Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα και απο μενα και χρονια πολλα!!!

παιδια εκανα και εγω το update....κατι δεν μου κολλαει και παρα πολυ. δεν ξερω μετα την πρωτη επαννεκινηση εχασε το σημα...μετα απο αλλη επαννεκινηση εφτιξε. τωρα εστειλα μηνυμα στη cosmote ey για να δω το υπολοιπο και μου απαντησε οτι ολα ειναι 0...δηλαδη εχω φαει το χρονο ομιλιας, περιεργο. δεν φτανει μονο αυτο,

μου εστειλε την ενημερωση αυτων των μηνυματων οτι δεν μου την κανει η cosmote αλλα ενας φιλος απο το facebook!!!!:cry: doing...καμια ιδεα??? κατι παντως δεν παει καλα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα και απο μενα και χρονια πολλα!!!

παιδια εκανα και εγω το update....κατι δεν μου κολλαει και παρα πολυ. δεν ξερω μετα την πρωτη επαννεκινηση εχασε το σημα...μετα απο αλλη επαννεκινηση εφτιξε. τωρα εστειλα μηνυμα στη cosmote ey για να δω το υπολοιπο και μου απαντησε οτι ολα ειναι 0...δηλαδη εχω φαει το χρονο ομιλιας, περιεργο. δεν φτανει μονο αυτο,

μου εστειλε την ενημερωση αυτων των μηνυματων οτι δεν μου την κανει η cosmote αλλα ενας φιλος απο το facebook!!!!:cry: doing...καμια ιδεα??? κατι παντως δεν παει καλα

 

Εμενα παντως, ολα καλα με την αναβαθμιση

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, αν είχες διαβάσει τις τελευταίες 3-4 σελίδες θα είχες δει ότι μετά την αναβάθμιση δεν μπορείς να κάνεις root. Γι' αυτό και εγώ δεν την έκανα.

 

Μπορούμε να γυρίσουμε στην προηγούμενη με κάποιον τρόπο ??? :X

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδες να ρωτησω κατι. Πηγα Γερμανο για ενα φορτιστη αυτοκινητου. Εκει ζητησα αυτον της HTC. Mου ειπαν οτι οποιον και να παρω (ειτε LG, SONYERICSSON κτλ), ειναι ακριβως το ιδιο πραγμα γιστι ολοι ειναι συμβατοι. Και ερωτω: ειναι ετσι; Ή μηπως ο μαμισιος ειναι ο ιδανικος για τη μπαταρια του HD; Εννοω βασει volt κτλ...
Link to comment
Share on other sites

Παιδες να ρωτησω κατι. Πηγα Γερμανο για ενα φορτιστη αυτοκινητου. Εκει ζητησα αυτον της HTC. Mου ειπαν οτι οποιον και να παρω (ειτε LG, SONYERICSSON κτλ), ειναι ακριβως το ιδιο πραγμα γιστι ολοι ειναι συμβατοι. Και ερωτω: ειναι ετσι; Ή μηπως ο μαμισιος ειναι ο ιδανικος για τη μπαταρια του HD; Εννοω βασει volt κτλ...

 

μαλλον εννοούσε ο πωλητής ότι στο βίσμα κάνει, τώρα για τα Volt καλύτερα να σου απαντήσει κάποιος πιο ειδικός!

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες να ρωτησω κατι. Πηγα Γερμανο για ενα φορτιστη αυτοκινητου. Εκει ζητησα αυτον της HTC. Mου ειπαν οτι οποιον και να παρω (ειτε LG, SONYERICSSON κτλ), ειναι ακριβως το ιδιο πραγμα γιστι ολοι ειναι συμβατοι. Και ερωτω: ειναι ετσι; Ή μηπως ο μαμισιος ειναι ο ιδανικος για τη μπαταρια του HD; Εννοω βασει volt κτλ...

 

εγω πηρα απο εδω τον γνησιο σε πολυ καλη τιμουλα http://www.extreme-mobile.gr/p.HTC-CC-C200-HD2-micro-usb-Original-fortistis-aytokinitou-gia-HD2-Desire-hd-Legend-HD-mini-hd7-k-a.164205.html

 

μια χαρα μου φορτιζει αλλα ειχα δοκιμασει και εναν αλλο που ειχα ο οποιος δεν ηταν ο γνησιος και φορτιζε και εκεινος αλλα λογο φοβου πηρα τον γνησιο.

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

τελικα κανοντας rout τη συσκευη μας, ποια οφελη εχουμε και τι χανουμε. αξιζει;

κανοντας rout, εαν θελησουμε μπορουμε να γυρισουμε τη συσκευη στην αρχικη της κατασταση?

με την εγγυηση τι γινεται;

Δουλεύεις πολύ, κάνεις πολλά λάθη. Δουλεύεις λίγο, κάνεις λίγα λάθη. Δεν δουλεύεις καθόλου, δεν κάνεις λάθη.

Δεν κάνεις λάθη, ΠΡΟΑΓΕΣΑΙ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τζίφος.

Η rom περάστηκε κανονικά αλλά οχι μόνο χάθηκαν τα πάντα, αλλά και δεν προστέθηκε καμμία άλλη γλώσσα εκτός απο τις 4 που είχα και πρίν.

Φιλικά

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Τζίφος.

Η rom περάστηκε κανονικά αλλά οχι μόνο χάθηκαν τα πάντα, αλλά και δεν προστέθηκε καμμία άλλη γλώσσα εκτός απο τις 4 που είχα και πρίν.

 

Κάνε ένα hard reset και όταν φτάσει στη γλώσσα και σου ζητήσει να επιλέξεις μια από τις τέσσερις...μην επιλέξεις καμμία και με το που θα το προχώρησεις αν η sim σου είναι ελληνική θα έχεις κανονικά ελληνικό μενού :)

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

παιδιά, θα ήθελα να μου πείτε δύο εφαρμογούλες που να είναι συμβατές με desire hd, 1 να κάνει κάνει switch on/off το mobile interent που πέρνω μέσω 3G, και μια δεύτερη που να μου δίχνει πόσα δεδομένα έχω κατεβάσει... για την δεύτερη που λέω, κάτι βρήκα , αλλά δεν έχει widget και δεν βοηθάει πολύ νομίζω network counter απο το market... πείτε μου αρκεί να έχουν και οι δύο εφαρμογές widget...ας είναι και paid...

 

thanks :)

Link to comment
Share on other sites

Virland..Χρόνια Πολλά!!.. Γίνεσαι expert και σε android τώρα ;:D Το αγόρασες ;.

 

Έκανα "μπίλιες" το hd2 (μου έπεσε και έγινε για πέταμα) μου και μου κάνανε δώρο το desire hd.

Τό έχω κάνα μήνα αλλά λόγω διάθεσης δεν είχα ασχοληθεί μαζί του πάρα μόνο την τελευταία εβδομάδα :lol:

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Παιδες να ρωτησω κατι. Πηγα Γερμανο για ενα φορτιστη αυτοκινητου. Εκει ζητησα αυτον της HTC. Mου ειπαν οτι οποιον και να παρω (ειτε LG, SONYERICSSON κτλ), ειναι ακριβως το ιδιο πραγμα γιστι ολοι ειναι συμβατοι. Και ερωτω: ειναι ετσι; Ή μηπως ο μαμισιος ειναι ο ιδανικος για τη μπαταρια του HD; Εννοω βασει volt κτλ...

 

Όλοι οι micro USB φορτιστές είναι συμβατοί, απλά να κοιτάξεις να βγάζει τουλάχιστον 1Α, γιατί κυκλοφορούν αρκετοί με 500mA - 700mA που αργούν πολύ να φορτίσουν την συσκευή (ειδικά αν τρέχεις εφαρμογές - Navigation κτλ)

Γρηγόρης Δάρης
Link to comment
Share on other sites

Τζίφος.

Η rom περάστηκε κανονικά αλλά οχι μόνο χάθηκαν τα πάντα, αλλά και δεν προστέθkηκε καμμία άλλη γλώσσα εκτός απο τις 4 που είχα και πρίν.

Γιατί δεν βάζεις το morelocale 2 από το Market;

Διαλέγεις την Ελληνική γλώσσα, βάζεις κ το handcent που είναι παρά πολύ καλό κ μπορείς να εχεις σμσ στα 160 και εισαι ετοιμος. Μετα δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο το γνησιο Ελληνικο.

Edited by katerini
Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

παιδιά, θα ήθελα να μου πείτε δύο εφαρμογούλες που να είναι συμβατές με desire hd, 1 να κάνει κάνει switch on/off το mobile interent που πέρνω μέσω 3G, και μια δεύτερη που να μου δίχνει πόσα δεδομένα έχω κατεβάσει... για την δεύτερη που λέω, κάτι βρήκα , αλλά δεν έχει widget και δεν βοηθάει πολύ νομίζω network counter απο το market... πείτε μου αρκεί να έχουν και οι δύο εφαρμογές widget...ας είναι και paid...

 

thanks :)

 

1) Θα πας πρόσθηκη γραφικού στοιχείου-->ρυθμίσεις-->Δίκτυο κινητής τηλεφωνίας. Έτσι θα κλείνεις και θα ανοίγεις το ιντερνετ (3g) του κινητού ανά πάσα στιγμή.

2) 3G Watchdog . Aυτό θα κατεβάσεις

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεισ κανα καλο προγραμμα για να βλεπω τη καταναλωσα απο ιντερνετ και καθε ποτε γινεται η ανανεωση ογκοχραιωσης στην vodafone καθε αρχη του μηνα ????
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεισ κανα καλο προγραμμα για να βλεπω τη καταναλωσα απο ιντερνετ και καθε ποτε γινεται η ανανεωση ογκοχραιωσης στην vodafone καθε αρχη του μηνα ????

3g watchdog.Πολυ καλο...

Link to comment
Share on other sites

Για να βαλει κανεις την Ελληνικη rom σε κινητο που εχει την Γαλικη τι ακριβως χρειαζεται? Εχει σχεση το root,S -off και τα σχετικα? Το λεω γιατι δοκιμαζω και ενω ξεκιναει η διαδικασια με σφαλμα :worry:
Link to comment
Share on other sites

Για να βαλει κανεις την Ελληνικη rom σε κινητο που εχει την Γαλικη τι ακριβως χρειαζεται? Εχει σχεση το root,S -off και τα σχετικα? Το λεω γιατι δοκιμαζω και ενω ξεκιναει η διαδικασια με σφαλμα :worry:

 

Γιατί δεν βάζεις το morelocale 2 από το Market;

Διαλέγεις την Ελληνική γλώσσα, βάζεις κ το handcent που είναι παρά πολύ καλό κ μπορείς να εχεις σμσ στα 160 και εισαι ετοιμος. Μετα δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο το γνησιο Ελληνικο.

 

Κάνε αυτό που λέει ο Κώστας(katerini)

;)

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα παιδια!!!Εχω βρει μια μπαταρια της brando με 15,50 δολλαρια...Ειναι αξιοπιστη λετε; (1500 MAH)

 

την δουλευω εδω και μια εβδομαδα, είναι η τεταρτη - πεμπτη φορά που τη φορτηζω προσεχώς θα γράψω εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

Προσπαθω να στειλω τις επαφες που εχω στο DHD σε αλλη συσκευη μεσω bluetooth αλλα δεν μπορω να τις στειλω μαζικα παρα μονο μια μια. ξερεις κανεις αν υπαρχει η επιλογη για μαζικη αποστολη ή αν το κάνει κάποια άλλη εφαρμογή?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αύριο και 'γω παραλαμβάνω το HD μου.

 

Για να δούμε ... θα βρίσω πολύ στην μετάβαση απο το iPhone4; Ειδικα το ηχειο του με προβληματιζει άσχημα - θα δούμε.

 

Να ρωτήσω, δοκίμασε κανείς καμία καλή ROM με Gingerbread (2.3) ωστε να την προτεινει; Αν δεν τα παει καλά με την μπαταρία θα πάρω ακόμα μία ... just in case. Έχετε να προτείνετε καμία καλή - μεγαλύτερη; Όσο για προστασία, εκτός απο screen protector, τι να του βάλω (& πίσω) ;

 

Θενκς. Καλές γιορτές. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και χρονια πολλά.

Έχω το τηλεφωνο ενα μηνα ακριβως και κατι δεν μου παει καλα με την μπαταρια (ή εστω ετσι μου φαίνεται).

Εντάξει τις πρώτες μερες έλεγα οτι λογω χρήσης κατανάλωνε αμέσως τη μπαταρια, αλλά μετά από ενα μηνα δεν εχω δει βελτίωση.

Για να δωσω παράδειγμα, σήμερα από τις 8 το πρωί, μεχρι τωρα με 40 λεπτα ομιλίας χωρις gps, bluetooth ανοικτά, με το wifi ενεργο μόνο για δεκα λεπτά για να δω καποια mails και η μπαταρια τωρα που στελνω το μηνυμα βρισκεται στο 38%.

Θα ηθελα να μου πειτε αν ειναι φυσιολογική η καταναλωση ή όντως κάτι δεν παει καλά με την μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Xρονια πολλα!!

μην ανησυχεις και εμενα απο το πρωι με 100%

μεχρι τωρα ειχα 30% με wifi/3g οn και κανενα

20λεπτο ομιλιας και καθε 15λεπτα updates.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Xρονια πολλα!!

μην ανησυχεις και εμενα απο το πρωι με 100%

μεχρι τωρα ειχα 30% με wifi/3g οn και κανενα

20λεπτο ομιλιας και καθε 15λεπτα updates.

Άρη παραπάνω ο φίλος γράφει ότι είχε το wifi ανοικτό για δέκα λεπτά μόνο.

Εσένα είναι σχετικά φυσιολογική η κατανάλωση γιατί έχεις και ανοικτό 3g και κάθε 15 λεπτά updates.

Πιστεύω ότι δεν είναι φυσιολογική η κατανάλωση του φίλου παραπάνω.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...