Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γνωριζει καποιος απο που μπορω να κατεβασω την μαμα ελληνικη-αγγλικη ρομ που ειχε το τηλεφωνο μας out-of-the-box?

 

κανεις δεν ξερει?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κανεις δεν ξερει?

 

http://xdafil.es/index.php?path=DesireHD/RUU/

 

και διαλεγεις την RUU_Ace_HTC_WWE_1.72.405.3_R_Radio_12.28e.60.140f_26.04.02.17_M2_release_161342_signed.exe για φλασαρισμα απο RUU ή την απο κατω ακριβως που ειναι .zip για φλασαρισμα μεσω καρτας/recovery.

 

EDIT: Δεν ειναι αυτη με την οποια το αγορασες,ειναι αυτη ΜΑΖΙ με το νεο update.(πραγμα που σημαινει οτι δε θα μπορεις να κανεις root μετα).Αν θες την rom με αυτη που το αγορασες κατεβασε την 1.32

Edited by HondaVtec
Don't argue with idiots...they will bring you down to their level and bit you with experience....
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα το πηρα κι εγω την παρασκευη το κινητο και το εχω ακομα στην ντουλαπα.

πρην ειχα iphone 4.

τρεχει κατι με το ηχειο και με το ακουτικο του κινητου ;

σε σχεση με το iphone ακουστικο και ηχειο ;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα το πηρα κι εγω την παρασκευη το κινητο και το εχω ακομα στην ντουλαπα.

πρην ειχα iphone 4.

τρεχει κατι με το ηχειο και με το ακουτικο του κινητου ;

σε σχεση με το iphone ακουστικο και ηχειο ;

 

Δεν ξέρω να σου πω σε σχέση με το iphone, πάντως σαν χρήστης είμαι μια χαρά καλυμμένος και απο το ηχείο και απο το ακουστικό. Και η ποιότητα ήχου όταν ακους απο τα ακουστικά με dolby mobile είναι άπαιχτη ;)

Link to comment
Share on other sites

εγω ενας απο τους λογους που το εδωσα ειναι γιατι ειναι σιγαγανο το ηχειο του δεν το ακουγα οταν με παιρναν τηλεφωνο,οχι οτι το iphone 4 ειναι κανα loud τηλεφωνο αλλα ειναι σαφως πιο δυνατο,βεβαια αυτο δε σημαινει οτι εχει προβλημα το dhd απλα τα αυτια μου ειναι καπως περιφανα,σε συνδυασμο οτι το κινητο ειναι παντα μεσα σε θηκη και η θηκη μεσα σε τσαντα,ειχα προβλημα :confused:
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό θέλει bt headset αν βρίσκεται σε θήκη και τσάντα...

 

Προσωπικά και λόγω μεγέθους του κινητού, χρησιμοποιώ bt στο 90% των περιπτώσεων...

Link to comment
Share on other sites

Εγω παρηγγειλα αυτην http://www.mobilecenter.gr/index.php?target=products&product_id=31648&cs_cookies* με αντικαταβολη και εχει και προστατευτικο οθονης.

Οταν την παραλαβω θα σας πω αν αξιζει..

 

Φίλε την είχα αυτή τη θήκη σε μεταλικό χρώμα και το protector μαζί.

Το μεγάλο αρνητικό της είναι ότι δεν πιάνει το gps στην metallic,έχει κάποιο υλικό που μπλοκάρει το σήμα των δορυφόρων. Εγώ δεν το ήξερα και 5 μέρες ψαχνόμουν να βρω τι φταίει...

Τελικά το βρήκα μόνος μου! Με ένα search στο google βρήκα και άλλους που αναφέρουν προβλήματα...

http://androidforums.com/desire-accessories/119469-case-mate-metallic-cripples-performance.html

Την άλλαξα με την otterbox που είναι 10 φορές καλύτερη και έχει και προστασία στις γωνίες της συσκευής που η case mate δεν έχει...

Το καλό είναι ότι μου έμεινε και το protector της otterbox, επειδή του είπα του υπεύθυνου του μαγαζιού ότι έκατσε τέλεια(όντως δεν καταλαβαίνεις ότι έχει protector!) και θα είναι δύσκολο να το ξαναβάλω έτσι το καινούργιο και δεν με χρέωσε για αυτό λόγω της ταλαιπωρίας που πέρασα...

:)

Εγώ αυτή σου προτείνω. Το μόνο θετικό της case mate είναι ότι είναι λεπτή αλλά ουσιαστική προστασία δεν δίνει...

Αν πάρεις τελικά αυτή πάρε την μαύρη που δεν μπλοκάρει το σήμα του gps!

Edited by KostasNK
Προσθήκη...
RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό θέλει bt headset αν βρίσκεται σε θήκη και τσάντα...

 

Προσωπικά και λόγω μεγέθους του κινητού, χρησιμοποιώ bt στο 90% των περιπτώσεων...

 

Συμφωνώ απόλυτα. Και εγώ σε όλα μου τα κινητά χρησιμοποιώ χρόνια τώρα BT για τις κλήσεις...

Και γλυτώνεις την ακτινοβολία και δεν χρειάζεται να σηκώνεις όλο αυτό το βάρος στο αυτί σου να μιλήσεις...

Μόνο αν τύχει να μείνει από ρεύμα το bt headset θα μιλήσω κατευθείαν από το κινητό...

 

:D

RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους.

 

Αφού όλοι κάνατε το Update (να σημειώσω ότι όταν το πρωτοπέρασα κάτι δεν έκατσε καλά και μου τα έσβησε όλα, μετά μου ξαναεμφανίστηκε το update και όλα μια χαρά) να περάσετε και το google maps 5.0. !!!. Δεν χρειάζεται να είναι rooted η συσκευή, απλά βρίσκετε το .apk και το κάνετε Install.

 

Πιστεύω ότι θα βγει νέο update σε λίγο καιρό. Η 1.75

 

Απλά μου κάνει εντύπωση γιατί ακόμα αυτό το update (1.72..) δεν έχει περαστεί στο site της HTC..

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά.

Μήπως ξέρετε αν υπάρχει τρόπος μιας και το τηλέφωνο έχει αγοραστεί απο Αγγλία να του περάσω την Ελληνική rom με την οποία διαθέτει το τηλέφωνο η ACE;

 

Σας ευχαριστώ πολύ και καλές γιορτές.

Φιλικά

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Όταν βάλεις την ελληνική sim δεν αναφέρει για setup στα ελληνικά ;

 

Ναι εμφανίζει κανονικά τα Ελληνικά, απλά θέλω να έχω sms με 160 χαρακτήρες με την μαμίσια εφαρμογή και οχι μέσω του Handcent που έχω τώρα.

Γι' αυτό ψάχνομαι για να βάλω την original Ελληνική rom

Φιλικά

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον έχεις ελληνική ROM, πηγαίνεις στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων και κάπου αναφέρει κωδικοποίηση μηνυμάτων. Βάλτο 16 bit. Aλλά να ξέρεις.. θα στέλνεις 2 μηνύματα γιατί μέχρι 70 χαρακτήρες μπορείς να γράψεις.
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον έχεις ελληνική ROM, πηγαίνεις στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων και κάπου αναφέρει κωδικοποίηση μηνυμάτων. Βάλτο 16 bit. Aλλά να ξέρεις.. θα στέλνεις 2 μηνύματα γιατί μέχρι 70 χαρακτήρες μπορείς να γράψεις.

 

Ακριβώς αυτό θέλω να αποφύγω.

Απο οτι είδα στα ελληνικά DHD η εφαρμογή για τα sms έχει δυνατότητα 160 χαρακτήρων ανα sms.

Σε ευχαριστώ πάντως για τις απαντήσεις.

Φιλικά

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Επειδή και εμένα μου εμφανίζει τη διαθέσιμη ενημέρωση, αλλά είμαι root και μου αρέσει, πείτε μου σας παρακαλώ αν θα παραμείνω rooted και μετά την αναβάθμιση. Κάποιοι έγραψαν ότι δε θα μπορώ να το ξανακάνω root. Εντούτοις, οι περισσότεροι την έκαναν την αναβάθμιση. Τελικά, τι ισχύει; Επίσης, υπάρχει κάποια λίστα με τις διορθώσεις αυτού του update;
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Αν καταφερω και βρω και μια θηκη ζωνης θα ειμαι αψογος αλλα δεν βρισκω πουθενα στην Αθηνα.

 

Χρονια Πολλα και παλι!

 

Κι εγω δεν βρηκα και επειδη παντα τετοιες θηκες χρησιμοποιω πηρα απο ebay.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

http://xdafil.es/index.php?path=DesireHD/RUU/

 

και διαλεγεις την RUU_Ace_HTC_WWE_1.72.405.3_R_Radio_12.28e.60.140f_26.04.02.17_M2_release_161342_signed.exe για φλασαρισμα απο RUU ή την απο κατω ακριβως που ειναι .zip για φλασαρισμα μεσω καρτας/recovery.

 

EDIT: Δεν ειναι αυτη με την οποια το αγορασες,ειναι αυτη ΜΑΖΙ με το νεο update.(πραγμα που σημαινει οτι δε θα μπορεις να κανεις root μετα).Αν θες την rom με αυτη που το αγορασες κατεβασε την 1.32

 

Σε υπερευχαριστω για την απαντηση σου.Αυτη που μου λες να κατεβασω θα εχει επιλογη για γλωσσα ελληνικα + αγγλικα.Σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό θέλω να αποφύγω.

Απο οτι είδα στα ελληνικά DHD η εφαρμογή για τα sms έχει δυνατότητα 160 χαρακτήρων ανα sms.

Σε ευχαριστώ πάντως για τις απαντήσεις.

 

Βεβαίως και την έχει την δυνατότητα. Αν γράφεις όμως κεφαλαία και όχι μικρά. Και εγώ ελληνικό DHD έχω.

 

@antreasM77

 

Aκριβώς.

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Σε υπερευχαριστω για την απαντηση σου.Αυτη που μου λες να κατεβασω θα εχει επιλογη για γλωσσα ελληνικα + αγγλικα.Σωστα?

 

Ναι κανονικα.

Don't argue with idiots...they will bring you down to their level and bit you with experience....
Link to comment
Share on other sites

Φίλε την είχα αυτή τη θήκη σε μεταλικό χρώμα και το protector μαζί.

Το μεγάλο αρνητικό της είναι ότι δεν πιάνει το gps στην metallic,έχει κάποιο υλικό που μπλοκάρει το σήμα των δορυφόρων. Εγώ δεν το ήξερα και 5 μέρες ψαχνόμουν να βρω τι φταίει...

Τελικά το βρήκα μόνος μου! Με ένα search στο google βρήκα και άλλους που αναφέρουν προβλήματα...

http://androidforums.com/desire-accessories/119469-case-mate-metallic-cripples-performance.html

Την άλλαξα με την otterbox που είναι 10 φορές καλύτερη και έχει και προστασία στις γωνίες της συσκευής που η case mate δεν έχει...

Το καλό είναι ότι μου έμεινε και το protector της otterbox, επειδή του είπα του υπεύθυνου του μαγαζιού ότι έκατσε τέλεια(όντως δεν καταλαβαίνεις ότι έχει protector!) και θα είναι δύσκολο να το ξαναβάλω έτσι το καινούργιο και δεν με χρέωσε για αυτό λόγω της ταλαιπωρίας που πέρασα...

:)

Εγώ αυτή σου προτείνω. Το μόνο θετικό της case mate είναι ότι είναι λεπτή αλλά ουσιαστική. προστασία δεν δίνει...

Αν πάρεις τελικά αυτή πάρε την μαύρη που δεν μπλοκάρει το σήμα του gps!

 

Δυστυχως δε με προλαβες ηδη την παρηγγειλα,δεν πειραζει, σε ευχαριστω παντος με γλυτωσες απο ψαξιμο για το προβλημα.!

Don't argue with idiots...they will bring you down to their level and bit you with experience....
Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικα.

 

Κατι τελευταιο,εφοσον φλασαρω ειμαι stock?bootloader,rom,kernel και ολα?Αυτη τη στιγμη ειμαι root και s-off.

 

Μετα το φλασαρισμα ειμαι κομπλε?Σαν να βγηκε τωρα απ το κουτι?Ρωταω για θεμα εγγυησης.

Link to comment
Share on other sites

θα είσαι ακόμα s-off . Πρέπει να κάνεις S-ON

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=857537

 

Kάνε ότι λέει. Έτσι έβγαλα το s-off, φυσικά τον έπρηξα όσπου να το καταλάβω..αλλά ο άνθρωπος με βοήθησε πολύ. Την 3.14 έχεις περασμένη ;

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=21512

 

Αυτο λεει οτι περιεχει και μπαταρια 1600mha.. Ειναι επικινδυνο για τη συσκευη??

N95 -> N95 8g -> OMNIA -> Xperia -> OMNIA HD -> HTC HD -> N97 -> Iphone 3gs -> HTC HD2 -> Iphone 4 -> HTC Desire HD -> Samsung Galaxy S II -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy SIII -> Samsung Galaxy Note 2 -> Samsung Galaxy S4 -> Samsung Galaxy Note 3 -> HTC M8 -> Iphone 5s -> LG G3 -> Samsung Galaxy Note 4 -> SONY Z3 -> LG G4 -> Xiaomi Mi MAX
Link to comment
Share on other sites

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=21512

 

Αυτο λεει οτι περιεχει και μπαταρια 1600mha.. Ειναι επικινδυνο για τη συσκευη??

 

Ειχα πρει για το desire και πηρα και για το HD προσφατα απο ebay μιας και δεν εβρισκα απο Ελλαδα.Κανενα απολυτως προβλημα.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...