Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ το θεμα ειναι ομως μετα πατας το power button για να ανοιξει εγω δεν θελω να το χρησιμοποιώ..Απο τα 4 buttons touch που εχει δεν μπορει να χρησιμοποιηθει κανενα σαν shortcut πατοντας το παρατεταμένα σαν On - Off?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ το θεμα ειναι ομως μετα πατας το power button για να ανοιξει εγω δεν θελω να το χρησιμοποιώ..Απο τα 4 buttons touch που εχει δεν μπορει να χρησιμοποιηθει κανενα σαν shortcut πατοντας το παρατεταμένα σαν On - Off?

 

Ειχες ζητησει να κλειδωνει για αυτο το εγραψα.Αυτο που θελεις ολοι το θελουμε αλλα δεν....τουλαχιστον σε μη root συσκευη.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Το βρηκα πως γινεται στο XDA θέλει root οντως κριμα. Δεν θελω να το rootaro οποτε μενω οπως εχει:cool:

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=6721458&postcount=1

για όποιον θελει να το κάνει

 

thanks παντος

Edited by vwbest16
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανα dock για το κινητο στο εμποριο;

 

Τελικα προτεινετε ολοι μπαταρια mugen ετσι; Σιγουρα βγαζει παραπανω χρονο...; Μην την παρω τζαμπα.

 

Ωραιο και χρησιμο το lock screen widget ... thanks .. :d

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι επαφές μου γιατί αποθηκεύονται ρε παιδιά στο λογαριασμό μειλ μου και όχι στο κινητό ? από που αλλάζω αυτη τη ρύθμιση γιατί έχω ψάξει όλες τις ρυθμίσεις και δεν μπορώ να το βρώ πουθενά...:O
Link to comment
Share on other sites

Στο κινητο αποθηκευονται, απλα τις στελνει και στο gmail για backup.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

HTC Desire HD // Updated 11.02.2011 > CyanogenMod 7 PNK "Crispy Duck (Personal modified CM7 build) (http://goo.gl/OsItD) :shock:
Link to comment
Share on other sites

Το εχω απο εχθες στα χερια μου.

 

Υπάρχει ενα μικροοοο σημαδακι (σαν να μην πηγε το χρωμα εκει) αναμεσα στην οθονη και στο ακουστικο, μια μικρη τελιτσα που νομιζω οτι δεν μπορω να το αλλαξω με καινουργιο. (εχθες το πηρα).

 

+ Ωραια οθονη, μεγαλη, ευχαριστιεσαι να το χρησιμοποιεις

- Το κουμπι επανω ειναι πολυ μεσα και δεν ειναι ευκολο να ανοιξεις το κινητο ...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Το εχω απο εχθες στα χερια μου.

 

- Το κουμπι επανω ειναι πολυ μεσα και δεν ειναι ευκολο να ανοιξεις το κινητο ...

 

Καλοριζικο.

Εχεις δικο για το κουμπι αλλα στο απλο desire ηταν πολυ εξω και πατιοταν πολυ ευκολα και μονο του αν στρμοχνοταν καπου.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο.

Εχεις δικο για το κουμπι αλλα στο απλο desire ηταν πολυ εξω και πατιοταν πολυ ευκολα και μονο του αν στρμοχνοταν καπου.

 

 

Ναι, αλλα αυτό ειναι το άλλο άκρο! Με το ζόρι το ανοιγω εαν δε το πατησω με το νυχι ή ακριβως εκει που πρεπει με 5η προσπαθεια. Ισως πρεπει να το συνηθίσω ή το δικό μου είναι ακόμα πιο κάτω :p

 

Πάντως το κινητο ΠΕΤΑΕΙ, δεν κολλαει πουθενα, το browsing ειναι φοβερο! Δεν το περιμενα τοσο καλο να πω την αληθεια.

 

Ευγε!

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλα αυτό ειναι το άλλο άκρο! Με το ζόρι το ανοιγω εαν δε το πατησω με το νυχι ή ακριβως εκει που πρεπει με 5η προσπαθεια. Ισως πρεπει να το συνηθίσω ή το δικό μου είναι ακόμα πιο κάτω :p

 

 

Δεν ειναι και τοσο τραγικο.Μαλλον θεμα συνηθειας εκτος και υπαρχει hardware προβλημα.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. :)

 

Αυτά που λενε στο xda για "To also help with Battery Life you can do these steps exactly: 1) Turn your device ON and Charge the device for 8 hours or more 2) Unplug the device and Turn the phone OFF and charge for 1 hour 3) Unplug the device Turn ON wait 2 minutes and Turn OFF and charge for another hour Your battery life should almost double, we have tested this on our devices and other agents have seen a major difference as well"

 

 

ισχυει;

 

 

Επίσης πως γινεται οταν μου ερχεται μηνυμα να αναβει και η οθονη;

Edited by doganos
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Παίδες να καλημερίσω κι εγώ την παρέα σαν χρήστης του HD, πλέον, από χθες το βράδυ!:D

Φυσικά όπως καταλαβαίνεται το κινητό έφαγε HBOOT S-OFF, RADIO S-OFF και custom rom με το καλημέρα.

Πλέον τρέχει την 1.72.405.2 με το τελευταίο radio και φυσικά root access.

 

Η μετάβαση από το απλό Desire (amoled) που είχα δεν μπορώ να πω ότι έγινε με "ελαφρά την καρδία" μιας και

ομολογώ ότι είμαι ερωτευμένος με τα χρώματα της amoled, αλλά με κέρδισε (βασικά μου πήραν το Desire με το έτσι θέλω,

αλλά τελοσπάντων) η επιπλέον εσωτερική μνήμη και η γενικότερη ταχύτητα της συσκευής.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Με γειά σου. Βλεπω μαζί το πήραμε. Εμένα ήδη εκανε στην ψύχρα ένα restart όταν κατέβαζε το angry birds

 

 

Επίσης το htcsense.com ο εντοπισμος του κινητου δεν δουλευει. Λεει να τον ενεργοποιησω απο το τηλεφωνο, ενω ειναι ηδη ενεργοποιημενος.

 

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Edited by doganos
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

Σε περιπτωση που αντιμετωπιζει καποιος προβλημα με το location στο widget καιρου της κεντρικης οθονης και οχι μονο το προβλημα λυνεται απλα:

 

menu-->settings-->applications-->manage applications-->All

 

-->HTC Weather sync provider.

 

Παταμε clear data και μετα force stop.

 

Δουλεψε τελεια, ελπιζω να βοηθησει :)

 

ΥΓ: Σε HD φιλου δεν μπορει να λαβει το καινουριο update. Του λεει πως το κινητο ειναι up to date ενω version, kernel etc ειναι τα παλια. Καμια ιδεα?

Edited by dragunov_1
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως η 2.2 froyo υποστηριζει το multi-tasking. Κανω λαθος; Εφοσον το υποστηριζει πως γινεται να τρεχω ταυτοχρονα δυο εφαρμογες και να μεταφερομαι απο τη μια στην αλλη εναλλαξ; Μεχρι τωρα δε το πετυχα. Αν ανοιξω μια εφαρμογη θα πρεπει να πατησω exit, να παω στο μενου εφαρμογων και μετα να ανοιξω αλλη. Το θεμα ειναι αν υποστηριζει να εχεις πχ ανοιχτα δυο παραθυρα και να πηγαινεις απο τη μια στην αλλη εφαρμογη αμεσα και οχι ...μεσω Πατρας!
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως η 2.2 froyo υποστηριζει το multi-tasking. Κανω λαθος; Εφοσον το υποστηριζει πως γινεται να τρεχω ταυτοχρονα δυο εφαρμογες και να μεταφερομαι απο τη μια στην αλλη εναλλαξ; Μεχρι τωρα δε το πετυχα. Αν ανοιξω μια εφαρμογη θα πρεπει να πατησω exit, να παω στο μενου εφαρμογων και μετα να ανοιξω αλλη. Το θεμα ειναι αν υποστηριζει να εχεις πχ ανοιχτα δυο παραθυρα και να πηγαινεις απο τη μια στην αλλη εφαρμογη αμεσα και οχι ...μεσω Πατρας!

 

Φυσικά και υποστηρίζεται, απλά κράτα πατημένο το κουμπί με το σπιτάκι και θα σου βγάλει ένα μενού με τις τελευταίες 8 εφαρμογές που άνοιξες κι από εκεί πας στην εφαρμογή που θέλεις.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα :)

Ξέρει κανείς αν απο το appbrain μπορώ να αγοράσω εφαρμογες που δε μπορω να βρω στο android market λόγω του ότι ακόμα δεν είναι διαθέσιμες οι paid στην Ελλάδα?

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και υποστηρίζεται, απλά κράτα πατημένο το κουμπί με το σπιτάκι και θα σου βγάλει ένα μενού με τις τελευταίες 8 εφαρμογές που άνοιξες κι από εκεί πας στην εφαρμογή που θέλεις.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Σωστος. Ευχαριστω;)

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση κρίσεως: Πώς ξεκλειδώνουμε το wi-fi hotspot ώστε να μπορούν να συνδεθούν πάνω από 2 συσκευές ταυτόχρονα; Για την ώρα μπορούν μόνο 2.
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Ενα ακομα προβλημα ειναι με τα sms.

 

Μια χτυπαει το μηνυμα, μια οχι. ΜΙα φευγει απο την notification bar το φακελακι Μια οχι. Οτι να ναι...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Επίσης το htcsense.com ο εντοπισμος του κινητου δεν δουλευει. Λεει να τον ενεργοποιησω απο το τηλεφωνο, ενω ειναι ηδη ενεργοποιημενος.

 

Πήγαινε στο sense.com από τον υπολογιστή σου και βάλε χώρα Ελλάδα.

Εμένα όποτε δεν με έβρισκε με το κολπάκι αυτό πάντα δούλευε μετά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στο sense.com από τον υπολογιστή σου και βάλε χώρα Ελλάδα.

Εμένα όποτε δεν με έβρισκε με το κολπάκι αυτό πάντα δούλευε μετά.

 

Απο default είναι Ελλάδα ;)

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Απο default είναι Ελλάδα ;)

 

Ναι το ξέρω, εννοούσα να πας να το ξαναεπιλέξεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω, εννοούσα να πας να το ξαναεπιλέξεις.

 

 

Μπα.. δεν γινεται τιποτα. Το μονο που δουλευει ειναι να χτυπαει δυνατα το τηλεφωνο.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...