Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κατεβασε απο το μαρκετ το astro file manager

η το es file manager με το 2ο μπορεις να μπεις και με lan(wifi) στο pc σου και να κανεις on the fly την εγκατασταση

 

Αλλα γιατι δεν πηγες στις ερωτησεις για android και προτιμησες το τοπικ του desire hd?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
παιδες απο αυτονομια πως ειναι το κινητο?

 

Οι απόψεις διίστανται. Διάβασε λίγο πιο πίσω τις τοποθετήσεις των κατόχων.

 

επισης το μεγαφωνω ειναι αδυναμο?

 

Κατά γενική ομολογία ναι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Απο την εμπειρία όσων ασχολούνται με android συσκευές και ειδικότερα με HTC, θα βγεί κάποια στιγμή update για την έκδοση 3.0 honeycomb όταν αυτή με το καλό κυκλοφορήσει;
Link to comment
Share on other sites

Λογικα θα την πάρει από xda

Δεν ξέρουμε ακόμα τις απαιτήσεις δηλαδή αν θέλει 2πυρήνα και πάει λέγοντας θα είναι δύσκολο

 

Sent from my HTC Vision using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υστερα από έναν μηνα ακριβώς που έχω στα χέρια μου το "πολυεργαλείο" της HTC θέλω τη βοήθεια σας σε ορισμένα προβλήματα που αντιμετωπίζω πλέον... βασικά δεν το έχω "φορτωμένο" και δεν το έχω "πειράξει" (σε αντίθεση με το ομνια 2 που το είχα...)

1. τρώει φοβερά κολλήματα (πχ όταν πάω από μια επαφή να κάνω κλήση, κάνει 2-3 δευτερόλεπτα να ανοίξει η κύρια οθόνη, δεν μπορώ με αναμονή κλήσης να απαντήσω πολλές φορές στη δεύτερη κληση κ.α.)

2. Με την μπαταρία τι γίνεται γιατί με την συγκεκριμένη δεν την βλέπω να την βγάζω καθαρή. Υπάρχει κανένα νέο με καμια 1500αρα

Link to comment
Share on other sites

Υστερα από έναν μηνα ακριβώς που έχω στα χέρια μου το "πολυεργαλείο" της HTC θέλω τη βοήθεια σας σε ορισμένα προβλήματα που αντιμετωπίζω πλέον... βασικά δεν το έχω "φορτωμένο" και δεν το έχω "πειράξει" (σε αντίθεση με το ομνια 2 που το είχα...)

1. τρώει φοβερά κολλήματα (πχ όταν πάω από μια επαφή να κάνω κλήση, κάνει 2-3 δευτερόλεπτα να ανοίξει η κύρια οθόνη, δεν μπορώ με αναμονή κλήσης να απαντήσω πολλές φορές στη δεύτερη κληση κ.α.)

2. Με την μπαταρία τι γίνεται γιατί με την συγκεκριμένη δεν την βλέπω να την βγάζω καθαρή. Υπάρχει κανένα νέο με καμια 1500αρα

 

υπαρχει 1500ρα φιλε

κανε μια αναζητηση στις προηγουμενες σελιδες

μην βαριεσαι δεν ειναι κακο το ψαξιμο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά !

Σκοπεύω να αγοράσω άμεσα ένα DHD αλλά το καθυστερώ λόγω της έκδοσης 2.3.

Απ'ότι διάβασα το συγκεκριμένο τηλέφωνο είναι πολύ πιθανόν να δεχθεί το εν λόγω update, αν και προς το παρόν δεν υπάρχει επίσημη διαβεβαίωση. Το ερώτημά μου είναι αν αρκεί η software αναβάθμιση ή το android 2.3 απαιτεί και ορισμένα hardware χαρακτηριστικά τα οποία κατ'άνάγκην θα λείπουν στο DHD.

Ευχαριστώ, Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Το Νexus S που έβγαλε η Google έχει κατώτερα χαρακτηριστικά και φοράει 2.3.

Το τηλέφωνο σίγουρα σηκώνει λοιπόν το Αndroid 2.3 οπότε αναμένεται η επίσημη ανακοίνωση της ΗTC.

Αν και αυτά με τα χαρακτηριστικά και τις ελάχιστες απαιτήσεις, είναι ψιλομούφα όπως διαβάζω σε διάφορα forums.... Φαντάσου ότι το 2.3 θα το πάρει και το Nexus One που έχει 256 RAM.

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Link to comment
Share on other sites

μετα απο 2μηνη χρηση του κινητου καταλαβα το εξης:

 

δεν εχει προβλημα η μπαταρια αλλα τα προγραμματα που ρουφουν τη μπαταρια...δηλαδη, χτες ας πουμε η μπαταρια μεχρι το μεσημερι ηταν στο 89%. επαιξα ενα παιχνιδι 15 λεπτα. η μπαταρια πηγε στο 85%(ολα φυσιολογικα μεχρι εδω)

1 ωρα μετα τελος...ηθελε φορτιση, χωρις να το χρησημοποιησω καθολου.

συνεπως αντιλαμβανομαι οτι ειναι θεμα εφαρμογων εχτρα που βαζουμε....φταιει για μενα η google που εχει επιτρεψει στο καθενα να γραφει κωδικα χωρις να ειναι σωστα ελεγμενος!!

αυτο βεβαια το εχω ανακαλυψει εδω και καιρο, αλλα χτες το επιβαιβαιωσα...παμε τωρα στο δικο μου προβλημα. χτες το βραδυ εβαλα 2 εφαρμογες που αφορουν το bridness της οθονης. σημερα δεν δουλευει το κουμπακι του 3g...δεν εχει 3g το κινητο μου...και δεν φτιαχει ουτε με ρεσταρτ

 

καμια ιδεα????

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχω εντοπίσει το εξής πρόβλημα και θα ήθελα να μάθω αν το έχει δει άλλος.

 

Έχω ένα ημερολόγιο στο Google (σε Google apps για την ακρίβεια) το οποίο συγχρονίζεται με το ημερολόγιο της συσκευής.

 

Φτιάχνω ένα νέο event στο google και το δηλώνω ολοήμερο (χωρίς συγκεκριμένη ώρα έναρξης - λήξης). Μετά από λίγα δευτερόλεπτα, εμφανίζεται στη συσκευή κανονικά.

 

Ενημερώνω το event στο google, και του δίνω συγκεκριμένη ώρα έναρξης - λήξης. Δεν εμφανίζεται ποτέ η αλλαγή στο κινητό.

 

Διαγράφω το event στο google, εξαφανίζεται και στη συσκευή.

 

Αν η αλλαγή από ολοήμερο σε μη, γίνει πάνω στο κινητό, ενημερώνεται κανονικά το google. Ομοίως και για διαγραφή.

 

Το έχει συναντήσει κανείς?

Edited by overgr
Προσθήκη πληροφοριών
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα, απο χθές είμαι και εγώ ενας ακόμη ευτυχισμένος κάτοχος του εν λόγω κινητού.

Πέρασα απο symbian σε android και έχω μείνει άφωνος χα χα χα.

Μια απορία που έχω και επειδή διάβασα και τις 89 σελίδες δέν βρήκα άλλον να το ρωτήσει, το ρωτάω εγώ.

Οι εφαρμογές που κατεβάζω απο το android market εμφανίζονται όλες χύμα, μόλις πατήσω το κάτω βελάκι που σου τις εμφανίζει. Υπάρχει τρόπος να οργανωθούν - κατηγοριοποιηθούν πχ. games, gps, κτλπ? γιατι έχω κατεβάσει καμια 40 αριά και πλέον είναι πολύ πολύ δύσκολο να βρώ αυτή που θέλω :(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα, απο χθές είμαι και εγώ ενας ακόμη ευτυχισμένος κάτοχος του εν λόγω κινητού.

Πέρασα απο symbian σε android και έχω μείνει άφωνος χα χα χα.

Μια απορία που έχω και επειδή διάβασα και τις 89 σελίδες δέν βρήκα άλλον να το ρωτήσει, το ρωτάω εγώ.

Οι εφαρμογές που κατεβάζω απο το android market εμφανίζονται όλες χύμα, μόλις πατήσω το κάτω βελάκι που σου τις εμφανίζει. Υπάρχει τρόπος να οργανωθούν - κατηγοριοποιηθούν πχ. games, gps, κτλπ? γιατι έχω κατεβάσει καμια 40 αριά και πλέον είναι πολύ πολύ δύσκολο να βρώ αυτή που θέλω :(

 

Ψάξε στο market για apps organizer. Υπάρχουν αρκετά για αυτό που ζητάς.

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

παιδιά,

 

τις payed εφαρμογές πως μπορώ να τις προσπελάσω? από το android market είναι όλες free.

 

επίσης είμαι με cosmote κάρτα όχι συμβόλαιο, αλλά δεν βλέπω πουθενά 3g σήμα.. φταίει που είναι παλιά η sim? 10 ετίας... τι να κάνω?

 

και μια τελευταία ερώτηση για την οθόνη... επιβάλεται να βάλλω screen protector ? ή η οθόνη είναι ανθεκτική και δεν γρατζουνίζεται εύκολα?

 

ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε στο market για apps organizer. Υπάρχουν αρκετά για αυτό που ζητάς.

Πράγματι υπάρχουν πάρα πολλοί, χωρίς τέτοια εφαρμογή δέν γίνετε οργάνωση ε?

Εχεις να μου προτείνεις κάποιον καλό?

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι υπάρχουν πάρα πολλοί, χωρίς τέτοια εφαρμογή δέν γίνετε οργάνωση ε?

Εχεις να μου προτείνεις κάποιον καλό?

 

Το ομώνυμο (apps organizer) είναι καλό και δοκιμασμένο.

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι υπάρχουν πάρα πολλοί, χωρίς τέτοια εφαρμογή δέν γίνετε οργάνωση ε?

Εχεις να μου προτείνεις κάποιον καλό?

 

Μπορείς να φτιάξεις φακέλους στην επιφάνεια εργασίας. Ρε παιδιά πριν αρχίσετε τις ερωτήσεις ψάξτε λίγο το κινητό σας, κάντε κανα search. Και εδώ και στο μάρκετ. Δείτε τι εγκαθιστούν οι περισσότεροι δοκιμάστε εφαρμογές και μετά ρωτήστε...

 

 

DesireHD/Tapatalk

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το es explorer και βλέπει κανονικά όλα τα pc του lan μου. Το πρόβλημα είναι οτι όταν πάω να ανοίξω κάποιο αρχέιο μου το ανοίγει με το δικό του viewer, δεν με αφήνει να επιλέξω με ποιό πρόγραμμα θα το ανοίξω από αυτά που έχω εγκατεστημένα...

Γίνεται αυτό; Για παράδειγμα, θέλω να ανοίξω κάποιο mkv μεγάλου μεγέθους από το mVideoPlayer,αλλά δεν μπορώ, το ανοίγει με δικό του viewer που δεν υποστηρίζει λέει streaming και ξεκινάει να το αντιγράφει στην sd για να το ανοίξει,πράγμα που δεν γίνεται επειδή ειναι αρχεία της τάξης των 8-15GB!

Καμιά λύση από κανέναν έμπειρο;

:lol:

RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

παιδιά,

 

τις payed εφαρμογές πως μπορώ να τις προσπελάσω? από το android market είναι όλες free.

 

επίσης είμαι με cosmote κάρτα όχι συμβόλαιο, αλλά δεν βλέπω πουθενά 3g σήμα.. φταίει που είναι παλιά η sim? 10 ετίας... τι να κάνω?

 

και μια τελευταία ερώτηση για την οθόνη... επιβάλεται να βάλλω screen protector ? ή η οθόνη είναι ανθεκτική και δεν γρατζουνίζεται εύκολα?

 

ευχαριστώ :)

 

1) Δεν θα δεις 3g σήμα παρά μόνο εάν ανοίξεις τα δεδομένα του κινητού. Και εγώ που έχω vodafone δεν εμφανίζει σήμα 3g. Mόνο το signal strength θα βλέπεις. (Αυτό πιστεύω πως είναι μειονέκτημα στα Android)

2) Δεν γρατζουνίζεται όπως αναφέρεις. Αν θέλεις φυσικά βάλε ένα screen protector κακό δεν θα κάνει ποτέ, καλό ίσως. Φυσικά ο λόγος που δεν βάζω είναι ότι ποτέ μου δεν τα καταφέρνω να βάλω σωστά σε κινητό. :lol:

3) Για τις paid εφαρμογές .. πρέπει να κάνεις root το τηλέφωνο. Προσωπικά δεν τις θεωρώ απαραίτητες. Υπάρχουν εξάλλου πολλά sites τα οποία στις προσφέρουν.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...