Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίζει ρόλο ο εξωτερικός φωτισμός που είσαι. Όταν είναι πολύ εντονος είναι σβηστα. Όταν είσαι σε σκοτάδι ανάβουν.

Δοκίμασε το κάτω από μια λάμπα και θα καταλάβεις.

Όντως έχεις δίκιο! ευχαριστώ :)

Για το gas δε γνωρίζω. Μάλλον θα τρέχεις πολύ...

 

Όχι, στο αυτοκίνητο αυτό ειναι το περίεργο, ακόμα και σταματημένος να είμαι δεν πιάνει. Δηλαδή σήμερα έκανα και δοκιμή, ενώ περπάταγα στο πεζοδρόμιο και έπιανε, μόλις μπήκα μέσα (σβηστή μηχανή κλπ) και έκλεισα την πόρτα, βγηκε νοκ αουτ...

Και αυτό συμβαίνει και στα 2 μου αυτοκίνητα....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ενα ακομα προβλημα ειναι με τα sms.

 

Μια χτυπαει το μηνυμα, μια οχι. ΜΙα φευγει απο την notification bar το φακελακι Μια οχι. Οτι να ναι...

και σε μένα συμβαίνει πολύ συχνά τώρα τελευταία και χρειάζεται ρεσταρτ για να επανέλθει! καμιά λύση σε αυτό το πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

και σε μένα συμβαίνει πολύ συχνά τώρα τελευταία και χρειάζεται ρεσταρτ για να επανέλθει! καμιά λύση σε αυτό το πρόβλημα?

 

 

Ειναι bug του τελευταίου update, προσωρινή λυση ειναι η εγκατασταση του handcent

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Τις επαφές πως τις αποθηκεύουμε στο κινητό; Μόνο μέσω syns ;

 

Άκυρο το βρήκα! :P

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Edited by chaosdoctor
Link to comment
Share on other sites

και σε μένα συμβαίνει πολύ συχνά τώρα τελευταία και χρειάζεται ρεσταρτ για να επανέλθει! καμιά λύση σε αυτό το πρόβλημα?

 

Μήπως έχεις βάλει κάποια άλλη εφαρμογή για τα sms? ή εφαρμογή που να σε ειδοποιεί διαφορετικά για τα sms?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

και πρέπει σε όλους να περάσεις το mail τους για να τους βρει στο facebookl.

 

Έλεος ρε παιδιά, καταλαβαίνω ότι είναι πολύ κουραστικό να κοιτάξεις τη διαδικασία που περιγράφω 10 post πιο πίσω βήμα-βήμα, αλλά λέτε και πράγματα που δεν ισχύουν...

Τις επαφές τις βρίσκει με το όνομα. Το μόνο που έχει να κάνει ο χρήστης είναι accept ώστε να γίνουν link οι επαφές.

 

μια φορα εκανα συγχρονισμο με το facebook και οι φωτο ειχαν αλλοιωθεί.

εκτος αυτου που ισως μπορει κατι να μην εκανα σωστα εγω,

δευτερο και σημαντικότερο για μενα ειναι οτι πολλα ατομα στο fb βαζουν ασχετες φωτο και τις αλλαζουν και πολυ συχνα μαλιστα.

π.χ σκυλο, αυτοκινητο κτλ.

εμενα προσωπικά δε με καλυπτει και μου αρεσει να επιλεγω εγω τις φωτο για το τηλεφωνο μου.

 

Δεν έχεις άδικο σε αυτό που λες για τις φωτογραφίες (πως ο καθένας βάζει ότι του κατέβει) αλλά και αυτό εμένα μου φαίνεται ωραίο:). Και μπορώ την ώρα που θα μου τηλεφωνήσει μόλις το σηκώσω να τον κράξω για την ηλίθια φωτογραφία που έχει ανεβάσει :p

Καταλαβαίνω πάντως και τους λόγους που μπορεί σε κάποιους να μην αρέσει.

Το λόγο που δε σου είχε περάσει σωστά τις φωτογραφίες δεν μπορώ να τον ξέρω αλλά θεωρώ απίθανο να έκανες κάτι λάθος. Ή τις πέρασες ή όχι. Επιλογή να τις περάσεις αλλοιωμένες δε νομίζω πως υπάρχει.

Το πιο πιθανό είναι να ήταν θέμα κινητού ή rom (ειδικά αν ήταν κάποια custom). To DHD πάντως είναι κορυφή στον τομέα.

Edited by Boss82
Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις άδικο σε αυτό που λες για τις φωτογραφίες (πως ο καθένας βάζει ότι του κατέβει) αλλά και αυτό εμένα μου φαίνεται ωραίο:). Και μπορώ την ώρα που θα μου τηλεφωνήσει μόλις το σηκώσω να τον κράξω για την ηλίθια φωτογραφία που έχει ανεβάσει :p

Καταλαβαίνω πάντως και τους λόγους που μπορεί σε κάποιους να μην αρέσει.

Το λόγο που δε σου είχε περάσει σωστά τις φωτογραφίες δεν μπορώ να τον ξέρω αλλά θεωρώ απίθανο να έκανες κάτι λάθος. Ή τις πέρασες ή όχι. Επιλογή να τις περάσεις αλλοιωμένες δε νομίζω πως υπάρχει.

Το πιο πιθανό είναι να ήταν θέμα κινητού ή rom (ειδικά αν ήταν κάποια custom). To DHD πάντως είναι κορυφή στον τομέα.

 

ναι αλλα ως που να καταλαβεις ποιος ειναι θα εχει σταματησει να χτυπαει!:lol:

 

δηλαδη εχεις βαλει επαφη στα αγαπημενα στου sence και δε στη βγαζει με αλλοιωμένη φωτο???

θα με τρελανεις!:w00t:

 

http://img829.imageshack.us/img829/2549/htcdesirehd6642090.jpg

 

για εδω λεω..

ή εγω κατι λαθος εκανα ή εσυ δεν εχεις δοκιμασει ποτε τον αλλο τροπο για να δεις διαφορες.. test it.. ;)

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

ενας αλλος λογος που δεν χρησημοποιω google sync ειναι οτι δεν εβρησκα ακρη με τα γενεθλια των επαφων που δεν εμφανιζοταν στο ημερολογιο του τηλ.

 

καταρχας πρεπει να εχουμε τις επαφες μας ή στο τηλ ή στο outlook.

ας υποθεσουμε οτι οι επαφες ειναι στο τηλ μιας και πριν συγxρονιζαμε με google.

 

εφοσον γινει αυτο πρεπει να κλεισουμε το συγρονισμο με το google για να μη ξανα γινει.

 

οποτε τωρα εχουμε να κανουμε μονο με τηλ. και outlook.

 

παμε στο outlook και σβηνουμε οτι καταχωριση ειχαμε πριν για να αποφυγουμε τις διπλες επαφες.

 

εννοειτε πως εχουμε εγκαταστηση το htc sync στο pc.

συνδεουμε το τηλ και οταν μας το αναγνωρισει το προγραμμα τικαρουμε σε προσωπα και ημερολογιο (ή και χωριστά ακομα καλυτερα) για να ενεργοποιησουμε το συγχρονισμο με αυτα.

 

οπως θα δειτε στη φωτο πιο κατω επιλεγουμε να γινετε διενεξη σε πλεον προσφατα ενημερωμενο

 

και μετα παταμε συγρονισμο.

 

http://img684.imageshack.us/img684/1159/capture1maz.jpg

 

οποτε τωρα οταν υπαρχει συνδεση αν εχουμε κανει καποια αλλαγη σε ενα απο τα δυο θα καταχωρειτε και στο αλλο.

 

οταν φτασουμε ως εδω μπορουμε να αλλαξουμε τις φωτογραφιες ή απο το ενα ή απο το αλλο μιας και το google sync μας τις ειχε αλλιωσει πριν:mad:

 

και πολυ απλα μετα την ολοκληρωση της αλλαγης των φωτογραφιων παταμε ενα συγχρονισμο ακομα.

 

την λυση για τις φωτο την εδωσε ο φιλος.σε ευχαριστω πολυ.

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. :)

 

Αυτά που λενε στο xda για "To also help with Battery Life you can do these steps exactly: 1) Turn your device ON and Charge the device for 8 hours or more 2) Unplug the device and Turn the phone OFF and charge for 1 hour 3) Unplug the device Turn ON wait 2 minutes and Turn OFF and charge for another hour Your battery life should almost double, we have tested this on our devices and other agents have seen a major difference as well"

 

 

ισχυει;

 

 

Επίσης πως γινεται οταν μου ερχεται μηνυμα να αναβει και η οθονη;

 

παιζει να το γραψουμε στα ελληνικα γιατι ενδιαφερει πολυ κοσμο κ κυριως καποιους που δεν τα εχουν κ τοσο καλα με τα αγγλικα(οπως εγω).ευχαριστω για το ποστ.:blink:

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

παιζει να το γραψουμε στα ελληνικα γιατι ενδιαφερει πολυ κοσμο κ κυριως καποιους που δεν τα εχουν κ τοσο καλα με τα αγγλικα(οπως εγω).ευχαριστω για το ποστ.:blink:

 

μια λιγο πιο ελευθερη μεταφραση:

 

Για να αυξησεις τη διακεια της μπαταριας σου,καντε τα ακολουθα βηματα:

1.Ανοιξε τη συσκευη σου και φωρτησε τη για 8 ωρες η περισσοτερο.

2.βγαλε τη συσκευη απ το σορτηστη, κλεισε το κινητο και φορτησε το κλειστο για 1 ωρα.

3. βγαλε τη συσκευη απο το φορτηστη, ανοιξε τη, περιμενε 2 λεπτα, επειτα ξακλειστο και ξαναφορτησε το για 1 ωρα.

η διαρκεια της μπαταριας θα διπλασιστει περιπου!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μια λιγο πιο ελευθερη μεταφραση:

 

Για να αυξησεις τη διακεια της μπαταριας σου,καντε τα ακολουθα βηματα:

1.Ανοιξε τη συσκευη σου και φωρτησε τη για 8 ωρες η περισσοτερο.

2.βγαλε τη συσκευη απ το σορτηστη, κλεισε το κινητο και φορτησε το κλειστο για 1 ωρα.

3. βγαλε τη συσκευη απο το φορτηστη, ανοιξε τη, περιμενε 2 λεπτα, επειτα ξακλειστο και ξαναφορτησε το για 1 ωρα.

η διαρκεια της μπαταριας θα διπλασιστει περιπου!

 

Και ειδατε διαφορα με αυτο; Καθε φορα τα ιδια θα κανουμε ή μια φορα στο τοσο; Το πρωτο βημα το κανουμε αν η μπαταρια αδειασει;

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στους πρώτους 2-3 κύκλους φόρτισης είδα σημαντική διαφορά μετά ξαναγύρισε στα γνωστά επίπεδα.... (θα το ξανακάνω για να βγάλω πιο ασφαλή συμπεράσματα)

1) Δεν χρειάζεται να αδειάσει η μπαταρία για να κάνεις τη διαδικασία

2) Μην ξεχάσετε να απενεργοποιήσετε την ταχεία επανεκίνηση

 

Έπίσης υπάρχει ακόμα ένας τρόπος για καλιμπράρισμα της μπαταρίας.

1. Φορτίζεις για 8 ώρες

2. Βγάζεις το φορτιστή μέχρι να σβήσει το led

3. Ξαναβάζεις το φορτιστή και κλέινεις το κινητό ( Μην ξεχάσετε να απενεργοποιήσετε την ταχεία επανεκίνηση )

4. Περιμένεις να γίνει πράσινο το led

5. Βγάζεις το φορτιστή και τον ξαναβάζεις

6. Περιμένεις να γίνει πράσινο το led

Τα βήματα 4-6 τα ακολουθείς για 3-4 φορές

 

Ο σκοπός είναι να καλιμπράρουμε την μπαταρία έτσι ώστε να φορτίζει στα 4.200V

Γρηγόρης Δάρης
Link to comment
Share on other sites

Στους πρώτους 2-3 κύκλους φόρτισης είδα σημαντική διαφορά μετά ξαναγύρισε στα γνωστά επίπεδα.... (θα το ξανακάνω για να βγάλω πιο ασφαλή συμπεράσματα)

1) Δεν χρειάζεται να αδειάσει η μπαταρία για να κάνεις τη διαδικασία

2) Μην ξεχάσετε να απενεργοποιήσετε την ταχεία επανεκίνηση

 

Έπίσης υπάρχει ακόμα ένας τρόπος για καλιμπράρισμα της μπαταρίας.

1. Φορτίζεις για 8 ώρες

2. Βγάζεις το φορτιστή μέχρι να σβήσει το led

3. Ξαναβάζεις το φορτιστή και κλέινεις το κινητό ( Μην ξεχάσετε να απενεργοποιήσετε την ταχεία επανεκίνηση )

4. Περιμένεις να γίνει πράσινο το led

5. Βγάζεις το φορτιστή και τον ξαναβάζεις

6. Περιμένεις να γίνει πράσινο το led

Τα βήματα 4-6 τα ακολουθείς για 3-4 φορές

 

Ο σκοπός είναι να καλιμπράρουμε την μπαταρία έτσι ώστε να φορτίζει στα 4.200V

 

η ταχεια επανεκινηση που ειναι αδερφε?

Link to comment
Share on other sites

η ταχεια επανεκινηση που ειναι αδερφε?

 

Αδερφε η ταχεια επανεκινηση ειναι στο menu>settings>applications>fast boot και το ξετικαρεις. Στα ελληνικα μενου>ρυθμισεις>εφαρμογες>ταχεια επανεκκινηση.

Και αμα δεις βελτιωση πες το και σε μενα που δε το πιστευω καθολου ΜΑ ΚΑΘΟΛΟΥ. Χωρις βεβαια να αμφισβητω τις καλες προθεσεις ολων μας, αλλα δε νομιζω με φορτισεις 8 ωρες, σβησε, αναψε μια ωρα, σβησε 10 λεπτα, πιες και ενα καφε στο κολωνακι θα εχει αποτελεσμα. Βεβαια θα το κανω και γω αλλα αμφιβαλλω...:)

Edited by chrisdental
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειμαι σιγουρος οτι καποιος το εχει απαντησει καπου θελω να ρωτησω αν υπαρχει καποιο προγραμα το οποιο θα απενεργοποιει το auto-sync data για μια συγκεκριμενη περιοδο καθε μερα. Θελω απλα να μην κανει sync το βραδυ (12 με 8) και να μην το ξετικαρω εγω καθε βραδυ.

ευχαριστω.

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αλλαξοπίστησα και εγώ.

Μετά από 13,5 χρόνια ΝΟΚΙΑ, μπήκα στον κόσμο του Android μέσω ενός HTC Desire HD.

Έχω πολύ διάβασμα να κάνω, ελπίζω στη βοήθειά σας αν μου προκύψουν απορίες, άλλωστε θα είναι η πρώτη φορά που θα χρησιμοποιήσω λειτουργικό εκτός symbian...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αλλαξοπίστησα και εγώ.

Μετά από 13,5 χρόνια ΝΟΚΙΑ, μπήκα στον κόσμο του Android μέσω ενός HTC Desire HD.

Έχω πολύ διάβασμα να κάνω, ελπίζω στη βοήθειά σας αν μου προκύψουν απορίες, άλλωστε θα είναι η πρώτη φορά που θα χρησιμοποιήσω λειτουργικό εκτός symbian...

 

Μια τετοια μεταβαση εκαν κι εγω μετα την απαγοητευση του Nokia N97 μετα απο ενα μικρο περασμα απο iphone και windows mobile , αλλα πιστεψε με αξιζει το λιγο διαβασμα.:):):)Χωρις αυτο να σημαινει τοι το android ειναι το τελειο λειτουργικο.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα ως που να καταλαβεις ποιος ειναι θα εχει σταματησει να χτυπαει!:lol:

 

δηλαδη εχεις βαλει επαφη στα αγαπημενα στου sence και δε στη βγαζει με αλλοιωμένη φωτο???

θα με τρελανεις!:w00t:

 

http://img829.imageshack.us/img829/2549/htcdesirehd6642090.jpg

 

για εδω λεω..

ή εγω κατι λαθος εκανα ή εσυ δεν εχεις δοκιμασει ποτε τον αλλο τροπο για να δεις διαφορες.. test it.. ;)

 

Με έβαλες σε σκέψεις και είπα να το τεστάρω λίγο περισσότερο, οπότε πήρα screenshot του κινητού, το μεγένθυνα και το ποστάρω εδώ. Οκ εδώ που φαίνεται 5 φορές μεγαλύτερη πιξελιάζει. Στο κινητό όμως που είναι μια σταλιά φαίνεται άψογα (και έχει τεράστια διαφορά από του gmail). Κάνε ένα zoom out να τη φέρεις στο μέγεθος του κινητού και δες (αν και πάλι ότι οθόνη υπολογιστή και να έχεις δεν θα έχει την ανάλυση του DHD)

http://img696.imageshack.us/img696/3573/snap20110107200125.png

 

Επίσης έχει ακόμη καλύτερη ανάληση όταν καλείς ή σε καλούν (και πάλι όμως εδώ που είναι μεγενθυμένη αδικείται)

http://img823.imageshack.us/img823/6934/snap20110107201754.png

 

Αν αυτό εννοείς αλλοίωση πάω πάσο και οκ. Καταλαβαίνω ότι κάποιου το μάτι μπορεί να είναι πιο ευαίσθητο από το δικό μου.

Επίσης θα ήθελα να δω και ένα δικό σου screenshot αν είναι εφικτό για να μπορούμε να συγκρίνουμε :)

Το πιο πιθανό είναι οι δικές σου να έχουν ακόμη καλύτερη ποιότητα, αλλά δεν ξέρω αν αξίζει την ταλαιπωρία του outlook και την απώλεια του συγχρονισμού over the air...

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειμαι σιγουρος οτι καποιος το εχει απαντησει καπου θελω να ρωτησω αν υπαρχει καποιο προγραμα το οποιο θα απενεργοποιει το auto-sync data για μια συγκεκριμενη περιοδο καθε μερα. Θελω απλα να μην κανει sync το βραδυ (12 με 8) και να μην το ξετικαρω εγω καθε βραδυ.

ευχαριστω.

 

Βαλε τη νυχτα το airplane mode και δε θα συγχρονιζει τιποτα. Το πρωι το φερνεις παλι στο κανονικο mode.

 

Emakrinos καλα εκανες και αλλαξοπιστεψες. Αυτη ειναι η σωστη θρησκεια που εχεις τωρα!!! Προκειται για εκπληκτικο κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειμαι σιγουρος οτι καποιος το εχει απαντησει καπου θελω να ρωτησω αν υπαρχει καποιο προγραμα το οποιο θα απενεργοποιει το auto-sync data για μια συγκεκριμενη περιοδο καθε μερα. Θελω απλα να μην κανει sync το βραδυ (12 με 8) και να μην το ξετικαρω εγω καθε βραδυ.

ευχαριστω.

 

Kαι με το timeriffic μπορείς να το ρυθμίσεις να το κάνει αυτόματα τις ώρες που επιλέγεις. Π.χ. κάθε βράδυ από τις 12 μέχρι τις 8. Εγώ το χρησιμοποιώ για τη δουλειά όπου μπαίνει μόνο του σε προφίλ δόνησης μόνο τις καθημέρινές από τις 9 το πρωί μέχρι τις 6 το απόγευμα. Γιατί πάντα ξεχνούσα να το χαμηλώσω οπότε χτύπαγε μετά το χαμήλωνα και το απόγευμα έχανα τις κλείσεις μου...:p

Είναι free στο market.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνεις εγκατάσταση κάποιο θέμα χωρίς να κάνεις ρουτ τη συσκευή ή τη χρήση κάποιου προγράμματος?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνεις εγκατάσταση κάποιο θέμα χωρίς να κάνεις ρουτ τη συσκευή ή τη χρήση κάποιου προγράμματος?

 

Όταν λες κάποιο θέμα τι ακριβώς εννοείς? Να αλλάξεις την εμφάνιση της lock screen ας πούμε?

Αν ναι τότε μπορείς να επιλέξεις ένα από αυτά που έχει η HTC ή να κατεβάσεις κάποιο από το Hub.

 

Αν όμως εννοείς να αλλάξεις τα εικονίδια για παράδειγμα ή την μπαταρία τότε δεν γίνεται.

Θέλει, όχι μόνο root access αλλά και de-odexed custom rom.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στο talk ο ηχος ειναι ανεξαρτητος απο το email και το μηνυμα. Πως μπορουμε να τον αλλαξουμε; Edited by chrisdental
Link to comment
Share on other sites

Παιδια στο talk ο ηχος ειναι ανεξαρτητος απο το email και το μηνυμα. Πως μπορουμε να τον αλλαξουμε;

 

 

Δεν ειμαι σιγουρος αν εννοεις αυτο ....

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης θα ήθελα να δω και ένα δικό σου screenshot αν είναι εφικτό για να μπορούμε να συγκρίνουμε :)

Το πιο πιθανό είναι οι δικές σου να έχουν ακόμη καλύτερη ποιότητα, αλλά δεν ξέρω αν αξίζει την ταλαιπωρία του outlook και την απώλεια του συγχρονισμού over the air...

 

sorry φιλε αλλα δε μπορω να ανεβασω φωτο δικων μου ανθρωπων,

δε θα μου αρεσε και μενα να μου το κανουν, ελπιζω να καταλαβαινεις..

θα μπορουσα να βαλω μια που ειναι ιδια και σε facebook και σε outlook αλλα... ειναι ο αδερφος μου... :rolleyes:

 

σημασια εχει οτι πλεον υπαρχει τροπος (2 μαλιστα) για να διορθωθει κατι που ειχε κουρασει αρκετα (τουλαχιστον εμενα).

καθενας επιλεγει οτι τον ικανοποιει! και απο οτι ειδα στις προηγουμενες σελιδες οι πρωτες αποπηρες ηταν επιτυχεις.;)

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...