Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ειμαι σιγουρος αν εννοεις αυτο ....

Φιλε αυτο με τους φακελους το εχω κανει και δουλευει για sms, email, ringtones. Εγω μιλαω για την εφαρμογη talk που υπαρχει απο τη μαμα και αφορα οσους εχουν gmail.

Επισης κατι ακομα. Τωρα εχω ολες τις επαφες στο google. Πως μπορω να τις περασω και στο τηλεφωνο;

Edited by chrisdental
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισης κατι ακομα. Τωρα εχω ολες τις επαφες στο google. Πως μπορω να τις περασω και στο τηλεφωνο;

 

Πρόσωπα ->μενού ->Εισαγωγή/Εξαγωγή -> Στην κάρτα μνήμης.

Και μετά κανείς το ίδιο αλλά εισαγωγή στο τηλέφωνο.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρησει τις περισσοτερες φορες οταν το φορτιζω απο το usb το κινητο ενω δειχνει οτι φορτιζει, το ποσοστο της μπαταριας πεφτει και δεν φορτιζει. Το εχω 30 λεπτα και απο 80% πηγε 79%.

 

Τι γινεται;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρησει τις περισσοτερες φορες οταν το φορτιζω απο το usb το κινητο ενω δειχνει οτι φορτιζει, το ποσοστο της μπαταριας πεφτει και δεν φορτιζει. Το εχω 30 λεπτα και απο 80% πηγε 79%.

 

Τι γινεται;

 

Άλλαξε usb θύρα.Μερικές που δεν είναι επάνω στη μητρική δεν δίνουν σωστό ρεύμα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

ΑΛλαξα εκανα τα παντα. Και στην πριζα δεν ανεβαινει γρηγορα τουλαχιστον. 80-81% (και κολλησε εκει, σε 1 ωρα)

 

*#*#4636#*#*

 

πληροφοριες μπαταριας και λεει 3900-4150 mV στην μπαταρια. Ειναι σωστο;

 

Βασικα απο το πρωι θελω νατο φορτισω απο 80% να παει 100% και μετα απο 2+ ωρες δεν τα καταφερα!!!!! ΕΛεος!

 

Επισης λεω να παρω την Mugen 1300mAh. Ειναι καλη;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

sorry φιλε αλλα δε μπορω να ανεβασω φωτο δικων μου ανθρωπων,

δε θα μου αρεσε και μενα να μου το κανουν, ελπιζω να καταλαβαινεις..

θα μπορουσα να βαλω μια που ειναι ιδια και σε facebook και σε outlook αλλα... ειναι ο αδερφος μου... :rolleyes:

 

σημασια εχει οτι πλεον υπαρχει τροπος (2 μαλιστα) για να διορθωθει κατι που ειχε κουρασει αρκετα (τουλαχιστον εμενα).

καθενας επιλεγει οτι τον ικανοποιει! και απο οτι ειδα στις προηγουμενες σελιδες οι πρωτες αποπηρες ηταν επιτυχεις.;)

 

E τουλάχιστον πες μας εσύ που έχεις μέτρο σύγκρισης και για τα δύο πλέον. Είναι σημαντική η διαφορά? Θα σε κάλυπτε ο δικός μου τρόπος? Όταν το είχες δοκιμάσει εσύ ήταν χειρότερα? Αν είναι τόσο σημαντική η διαφορά ίσως να δοκίμαζα και εγώ με το δικό σου για να δω. Έχω 2-3 επαφές που δεν έχουν facebook:)

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Ανέβασα καινούρια ROM βασισμένη στο CM7 (Gingerbread), compiled σήμερα το πρωί με τα τελευταία commits. Όποιος θέλει μπορεί να την δοκιμασει εδώ.
HTC Desire HD // Updated 11.02.2011 > CyanogenMod 7 PNK "Crispy Duck (Personal modified CM7 build) (http://goo.gl/OsItD) :shock:
Link to comment
Share on other sites

ΑΛλαξα εκανα τα παντα. Και στην πριζα δεν ανεβαινει γρηγορα τουλαχιστον. 80-81% (και κολλησε εκει, σε 1 ωρα)

 

*#*#4636#*#*

 

πληροφοριες μπαταριας και λεει 3900-4150 mV στην μπαταρια. Ειναι σωστο;

 

Βασικα απο το πρωι θελω νατο φορτισω απο 80% να παει 100% και μετα απο 2+ ωρες δεν τα καταφερα!!!!! ΕΛεος!

 

Επισης λεω να παρω την Mugen 1300mAh. Ειναι καλη;

Εγώ λέω να πας το κινητό στο σέρβις. Αυτά που λες δεν είναι φυσιολογικά.:worry:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να πας το κινητό στο σέρβις. Αυτά που λες δεν είναι φυσιολογικά.:worry:

 

θα δω το σ/κ πως θα παει αλλιως δευτερα παει για DOA

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

θα δω το σ/κ πως θα παει αλλιως δευτερα παει για DOA

 

Αυτό ακριβώς να κάνεις!

Είναι δυνατόν να μην φορτίζει πάνω από 80% ?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς να κάνεις!

Είναι δυνατόν να μην φορτίζει πάνω από 80% ?

 

Φορτίζει, εαν το αφησω 4-5 ωρες θα παει λογικα 100%. Τωρα ειναι 45% θα το φορτισω σε λιγο να δω ποτε και ποσο θα παει.

 

Εσας απο 15-20% μεχρι 100% σε ποση ωρα φορτιζει;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

E τουλάχιστον πες μας εσύ που έχεις μέτρο σύγκρισης και για τα δύο πλέον. Είναι σημαντική η διαφορά? Θα σε κάλυπτε ο δικός μου τρόπος? Όταν το είχες δοκιμάσει εσύ ήταν χειρότερα? Αν είναι τόσο σημαντική η διαφορά ίσως να δοκίμαζα και εγώ με το δικό σου για να δω. Έχω 2-3 επαφές που δεν έχουν facebook:)

 

χθες ξαναδοκιμασα απο facebook. ναι ειχα δει διαφορα. οχι τεραστια αλλα εχει.

εκτος αυτου δεν εχεις την δυνατοτητα να κοψεις μια φωτο και ηταν αρκετες που εμφανιστηκαν με κομενο κεφαλι.

οπως σου ειπα και πριν ο καθενας οτι τον ικανοποιει..

 

δοκιμασαι αν θες να δεις πως ειναι απο το κινητο σου μονο και αλλαξε μια φωτο απο μια επαφη που εχεις στα αγαπημενα του sense. ετσι ακριβως θα τη βλεπεις και μετα το συγχρονισμο μιας και δεν θα αλλοιωθει καθολου.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

ενας φιλος μου πηρε το desire hd και εχει το παλιο firmware. Θελει να το κανει αναβαθμιση και παει απο το τηλεφωνο για ελεγχο ενημερωσεων και του λεει οτι δεν υπαρχει καμια ενημερωση για το τηλεφωνο του.

 

Καμια ιδεα πως μπορει να βαλει την 1.72.405.3?

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Φορτίζει, εαν το αφησω 4-5 ωρες θα παει λογικα 100%. Τωρα ειναι 45% θα το φορτισω σε λιγο να δω ποτε και ποσο θα παει.

 

Εσας απο 15-20% μεχρι 100% σε ποση ωρα φορτιζει;

 

Εμενα απο 15% κανει 2 ωρες και ενα τεταρτο αλλα οι πιο πολλοι λενε οτι τους φορτιζει σε μια ωρα....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πρόσωπα ->μενού ->Εισαγωγή/Εξαγωγή -> Στην κάρτα μνήμης.

Και μετά κανείς το ίδιο αλλά εισαγωγή στο τηλέφωνο.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Σωστο και εξυπνο. Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Downgrade 1.72/1.75 -> 1.32:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=905003

 

EDIT: Το παραπάνω link είναι για όσους έκαναν update στην 1.72 και έχασαν το root (RyDeR? :p).

Επομένως, κάνετε downgrade ακολουθώντας τις οδηγίες στο link, έπειτα κάνετε S-OFF ή Radio S-OFF και μετά περνάτε την 1.72 rooted.

Edited by pHuNkY
HTC Desire HD // Updated 11.02.2011 > CyanogenMod 7 PNK "Crispy Duck (Personal modified CM7 build) (http://goo.gl/OsItD) :shock:
Link to comment
Share on other sites

Downgrade 1.72/1.75 -> 1.32:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=905003

 

EDIT: Το παραπάνω link είναι για όσους έκαναν update στην 1.72 και έχασαν το root (RyDeR? :p).

Επομένως, κάνετε downgrade ακολουθώντας τις οδηγίες στο link, έπειτα κάνετε S-OFF ή Radio S-OFF και μετά περνάτε την 1.72 rooted.

 

Παρων. ;)

 

Δηλαδη επιτελους θα βαλω και καμια custom rom; Γουσταρω ... Αντε γιατι πολυ εμεινε απειραχτο ... :p

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

για οποιον θελει μπαταρια πηρα χθες αυτη εδω http://www.extreme-mobile.gr/p.Mpataria-J-P-high-capacity-gia-HTC-Desire-hd-1600mAh.322076.html

 

πολυ καλη μεχρι στιγμης ειναι 1600 mah και μεχρι τωρα την εχω με την φορτιση που ειχε απο μαμα.

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

για οποιον θελει μπαταρια πηρα χθες αυτη εδω http://www.extreme-mobile.gr/p.Mpataria-J-P-high-capacity-gia-HTC-Desire-hd-1600mAh.322076.html

 

πολυ καλη μεχρι στιγμης ειναι 1600 mah και μεχρι τωρα την εχω με την φορτιση που ειχε απο μαμα.

 

Πολυ ενδιαφερον.

 

Δοκιμασε την καμια 10αρια μερες και πες μας τι κανει.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ειναι 1,32 και μου λεει δεν υπαρχει update

 

 

Οπως ειπα και λιγο πριν, και του φιλου μου κανει το ιδιο.

 

Καμια ιδεα;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Εμενα ειναι 1,32 και μου λεει δεν υπαρχει update

 

Οπως ειπα και λιγο πριν, και του φιλου μου κανει το ιδιο.

 

Καμια ιδεα;

 

Υπομονή, αλλιώς S-OFF και περνάτε κάποια custom 1.72.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Γνήσια έκδοση 1.72 αφου δεν γινεται μεσω OTA πως μπορουμε να βαλουμε;

 

Αυτό σου λέω παραπάνω, με S-OFF.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...