Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρονια πολλα παιδια!!!Εχω βρει μια μπαταρια της brando με 15,50 δολλαρια...Ειναι αξιοπιστη λετε; (1500 MAH)

 

με κινουμενες εικονες wallpaper, με wifi κανενα τριωρο, gps καμια ωρα, ομιλία στο τηλέφωνο κανένα μισάωρο, και κανένα δυωρο παίξιμο με παιχνίδια και πασπάτεμα, η μπατάρία κρατάει μέχρι τώρα ( την έχω καμια δεκαρία μέρες) 48 ώρες! :D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

έχεις κανείς πρόβλημα με το σήμα μετά την αναβάθμιση και με τα μηνύματα; ενώ έχει μία με δύο γραμμές μου βγάζει αποτυχία αποστολής ενώ το μήνυμα το έχει λάβει ο άλλος κανονικά...

 

υπάρχει τρόπος να γυρίσουμε στην προ-αναβάθμιση εποχή;

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Μιλάω για τα εισερχόμενα βέβαια. Κάποιος;;;;;

 

Επιλέγεις τον λογαριασμό που θέλεις (αν έχεις περισσότερους απο έναν), επιλέγεις menu, more, settings, send & receive, download options και ςπιλέγεις το χρονικό διάστημα που θέλεις. Μετά την πάροδο αυτού τα εισερχόμενα που είναι παλαιότερα σβήνονται.

Link to comment
Share on other sites

Μιλάω για τα εισερχόμενα βέβαια. Κάποιος;;;;;

Σου αποθηκευει λοηικα τα μειλ των τελευταιων x ημερων.

Καθως περνουν οι μερες, τα παλαιοτερα σβηνονται. Στις ρυθμισεις του προγραμματος πρεπει να εχει ρυθμιση για το ποσων ημερων μειλ θα κραταει στη συσκευη.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ναι, την κανονικη την 1.72.405.3

 

Ωραια... :)

 

με κινουμενες εικονες wallpaper, με wifi κανενα τριωρο, gps καμια ωρα, ομιλία στο τηλέφωνο κανένα μισάωρο, και κανένα δυωρο παίξιμο με παιχνίδια και πασπάτεμα, η μπατάρία κρατάει μέχρι τώρα ( την έχω καμια δεκαρία μέρες) 48 ώρες! :D

 

 

Δωσε κανενα link να παραγγειλουμε...

 

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επιλέγεις τον λογαριασμό που θέλεις (αν έχεις περισσότερους απο έναν), επιλέγεις menu, more, settings, send & receive, download options και ςπιλέγεις το χρονικό διάστημα που θέλεις. Μετά την πάροδο αυτού τα εισερχόμενα που είναι παλαιότερα σβήνονται.

 

Τελικά αυτό ήταν, αν και θα το επιβεβαιώσω με την πάροδο των ημερών. Ευχαριστώ για τη βοήθεια παιδιά.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

iphone 4 16gb, iPAD2 32gb WIFI
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να δημιουργήσω φακέλους και να βάλω τα προγράμματα π θέλω στο μενού? και επίσης στη κεντρική σελίδα όταν δημιουργώ ένα φάκελο πως μπορώ να τον ονομάσω και να μην μ το βγάζει σκέτο φάκελο?
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να δημιουργήσω φακέλους και να βάλω τα προγράμματα π θέλω στο μενού? και επίσης στη κεντρική σελίδα όταν δημιουργώ ένα φάκελο πως μπορώ να τον ονομάσω και να μην μ το βγάζει σκέτο φάκελο?

 

Πατα στο κενο παρατεταμενα και θα σε παει αυτοματα σε μενου που θα γραφει δημιουργια φακελου. Αφου τον φτιαξεις κ μπεις στο φαλελο πανω στο ονομα πατα παλι αρκετη ωρα στο ονομα του και θα σου ανοιξει νεο μενου να γραψεις ονομα..

N95 -> N95 8g -> OMNIA -> Xperia -> OMNIA HD -> HTC HD -> N97 -> Iphone 3gs -> HTC HD2 -> Iphone 4 -> HTC Desire HD -> Samsung Galaxy S II -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy SIII -> Samsung Galaxy Note 2 -> Samsung Galaxy S4 -> Samsung Galaxy Note 3 -> HTC M8 -> Iphone 5s -> LG G3 -> Samsung Galaxy Note 4 -> SONY Z3 -> LG G4 -> Xiaomi Mi MAX
Link to comment
Share on other sites

επειδή είμαι καινούργιος και έχω ψιλο μπερδευτεί ... τι είναι αυτο το root ρε παιδιά και το s-on ??? που μπορώ να βρώ οδηγιες για αυτά?
Link to comment
Share on other sites

Υπενθυμίζω αν ξέρει κάποιος:

 

Έχω ένα θέμα με τα SMS και θέλω να μου πει κάποιος αν το έχει δει:

 

Σε κάποιες επαφές, όταν πάω να κάνω αποστολή SMS, πατάω το "Αποστ." αφού γράψω το μήνυμα και δεν συμβαίνει τίποτα.

Είναι σαν να μην το πάτησα καθόλου.

 

Το έχει δει κανείς αυτό ;

 

Επίσης, εδώ και δύο ημέρες, έχει χαμηλώσει ο τόνος όταν πατάω κάποιο πλήκτρο για κλήση αριθμού καθώς και ο ήχος όταν γράφω στο πληκτρολόγιο.

Ακούγονται αμυδρά και δεν έχω συνηθίσει έτσι.

Μήπως αυτό είναι από την αναβάθμιση;

 

Μπορεί να ακούγεται χαζό, αλλά έψαξα και δεν βρήκα τι μπορεί να φταίει.

 

Ευχαριστώ εκ' των προτέρων για τη βοήθεια.

Καλή Χρονιά με υγεία και τύχη σε όλους :)

http://users.altecnet.gr/dwc/DW.jpg

I am the end of time !

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στις επιλογες συνδεσης με pc , επιλογη για συνδεση μεσω κινητης συσκευης με usb τι κανει ?

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στις επιλογες συνδεσης με pc , επιλογη για συνδεση μεσω κινητης συσκευης με usb τι κανει ?

 

Ευχαριστω.

 

Παίρνει internet από τον πάροχο σου και το μεταφέρει στο pc

Link to comment
Share on other sites

επειδή είμαι καινούργιος και έχω ψιλο μπερδευτεί ... τι είναι αυτο το root ρε παιδιά και το s-on ??? που μπορώ να βρώ οδηγιες για αυτά?
http://www.bytheway.gr/showthread.php?t=32725
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μιας και δεν εχω παρει το hd για βιντεο κλπ δεν ειχα ασχοληθει.Χθες σε μια ταβερνα θελησα να τραβηξω ενα βιντεο λιγων λεπτων και το αποτελεσμα ηταν επιεικως απαισιο.Ενταξει ο φωτισμος δεν ηταν και στα φορτε του αλλα ουτε και σκοτεινα ηταν.

 

Δεν ξερω αν φταιω εγω...Το φλας το ειχα αναμμενο.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους μας !!!.

 

Έχω ένα πρόβλημα από χθες το απόγευμα στον καιρό. Ενώ μου κάνει συγχρονισμό και εμφανίζει σωστά τις θερμοκρασίες στο widget του καιρού η τρέχουσα τοποθεσία έχει κολλήσει στην Αθήνα. Τώρα είμαι Θεσσαλονίκη αλλά τρέχουσα τοποθεσία είναι πάλι η Αθήνα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και καλη χρονια.εδω και μια βδομαδα ειμαι κατοχος του desire hd μετα απο χρονια κατοχης μηλου νομιζοντας οτι ειχα κινητο....τεσπα το μονο μελανο σημειο ειναι η μπαταρια.μηπος ξερει καποιος απο που μπορω να αγορασω μια αξιοπιστη μπαταρια με χωριτικοτιτα 1800mha χωρις να εκραγει το κινητο?ψαχνω στο ebay αλλα μονο κατι κινεζικες που κοστιζουν 3 ευρω βρισκω τις οποιες δεν εμπιστευομαι με τιποτα.μπορει να μου προτινει καποιος κατι αξιολογο ακομα και σε p.m.ευχαριστω και καλη χρονια σε ολους Edited by amvro
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και καλη χρονια.εδω και μια βδομαδα ειμαι κατοχος του desire hd μετα απο χρονια κατοχης μηλου νομιζοντας οτι ειχα κινητο....τεσπα το μονο μελανο σημειο ειναι η μπαταρια.μηπος ξερει καποιος απο που μπορω να αγορασω μια αξιοπιστη μπαταρια με χωριτικοτιτα 1800mha χωρις να εκραγει το κινητο?ψαχνω στο ebay αλλα μονο κατι κινεζικες που κοστιζουν 3 ευρω βρισκω τις οποιες δεν εμπιστευομαι με τιποτα.μπορει να μου προτινει καποιος κατι αξιολογο ακομα και σε p.m.ευχαριστω και καλη χρονια σε ολους

Έχω παραγγείλει αυτή...http://shop.brando.com/pda-battery-htc-desire-hd-_p05045c0193d006.html

και απο προχθές φοράω αυτή...http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=21512

H μπαταρία απο play247 είναι 1500mah οχι 1600 που γράφει στο link.

Εντυπώσεις δεν ξέρω ακόμα μιας και το κινητό είναι καινούργιο και είμαι συνέχεια στο βάλε-βγάλε καλώδιο για να περάσω μουσικές κτλ.

Ο φορτιστής που περιλαμβάνει το πακέτο απο play247, χωρίς να είναι υπόδειγμα ποιότητας, τη δουλειά του την κάνει χωρίς πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

απο που μπορω να αγορασω μια αξιοπιστη μπαταρια με χωριτικοτιτα 1800mha χωρις να εκραγει το κινητο?

Μη σε πάρω και στο λαιμό μου αλλά αυτή καλή μου φαίνεται...http://www.mobilefun.co.uk/mugen-htc-desire-hd-battery-extended-battery-1800mah-p26775.htm

Link to comment
Share on other sites

Μη σε πάρω και στο λαιμό μου αλλά αυτή καλή μου φαίνεται...http://www.mobilefun.co.uk/mugen-htc-desire-hd-battery-extended-battery-1800mah-p26775.htm

 

αυτη ειναι καλη φιλε αλλα δεν εχει τροπο να την παραγγειλω....

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν πρόλαβε να βγει η συγκεκριμένη. Υπάρχει μόνο αυτή των 1.300mah. Εντούτοις η Mugen φτιάχνει μπαταρίες καλύτερες των original. Πάρτη και έχε ως δεύτερη την original. Μπορείς να την παραγγείλεις και από εδώ:

http://www.mugen-power-batteries.com/htc/htc-desire-hd/mugen-power-1300mah-extended-battery-for-for-htc-desire-hd-softbank-001ht.html

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά σε όλους και καλή μας χρονιά. :-)

 

Απο ότι βλέπω εσείς είστε όλοι πολύ προχωρημένοι. Δεν σκέφτηκα ποτέ να κάνω root ή να αλλάξω ROM. Η ερώτησή μου μπορεί να έχει ήδη απαντηθεί αλλά δεν μπόρεσα να βρώ κάτι ψάχνοντας με "τονισμός", "τόνοι", "Ελληνικά".

 

Ζητώ συγνώμη εαν έχει γίνει αυτή η ερώτηση.

 

Θα ήθελα να μάθω πως μπορώ να γράψω Ελληνικά με τόνους. Ενώ μου βγάζει Ελληνικό πληκτρολόγιο δεν μπορώ να βρω πως μπορώ να γράψω με τόνους.

 

Επίσης δεν μπορώ να στείλω SMS με Ελληνικά μικρά. Ενώ μπορώ να γράψω με μικρά (αλλά χωρίς τόνους) όταν το στέλνω το μετατρέπει σε Κεφαλαία. Οσα μηνύματα λαμβάνουν οι άλλοι απο εμένα τα βλέπουν σαν κεφαλαία. Εχω προσπαθήσει να στείλω και με την εφαρμογή που έρχεται από την HTC, "messages", αλλά και χρησιμοποιώντας το "Handcent".

 

Σας ευχαριστώ όλους εκ των προτέρων για την βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους μας !!!.

 

Έχω ένα πρόβλημα από χθες το απόγευμα στον καιρό. Ενώ μου κάνει συγχρονισμό και εμφανίζει σωστά τις θερμοκρασίες στο widget του καιρού η τρέχουσα τοποθεσία έχει κολλήσει στην Αθήνα. Τώρα είμαι Θεσσαλονίκη αλλά τρέχουσα τοποθεσία είναι πάλι η Αθήνα

 

Καλή χρονιά και από εμένα!

Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ πριν λίγες μέρες....αλλά από χτες ξεκόλλησε από μόνο του και δείχνει σωστά την τοποθεσία.:rolleyes:

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά σε όλους και καλή μας χρονιά. :-)

 

Απο ότι βλέπω εσείς είστε όλοι πολύ προχωρημένοι. Δεν σκέφτηκα ποτέ να κάνω root ή να αλλάξω ROM. Η ερώτησή μου μπορεί να έχει ήδη απαντηθεί αλλά δεν μπόρεσα να βρώ κάτι ψάχνοντας με "τονισμός", "τόνοι", "Ελληνικά".

 

Ζητώ συγνώμη εαν έχει γίνει αυτή η ερώτηση.

 

Θα ήθελα να μάθω πως μπορώ να γράψω Ελληνικά με τόνους. Ενώ μου βγάζει Ελληνικό πληκτρολόγιο δεν μπορώ να βρω πως μπορώ να γράψω με τόνους.

 

Επίσης δεν μπορώ να στείλω SMS με Ελληνικά μικρά. Ενώ μπορώ να γράψω με μικρά (αλλά χωρίς τόνους) όταν το στέλνω το μετατρέπει σε Κεφαλαία. Οσα μηνύματα λαμβάνουν οι άλλοι απο εμένα τα βλέπουν σαν κεφαλαία. Εχω προσπαθήσει να στείλω και με την εφαρμογή που έρχεται από την HTC, "messages", αλλά και χρησιμοποιώντας το "Handcent".

 

Σας ευχαριστώ όλους εκ των προτέρων για την βοήθεια.

 

Για να εχεις τονους θα ανοιξεις το πληκτρολογιο και θα πατησεις παρατεταμενα το γραμμα. Τοτε θα εμφανιστει ενα παραθυρακι με τονισμενο το γραμμα. Συρεις με το δακτυλο σου και πας στο τονισμενο γραμμα.

Δεν μπορεις να γραψεις μικρα ελληνικα με το messages.Μονο με το handcent μπορεις.

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά Chris :-)

 

Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου.

Βρήκα επιτέλους πως μπορώ να γράφω με τονισμένους χαρακτήρες!!

 

Τώρα σχετικά με το Handcent. Πράγματι μπορώ να γράψω με μικρά (και τονισμένα τώρα πιά :) ) με το Handcent. Η ερώτησή μου όμως είναι πως θα μπορέσω να στείλω το SMS χωρίς το τηλέφωνο να μου το μετατρέψει αυτόματα σε Κεφαλαία που απεχθάνομαι.

 

Ευχαριστώ και πάλι εκ των προτέρων.

Χρόνια Πολλά!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...