Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Μου έδωσε την επιλογή της γλώσσας, αλλά με την default εφαρμογή των μηνυμάτων ακόμα και με κεφαλαία στέλνει ανα 70 χαρακτήρες και ενα sms. Απο οτι είδα απο εναν φίλο που έχει το Ελληνικό στην default εφαρμογή στέλνει 160 χαρακτήρων sms.

Γι' αυτό και ψάχνομαι.

 

Λοιπόν . Στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων έχουμε 16 bit και touch input το έχουμε να κάνει τα correction και την πρόβλεψη και όταν γράφουμε μήνυμα πατάμε το shift button 2 φορές για ενεργοποίηση κεφαλαίων συνέχεια . Επίσης βάλτε στα 7 bit . Θα δείτε ότι μπορείτε. Έτσι θα έχουμε 160 χαρακτήρες στο μήνυμα. Δοκιμάστε το.

Φίλε μου όλες οι ROM είναι WWE. Δεν υπάρχει ελληνικό DHD.

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τσεκάρεις την επιλογή μέσα από τα Keyboards, και όταν πας να γράψεις κάπου κρατάς πατημένο στο σημείο που θες να γράψεις και σου βγάζει επιλογή Input Method.

 

Εκεί επιλέγεις το Swype και είσαι τζετ κ τέλειος.

 

εισαι τεραστιος φιλε...ευχαριστω...οσο για τον φιλο που κατεβασε την αγγλικη...αδελφε ειναι πολυγλωση η εκδοση..μεσα στις ρυθμισεις του swype επιλεγεις εσυ ποιες γλωσσες να σου εναλλασει...αν λες για το ιδιο το προγραμμα δεν ειναι μεταφρασμενο στα ελληνικα ...

οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν . Στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων έχουμε 16 bit και touch input το έχουμε να κάνει τα correction και την πρόβλεψη και όταν γράφουμε μήνυμα πατάμε το shift button 2 φορές για ενεργοποίηση κεφαλαίων συνέχεια . Επίσης βάλτε στα 7 bit . Θα δείτε ότι μπορείτε. Έτσι θα έχουμε 160 χαρακτήρες στο μήνυμα. Δοκιμάστε το.

Φίλε μου όλες οι ROM είναι WWE. Δεν υπάρχει ελληνικό DHD.

 

Φιλε μου αν και χρησιμοποιω το handcent sms, που βρισκονται αυτες οι ρυθμισεις περι 16 bit και 7bit; Παντως οταν ανοιγω τη μαμισια εφαρμογη "μηνυματα" δεν υπαρχει τετοια επιλογη. Ειμαι unrooted. Τελος σου εχω στειλει και ενα μηνυμα, δες το σε παρακαλω...;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω το προγραμμα του Leo που αναφερεις αλλα θα σου προτεινα να δοκιμασεις την εφαρμογη Snowstorm. Πολλες επιλογες και ομορφα γραφικα και αρκετα καλο στο να βρει τοποθεσια.

 

τελεια! ευχαριστω κι ελπιζω να βρω ακρη γιατι ακομα μπερδευομαι λιγακι με το android! :)

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Προς πληροφορηση οσον αφορα τους 160 χαρακτηρες στα μηνυματα. Το κινητο μου ειναι αγορασμενο απο Γερμανο. Δεν εχω κανενα προβλημα με τη συσκευη. Κατα το αρχικο σεταρισμα επελεξα την αγγλικη γλωσσα. Αυτο ειχε σαν συνεπεια να μη μπορω να γραψω μηνυματα 160 χαρακτηρων απο τη μαμα εφαρμογη. Με τη βοηθεια του φιλου apitsakis το θεμα διορθωθηκε. Δηλαδη απλα επελεξα την ελληνικη γλωσσα και αυτοματα στις ρυθμισεις μηνυματων στην ελληνικη κωδικοποιηση υπαρχει τσεκαρισμενη η επιλογη 7bit. Χωρις να κανω τιποτα αλλο μπορω να γραφω 160 χαρακτηρες στα κεφαλαια (υποχρεωτικα καθοτι δεν μπορω να επιλεξω να μεταβω σε μικρσ (σιγα τα ωα!).
Link to comment
Share on other sites

Και να περάσεις το sms popup !!!. Θα δεις είναι πολύ καλό. Επίσης το Dialer One. Μust εφαρμογή! Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Τελικά με το htcsense.com τι συμβαίνει ? Πότε θα ειναι διαθέσιμο στην Ελλάδα, στην πλήρη μορφή του; Επίσης, δε μου δείχνει στο χάρτη την τοποθεσία του κινητού μου, παρά με παραπέμπει να επιλέξω το "εντοπισμός κινητού" το οποίο το έχω επιλέξει στις ρυθμίσεις.... Ούτε οταν του πατήσω "Κουδουνισμα" μου χτυπάει!! Ενώ πριν 2 βδομάδες το είχα δοκιμάσει και χτυπούσε... Τι συμβαίνει;; :/
Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα! :) βρισκομαι στην Αθηνα και την παρουσα τοποθεσια μου, δεν την εχει η συσκευη! υπαρχει καποιος τροπος ή κατι αντιστοιχο προγραμμα (σαν το weathercities του Leo) να προσθετω τοποθεσιες που δεν βρισκει; :) ευχαριστω!

To αντίστοιχο weather cities του leo http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=290261 αλλά πρέπει να είσαι rooted για να το εγκαταστήσεις

Link to comment
Share on other sites

To αντίστοιχο weather cities του leo http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=290261 αλλά πρέπει να είσαι rooted για να το εγκαταστήσεις

 

δεν το ειχα κανει root γιατι ψιλοφοβαμαι τη διαδικασια και μη μπερδεψω κατι...:wacko: μαλλον δε θα το αποφυγω ομως γιατι εχει γενικοτερα οφελη απ οτι διαβαζω εδω η rooted συσκευη... ευχαριστω πολυ!:happy:

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Το κινητό (έστω το λειτουργικό) έχει την δυνατότητα να σε ενημερώσει πόσα kb έχει καταναλώσει? Έχει μετρητή κλήσεων και sms mms?

Ευχαριστώ.

Οδηγός για τα Πανέμορφα Σύβοτα Θεσπρωτίας http://www.e-sivota.gr
Link to comment
Share on other sites

Και να περάσεις το sms popup !!!. Θα δεις είναι πολύ καλό. Επίσης το Dialer One. Μust εφαρμογή!

 

Ειχα βαλει το dialer one αλλα δεν ειδα να κανει κατι παραπανω απο τη μαμα εφαρμογη...! Κανω λαθος; Και μιας και το αναφεραμε οταν βγαινει το αριθμητικο πληκτρολογιο για να παρεις τηλυεφωνο, πως μπορεις να βαλεις γραμματα στο παραθυρο αντι για αριθμους; Μιλαω για τη μαμα εφαρμογη παντα.

Φιλε VASIUM! Για να βλεπεις τη ροη δεδομενων βαζεις 3d watchdog.Για μετρησεις κλησεων και μηνυματων εγω εχω την droidstats απλη με ωραια γραφικα αλλα και δυνατοτητες.

Edited by chrisdental
Link to comment
Share on other sites

Mε το dialer one.

Αυτή είναι η διαφορά του από τη μαμά εφαρμογή;);)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ξαφνικα με καλεσαν και ακουσα αλλο ηχο κλισης απο αυτον που ειχα βαλει.Pαω να ψαξω τον δικο μου αλλα η sd ...παπαλα !!!! Δεν την εβλεπε ποθενα.Δοκιμασα μια απο Nokia του γιου μου και δουλευε.Πηγα και πηρα μια αλλη.Πρωτη φορα μου χαλαει sd.:(:(:(

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ξαφνικα με καλεσαν και ακουσα αλλο ηχο κλισης απο αυτον που ειχα βαλει.Pαω να ψαξω τον δικο μου αλλα η sd ...παπαλα !!!! Δεν την εβλεπε ποθενα.Δοκιμασα μια απο Nokia του γιου μου και δουλευε.Πηγα και πηρα μια αλλη.Πρωτη φορα μου χαλαει sd.:(:(:(

Είσαι σίγουρος ότι χάλασε?

Δοκίμασες να τη βάλεις στον υπολογιστή να δείς αν τη βλέπει?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πόσο σίγουρος ότι πάπαλα ;. Έβγαλες την μπαταρία για λίγο και το ξανάνοιξες το κινητό ;. Στο λέω γιατί και σε εμένα συνέβη μια φορά. Η απλά να κάνεις επανεκκίνηση ;
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι χάλασε?

Δοκίμασες να τη βάλεις στον υπολογιστή να δείς αν τη βλέπει?

 

Πόσο σίγουρος ότι πάπαλα ;. Έβγαλες την μπαταρία για λίγο και το ξανάνοιξες το κινητό ;. Στο λέω γιατί και σε εμένα συνέβη μια φορά. Η απλά να κάνεις επανεκκίνηση ;

 

Τα εχε κανει ολα αυτα εκτος του να βγαλω την μπαταρια.Το εκανα τωρα χωρις αποτελεσμα.Ουτε με τον ανταπτορα την βλεπει ο υπολογιστης.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν . Στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων έχουμε 16 bit και touch input το έχουμε να κάνει τα correction και την πρόβλεψη και όταν γράφουμε μήνυμα πατάμε το shift button 2 φορές για ενεργοποίηση κεφαλαίων συνέχεια . Επίσης βάλτε στα 7 bit . Θα δείτε ότι μπορείτε. Έτσι θα έχουμε 160 χαρακτήρες στο μήνυμα. Δοκιμάστε το.

Φίλε μου όλες οι ROM είναι WWE. Δεν υπάρχει ελληνικό DHD.

 

Ξαναεπανέρχομαι γιατί στο δικό μου DHD που αγοράστηκε απο Αγγλία απο το Handtec.co.uk δεν υπάρχουν αυτές οι επιλογές.

Όταν πηγαίνω απο το menu στα settings και απο εκεί στο language & keyboard, εκεί που είναι η επιλογή select language ΔΕΝ υπάρχει η επιλογή της Ελληνικής γλώσσας. Οι μόνες γλώσσες που υπάρχουν είναι η Αγγλική, η Ισπανική, η Γαλλική και η Ιταλική.

Γι΄αυτό και ρωτάω αν υπάρχει άλλη rom. Εκτός και αν κοιτάω σε λάθος μενού.

Φιλικά

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τον ηχο για εισερχομενα sms απο το Ηχος/ηχος ειδοποιησης δεν τον οριζουμε ?Αλλον εχω ορισει και αλλος ακουγεται...Ακουγεται ηχος που εχω βαλει σε συγεκριμενη επαφη. Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

εισαι τεραστιος φιλε...ευχαριστω...οσο για τον φιλο που κατεβασε την αγγλικη...αδελφε ειναι πολυγλωση η εκδοση..μεσα στις ρυθμισεις του swype επιλεγεις εσυ ποιες γλωσσες να σου εναλλασει...αν λες για το ιδιο το προγραμμα δεν ειναι μεταφρασμενο στα ελληνικα ...

 

Ok! Το βρήκα και το έφτιαξα...

Με το swype πώς μπορούμε να γράφουμε στα μηνύματα με κεφαλαία και να μπορώ να στείλω 160 χαρακτήρες; Γίνεται; Πάει μόνο του και μου τα κάνει μικρά με αποτέλεσμα να έχω 70 χαρακτήρες...

:(

 

Ok! Το βρήκα και το έφτιαξα...

Με το swype πώς μπορούμε να γράφουμε στα μηνύματα με κεφαλαία και να μπορώ να στείλω 160 χαρακτήρες; Γίνεται; Πάει μόνο του και μου τα κάνει μικρά με αποτέλεσμα να έχω 70 χαρακτήρες...

:(

 

Το βρήκα! Αλλά και πάλι πάει και βάζει τόνο στις λέξεις που είναι με κεφαλαία με αποτέλεσμα πάλι να έχω μέχρι 70 χαρακτήρες!

:(

Πώς θα κλείσω τους τόνους στα κεφαλαία;

Edited by Nikos_s3
RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

παιδια μετα την αναβαθμηση δεν μπορω να κανω root με τιποτα μηπως καποιως να με βοιθηση. ευχαριστω.

 

Φίλε μου, αν είχες διαβάσει τις τελευταίες 3-4 σελίδες θα είχες δει ότι μετά την αναβάθμιση δεν μπορείς να κάνεις root. Γι' αυτό και εγώ δεν την έκανα.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Ξαναεπανέρχομαι γιατί στο δικό μου DHD που αγοράστηκε απο Αγγλία απο το Handtec.co.uk δεν υπάρχουν αυτές οι επιλογές.

Όταν πηγαίνω απο το menu στα settings και απο εκεί στο language & keyboard, εκεί που είναι η επιλογή select language ΔΕΝ υπάρχει η επιλογή της Ελληνικής γλώσσας. Οι μόνες γλώσσες που υπάρχουν είναι η Αγγλική, η Ισπανική, η Γαλλική και η Ιταλική.

Γι΄αυτό και ρωτάω αν υπάρχει άλλη rom. Εκτός και αν κοιτάω σε λάθος μενού.

 

Στα προγράμματα υπάρχει το Setup Wizard. Εκεί έχει επιλογή για εγκατάσταση του τηλεφωνου στα ελληνικά ;

 

@ΚostasNK

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις του Swype και δες αν έχει αυτόματη πρόβλεψη, ορθογράφηση και ολοκλήρωση λέξεων. Ξετίκαρε τα .

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Στα προγράμματα υπάρχει το Setup Wizard. Εκεί έχει επιλογή για εγκατάσταση του τηλεφωνου στα ελληνικά ;

 

@Pharmex

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις του Swype και δες αν έχει αυτόματη διόρθωση και συμπλήρωση λέξεων. Ξετίκαρε τα .

 

 

Καλημέρα. Στο Setup υπάρχουν μόνο οι 4 γλώσσες που σου προανέφερα (Αγγλικά, Ισπανικά, Γαλλικά και Ιταλικά).

Φιλικά

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Στο Setup υπάρχουν μόνο οι 4 γλώσσες που σου προανέφερα (Αγγλικά, Ισπανικά, Γαλλικά και Ιταλικά).

 

Ok, κατάλαβα. Λοιπόν εδώ θα βρεις την stock ROM . Tην 1.32.405.6 (Προφανώς δεν έχεις περάσει ακόμα την αναβάθμιση.)

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=824357

 

Kατέβασε το αρχείο. Είναι 300 Mb. Θα συνδέσεις το κινητό σου στον υπολογιστή (κατάσταση φόρτιστης και ακολούθησε τα βήματα).

 

Βέβαια αν θέλεις περίμενε και κάποιον άλλον χρήστη να στο επιβεβαιώσει αυτό. Πάντως έχω φλασάρει 2 φορές την ROM αυτή, όταν χρειάστηκε. Νομίζω τα δεδομένα τα χάνεις όταν φλασάρεις RUU. Eπίσης θα μπορούσες να απευθυνθείς και στην HTC Hellas τηλεφωνικώς. Μήπως έχουν κάτι διαφορετικό να σου προτείνουν στο τηλέφωνο 2111980955 (Από τις 10 το πρωί..)

Αυτά.. και καλή επιτυχία :)

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...