Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Car kit του κινητου μας εχει μονο στο play 247 ? ειναι αυθεντικο αλλα πολυ ακριβο.. Απο καπου αλλου μπορουμε να το βρουμε!
N95 -> N95 8g -> OMNIA -> Xperia -> OMNIA HD -> HTC HD -> N97 -> Iphone 3gs -> HTC HD2 -> Iphone 4 -> HTC Desire HD -> Samsung Galaxy S II -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy SIII -> Samsung Galaxy Note 2 -> Samsung Galaxy S4 -> Samsung Galaxy Note 3 -> HTC M8 -> Iphone 5s -> LG G3 -> Samsung Galaxy Note 4 -> SONY Z3 -> LG G4 -> Xiaomi Mi MAX
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλή χρονιά και από εμένα!

Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ πριν λίγες μέρες....αλλά από χτες ξεκόλλησε από μόνο του και δείχνει σωστά την τοποθεσία.:rolleyes:

 

Πόσες ημέρες είχες αυτό το πρόβλημα ;. Γιατί μου έσπασε τα νεύρα !!!

Link to comment
Share on other sites

Ενα παραξενο που μου συνεβη σημερα...

 

Πηρα δυο sms απο το ιδιο ατομο που εχω στις επαφες μου.Το ενα ηταν λογικο να μου το στελνει αλλα το αλλο δεν ειχε καμμια σχεση με τον αποστολεα αλλα εμενα μου εμφανηστηκαν και τα δυο σαν να τα εστειλε ο ιδιος.:(:(:(

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ενα παραξενο που μου συνεβη σημερα...

 

Πηρα δυο sms απο το ιδιο ατομο που εχω στις επαφες μου.Το ενα ηταν λογικο να μου το στελνει αλλα το αλλο δεν ειχε καμμια σχεση με τον αποστολεα αλλα εμενα μου εμφανηστηκαν και τα δυο σαν να τα εστειλε ο ιδιος.:(:(:(

 

Δες αυτό:

 

http://www.insomnia.gr/topic/394293-bug-%CF%84%CE%BF%CF%85-android-%CF%83%CF%84%CE%AD%CE%BB%CE%BD%CE%B5%CE%B9-sms-%CF%83%CE%B5-%CE%BB%CE%AC%CE%B8%CE%BF%CF%82-%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%B1%CE%BB%CE%AE%CF%80%CF%84%CE%B5%CF%82/

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα σε ολους και καλη χρονια.

στγγνωμη αν εχει ξαναγινει η ερωτηση.

βλεπω οτι πολλοι απο σας λετε για τη μπαταρια.θα θελα λοιπον να μαθω μιας και σκεφτομαι την αγορα του κινητου αν υπαρχει καποιος εξωτερικος φορτηστης

δλδ να χω μια 2η,να τη βαζω εκει και να φορτιζει χωρις να ειναι αναγκη να το ψω το κινητο στο ρευμα...

επισης μηπως εχει δοκιμασει καποιος κανα καλο και οικονομικο ηχειακι που θα το συνδεω πανω για παραπανω ηχο σε αναπαραγωγη τραγουδιων?γιατι αν εχω καταλαβει καλα δεν ειανι και το καλυτερο το ηχειακι του για να το βαλω να παιζει μουσικη οταν δεν ειμαι στο πσ μου για οπαραδειγμα

Link to comment
Share on other sites

Αντωνη η 1.5 ημερα αυτονομια που αναφερεις με κλειστες ολες τις αυτοματες ενημερωσεις δεν ειναι καλη αυτονομια και δεν θα επρεπε να εισαι ευχαριστημενος.

στο galaxy s οσα παιδια το δουλευουν με κλειστο τον αυτοματο συγχρονισμο πανε στις 2 φουλ μερες αυτονομια ευκολα.

 

και επισης εχω να πω και το εξης. αν σε τετοιες συσκευες οπως το desire hd και το galaxy s, κλεινουμε αυτοματες ενημερωσεις, κλεινουμε το 3g internet, βγαζουμε widget απο την κεντρικη οθονη, με σκοπο να εχουμε καλη αυτονομια, η δικη μου η γνωμη ειναι οτι οι συσκευες αυτες πρωτον υπολειτουργουν, και δευτερον δεν τις εκμεταλλευομαστε !!!!

Το νοημα σε αυτες τις πολυ δυνατες συσκευες, ειναι να δουλευεις ιντερνετ συνεχεια οπου και να εισαι, να παιρνεις live τα email σου, να εχεις τα widget στην κεντρικη οθονη να σε ενημερωνουν για καιρο, νεα, facebook, twitter και να κανουν αυτοματα ανανεσωση ανα καποιο διαστημα, και γενικα να εκμεταλλευομαστε τις δυνατοτητες τους.

Αν ειναι να κλεινω τα παντα για να λεω οτι μου βγαζει 3 μερες αυτονομια, τοτε να παω να αγορασω μια συσκευη των 250 ευρω που θα μου κανει τα ιδια.

 

Η συμβουλη η δικη μου ειναι να μην κοιτατε και αγχωνεσται για την αυτονομια. ευχαριστηθειτε τις συσκευουλα σας στο μεγιστο και με τη βοηθεια μιας δευτερης μπαταριας, ενος φορτιστη αυτοκινητου και ισως μιας εξωτερικης μπαταριας (οπως εχω εγω) θα ειστε παντα μια χαρα απο θεμα μπαταριας !!!!

 

Και κατι αλλο. βλεπω οτι πολλα παιδια και εδω αλλα και στο galaxy s ολη την ωρα κοιτανε και ασχολουνται με τους task managers και τους task killers, με αποτελεσμα να "ψιριζουν" ολη την ωρα την συσκευη γιατι εχουν ανοιξει 5 εφαρμογες, και γιατι γεμιζει η μνημη κ.τ.λ.

η δικη μου η συμβουλη πανω σε αυτο το θεμα ειναι η εξης. ευχαριστηθειτε τη συσκευη σας και μην σας νοιαζει ποση μνημη ειναι ελευθερη. μην ασχολειστε με task killers και ειδικα με εφαρμογες που κανουν auto kill.

Το android ειναι ετσι φτιαγμενο, που οταν χρειαστει μνημη θα την βρει μονο του. θα ελευθερωσει απο μονο του οσο χρειαζεται για να λειοτυργει το τηλεφωνο και να ανοιγετε τις εφαρμογες σας.

Εχουμε φθασει πλεον σε πολυ δυνατους επεξεργαστες και σε μεγαλες τιμες σε μνημη ram. αφηστε το λειτουργικο να κανει την δουλεια του και θα δειτε οτι η συσκευη σας θα λειτουργει οπως πρεπει.

αλλιως θα ειστε συνεχεια με το αγχος αν εκανε μισο δευτερολεπτο να ανοιξει μια εφαρμογη, η μηπως εκανε 1/4 του δευτερολεπτου.

 

Και για του λογου το αληθες, οποιος θελει ας κανει το παρακατω. για μια συνεχομενη ωρα, ανοιξτε οτι εφαρμογη εχετε μεσα στη συσκευη σας και χρησιμοποιηστε τα παντα. μπειτε παντου και για μια ωρα χωρις να σταματησετε, ξεζουμιστε το κινητο σας. θα δειτε οτι δεν θα κολλησει ποτε επειδη δεν εχει μνημη η λογω επεξεργαστη. δοκιμαστε και πειτε μου.

 

 

Εχεις το δικαιωμα να το επιστρεψεις μεσα στις πρωτες 7 ημερες και να σου δωσουν καινουργιο σφραγισμενο στο κουτι του !!!!

αυτο ειναι το λεγομενο doa (Dead On Arrival) και ειναι υποχρεωμενοι να το κανουν.

πηγαινε σημερα κιολας και επεμενε να σου δωσουν καινουργιο. μην το αμελησεις φιλε.

 

Αγαπητέ φίλε, και εγώ αγόρασα τη συσκευή από το ΠΛΑΙΣΙΟ Συντάγματος, μισή ώρα μετα διαπίστωσα ότι υπήρχε καμένο πίξελ, το γύρισα επι τόπου πίσω, μου είπαν ότι πρέπει να μιλήσουν με την htc να τους πει εάν καλύπτει η εγγύηση το ένα καμένο πίξελ, και την επόμενη ημέρα μου είπαν πως η εγγύηση καλύπτει από 3 πίξελ και πάνω. Έκανα καβγά, απείλησα, και παρ όλα αυτά δεν μου την άλλαξαν. Ντροπή τους!

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά σε όλους :-)

 

Καλή χρονιά με πολλά και καλά κινητά :-)

 

Με αφορμή την προηγούμενη συζήτηση και τα παράπονα του χρήστη, θα ήθελα να πώ το εξής. Εχω χρησιμοποιήσει πολλά forums στην ζωή μου και έχω την εντύπωση ότι ένας από τους λόγους που εντείνει το πρόβλημα είναι η διάρθρωση του forum.

 

Εαν ήταν διαρθρωμένες διαφορετικά οι κατηγορίες τα πράγματα θα ήταν πολύ πιό εύκολα και για τους χρήστες, και εξηγώ :

 

Σε όλα τα forums που εχω χρησιμοποιήσει υπάρχουν κατηγορίες με ξεχωριστά threads για το κάθε θέμα. Στην συγκεκριμένη περίπτωση είναι πολύ άβολο και μη φιλικό στους χρήστες που υπάρχει ένα και μόνο thread για το κάθε κινητό.

 

Θα έπρεπε να υπάρχει κατηγορία HTC, η οποία θα έπρεπε να έχει υποκατηγορίες το κάθε κινητό της HTC. Δηλαδή κατηγορία HTC Desire HD, με πολλά threads ξεχωριστά για το κάθε θέμα που ο κάθε χρήστης θα μπορούσε να ξεκινήσει ένα δικό του.

Επίσης θα μπορούσε να ψάξει και πολύ πιό εύκολα πριν ποστάρει την ερώτησή του.

 

Αυτός ο τρόπος είναι μη φιλικός για τους εξής λόγους :

 

1. Ολες οι ερωτήσεις και οι απαντήσεις είναι μαζί σε ένα thread, το οποίο κάνει την αναζήτηση των απαντήσεων σε μία ερώτηση πολύ δύσκολη γιατί πρέπει να διαβάσεις άλλα πόστ άσχετα, που παρεμβάλονται.

2. Ο χρήστης που κάνει την ερώτηση δεν μπορεί να ξαναζητήσει την προσοχή των χρηστών στην ερώτησή του σε περίπτωση που δεν απαντηθεί. Το γνωστό αγγλιστεί "bump" για όσους έχουν χρησιμοποιήσει αγγλόφωνα forums.

3. Οι ερωτήσεις και οι απαντήσεις δεν είναι οργανωμένες ανα ερώτηση και απάντηση, δηλαδή δημιουργείται ένας αχταρμάς από συζητήσεις οι οποίες σαν αποτέλεσμα έχουν αυτό που παραπονιέται ο χρήστης. Να ξαναλέγονται τα ίδια και τα ίδια, και να χρειάζεται να ξαναδιαβάσεις τα ίδια και τα ίδια.

 

Επειδή είμαι πολύ νέος σε αυτό το forum, και ο λόγος που γράφτηκα ήταν γιατί ήθελα να απαντηθεί μία ερώτησή μου, που έχει απαντήθεί μερικώς εως τώρα, αντιμετώπισα μία σοβαρή πρόκληση μέχρι να καταλάβω πως λειτουργεί το site.

 

Η λύση είναι απίστευτα απλή, και δεν κοστίζει τίποτα! Θα δώσει όμως μία τελείως διαφορετική λειτουργικότητα και φιλικότητα προς τον χρήστη.

 

Ελπίζω να μην λέω πράγματα που έχουν ήδη υποθεί... αλλά δεν θα διαβάσω 100+ σελίδες για να το μάθω.

 

Σας ευχαριστώ για την προσοχή σας.

 

Εχοντας πεί αυτά που έχω πεί στο προηγούμενό μου post, θα ζητούσα την κατανόησή σας για το παρακάτω θέμα. Είναι ένα είδους "bump" για την ερώτησή μου.

 

Εχω ένα πρόβλημα που το έχω ακόμα και στο HTC magic, αλλά και στο στο HTC Desire HD που έχω τώρα. Δεν μπορώ να στείλω μηνύματα με μικρά Ελληνικά. Ενώ τα γράφω μικρά και τονισμένα, όταν το κινητό τα στέλνει τα μετατρέπει σε Κεφαλαία.

 

Χρησιμοποίησα και το "messages" που δείνει η HTC, αλλά και το Handcent.

 

Τώρα σχετικά με το Handcent. Πράγματι μπορώ να γράψω με μικρά (και τονισμένα τώρα πιά ) με το Handcent. Η ερώτησή μου όμως είναι πως θα μπορέσω να στείλω το SMS χωρίς το τηλέφωνο να μου το μετατρέψει αυτόματα σε Κεφαλαία που απεχθάνομαι.

 

Ευχαριστώ και πάλι εκ των προτέρων.

Χρόνια Πολλά!

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

 

Μαλιστα.....και να σκεφτεις οτι ειναι ολη μερα μεσα στην Insomnia αλλα για κινητα ειμαι εδω.:(

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Πόσες ημέρες είχες αυτό το πρόβλημα ;. Γιατί μου έσπασε τα νεύρα !!!

 

Έχεις απενεργοποιημένες τις αυτόματες ενημερώσεις;

Αν ναι ενεργοποίησε τις ξανά γιατί παίζει ρόλο και αυτό....

Μόλις τις ενεργοποίησα μετά από λίγη ώρα μου έστρωσε.

Το είχα ξεχάσει ότι το είχα κάνει και αφού σου έγραψα το θυμήθηκα και είχα σκοπό να στο έγραφα και αυτό αλλά με πρόλαβες.....

:rolleyes:

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Παιδες δεν γινεται καπως να σταματαω apps οπως το fb να μπαινει internet μονιμα και να με στελνει notifications;

 

Φοβαμαι να αφησω ανοιχτο το 3g ενω εχω το κινητο στην τσεπη...

 

Στο iPhone απλα εκλεινα τα push και πηγαιναν ολα στα τσακιδια.. :p Εδω;

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδες δεν γινεται καπως να σταματαω apps οπως το fb να μπαινει internet μονιμα και να με στελνει notifications;

 

Φοβαμαι να αφησω ανοιχτο το 3g ενω εχω το κινητο στην τσεπη...

 

Στο iPhone απλα εκλεινα τα push και πηγαιναν ολα στα τσακιδια.. :p Εδω;

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Widget "κινητές" ον 'η οφ αναλογα .

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Widget "κινητές" ον 'η οφ αναλογα .

 

Αυτο κοβει ομως εντελως το ιντερνετ ... ή οχι;

 

Καποιος τροπος να εχουμε 5 icons ανα γραμμη στην homescreen;

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχεις απενεργοποιημένες τις αυτόματες ενημερώσεις;

Αν ναι ενεργοποίησε τις ξανά γιατί παίζει ρόλο και αυτό....

Μόλις τις ενεργοποίησα μετά από λίγη ώρα μου έστρωσε.

Το είχα ξεχάσει ότι το είχα κάνει και αφού σου έγραψα το θυμήθηκα και είχα σκοπό να στο έγραφα και αυτό αλλά με πρόλαβες.....

:rolleyes:

 

Διορθώθηκε μετά από 3 hard reset. Το τελευταίο από το bootloader!!. Σε ευχαριστώ γιατί στο τελευταίο hard reset έκανα αυτό που είπες.!!!

Link to comment
Share on other sites

Πω δεν εχω δει πιο τραγικο δεκτη GPS. Ημουν χθες Θεσσαλονικη και ηθελα να δω γρηγορα κατι στο Navigon.... ΑΣΤΕΙΟ Ε;

 

Πριν κοντραραμε το HD, ενα Xperia mini και ενα Blade...

 

 

Στο ιδιο σημειο ανοιγουμε GPS test.

 

Blade : 8 δορυφοροι και στιγμα σε μισο λεπτο

Xperia Mini: 7 δορυφοροι και μετα απο 5 λεπτα δεν ειχε κλειδωσει.

DesireHD: 3 δορυφοροι και μετα απο 5 λεπτα δεν ειχε κλειδωσει.

 

 

ΑΠΟΛΥΤΗ ΞΕΦΤΙΛΑ.

 

Το Blade κλειδωνει οπως το iPhone4 που ειχα ... Το DesireHD, δεν το σχολιαζω.....

 

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τώρα σχετικά με το Handcent. Πράγματι μπορώ να γράψω με μικρά (και τονισμένα τώρα πιά ) με το Handcent. Η ερώτησή μου όμως είναι πως θα μπορέσω να στείλω το SMS χωρίς το τηλέφωνο να μου το μετατρέψει αυτόματα σε Κεφαλαία που απεχθάνομαι.

 

Ευχαριστώ και πάλι εκ των προτέρων.

Χρόνια Πολλά!

 

Αν θες να στέλνεις με μικρά γράμματα θα χάσεις τους 160 χαρακτήρες, και γίνεται έτσι στο handcent sms:

Ρυθμίσεις - Ρυθμίσεις αποστολής μυνήματος - Μέθοδος Ελλ. sms και τσεκάρεις «ανενεργό».

Με αυτό τον τρόπο θα στέλνεις μυνήματα με μικρά γράμματα αλλά θα είναι 70 χαρακτήρες ανά μήνυμα όχι 170, και δεν γίνεται διαφορετικά....

 

Όσο για το gps θα συμφωνήσω ότι είναι απαράδεκτο, αλλα είναι απαράδεκτο σε όλα τα android που σημαίνει ότι έχει να κάνει με το λογισμικό και όχι με τη συσκευή, γιατί το ίδιο χάλια είναι και το galaxy s...

Αλλά ναι είναι απογοητευτικό, ελπίζω με την νέα αναβάθμιση να το διορθώνουν....γιατί κάτι αναφέρθηκε για gps.....Μακάρι!

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με τον δεκτή του gps δεν εχω κανένα απολύτως πρόβλημα.

Άκουγα τα όσα λέγονταν εδώ μέσα για τον χρόνο που έκανε να κλειδώσει. Παρ'όλα αυτα αποφάσισα να το πάρω. Προηγουμένως είχα και εχω ακόμη το hd2, το οποίο είναι κορυφή σε αυτό το θέμα. Κλειδώνει με φουλ σήμα σε μερικά δευτερόλεπτα τα οποία είναι συνήθως περίπου 15.

Το desire hd απο την πρώτη στιγμή κλείδωσε σε λιγότερο από μισό λεπτό. Χωρίς καμία ανανέωση δορυφόρων και πάντα μετά από 2-3 μέρες χωρίς χρήση, με το που άνοιγα οποιαδήποτε πρόγραμα πλοήγησης, έβρισκε αμέσως σήμα. Σε σύγκριση με το hd2 είναι περίπου 10 δευτερόλεπτα πιο αργό στο σήμα.

Όσον αφορά το X10 mini που ανέφερε ο φίλος παραπάνω, κ αυτό μου κλειδώνει πάντα σε λιγότερο από μισό λεπτό. Το Χ10 μίνι το εχω περίπου 2 μήνες κ το desire hd λιγότερο από μήνα. Μαζί με το hd2 είναι τα μόνα που κλειδώνουν τόσο γρήγορα. Κ πέρασαν σχεδόν όλα τα HTC, κ όχι μόνο.

Κ δεν μπορώ να καταλάβω τα όσα βλέπω εδώ μέσα για το σήμα, γιατί απλώς δεν εχω το πρόβλημα.

Μέχρι κ τον ήχο τον βρίσκω αρκετά δυνατό. Ιδίως το old phone που εχω σαν ήχο κλήσης, όταν είναι μέσα σε τσέπη είναι τόσο δυνατός που βιάζομαι να το βγάλω για να σταματήσει.

Στην πλοήγηση είναι λίγο πιο χαμηλός ο ήχος από το hd2 κ ίσως κ το X10 mini, αλλά σε καμία περίπτωση δεν είναι πρόβλημα. mp3 δεν ακούω οπότε κατ εμέ δεν εστί πρόβλημα ο ήχος. Το πρόβλημα με την μπαταρία το έλυσα παίρνοντας άλλες 2 κ με έναν φορτίστη μόνο για μπαταρία είμαι καλυμμένος. Να πω εδώ ότι πήρα τις μπαταρίες από την σελίδα της branto. Στην σελίδα τους γράφουν 1500 mA, εμένα αυτές που μου ήρθαν γράφουν 1600 mA, αλλά κρατάνε λιγότερο από την γνήσια. Ίσως επειδή είναι αρχή ακόμη. Για να δούμε.

Να πω ακόμη για το gps ότι έχει δοκιμαστεί στο δρομο (εδώ πιάνει περίπου σε λιγότερο από λεπτό ακόμη και μετά από 2-3 μέρες χρήσης), Στην πόλη μέσα, ανάμεσα σε ψηλά κτίρια (εδώ πιάνει στο μισό λεπτό περίπου, και σε ανοιχτό ουρανό σε 15 με 30 δευτερόλεπτα.

Το κινητό είναι αγορασμένο με αναβάθμιση συμβολαίου από Vodafone γερμανίας. Αν και δεν νομίζω να παίζει αυτό κανένα ρόλο. Απλώς το ανέφερα.

Edited by katerini
Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Για το GPS τα έχουμε πει. Δεν είναι θέμα τηλεφώνου αλλά λειτουργικού. Έχει να κάνει με το θέμα της τοποθεσίας επίσης. Κατεβάστε το GPS tools να κατεβάσετε το A-GPS . Και στο HD2 δεν κάναμε συγχρονισμό και αυτό έληγε σε 6 ημέρες ;. Ε το ίδιο και εδώ . Επίσης στο HD2 είχαμε το NDrive. και φόρτωνε από τη συσκευή. Όχι σπασμένο και από την κάρτα. Και εδώ αν αγοράσετε την πλοήγηση θα δείτε διαφορά.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια,εχω βαλει την Revolution HD 2.0.2,πολυ καλη δε λεω... αλλα τα 3 χρονια πειρας μου εμαθαν οτι σαν την stock rom δεν εχει καλυτερη,θελω να το ξανακανω μανισιο.

Φλασαροντας την μανισια rom μεσω RUU χανετε αυτοματα και το clockworkmod recovery?

Don't argue with idiots...they will bring you down to their level and bit you with experience....
Link to comment
Share on other sites

Με την τοποθεσία δεν έχει να κάνει σίγουρα γιατί με το hd2 πού είχα στο ίδιο μέρος μέχρι να φτιάξω τις ρυθμίσεις είχε βρει την τοποθεσία μου με ακρίβεια και μιλάμε σε χώρο τόσο χωμένο στο σπίτι που το dhd το έχω αφήσει έως και 20 λεπτά και δεν έχει βρει ούτε ένα δορυφόρο....και το hd2 έβρισκε σε 5''.

Το ότι είναι θέμα λογισμικού είναι γνωστό.....γιατί htc το ένα htc και το άλλο και πιο καινούργια συσκευή η μία εκ των δύο οπότε δεν νομίζω η εταιρία να έβγαζε κάτι κατώτερο για την ναυαρχίδα της....

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετίζω κι εγω το Forum. Πρόσφατα πήρα κι εγώ το HTC Desire HD. Αυτό που με προβληματίζει είναι σχετικά με την περιαγωγή. Υπάρχει κάποια ρύθμιση για να μην μπαίνει στο internet μέσω της εταιρίας. Δηλαδή να μπαίνει μόνο με χρήση WI-FI?

Eυχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Για το GPS τα έχουμε πει. Δεν είναι θέμα τηλεφώνου αλλά λειτουργικού. Έχει να κάνει με το θέμα της τοποθεσίας επίσης. Κατεβάστε το GPS tools να κατεβάσετε το A-GPS . Και στο HD2 δεν κάναμε συγχρονισμό και αυτό έληγε σε 6 ημέρες ;. Ε το ίδιο και εδώ . Επίσης στο HD2 είχαμε το NDrive. και φόρτωνε από τη συσκευή. Όχι σπασμένο και από την κάρτα. Και εδώ αν αγοράσετε την πλοήγηση θα δείτε διαφορά.

 

 

Δεν μπορω να βρω το προγραμμα που λες στο μαρκετ.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα το GPS δουλευει αψογα και με το Navigon 3.5.3 και με το IGO κλειδωνει δορυφορους σε 10 δευτερολεπτα το πολυ κ στην πλοηγηση τα παει πολυ καλα..\

 

Την πρωτη φορα που δοκιμασα το GPS αργησε να βρει στιγμα εκανε γυρω στα 10 με 12 λεπτα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα!!!Ρε παιδια ξερεΐ κανεις πως να ανεβασω τo system volume?

 

EDIT: Το βρηκα.. απλα κατεβαζεις απο μαρκετ το volume manager και το κανεις απο κει!

 

το εχεις δοκιμασει το volume manager?κανει τπτ?το εχει δοκιμασει κανενας αλλος?μηπως ξερουμε αν δεν κανει τπτ αυτο κατι αλλο γιατι ειναι λες κ το εχω στο αθορυβο.

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Όσο για το gps θα συμφωνήσω ότι είναι απαράδεκτο, αλλα είναι απαράδεκτο σε όλα τα android που σημαίνει ότι έχει να κάνει με το λογισμικό και όχι με τη συσκευή, γιατί το ίδιο χάλια είναι και το galaxy s...

Αλλά ναι είναι απογοητευτικό, ελπίζω με την νέα αναβάθμιση να το διορθώνουν....γιατί κάτι αναφέρθηκε για gps.....Μακάρι!

Ρεβέκκα επειδή τα έχουμε πει εδώ στο φόρουμ κάποιες φορές μην παρεξηγήσεις με αυτό που θα πω.

 

Αυτό που αναφέρεις για το gps και το android φυσικά και ΔΕΝ ισχύει καθόλου !!!! Το λέω και το τονίζω.

 

Δεν μπορεί ένα λειτουργικό να υποστηρίζει λίγο η ελάχιστα η μέτρια κάποιο hardware.

 

η θα παίζει η δεν θα παίζει. Έτσι απλά.

Το android δεν υποστηρίζει το bluetooth 3. Αυτό ισχύει ναι. Και αυτό σημαίνει ότι δεν το υποστηρίζει καθόλου.

 

Θέμα με το gps δεν υπάρχει όσο αφορά το android.

Και επίσης να τονίσω ότι στο galaxy s το gps όχι μόνο παίζει καλά αλλά είναι και άψογο με την 2.2 και την 2.2.1. ειδικά στην 2.2.1 κλειδώνει στίγμα γρήγορα ακομα και σε σπιτι μέσα και λειτουργεί άψογα. Και το έχω δοκιμάσει με 3 διαφορετικά προγράμματα πλοήγησης.

 

Αναφέρω για το galaxy s επειδή το έχω, και επειδή το ανέφερες.

 

Και επίσης υπάρχουν πολλά παιδιά που είναι πολύ ευχαριστημένοι και με desire hd. Αν υπήρχε θέμα gps και android τότε θα είχατε πρόβλημα όλοι εδώ, κάτι το οποίο δεν συμβαίνει.

 

Φιλικά πάντα ε, μη μου παρεξηγήσεις :).

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...