Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειχα πρει για το desire και πηρα και για το HD προσφατα απο ebay μιας και δεν εβρισκα απο Ελλαδα.Κανενα απολυτως προβλημα.

 

απο θεμα αποδοσης ποσο σου δεινει περισσοτερο?σκεφτομαι κ εγω ebay.

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

απο θεμα αποδοσης ποσο σου δεινει περισσοτερο?σκεφτομαι κ εγω ebay.

 

Τι εννοεις "μου δινει περισσοτερο " ?

 

Εγω θα σου ελεγα απο Ελλαδα αφου υπαρχει και σε καλη τιμη να εχεις και εγγυηση.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καληισπερα σε ολους και Χρονια Πολλα.

Εχω το Samsung Galaxy Tab και σκεφτομαι να το ανταλλαξω με ενα DHD.

Στο DHD υπαρχει καθυστερηση στον browser οπως και στο tab με οσους υποστηριζουν flash σαν τον Dolphin HD?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=21512

 

Αυτο λεει οτι περιεχει και μπαταρια 1600mha.. Ειναι επικινδυνο για τη συσκευη??

 

Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι διαφημίζει έναν αντάπτορα στα 24 ευρώ και αναφέρει ότι περιέχει και μπαταρία 1600mAh. Δηλαδή την μπαταρία την αναφέρει σαν δευτερεύον προϊόν. Έτσι θα πρέπει να είναι όμως ;.

Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως και την έχει την δυνατότητα. Αν γράφεις όμως κεφαλαία και όχι μικρά. Και εγώ ελληνικό DHD έχω.

 

@antreasM77

 

Aκριβώς.

 

Μα είπα οτι δεν έχω Ελληνικό DHD. Το έχω πάρει απο Αγγλία. Γι' αυτό ψάχνω την Ελληνική μαμίσια ρομ για να του περάσω.

Φιλικά

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις "μου δινει περισσοτερο " ?

 

Εγω θα σου ελεγα απο Ελλαδα αφου υπαρχει και σε καλη τιμη να εχεις και εγγυηση.

 

Εννοεί πόσο παραπάνω χρόνο λειτουργίας σου δίνει,αν σου δίνει, αυτή η μπαταρία...

RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι διαφημίζει έναν αντάπτορα στα 24 ευρώ και αναφέρει ότι περιέχει και μπαταρία 1600mAh. Δηλαδή την μπαταρία την αναφέρει σαν δευτερεύον προϊόν. Έτσι θα πρέπει να είναι όμως ;.

 

Εγώ καταλαβαίνω ότι η μπαταρία περιλαμβάνεται στο πακέτο...

Καλή τιμή μου φαίνεται,αλλά έγώ δεν χρειάζομαι 2η μπαταρία,σε σχέση με touch pro που είχα πριν το dhd κρατάει τα διπλάσια...

:)

Απο τότε που το πήρα δεν έχω μείνει ακόμα από ρεύμα.

Ας είναι καλά ο φορτιστής αυτοκινήτου!

RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

Περιλαμβάνεται, απλά λέω το εξής. Διαφημίζει έναν αντάπτορα φόρτισης, και αναφέρει ότι στη συσκευασία περιλαμβάνεται και η μπαταρία..Δηλαδή την καθιστά δευτερεύον προϊόν. Δηλαδή κάποιος θέλει να αγοράσει μία micro sd 16Gb, class 6 ας υποθέσουμε. Θα πάει να αγοράσει κάτι που διαφημίζεται ως....αντάπτορας micro sd και στη συσκευασία περιλαμβάνεται και μία mirco sd 16gb 6 class ;. Αυτό δεν είναι λίγο περίεργο ;.

 

@giannis11

Δηλαδή όταν πέρασες την ελληνική sim Κάρτα δεν σου έδωσε επιλογή για εγκατάσταση στα ελληνικά ή στα αγγλικά ;. Απλά θέλω να σου εξηγήσω ότι δεν υπάρχει ''αυστηρά'' ελληνική ROM.

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

θα είσαι ακόμα s-off . Πρέπει να κάνεις S-ON

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=857537

 

Kάνε ότι λέει. Έτσι έβγαλα το s-off, φυσικά τον έπρηξα όσπου να το καταλάβω..αλλά ο άνθρωπος με βοήθησε πολύ. Την 3.14 έχεις περασμένη ;

 

οκ,ο οδηγος δειχνει απλος.

 

 

Η 3,14 που λες τι ειναι?

Την μαμα 1.32.405.6 εχω τωρα...αλλα root+s-off.

Link to comment
Share on other sites

Λάθος μου :D

 

Πίστεψε με έτσι το έκανα και εγώ. Δούλεψε μια χαρά. Αν χρειάζεσαι βοήθεια πες το

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ήδη στο κινητό το locations στο οποίο κατεβάζεις δωρεάν τους χάρτες και μετά υπάρχουν μόνιμα στο κινητό σου. Εμένα δεν με βολέψανε και θεωρώ το google maps μακράν καλύτερο. Αν όμως θες κανονικό πλοηγό (με καθοδήγηση) υπάρχουν πολλοί και φυσικά το αντίστοιχο νήμα με τις απόψεις των χρηστών εδώ.

Εγώ χρησιμοποιώ το Sygic Aura.

 

Nα είσαι καλά. Θα δοκιμάσω το SA όπως προτείνεις.

Link to comment
Share on other sites

Περιλαμβάνεται, απλά λέω το εξής. Διαφημίζει έναν αντάπτορα φόρτισης, και αναφέρει ότι στη συσκευασία περιλαμβάνεται και η μπαταρία..Δηλαδή την καθιστά δευτερεύον προϊόν. Δηλαδή κάποιος θέλει να αγοράσει μία micro sd 16Gb, class 6 ας υποθέσουμε. Θα πάει να αγοράσει κάτι που διαφημίζεται ως....αντάπτορας micro sd και στη συσκευασία περιλαμβάνεται και μία mirco sd 16gb 6 class ;. Αυτό δεν είναι λίγο περίεργο ;.

 

@giannis11

Δηλαδή όταν πέρασες την ελληνική sim Κάρτα δεν σου έδωσε επιλογή για εγκατάσταση στα ελληνικά ή στα αγγλικά ;. Απλά θέλω να σου εξηγήσω ότι δεν υπάρχει ''αυστηρά'' ελληνική ROM.

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Μου έδωσε την επιλογή της γλώσσας, αλλά με την default εφαρμογή των μηνυμάτων ακόμα και με κεφαλαία στέλνει ανα 70 χαρακτήρες και ενα sms. Απο οτι είδα απο εναν φίλο που έχει το Ελληνικό στην default εφαρμογή στέλνει 160 χαρακτήρων sms.

Γι' αυτό και ψάχνομαι.

Φιλικά

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις "μου δινει περισσοτερο " ?

 

Εγω θα σου ελεγα απο Ελλαδα αφου υπαρχει και σε καλη τιμη να εχεις και εγγυηση.

 

απο θεμα ωρων αναμονης κ ομιλιας τι βελτιωση εχεις.απο ebay γιατι οχι?κ εσυ απο εκει δεν την εχεις παρει?

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Μου έδωσε την επιλογή της γλώσσας, αλλά με την default εφαρμογή των μηνυμάτων ακόμα και με κεφαλαία στέλνει ανα 70 χαρακτήρες και ενα sms. Απο οτι είδα απο εναν φίλο που έχει το Ελληνικό στην default εφαρμογή στέλνει 160 χαρακτήρων sms.

Γι' αυτό και ψάχνομαι.

 

φιλε αν δεν το εχεις κανει ακομα,

απενεργοποιησε την ορθογραφηση απο τις ρυθμησεις του πληκτολογιου γιατι αν το εχεις ενεργοποιημενο σου βαζει τονους στις λεξεις,

ακομα και στα κεφαλαια και ετσι σε αφηνει να γραφεις μεχρι 70 χαρακτηρες.

 

αν θελεις ασε μονο την προβλεψη ενεργη.

 

ελπιζω να σου δουλεψει.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα! :) βρισκομαι στην Αθηνα και την παρουσα τοποθεσια μου, δεν την εχει η συσκευη! υπαρχει καποιος τροπος ή κατι αντιστοιχο προγραμμα (σαν το weathercities του Leo) να προσθετω τοποθεσιες που δεν βρισκει; :) ευχαριστω!

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

φιλε αν δεν το εχεις κανει ακομα,

απενεργοποιησε την ορθογραφηση απο τις ρυθμησεις του πληκτολογιου γιατι αν το εχεις ενεργοποιημενο σου βαζει τονους στις λεξεις,

ακομα και στα κεφαλαια και ετσι σε αφηνει να γραφεις μεχρι 70 χαρακτηρες.

 

αν θελεις ασε μονο την προβλεψη ενεργη.

 

ελπιζω να σου δουλεψει.

 

Σε ευχαριστώ αλλά δεν δουλεύει.

Ενω στο πρώτο γράμμα δείχνει 160 χαρακτήρες με το που πατάς το δεύτερο οι χαρακτήρες γίνονται αυτόματα 70 στα κεφαλαία.

Thanks anyway.

Φιλικά

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου στείλαν το τηλ. από SFR Γαλλία κλειδωμένο. Μπορεί να δουλέψει στην Ελλάδα και θα πρέπει ν'αλλάξω την Rom;

Ευχαριστώ

 

Δυστυχώς φίλε μου την πατησες!! Να χαίρεσαι την Γαλλική πατάτα σου!!Χαχα!!

 

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς φίλε μου την πατησες!! Να χαίρεσαι την Γαλλική πατάτα σου!!Χαχα!!

 

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

τουλαχιστον οταν δεν ξερεις κατι πες δεν ξερω και μην ειρωνευεσαι

 

οριστε η λυση για debrand unlock

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=857444

@ola kala einai φανταζομαι ειναι το πρωτο σου android και δεν εχεις ιδεα τι κρατας ετσι?

χαχα

Edited by komos
Link to comment
Share on other sites

για την μπαταρια να αναφερω πως μαλλον ειναι αυτη που δινει το nettimes ειναι 1600αρα κ κανει 3-4 ευρω...την εχω δευτερη μερα κρατα πιο πολυ αν κ ειναι στην πρωτη φορτιση...για τον φιλο με το galaxy δεν ξερω ποσο lag εχεις παντως γενικα επειδη ειχα το galaxy s με lag fix βεβαια μπορω να σου πω μετα βεβαιοτητας πως το htc τρωει επισης κοληματα οταν φτασει στα 230 ραμ περιπου κ φτανει ευκολα...εδω κ αν θες task killer...

αν ξερει καπιος...περασα το γνησιο swype beta που δινεται απο το επισημο σαιτ κ ενω εχει κατεβει κ απο τις ρυθμισεις το εχω επιλξει σαν πληκτροογιο παρολαυτα μου βγαινει παλι της htc...εχει κανεις υποψη τι κανω λαθος???

οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

για την μπαταρια να αναφερω πως μαλλον ειναι αυτη που δινει το nettimes ειναι 1600αρα κ κανει 3-4 ευρω...την εχω δευτερη μερα κρατα πιο πολυ αν κ ειναι στην πρωτη φορτιση...για τον φιλο με το galaxy δεν ξερω ποσο lag εχεις παντως γενικα επειδη ειχα το galaxy s με lag fix βεβαια μπορω να σου πω μετα βεβαιοτητας πως το htc τρωει επισης κοληματα οταν φτασει στα 230 ραμ περιπου κ φτανει ευκολα...εδω κ αν θες task killer...

αν ξερει καπιος...περασα το γνησιο swype beta που δινεται απο το επισημο σαιτ κ ενω εχει κατεβει κ απο τις ρυθμισεις το εχω επιλξει σαν πληκτροογιο παρολαυτα μου βγαινει παλι της htc...εχει κανεις υποψη τι κανω λαθος???

 

Εγώ το εγκατέστησα αλλά μου κατέβασε την έκδοση που έχει μόνο αγγλικά.

Ξέρετε πως επιλέγουμε από τον downloader να κατέβει η έκδοση με αγγλικά και ελληνικά μαζί;

Μήπως δεν σου το ανοίγει επειδή έκανες την αναβάθμιση;

Δοκίμασε να το απεγκαταστήσεις και εγκαταστήσεις ξανά!

RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ αλλά δεν δουλεύει.

Ενω στο πρώτο γράμμα δείχνει 160 χαρακτήρες με το που πατάς το δεύτερο οι χαρακτήρες γίνονται αυτόματα 70 στα κεφαλαία.

Thanks anyway.

 

και σ εμενα συμβαινει αυτο, και δεν καταλαβαινω το γιατι... γραφω που γραφω μακροσκελη sms, τωρα με αυτο εχω διπλασια κι ακυρη χρεωση.. αν βρεις ακρη... θα μ' ενδιεφερε...

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

για την μπαταρια να αναφερω πως μαλλον ειναι αυτη που δινει το nettimes ειναι 1600αρα κ κανει 3-4 ευρω...την εχω δευτερη μερα κρατα πιο πολυ αν κ ειναι στην πρωτη φορτιση...για τον φιλο με το galaxy δεν ξερω ποσο lag εχεις παντως γενικα επειδη ειχα το galaxy s με lag fix βεβαια μπορω να σου πω μετα βεβαιοτητας πως το htc τρωει επισης κοληματα οταν φτασει στα 230 ραμ περιπου κ φτανει ευκολα...εδω κ αν θες task killer...

αν ξερει καπιος...περασα το γνησιο swype beta που δινεται απο το επισημο σαιτ κ ενω εχει κατεβει κ απο τις ρυθμισεις το εχω επιλξει σαν πληκτροογιο παρολαυτα μου βγαινει παλι της htc...εχει κανεις υποψη τι κανω λαθος???

 

Τσεκάρεις την επιλογή μέσα από τα Keyboards, και όταν πας να γράψεις κάπου κρατάς πατημένο στο σημείο που θες να γράψεις και σου βγάζει επιλογή Input Method.

 

Εκεί επιλέγεις το Swype και είσαι τζετ κ τέλειος.

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα! :) βρισκομαι στην Αθηνα και την παρουσα τοποθεσια μου, δεν την εχει η συσκευη! υπαρχει καποιος τροπος ή κατι αντιστοιχο προγραμμα (σαν το weathercities του Leo) να προσθετω τοποθεσιες που δεν βρισκει; :) ευχαριστω!

 

 

Δεν ξερω το προγραμμα του Leo που αναφερεις αλλα θα σου προτεινα να δοκιμασεις την εφαρμογη Snowstorm. Πολλες επιλογες και ομορφα γραφικα και αρκετα καλο στο να βρει τοποθεσια.

If you are frightened of dying, and you are holding on,

you see devils tearing your life away.

If you have made your peace, then the devils are really angels,

freeing you from the earth...

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...