Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και ομως ετσι ειναι mrs moderators και ας σας στεναχωρει αυτο και σβυνετε τα posts.εμεις δεν μειναμε εδω μεσα ,και ειμαστε πολλοι σας πληροφορω απο το 2003 να αναγκαζομαστε,οταν και εμεις θελουμε να μαθουμε κατι να διαβασουμε ενα ανουσιο thread 100 τοσων σελιδων.πιστεψτε με κανεις δεν εχει τοσοοοο διαθεσιμο χρονο πλεον.καντε κατι,ομαδοποιηστε,συλλεξτε ,κατηγοριοποιειστε..και αφηστε κατα μερος τα αστυνομικα σας ενστικτα,που κυνηγουν τους δηθεν ταραξιες.τι σας ειπα δηλαδη που δεν το ξερετε?αντε ανοιξτε και ενα τριτο thread για το hd,για την μπαταρια το gps και τα πλαστικα.do it
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδες γνωρίζει κανείς στις πόσες μέρες γίνεται αντικατάσταση του κινητού με νέο;

 

Ακολουθούν το ίδιο όλα τα καταστήματα που το πουλάν;

Link to comment
Share on other sites

Ενα ειναι το σουπερ κολπο για αθανατη μπαταρια. Το πρωι ολοι θελουμε ενα ξυπνητηρι για να πηγαινουμε στις δουλειες μας. Αρα δε μπορουμε να κλεινουμε τη συσκευη. Το μυστικο ειναι λοιπον να βαζετε το κινητο σε κατασταση airplane mode. Τι να τους κανεις τους συγχρονισμους με facebook, google mail κτλ κτλ το βραΔυ στις 3.30; Βαζεις λοιπον την υψιστη επιθυμια σου (desire Hd) σε airplane mode. Εχεις και τα ξυπνητηρια σου, εχεις και τη μπαταρια για πανω απο μια μερα.

 

ΥΓ: Μερικες φορες καλο θα ηταν να μπορουσες να βαλεις και τη γυναικα σου σε airplane mode. Θα κοιμοσουν σαν πουλακι:lol:

 

Λάθος κάνεις φίλε μου:p

Ένα είναι το κόλπο για να έχεις το κινητό σου όλη μέρα με full μπαταρία και με 3g-WiFi ανοιχτό και συνεχόμενους συγχρονισμούς....

Αυτό:

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=1_520_91_141_312&products_id=20596

 

:);):D

Link to comment
Share on other sites

Λάθος κάνεις φίλε μου:p

Ένα είναι το κόλπο για να έχεις το κινητό σου όλη μέρα με full μπαταρία και με 3g-WiFi ανοιχτό και συνεχόμενους συγχρονισμούς....

Αυτό:

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=1_520_91_141_312&products_id=20596

 

:);):D

 

Και πως γίνεται αυτό ρε παληκάρι μου????

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Πρωτη μου μερα και εμενα με το HD και εκτος απο κατι μικρα "προβληματα" σε σχεση με το iphone που ειχα πριν ολα πολυ καλα. Μισ ερωτηση , εκανα διαγραφη των αγαπημενων επαφων μου απο την συντομευση και δεν μπορω με τιποτα να την επαναφερω
Link to comment
Share on other sites

Και πως γίνεται αυτό ρε παληκάρι μου????

 

Εγώ προσωπικά το κουμπώνω όλη την νύχτα στο κινητό μου και το πρωί που ξυπνάω έχω 100% φορτισμένη μπαταρία και στην συνέχεια το έχω μαζί μου σε περίπτωση που πάω να μείνω από μπαταρία;)

Είναι σαν να έχεις μαζί σου μια δεύτερη 1500mah μπαταρία:)

Link to comment
Share on other sites

Λάθος κάνεις φίλε μου:p

Ένα είναι το κόλπο για να έχεις το κινητό σου όλη μέρα με full μπαταρία και με 3g-WiFi ανοιχτό και συνεχόμενους συγχρονισμούς....

Αυτό:

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=1_520_91_141_312&products_id=20596

 

:);):D

 

Αμα ειναι να εχω και αυτο το μαντζαφλαρι μαζι μου ολη μερα, αστα να πανε. Το θεμα ειναι να βγαζεις τη μερα χωρις ανταπτορες και τετοια. Να τη σκαπουλαρεις για ενα 12ωρο και το βραδυ ας ειναι καλα οι πριζες.

Παντα με χιουμορ ετσι...

Link to comment
Share on other sites

εχουμε κανενα νεο για την 2.3.καπου διαβασα οτι την πηρε το desire.

Ακόμα τίποτα, αν και το HD είναι σίγουρο πως θα την πάρει επίσημα. Για το Desire όμως είναι όλα ρευστά ακόμα.

Αυτή είναι custom rom του adamg από το xda κι όχι κάποια επίσημη έκδοση.

Τέτοιες υπάρχουν και για το HD ήδη στο xda.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Το ενα απο τα 2 builds που κυκλοφορουν για το HD (2.3) στο xda το ανεβασα εγω. Το εκανα ποστ και εδω 2 φορες, αλλα δεν ασχοληθηκε κανεις. :p

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

HTC Desire HD // Updated 11.02.2011 > CyanogenMod 7 PNK "Crispy Duck (Personal modified CM7 build) (http://goo.gl/OsItD) :shock:
Link to comment
Share on other sites

Το ενα απο τα 2 builds που κυκλοφορουν για το HD (2.3) στο xda το ανεβασα εγω. Το εκανα ποστ και εδω 2 φορες, αλλα δεν ασχοληθηκε κανεις. :p

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Ηθελα να ασχοληθω αλλα καπου διαβασα οτι οσοι κανανε το τελευταιο ΟΤΑ update δεν μπορουν ουτε root να κανουν ... οχι και να περασουν clockworkmod. Κανω λαθος;

 

Επειδη εχω καποια προβληματα με το GPS, θελω να δοκιμασω να ξαναπερασω την μανισια rom ... να γινει του κουτιου μηπως και δω διαφορα. Γνωριζει κανεις πως;

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ισχυει αν δεν εχεις κανει Radio S-OFF και εχεις περασει το 1.72 update. Για stock ψαξε στο xda DHD forum για 1.32 RUU.

 

Εντιτ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=824357

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

HTC Desire HD // Updated 11.02.2011 > CyanogenMod 7 PNK "Crispy Duck (Personal modified CM7 build) (http://goo.gl/OsItD) :shock:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους...

Μου ήρθε και μένα το DHD εχθές και το πρώτο που έκανα ήταν να μετατρέψω όλους τους default ήχους (alarms, notifications και ringtones) σε πολύ υψηλότερο volume...

Σας παραθέτω λοιπόν για όποιον ενδιαφέρεται την διαδικασία:

 

Σημείωση: Η διαδικασία αυτή είναι ΜΟΝΟ για rooted τηλέφωνα.

 

1) Κατεβάζετε από ΕΔΩ το Volumed_tones_DesireHD_signed.zip.

2) Το βάζετε στο root της κάρτας ως έχει.

3) Ανοίγετε το τηλέφωνο σε Recovery Mode (εγώ χρησιμοποιώ το Clockwork Recovery)

4) Διαλέγετε την επιλογή "install zip fom sdcard" μετά "choose zip fom sdcard" και με τα κουμπιά του κουμπιά του volume πηγαίνεται κάτω μέχρι να βρείτε το Volumed_tones_DesireHD_signed.zip.

5) Διαλέξτε το και πατήστε το κουμπί Power για να το κάνετε install...

6) Μόλις τελειώσει κάντε Reboot και είστε έτοιμοι... το τηλέφωνο σας θα χτυπάει πολύ δυνατά με ότι ήχο και να διαλέξετε....

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να ασχοληθω αλλα καπου διαβασα οτι οσοι κανανε το τελευταιο ΟΤΑ update δεν μπορουν ουτε root να κανουν ... οχι και να περασουν clockworkmod. Κανω λαθος;

 

Επειδη εχω καποια προβληματα με το GPS, θελω να δοκιμασω να ξαναπερασω την μανισια rom ... να γινει του κουτιου μηπως και δω διαφορα. Γνωριζει κανεις πως;

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Ναί είναι αλήθεια.

Πριν από 2-3 μέρες που μπήκα στο site, και ενώ δεν είχε περάσει ποτέ από το μυαλό μου να κάνω root, το προσπάθησα. Τελικά δεν γίνεται.

Βρήκα και την ανακοίνωση από την xda που το επιβεβαιώνει. Απλώς δεν έχω το link τώρα. Εαν κάποιος έχει νεώτερα ας μας πεί.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ισχυει αν δεν εχεις κανει Radio S-OFF και εχεις περασει το 1.72 update. Για stock ψαξε στο xda DHD forum για 1.32 RUU.

 

Εντιτ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=824357

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Δεν εχω ιδεα τι ειναι το s-off ... εχω την 1.72.405.3 ... το αλλο δεν ξερω τι ειναι, μπορεις να μου πεις;

 

Με το που παω στον υπολογιστη θα δω και το λινκ.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ιδεα τι ειναι το s-off ... εχω την 1.72.405.3 ... το αλλο δεν ξερω τι ειναι, μπορεις να μου πεις;

 

Με το που παω στον υπολογιστη θα δω και το λινκ.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

S-OFF = Security off. Μεσες ακρες ξεκλειδωνει τελειως το τηλεφωνο και δεν εχεις προβλημα να κανεις downgrades σε παλιοτερο firmware. Το αλλο λινκ που ποσταρα αγνοησε το λοιπον, δεν προκειται να δουλεψει το downgrade. Πρεπει να περιμενεις να βρεθει λυση για το 1.72.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

HTC Desire HD // Updated 11.02.2011 > CyanogenMod 7 PNK "Crispy Duck (Personal modified CM7 build) (http://goo.gl/OsItD) :shock:
Link to comment
Share on other sites

S-OFF = Security off. Μεσες ακρες ξεκλειδωνει τελειως το τηλεφωνο και δεν εχεις προβλημα να κανεις downgrades σε παλιοτερο firmware. Το αλλο λινκ που ποσταρα αγνοησε το λοιπον, δεν προκειται να δουλεψει το downgrade. Πρεπει να περιμενεις να βρεθει λυση για το 1.72.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Θενκς για το ινφο.

 

Που γραφει οτι εχω την 1.72;

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους...

Μου ήρθε και μένα το DHD εχθές και το πρώτο που έκανα ήταν να μετατρέψω όλους τους default ήχους (alarms, notifications και ringtones) σε πολύ υψηλότερο volume...

Σας παραθέτω λοιπόν για όποιον ενδιαφέρεται την διαδικασία...

Να ρωτήσω...

Φαντάζομαι θα κάνει και για άλλα htc android αυτό;

Πχ στο wildfire μου θα μπαίνει;

 

Edit:

Θενκς για το ινφο.

 

Που γραφει οτι εχω την 1.72;

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Για να δεις την έκδοση του λογισμικού σου, πήγαινε ρυθμίσεις->σχετικά με το τηλέφωνο->πληροφορίες λογισμικού :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω...

Φαντάζομαι θα κάνει και για άλλα htc android αυτό;

Πχ στο wildfire μου θα μπαίνει;

 

Edit:

Για να δεις την έκδοση του λογισμικού σου, πήγαινε ρυθμίσεις->σχετικά με το τηλέφωνο->πληροφορίες λογισμικού :)

 

Πωπω δεν παω καλα ... 2 ποστς πανω λεω οτι εχω την 1.72... νομιζα αλλου αναφερομασταν ...

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Ηθελα να αγορασω αυτο htc desire hd charger with battery απο το ,play247 αλλα βλεπω δεν υπαρχει πια. Μηπως ξερει κανεις που μπορω να το βρω?ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Ηθελα να αγορασω αυτο htc desire hd charger with battery απο το ,play247 αλλα βλεπω δεν υπαρχει πια. Μηπως ξερει κανεις που μπορω να το βρω?ευχαριστω.

 

Ρωτησε τους αν το ξαναφερουν.Αλοιως μονο ebay νομιζω οπως εγω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ρωτησε τους αν το ξαναφερουν.Αλοιως μονο ebay νομιζω οπως εγω.

 

ok thanks..καποιο link απο τον ιδιο πωλητη για να ειμαστε σιγουροι??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Πρέπει να αρχίσω να ανησυχώ που το κινητό μου (το απέκτησα στα μέσα του περασμένου Νοεμβρίου) εδώ και καμία 15αρια μέρες έχει αρχίσει να σβήνει από μόνο του, όταν π.χ. πάω να βγάλω φωτογραφία (!!!!), όταν πατάω τον τερματισμό κλήσης (!!!) μετά από μια εισερχόμενη κλήση, ή πάω να δω μέσα από την γκάλερι ή το youtube ένα βίντεο (!!!!).

Πχ ανοίγω την κάμερα για να βγάλω φωτογραφίες, ανοίγει κανονικά, κι όταν πατάω το κουμπί το κινητό σβήνει!!!

Τις τελευταίες μέρες το ίδιο παρατήρησα να μου συμβαίνει τακτικά και στις εισερχόμενες κλήσεις...

Υπάρχει γιατρειά ή είναι κατευθείαν για το σέρβις;

Να σημειώσω ότι το μόνο που έχω προσθέσει στο κινητό είναι εφαρμογές από το μάρκετ και γενικά δεν το έχω "πειράξει".

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα,

Πρέπει να αρχίσω να ανησυχώ που το κινητό μου (το απέκτησα στα μέσα του περασμένου Νοεμβρίου) εδώ και καμία 15αρια μέρες έχει αρχίσει να σβήνει από μόνο του, όταν π.χ. πάω να βγάλω φωτογραφία (!!!!), όταν πατάω τον τερματισμό κλήσης (!!!) μετά από μια εισερχόμενη κλήση, ή πάω να δω μέσα από την γκάλερι ή το youtube ένα βίντεο (!!!!).

Πχ ανοίγω την κάμερα για να βγάλω φωτογραφίες, ανοίγει κανονικά, κι όταν πατάω το κουμπί το κινητό σβήνει!!!

Τις τελευταίες μέρες το ίδιο παρατήρησα να μου συμβαίνει τακτικά και στις εισερχόμενες κλήσεις...

Υπάρχει γιατρειά ή είναι κατευθείαν για το σέρβις;

Να σημειώσω ότι το μόνο που έχω προσθέσει στο κινητό είναι εφαρμογές από το μάρκετ και γενικά δεν το έχω "πειράξει".

Ευχαριστώ...

 

Επανέφερε τις εργοστασιακές ρυθμίσεις και δούλεψε το. Αν το πρόβλημα συνεχιστεί... άμεση επίσκεψη στο service.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένα App για να μπορω να κλειδωνω την συσκευη απο το Home Screen Button η καποιο αλλο εκτος απο το Power Βutton ξερει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένα App για να μπορω να κλειδωνω την συσκευη απο το Home Screen Button η καποιο αλλο εκτος απο το Power Βutton ξερει κανεις?

 

Lock screen Widget στο Market

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...