρια σου, εχεις και τη μπαταρια για πανω απο μια μερα.

 

ΥΓ: Μερικες φορες καλο θα ηταν να μπορουσες να βαλεις και τη γυναικα σου σε airplane mode. Θα κοιμοσουν σαν πουλακι:lol:

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...