Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Xρονια πολλα!!

μην ανησυχεις και εμενα απο το πρωι με 100%

μεχρι τωρα ειχα 30% με wifi/3g οn και κανενα

20λεπτο ομιλιας και καθε 15λεπτα updates.

 

Ναι αλλα εσυ είχες το wifi/3g on και εχουμε 8% διαφορά μονο. :confused:

Ευχαριστώ πάντως.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παντως σε μενα ειναι standar η καταλανωση

ξερω οτι κατα τις 12-1 θα ειμαι στα 15-25%.

εσυ το εχεις προσεξει αυτο πανω-κατω με αυτα

που κανεις??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οταν εχω ανοικτο το 3g ή το wifi ή χρησιμοποιώ το bt ή γενικά "παίζω"με το τηλεφωνο, στο τέλος της μερας (8 το πρωι με 2 το βραδυ) ήταν γυρω στο 15% ή αδειαζε και τελείως.

Από την Παρασκευή μετα την αναβαθμιση μου φαίνεται ότι καταναλώνει ακόμα πιο πολύ, γι' αυτο το δοκίμασα σήμερα με όλα κλειστα όπως είπα.

Και μου κάνει περισσότερο εντύπωση γιατι διάβασα από άλλους φίλους ότι είδαν βελτίωση στη μπαταρία μετά την αναβάθμιση.

Εννοείται ότι οι πρώτες φορτίσεις, αλλά και μετά όποτε μπορούσα, ήταν πλήρεις.

Link to comment
Share on other sites

εγω με το update δεν ειδα καποια διαφορα

οτι εκανα και πριν κανω και τωρα και ρουφαει

την μπαταρια στα ιδια επιπεδα.:ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο και γω. Μετα την αναβαθμιση δεν αλλαξε τιποτα. Σαν να μην εγινε ποτε.
Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμασω για λιγο καιρο ακομα, αλλά μάλλον με βλέπω για αγορά μπαταρίας. Καμιά πρόταση;

Ευχαριστώ για τις απαντησεις

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα hard reset και όταν φτάσει στη γλώσσα και σου ζητήσει να επιλέξεις μια από τις τέσσερις...μην επιλέξεις καμμία και με το που θα το προχώρησεις αν η sim σου είναι ελληνική θα έχεις κανονικά ελληνικό μενού :)

 

Δεν μπορείς να μην επιλέξεις κάποια γλώσσα. Οπότε δεν γίνεται αυτό που προτείνεις. :(

Φιλικά

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να μην επιλέξεις κάποια γλώσσα. Οπότε δεν γίνεται αυτό που προτείνεις. :(

 

Eπικοινώνησε με την HTC Hellas. Ίσως μπορούν να σε βοηθήσουν. Μήπως το τηλέφωνο είναι branded ;.

 

Όσον αφορά την μπαταρία στο κινητό μου.

Χωρίς το 3g ανοιχτό, απλά με χρήση Ιντερνετ όποτε θέλω, κλήσεις μηνύματα, και χωρίς live wallpaper η διάρκεια της μπαταρίας είναι 40 ώρες (μέχρι να φτάσει 20%) ,

Με 3g ανοιχτό , όταν δεν είμαι σπίτι, και με wi-fi όταν είμαι, με αυτόματες ενημερώσεις, Live wallpaper, κλήσεις, μηνύματα, η διάρκεια της μπαταρίας είναι περίπου 22-24 ώρες (μέχρι να φτάσει 20%)

 

Σημείωση

Δεν πατάω το πλήκτρο On/Off συνέχεια.

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

εχω τηνεντυπωση οτι δεν ισχυει τιποτα απο τα παραπανω....οχι δεν ειναι φυσιολογικο να παιζω μετο κινητο 2 ωρες και να ρουφαει την μπαταρια...το προβλημα σιγουρα εχει να κανει με τις εφαρμογες....

 

Καλησπέρα παιδιά και χρονια πολλά.

Έχω το τηλεφωνο ενα μηνα ακριβως και κατι δεν μου παει καλα με την μπαταρια (ή εστω ετσι μου φαίνεται).

Εντάξει τις πρώτες μερες έλεγα οτι λογω χρήσης κατανάλωνε αμέσως τη μπαταρια, αλλά μετά από ενα μηνα δεν εχω δει βελτίωση.

Για να δωσω παράδειγμα, σήμερα από τις 8 το πρωί, μεχρι τωρα με 40 λεπτα ομιλίας χωρις gps, bluetooth ανοικτά, με το wifi ενεργο μόνο για δεκα λεπτά για να δω καποια mails και η μπαταρια τωρα που στελνω το μηνυμα βρισκεται στο 38%.

Θα ηθελα να μου πειτε αν ειναι φυσιολογική η καταναλωση ή όντως κάτι δεν παει καλά με την μπαταρια.

 

φιλε jagg κατι τρεχεις μι εφαρμογη η οποια κανει καταναλωση σιγουρα...εγω τα χω παρει με το θεμα αυτο...καθαρα φταιξιμο της google ειναι που επιτρεπει ενας προγραματιστης να γραφει κωδικα να τον αναεβαζει και να κανει μπουρ#$%^% το κινητο και να νομιζουμε οτι φταιει η htc.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να μην επιλέξεις κάποια γλώσσα. Οπότε δεν γίνεται αυτό που προτείνεις. :(

 

Γιαννη διαβασες το ποστ μου πιο πισω για το morelocale 2 και το handcent;

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι τοσο προβλημα, ενω ειναι τοσο ευκολο.

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και χρονια πολλά.

Έχω το τηλεφωνο ενα μηνα ακριβως και κατι δεν μου παει καλα με την μπαταρια (ή εστω ετσι μου φαίνεται).

Εντάξει τις πρώτες μερες έλεγα οτι λογω χρήσης κατανάλωνε αμέσως τη μπαταρια, αλλά μετά από ενα μηνα δεν εχω δει βελτίωση.

Για να δωσω παράδειγμα, σήμερα από τις 8 το πρωί, μεχρι τωρα με 40 λεπτα ομιλίας χωρις gps, bluetooth ανοικτά, με το wifi ενεργο μόνο για δεκα λεπτά για να δω καποια mails και η μπαταρια τωρα που στελνω το μηνυμα βρισκεται στο 38%.

Θα ηθελα να μου πειτε αν ειναι φυσιολογική η καταναλωση ή όντως κάτι δεν παει καλά με την μπαταρια.

 

Όλα φυσιολογικά .

 

1) Τι χρώμα background έχεις ;.

2) Έχεις τικαρισμένα τον αυτόματο συγχρονισμό δεδομένων και φόντου ;

3) Πόσες εφαρμογές τρέχουν στο background ;.

 

Προσωπικά δεν είδα καμιά βελτίωση στην μπαταρία από όταν έκανα την αναβάθμιση, και ειλικρινά δεν έχω καταλάβει τι βελτίωσε αυτή η αναβάθμιση. Κάτι παραπάνω θα ξέρουν οι ειδικοί όμως. Μου φαίνεται περίεργο για ποιο λόγο δεν έχει περαστεί στο site η αναβάθμιση αυτή.

Link to comment
Share on other sites

οταν διαγραφουμε τα sms,διαγραφονται οριστικα?

δεν εχω βρει καπου την εντολη αδειασμα διεγραμμενων...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να μην επιλέξεις κάποια γλώσσα. Οπότε δεν γίνεται αυτό που προτείνεις. :(

 

Γίνεται γιατί το έχω κάνει στης κουνιάδας μου που ήταν εισαγωγή απο το εξωτερικό και δεν είχε ελληνικά....

Εκεί που σου βγάζει τις γλώσσες να επιλέξεις πατάς "συνέχεια" δεν επιλέγεις γλώσσα αυτόματα αυτό αναγνωρίζει την γλώσσα της σιμ και αμέσως όλο το μενού είναι στα ελληνικά.

Εκτός εάν το κινητό σου είναι τίποτα κλειδωμένο....

Αλλιώς το έχω κάνει και είμαι απόλυτα σίγουρη για αυτό που λέω, χωρίς επιπλέον προγράμματα ;)

Edited by virland
Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα!!!Ρε παιδια ξερεΐ κανεις πως να ανεβασω τo system volume?

 

EDIT: Το βρηκα.. απλα κατεβαζεις απο μαρκετ το volume manager και το κανεις απο κει!

Edited by HondaVtec
Don't argue with idiots...they will bring you down to their level and bit you with experience....
Link to comment
Share on other sites

παιδες εχω το εξης προβληματακι.στα μυνηματα ενω ειναι ολα αναγνωσμενα μου βγαζει οτι 2 δεν εχουν αναγνωστη.π.χ οταν μου ερχεται μηνυμα μπαινω να το διαβασω κ μετα βγαινω στο home κ στο εικονιδιο μου βγαζει οτι εχω ενα μυνημα ενω το εχω διαβασει.τι σκαλωμα τρωει ξερει κανεις?
Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται γιατί το έχω κάνει στης κουνιάδας μου που ήταν εισαγωγή απο το εξωτερικό και δεν είχε ελληνικά....

Εκεί που σου βγάζει τις γλώσσες να επιλέξεις πατάς "συνέχεια" δεν επιλέγεις γλώσσα αυτόματα αυτό αναγνωρίζει την γλώσσα της σιμ και αμέσως όλο το μενού είναι στα ελληνικά.

Εκτός εάν το κινητό σου είναι τίποτα κλειδωμένο....

Αλλιώς το έχω κάνει και είμαι απόλυτα σίγουρη για αυτό που λέω, χωρίς επιπλέον προγράμματα ;)

 

Στο δικό μου με την rom 1.32.405.6 όταν ξεκινάει το setup είναι ήδη τσεκαρισμένη η γλώσσα English (Ireland) και δεν γίνεται να πατήσεις next χωρίς να κάνεις επιλογή γλώσσας. Το κινητό είναι unbranded.

Φιλικά

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο εχει θεμα με την διαχειριση της μπαταριας και φαινεται απο το εξης.

Οποιανου στην αναμονη πεφτει γρηγορα η μπαταρια και ας τα εχει ολα κλειστα(εφαρμογες, 3g, bt, wi-fi) κτλ, μονο αν κανει επανεκκινηση θα ερθει στα λογικα του.

Ή μολις φτασει στο ποσοστό που ενεργοποιηείται η ''εξοικονομηση ενεργειας".

Για καποιο λογο εκει δουλευει πολυ νορμαλ.

Τις προαλλες μολις μπηκε στο 30% μου κρατησε 3 ωρες μεχρι να παει στο 29%.

Και για απο το 31% στο 30% πηγε σε 10 λεπτα!!( με ιδιες ρυθμισεις σε δικτυο,οθονη κτλ)

 

Αν βαλετε το battery monitor και τσεκαρετε συνεχεια την μπαταρια θα τα διαπιστωσετε ολα τα παραπανω.

 

Για καποιον που κανει χρηση ''καλη'' το κινητο δεν αντεχει πανω απο 10 ωρες για κανεναν λογο.

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου με την rom 1.32.405.6 όταν ξεκινάει το setup είναι ήδη τσεκαρισμένη η γλώσσα English (Ireland) και δεν γίνεται να πατήσεις next χωρίς να κάνεις επιλογή γλώσσας. Το κινητό είναι unbranded.

 

Πιθανόν να έχει να κάνει με τη ρομ που του έχεις περάσει.

Αυτό που σου λέω εγώ γίνεται σε κινητό όχι ελληνικό αλλά με την ρόμ που έχει από την εταιρία, γιατί αναγνωρίζει την γλώσσα από την sim.

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Μια πολυ καλη θηκη του κινητου για την ζωνη πηρα πριν λιγο απο play247

 

Αυτη .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορώ να περάσω στο κινητό τους σελιδοδείκτες απο τον firefox;

υπαρχουν 2-3 τροποι. ενας απο αυτους ειναι αυτος που εχω ανεβασει στο blog μου.

ριξε μια ματια φιλε μου, ειναι σχετικα ευκολο :

http://antonis-news.blogspot.com/2010/11/bookmarks-samsung-galaxy-s.html

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Πω μετα απο μια μερα χρησης ... μου λειπει το iPhone4...

 

Θα συνηθησω ομως...

 

Δεν μου λετε, δοκιμασε κανεις σας καμια 2.3 rom;

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα !!!! :)

 

Εδώ κ μια βδομάδα εχω αποκτήσει κ εγώ το desire hd κ πραγματικά το τηλέφωνο τα σπάει. Αλλου σε σχέση με τα Symbian που είχα μέχρι τώρα!!!

Όμως έχω μια ερώτηση... Σχετικά με τη λήψη 3G. Προχθές -σε περιοχή ομολογουμένως προβληματική με το 3G της Cosmote- κ ενώ προσπαθουσα να μπώ στο ιντερνετ, ένας φίλος μ με Blackberry είχε καλύτερη λήψη κ μπορούσε να πλοηγηθεί λιγο καλύτερα ( κ αυτός με cosmote)... Έχει ακουστεί τιποτα γ το δέκτη ή μήπως ήταν τυχαίο; Υπάρχει περίπτωση κάποια εφαρμογή να κόβει το σήμα (κάποιος task killer ίσως;) ή μήπως είναι ιδέα μ επειδή μόλις το απέκτησα κ το έχω απο χαρα;;;;

Να σημειώσω οτι δεν εχω το παραμικρό πρόβλημα με τηλεφωνικές κλήσεις,μηνύματα κτλ...

ΤΕΖΑΜΥΓΑ η δουλειά!:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα !!!! :)

 

Εδώ κ μια βδομάδα εχω αποκτήσει κ εγώ το desire hd κ πραγματικά το τηλέφωνο τα σπάει. Αλλου σε σχέση με τα Symbian που είχα μέχρι τώρα!!!

Όμως έχω μια ερώτηση... Σχετικά με τη λήψη 3G. Προχθές -σε περιοχή ομολογουμένως προβληματική με το 3G της Cosmote- κ ενώ προσπαθουσα να μπώ στο ιντερνετ, ένας φίλος μ με Blackberry είχε καλύτερη λήψη κ μπορούσε να πλοηγηθεί λιγο καλύτερα ( κ αυτός με cosmote)... Έχει ακουστεί τιποτα γ το δέκτη ή μήπως ήταν τυχαίο; Υπάρχει περίπτωση κάποια εφαρμογή να κόβει το σήμα (κάποιος task killer ίσως;) ή μήπως είναι ιδέα μ επειδή μόλις το απέκτησα κ το έχω απο χαρα;;;;

Να σημειώσω οτι δεν εχω το παραμικρό πρόβλημα με τηλεφωνικές κλήσεις,μηνύματα κτλ...

το task killer απλα κλεινει τις εφαρμογες που εχεις ανοιξει πριν.δεν επηρεαζει κατι αλλο!

τωρα απο θεμα σηματος,εγω ειδα διαφορα προς το καλυτερο σε σχεση με το αλλο κινητο που ειναι στην υπογραφη μου.πιστευω οτι το android σαν λειτουργικο,απο την κατασκευη του εχει καλυτερο σημα σε τηλεφωνο,ιντερνετ και gps

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έκανα ένα τελευταίο build του CM7-RC0 σήμερα το πρωί, με τα τελευταία commits, οπότε όποιος θέλει να πάρει μια γεύση από το Gingerbread μπορεί να ρίξει μια ματιά. Όλα δουλεύουν, έκανα fix για 8MP στην κάμερα. Video δυστυχώς μόνο 480p. Έχω συμπεριλάβει και το καινούριο music player για το Android που έγινε "leak", όπως και το microbes live wallpaper από το nexus s.

 

Για περισσότερες πληροφορίες εδώ

 

Αναμένω εντυπώσεις. :p

HTC Desire HD // Updated 11.02.2011 > CyanogenMod 7 PNK "Crispy Duck (Personal modified CM7 build) (http://goo.gl/OsItD) :shock:
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...