Jump to content

Motorola DEFY


tsoump
 Κοινοποίηση

Motorola Defy  

202 members have voted

  1. 1. Motorola Defy

    • Θετική ψήφος
      185
    • Αρνητική ψήφος
      17


Recommended Posts

Να κάνω μια ερώτηση που μπορεί να φανεί χαζή...

Υπάρχει τρόπος να κατεβάζω αρχεία που είναι σε post των forum?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια απο ραδιο και απο ποιοτητα ηχου πως παει το κινητο?

Το δουλευω πολυ το ραδιο στο κινητο οπως επισης και μουσικη.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο εμενα παιδια γιατι ειμαι καινουργιος στο σιτε.

 

ωραια ας μπω στο θεμα μου πηρα το κινητο σημερα απο το οτεσοπ γιατι ειχε επιδοτηση 150 ευρο στο καρτοκινητο 25 και μου βγηκε 249 λιγο που ειδα το κινητο δεν μπορω να πω οτι τρελαθηκα αν και το ηθελα σαν τρελος εχω να κανω πολλες

 

1 πως μπορω να μπω στο ιντερνετ δεν ξερω να κανω σωστα της ρυθμισεις.

2 καλα το κινητο δεν ειχε ουτε ενα παιχνιδι μεσα??

3το ρολοι μονο ψηφιακο εμφανιζεται οχι αναλογικο?.

4 στην καμερα δεν μπορω να αλλαξω την αναλυση??.

5 για να βλεπω τον καιρω σε αλλες πολεις πρεπει να εχω ιντερνετ λογικα??

6 το μενου μονο σε μαυρο φοντο υπαρχει?δεν μπορουμε να βαλουμε λιγο χρωμα.

7 θελω να γραφτω στο μαρκετ του αντροιντ παω να γραφτω βαζω τα στοιχεια μου αλλα δεν με βαζει στο ιντερνετ γιατι εχει μονο γουαι φαι δεν ξερω που επιλεξω επιλογη για να ειναι απο ιντερνετ και οχι γουαι φαι

8 ειναι λογικο μωλις ανοιγω και κλεινω το κινητο να μου λεει παντα οτι η κρρτα σιμ μπορει να παρει μονο τηλεφωνα εκτακτου αναγκης και οταν βαζω τον κωδικο απο την σιμ να ειναι ολα οκ??

9 το καπακι στο πισω μερος στα δικα σας κινητα ειναι με καμπυλη γιατι το δικο μου εχει τρελη καμπυλη και δεν πιστευω οτι κλεινει σωστα..

10 δεν εχω μπει στο ιντερνετ εχω στελει μηνυμα για να ενεργοποιησω το ιντερνετ και μου εφαγε 3 ευρο οκ εβαλα ενα ρινγκ τοουν και μου εφαγε αλλα 3 ευρο ποες πς μου εχει μεινει 14 ευρο καρτα μηπως ειναι συνεχεια στο ιντερνετ και δεν το εχω καταλαβει??

11 και καλα η οθονη ειναι γκοριλα μπα η γυναικα μου ακουμπησε λιγο την οθονη με το νυχη της και ηδη εκανε μια γρατσουνια

12 οταν ανοιγω το κινητο κολαει ωρες ωρες

13 μωλις πηρατε το κινητο ειδατε τον ογκο απο το ιντερνετ εμενα ελεγε 130.231 και το λεω σενεναν φιλο οτι μπορει να ειναι μεταχειρισμενο και μου λεει οτι αυτα τα δεδομενα μπορει να ειναι εργοστασιακα για να ελενξουνε το κινητο αυτα ειμαι λιγο ασχετος παιδια...

Edited by bomber21
Ήμουν δυστυχισμένος που δεν είχα παπούτσια μέχρι που είδα κάποιον που δεν είχε πόδια
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο εμενα παιδια γιατι ειμαι καινουργιος στο σιτε.

 

ωραια ας μπω στο θεμα μου πηρα το κινητο σημερα απο το οτεσοπ γιατι ειχε επιδοτηση 150 ευρο στο καρτοκινητο 25 και μου βγηκε 249 λιγο που ειδα το κινητο δεν μπορω να πω οτι τρελαθηκα αν και το ηθελα σαν τρελος εχω να κανω πολλες

 

1 πως μπορω να μπω στο ιντερνετ δεν ξερω να κανω σωστα της ρυθμισεις.

2 καλα το κινητο δεν ειχε ουτε ενα παιχνιδι μεσα??

3το ρολοι μονο ψηφιακο εμφανιζεται οχι αναλογικο?.

4 στην καμερα δεν μπορω να αλλαξω την αναλυση??.

5 για να βλεπω τον καιρω σε αλλες πολεις πρεπει να εχω ιντερνετ λογικα??

6 το μενου μονο σε μαυρο φοντο υπαρχει?δεν μπορουμε να βαλουμε λιγο χρωμα.

7 θελω να γραφτω στο μαρκετ του αντροιντ παω να γραφτω βαζω τα στοιχεια μου αλλα δεν με βαζει στο ιντερνετ γιατι εχει μονο γουαι φαι δεν ξερω που επιλεξω επιλογη για να ειναι απο ιντερνετ και οχι γουαι φαι

8 ειναι λογικο μωλις ανοιγω και κλεινω το κινητο να μου λεει παντα οτι η κρρτα σιμ μπορει να παρει μονο τηλεφωνα εκτακτου αναγκης και οταν βαζω τον κωδικο απο την σιμ να ειναι ολα οκ??

9 το καπακι στο πισω μερος στα δικα σας κινητα ειναι με καμπυλη γιατι το δικο μου εχει τρελη καμπυλη και δεν πιστευω οτι κλεινει σωστα..

10 δεν εχω μπει στο ιντερνετ εχω στελει μηνυμα για να ενεργοποιησω το ιντερνετ και μου εφαγε 3 ευρο οκ εβαλα ενα ρινγκ τοουν και μου εφαγε αλλα 3 ευρο ποες πς μου εχει μεινει 14 ευρο καρτα μηπως ειναι συνεχεια στο ιντερνετ και δεν το εχω καταλαβει??

11 και καλα η οθονη ειναι γκοριλα μπα η γυναικα μου ακουμπησε λιγο την οθονη με το νυχη της και ηδη εκανε μια γρατσουνια

12 οταν ανοιγω το κινητο κολαει ωρες ωρες

13 μωλις πηρατε το κινητο ειδατε τον ογκο απο το ιντερνετ εμενα ελεγε 130.231 και το λεω σενεναν φιλο οτι μπορει να ειναι μεταχειρισμενο και μου λεει οτι αυτα τα δεδομενα μπορει να ειναι εργοστασιακα για να ελενξουνε το κινητο αυτα ειμαι λιγο ασχετος παιδια...

 

 

 

1 στο ιντερνέτ μπορείς να μπεις με 2 τρόπους α) μέσω wi-fi ασύρματου δικτύου (στο μενού --> ρυθμίσεις --> ασύρματο και δίκτυα , ενεργοποιείς το wifi και πας στις ρυθμίσεις wifi όπου θα επιλέξεις το τοπικό δίκτυο για να συνδεθείς στο ιντερνετ ) με την προϋπόθεση ότι έχεις ασύρματο δίκτυο στο σπίτι σου ή όπου είσαι , μπορεί να πιάνεις και από κάνα καλό γείτονα που το έχει ανοιχτό για να μοιράζει την σύνδεση του , β) μέσω του 3g της εταιρίας κινητής τηλεφωνίας σου , προσοχή εάν δεν έχεις κάποιο πακέτο δεδομένων η χρέωση μπορεί να είναι υψηλή .

Και ένα βίντεο για να δεις τις λειτουργίες του Android είναι σε άλλη συσκευή αν ψάξεις μπορεί να βρεις και με το defy.

http://techblog.gr/mobile/android-2-1-greek-hands-on-0101/

 

2 προεγκατεστημένο όχι , αλλά υπάρχουν χιλιάδες στο market.

3 μπορείς επίσης να βρεις στο market , νομίζω ότι υπάρχει κιόλας μέσα αλλά δεν έχω εδώ το κινητό για να το ελέγξω (δες ποιο πάνω post :P) .

4 δεν το έχω ψάξει στην συγκεκριμένη συσκευή όσο την είχα στα χέρια μου .

5 ναι

6 μπορείς αν αλλάξεις θέμα ( από το market , δεν ξέρω αν υπάρχει ήδη κάποιο προεγκατεστημένο με άλλο φόντο )

7 κάνε πρώτα έναν λογαριασμό στην google από το pc σου για ευκολία και δοκίμασε πάλι .

8 ναι διότι παραμένει απενεργοποιημένη όσο δεν έχεις βάλει το pin , και δεν συνδέεσαι στο δίκτυο (δεν έχεις σήμα ) και μπορείς να κάνεις μόνο κλίσεις έκτακτης ανάγκης .

9 όχι δεν είχε καμπύλη , δεν ξέρω αν έχει κάποιος άλλος παρατηρήσει κάτι .

10 --1β , επικοινώνησε ή ψάξε πώς μπορείς να ενεργοποιήσεις κάποιο πακέτο δεδομένων , εξαρτάται από αν έχεις κάρτα ή σύνδεση και τον πάροχο σου.

11 δεν μου έχει τύχει :P και ελπίζω να μην γίνει ποτέ σε βίντεο που υπάρχουν δεν είναι τόσο ευαίσθητη εκτός αν είναι προβληματική ή έγινε από κάτι άλλο και τα ρίχνεις στην γυναίκα σου :P

12 – δεν έχω ξέρω τι ακριβός εννοείς , αλλά λίγο περίεργο εφόσον δεν έχεις εγκατεστημένες εφαρμογές , αφού δεν έχεις λογαριασμό στο market .

13 -- δεν το είχα ελέγξει αλλά , με ρώτησε να συνδεθεί στο 3g για να κάνει εισαγωγή στο google account .

Link to comment
Share on other sites

Επειδή και εγώ ακούω καθημερινά πολύ ράδιο (και λιγότερο μουσική) είναι πολυ καλό. Η ποιότητα ήχου είναι εξαρετικη και τα ακουστικά της συσκευασίας παρά πολυ ποιοτικά. Παρότι τα ακουστικά είναι κανονικά, και όχι τύπου σφηνας, η ένταση που βγάζει η έξοδος των ακουστικων είναι πολυ καλή. Ακόμα και στον σταθμό του προαστιακού που το πρωί ο θόρυβος είναι εκωφαντικος δεν είχα θέμα (έχοντας την ένταση στο τέρμα) να ακούσω καθαρά τα πάντα.

Η λήψη του επίσης είναι παρα πολυ καλή. Σε σημεία που με το Χ8ειχα παράσιτα με το defy δεν έχω καθόλου. Έχε απλά υπόψιν σόυ ότι η εφαρμογη του ράδιο εχει κάποια μικρό bug και επίσης ότι δεν μπορει να παίξει το ραιο απο το ηχειο. Για το πρωτο ελπίζω να διορθωθούν στην επόμενη αναβάθμιση.για το δεύτερο προς το παρόν υπαρχει λύση εγκαθιστωντας το radio .apk του droid.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο εμενα παιδια γιατι ειμαι καινουργιος στο σιτε.

 

ωραια ας μπω στο θεμα μου πηρα το κινητο σημερα απο το οτεσοπ γιατι ειχε επιδοτηση 150 ευρο στο καρτοκινητο 25 και μου βγηκε 249 λιγο που ειδα το κινητο δεν μπορω να πω οτι τρελαθηκα αν και το ηθελα σαν τρελος εχω να κανω πολλες

 

1 πως μπορω να μπω στο ιντερνετ δεν ξερω να κανω σωστα της ρυθμισεις.

2 καλα το κινητο δεν ειχε ουτε ενα παιχνιδι μεσα??

3το ρολοι μονο ψηφιακο εμφανιζεται οχι αναλογικο?.

4 στην καμερα δεν μπορω να αλλαξω την αναλυση??.

5 για να βλεπω τον καιρω σε αλλες πολεις πρεπει να εχω ιντερνετ λογικα??

6 το μενου μονο σε μαυρο φοντο υπαρχει?δεν μπορουμε να βαλουμε λιγο χρωμα.

7 θελω να γραφτω στο μαρκετ του αντροιντ παω να γραφτω βαζω τα στοιχεια μου αλλα δεν με βαζει στο ιντερνετ γιατι εχει μονο γουαι φαι δεν ξερω που επιλεξω επιλογη για να ειναι απο ιντερνετ και οχι γουαι φαι

8 ειναι λογικο μωλις ανοιγω και κλεινω το κινητο να μου λεει παντα οτι η κρρτα σιμ μπορει να παρει μονο τηλεφωνα εκτακτου αναγκης και οταν βαζω τον κωδικο απο την σιμ να ειναι ολα οκ??

9 το καπακι στο πισω μερος στα δικα σας κινητα ειναι με καμπυλη γιατι το δικο μου εχει τρελη καμπυλη και δεν πιστευω οτι κλεινει σωστα..

10 δεν εχω μπει στο ιντερνετ εχω στελει μηνυμα για να ενεργοποιησω το ιντερνετ και μου εφαγε 3 ευρο οκ εβαλα ενα ρινγκ τοουν και μου εφαγε αλλα 3 ευρο ποες πς μου εχει μεινει 14 ευρο καρτα μηπως ειναι συνεχεια στο ιντερνετ και δεν το εχω καταλαβει??

11 και καλα η οθονη ειναι γκοριλα μπα η γυναικα μου ακουμπησε λιγο την οθονη με το νυχη της και ηδη εκανε μια γρατσουνια

12 οταν ανοιγω το κινητο κολαει ωρες ωρες

13 μωλις πηρατε το κινητο ειδατε τον ογκο απο το ιντερνετ εμενα ελεγε 130.231 και το λεω σενεναν φιλο οτι μπορει να ειναι μεταχειρισμενο και μου λεει οτι αυτα τα δεδομενα μπορει να ειναι εργοστασιακα για να ελενξουνε το κινητο αυτα ειμαι λιγο ασχετος παιδια...

 

Ερώτηση καθαρά από περιέργεια. .. αφού αρκετοί άνθρωποι δεν το έχετε με τα smartphones γιατί μπλέκεστε ? Ξεκινήστε με κάτι πιο απλό και μετά προχωράτε και σε κάτι πιο σύνθετο.

Από τις ερωτήσεις σου 1, 2, 4, 5, 6, 7, 8, 10 καταλαβαίνω ότι είτε μας δουλεύεις και σπας πλάκα είτε η χρήση ενός smartphone είναι τόσο ξένη προς την καθημερινότητά σου που τότε κακώς το πήρες.

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση καθαρά από περιέργεια. .. αφού αρκετοί άνθρωποι δεν το έχετε με τα smartphones γιατί μπλέκεστε ? Ξεκινήστε με κάτι πιο απλό και μετά προχωράτε και σε κάτι πιο σύνθετο.

Από τις ερωτήσεις σου 1, 2, 4, 5, 6, 7, 8, 10 καταλαβαίνω ότι είτε μας δουλεύεις και σπας πλάκα είτε η χρήση ενός smartphone είναι τόσο ξένη προς την καθημερινότητά σου που τότε κακώς το πήρες.

δεν δουλευω κσνεναν απλα ειχα τον νοκια n95 ε και ειπα να το αλλαξω ειδα το μοτορολα ντιφαι και μου αρεσε το οτι δεν ξερω απο smartphones δεν μου λεει κατι και εσυ μπορει να μην ξερεις απο νοσηλευτικη αμα την ψαξεις ομως μια χαρα θα τα πας.ευχαριστω το παλικαρι που μου εδωσε καποιες απαντησεις θα παω και σε κανα γερμανο η public για να μου πουν λιγα πραγματα για το ντιφαι κατι αλλο το ντιφαι περνει κατι σαν ζελατινα για την οθονη αν ναι που μπορω να βρω ειμαι θεσ/νικη

Ήμουν δυστυχισμένος που δεν είχα παπούτσια μέχρι που είδα κάποιον που δεν είχε πόδια
Link to comment
Share on other sites

παιδια τελικα τωρα που αρχισα να ψαχνω το κινητο ολα ειναι οκ και ιντερνετ βρηκα και στο μαρκετ γραφτηκα απλα θα παρω την μοτορολα για το καπακι και για την οθονη
Ήμουν δυστυχισμένος που δεν είχα παπούτσια μέχρι που είδα κάποιον που δεν είχε πόδια
Link to comment
Share on other sites

δεν δουλευω κσνεναν απλα ειχα τον νοκια n95 ε και ειπα να το αλλαξω ειδα το μοτορολα ντιφαι και μου αρεσε το οτι δεν ξερω απο smartphones δεν μου λεει κατι και εσυ μπορει να μην ξερεις απο νοσηλευτικη αμα την ψαξεις ομως μια χαρα θα τα πας.ευχαριστω το παλικαρι που μου εδωσε καποιες απαντησεις θα παω και σε κανα γερμανο η public για να μου πουν λιγα πραγματα για το ντιφαι κατι αλλο το ντιφαι περνει κατι σαν ζελατινα για την οθονη αν ναι που μπορω να βρω ειμαι θεσ/νικη

 

δεν δουλευω κσνεναν απλα ειχα τον νοκια n95 ε και ειπα να το αλλαξω ειδα το μοτορολα ντιφαι και μου αρεσε το οτι δεν ξερω απο smartphones δεν μου λεει κατι και εσυ μπορει να μην ξερεις απο νοσηλευτικη αμα την ψαξεις ομως μια χαρα θα τα πας.ευχαριστω το παλικαρι που μου εδωσε καποιες απαντησεις θα παω και σε κανα γερμανο η public για να μου πουν λιγα πραγματα για το ντιφαι κατι αλλο το ντιφαι περνει κατι σαν ζελατινα για την οθονη αν ναι που μπορω να βρω ειμαι θεσ/νικη

Αφου προερχεσαι απο συμπιαν,εχεις μια ιδεα απο smartphones.

Στην αρχή θα μπερδευτεις και θα σου φαίνονται κάποια πράγματά παραταιρα παρόλο που τα νοκια έχουν ένα εντελώς δαιδαλώδες μενου,εσύ εκεί έχεις μάθει (ίδια φάση με τα windows δλδ,ολοι εκεί μάθαμε,και τα αλλά που είναι πολύ πιο απλά και ορθα τα κραζουμε),αλλά σου υπογράφω ότι δε θα ξαναγυρίσεις ποτέ πίσω στα σερνοκια.

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

παιδια σορρυ αν σας εχω πριξει!!μπηκα στο ιντερνετ βρηκα δηλαδη βρηκα πανω κατω πως μπαινεις εκανα αυτο με τα 3 ευρο στην κοσμοτε για ιντερνετ ωαραια μεχρι εδω.γραφτηκα και στο μαρκετ και πηγα να κατεβασω ενα προγραμα αλλα εκανε 2 ωρες και ακομα να κατεβει και το ακυρωσα κανονικα ποση ωρα περνει για να κατεβασω ενα παιχνιδι η κατι αλλο..
Ήμουν δυστυχισμένος που δεν είχα παπούτσια μέχρι που είδα κάποιον που δεν είχε πόδια
Link to comment
Share on other sites

Εδω εισαι λαθος. Δεν κατεβαζει δεδομενα με 2G. Λεει πως ειναι σε δικτυο 2G αλλα με wifi ενεργο. Εννοειται πως κατεβαζει με το wifi απο οτι καταλαβαινω. Με 2G τι να κατεβασει?

Αρα καποιο προβλημα εχει στην ληψη το κινητο και σε συνδιασμο με αυτο καταναλωνει και μπαταρια για να το βρει παρ'ολο που στην οθονη φαινονται καποιες γραμμες σηματος. Οπως λεει το μηνυμα που ακουγεται ειναι για απενεργοποιημενη συσκευη και οχι κατηλειμενη.

 

Μπορεί να κάνω λάθος παιδιά, αλλά ας το παρακολουθήσει για 2-3 μέρες το θέμα. Μη τα στέλνετε τόσο εύκολα στα σέρβις.

Προσωπικά τα σέρβις ΔΕΝ τα εμπιστεύομαι + την καθυστέρηση , τον κόπο και τις μέρες που θα μείνεις χωρίς τηλέφωνο.

 

Αυτό που λέω εγώ είναι ότι όταν το τηλέφωνο είναι σε 2g και κατεβάζει δεδομένα (ενημερώσεις, μέιλ, ίντερνετ κλπ) δεν είναι διαθέσιμη η τηλεφωνική γραμμή. Φαίνεται σαν να μιλάς.

Με δεδομένο αυτό ας το παρακολουθήσει λίγες μέρες και αν δει ότι συμβαίνει κάτι παραπάνω από αυτό που λέω, ας πάει στο σέρβις.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αυτο για την ζελατινα οθονης με ενδιαφερει εμενα. Υπαρχει;

Η μηπως δεν χρειαζεται να βαλουμε επειδη ειναι Gorila glass;

Ο φιλος πιο πανω ανεφερε ενα ραδιο το οποιο αντικαθιστα το ιδη υπαρχον, και παιζει και σε ανοιχτη ακροαση. Πιο ειναι ακριβως, γιατι σαν radio μου βγαζει καμια 800 και ειναι δυσκολο να το βρω. Σαν radio droid μου εβγαλε 15, απο τα οποια δεν ειναι κανενα.

Ευχαριστω.

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

παιδια σορρυ αν σας εχω πριξει!!μπηκα στο ιντερνετ βρηκα δηλαδη βρηκα πανω κατω πως μπαινεις εκανα αυτο με τα 3 ευρο στην κοσμοτε για ιντερνετ ωαραια μεχρι εδω.γραφτηκα και στο μαρκετ και πηγα να κατεβασω ενα προγραμα αλλα εκανε 2 ωρες και ακομα να κατεβει και το ακυρωσα κανονικα ποση ωρα περνει για να κατεβασω ενα παιχνιδι η κατι αλλο..

 

ανάλογα το μέγεθος του παιχνιδιού ποσά mb είναι , εάν είναι 3g θα είναι πιο γρήγορο αλλά αν είναι 2g είναι αρκετά αργό για κατέβασμα εφαρμογών (δεν ξέρω αν πιάνεις 3g σήμα στην περιοχή σου ή 2g και αν είναι καλό το σήμα ή σε πετάει έξω λόγο χαμιλού σήματος ) , για το λόγο αυτό καλύτερα να κατεβάζεις εφαρμογές όταν είσαι συνδεδεμένος σε 3g με καλό σήμα η ακόμα καλύτερα σε κάποιο wifi , αλλά και για λόγο εξοικονόμησης όγκου διότι είναι περιορισμένος ανάλογα με το πακέτο δεδομένων που έχεις .

Link to comment
Share on other sites

11 και καλα η οθονη ειναι γκοριλα μπα η γυναικα μου ακουμπησε λιγο την οθονη με το νυχη της και ηδη εκανε μια γρατσουνια

 

Δεν υπάρχει περίπτωση.

Από την 1η μέρα που το πήρα, έχω δοκιμάσει να το τρίψω με κλειδιά, ψαλίδια και άλλα ατσάλινα αντικείμενα και δεν έπαθε απολύτως τίποτα, ούτε σημάδι.

Σίγουρα ΔΕΝ είναι γρατσουνιά. Κοίτα μήπως απλώς άφησε σημάδι το μανό/βερνίκι.

 

δεν δουλευω κσνεναν απλα ειχα τον νοκια n95 ε και ειπα να το αλλαξω ειδα το μοτορολα ντιφαι και μου αρεσε το οτι δεν ξερω απο smartphones δεν μου λεει κατι και εσυ μπορει να μην ξερεις απο νοσηλευτικη αμα την ψαξεις ομως μια χαρα θα τα πας.ευχαριστω το παλικαρι που μου εδωσε καποιες απαντησεις θα παω και σε κανα γερμανο η public για να μου πουν λιγα πραγματα για το ντιφαι κατι αλλο το ντιφαι περνει κατι σαν ζελατινα για την οθονη αν ναι που μπορω να βρω ειμαι θεσ/νικη

 

Άσε το Γερμανό. Περιμένεις να μάθεις ένα λειτουργικό μέσα σε 10 λεπτά που θα σου μιλήσει ο υπάλληλος?

Διάβασε το manual, διάβασε αυτό, διάβασε και το FAQ της Motorola και μετά πες μας αν έχεις άλλες απορίες.

 

Αυτο για την ζελατινα οθονης με ενδιαφερει εμενα. Υπαρχει;

Η μηπως δεν χρειαζεται να βαλουμε επειδη ειναι Gorila glass;

Ο φιλος πιο πανω ανεφερε ενα ραδιο το οποιο αντικαθιστα το ιδη υπαρχον, και παιζει και σε ανοιχτη ακροαση. Πιο ειναι ακριβως, γιατι σαν radio μου βγαζει καμια 800 και ειναι δυσκολο να το βρω. Σαν radio droid μου εβγαλε 15, απο τα οποια δεν ειναι κανενα.

Ευχαριστω.

 

Ζελατίνα δεν χρειάζεται. Άσε που οι φτηνιάρικες επηρεάζουν την ευαισθησία της touchscreen οθονης.

Ο φίλος πιο πάνω είπε για την εφαρμογή της Motorola για το Droid 2, γι' αυτό δεν υπάρχει στο Market.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=903103

Edited by Erebos
Lenovo K3 Note Lollipop 5.0 VIBEUI_V2.5_1520_5.827.1_ST_K50-T5
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει περίπτωση.

Από την 1η μέρα που το πήρα, έχω δοκιμάσει να το τρίψω με κλειδιά, ψαλίδια και άλλα ατσάλινα αντικείμενα και δεν έπαθε απολύτως τίποτα, ούτε σημάδι.

Σίγουρα ΔΕΝ είναι γρατσουνιά. Κοίτα μήπως απλώς άφησε σημάδι το μανό/βερνίκι.

 

Θαυμάζω το θάρρος σου και μόνο! Παρεπιπτόντως από βδομάδα θα είμαι κι εγώ κάτοχος ενός DEFY, δεν την παλεύω με την ελάχιστη RAM του LG GT540 που έχω μέχρι τώρα.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Επαναλαμβάνω το ερώτημα μου...

Υπάρχει τρόπος να κατεβάσουμε αρχεία από forums?

 

Όπως το κάνεις και με το Pc σου. Τι πρόβλημα αντιμετωπίζεις?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Επαναλαμβάνω το ερώτημα μου...

Υπάρχει τρόπος να κατεβάσουμε αρχεία από forums?

 

Πατάς και κρατάς πατημένο το link μετά απο 2-3 δευτερόλεπτα εμφανίζεται ένα μενού και πατάς αποθήκευση συνδέσμου (αν είναι .mp3 , . mp4 , .rar έχω δοκιμάσει ) κατεβαίνουν και αποθηκεύονται στον φάκελο των λήψεων του κινητού .

Link to comment
Share on other sites

Για ζελατίνα για όποιον ενδιαφέρεται ας ρίξει μια ματιά εδώ και εδώ! Εχω παραγγείλει πολλές φορές απο εκεί διάφορα και είναι οκ!
Link to comment
Share on other sites

Πάω να κατεβάσω το αρχείο (.apk) και μου λέει:

<Unknown>

http://www.*****.com

Cannot download, The content is not supported on this phone.

Link to comment
Share on other sites

Διάβαζα τα forums στο xda developers, λένε εκεί οτι στην ROM χωρίς το Motoblur δε γίνεται συγχρονισμός των επαφών του Facebook. Από όσο ξέρω απο το LG μου, μπορείς να συνδέσεις τις επαφές απο Facebook, twitter και λοιπά με τις επαφές του τηλεφώνου, αυτό δε γίνεται στο DEFY?

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει περίπτωση.

Από την 1η μέρα που το πήρα, έχω δοκιμάσει να το τρίψω με κλειδιά, ψαλίδια και άλλα ατσάλινα αντικείμενα και δεν έπαθε απολύτως τίποτα, ούτε σημάδι.

Σίγουρα ΔΕΝ είναι γρατσουνιά. Κοίτα μήπως απλώς άφησε σημάδι το μανό/βερνίκι.

χαχαχα ωραιος μπραβω παιδια μαλον ετσι το πηρα δεν ειναι γρατζουνια αλλα ειναι σαν ενα μικρο σπυρακι πανω στην οθονη θα παρω τηλ δευτερα στην μοτορολα το κινητο τωρα προσπαθω να το καταλαβω μονος δεν πηγα σε κανενα μαγαζι τελικα αλλα τσιφος το μαυρο φοντο στο μενου αλλαζει χρωμα?τωρα για τα παιχνιδια και τα προγραματα παω στο μαρκετ βαζω κατι να κατεβει αλλα εκτος οτι κανεισ ωρες και ακομα να κατεβει εχω βαλει να κατεβουν το γατακι το φασε και ενα που λεγετε πουλσε αλλα ακομα τι πρεπει να κανω ****ωωωωωωω

Ήμουν δυστυχισμένος που δεν είχα παπούτσια μέχρι που είδα κάποιον που δεν είχε πόδια
Link to comment
Share on other sites

Διάβαζα τα forums στο xda developers, λένε εκεί οτι στην ROM χωρίς το Motoblur δε γίνεται συγχρονισμός των επαφών του Facebook. Από όσο ξέρω απο το LG μου, μπορείς να συνδέσεις τις επαφές απο Facebook, twitter και λοιπά με τις επαφές του τηλεφώνου, αυτό δε γίνεται στο DEFY?

 

Έχεις μπερδευτεί.

Το ελληνικό firmware το μόνο που αφαιρεί είναι τη δυνατότητα backup των επαφών στο online address book της Motorola (i.e. Motoblur).

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=10023692&postcount=8

 

Δεν έχει να κάνει με τη δυνατότητα syncing με gmail, facebook κλπ. Αυτά λειτουργούν κανονικά.

Lenovo K3 Note Lollipop 5.0 VIBEUI_V2.5_1520_5.827.1_ST_K50-T5
Link to comment
Share on other sites

Έχεις μπερδευτεί.

Το ελληνικό firmware το μόνο που αφαιρεί είναι τη δυνατότητα backup των επαφών στο online address book της Motorola (i.e. Motoblur).

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=10023692&postcount=8

 

Δεν έχει να κάνει με τη δυνατότητα syncing με gmail, facebook κλπ. Αυτά λειτουργούν κανονικά.

 

Όχι, δεν μπερδεύτικα. Ίσως το πρόβλημα το είχαν χρήστες που άλλαξαν ROM (απο blured σε deblured) και δεν έκαναν wipe τα data.

 

Μιλάω για αυτό το post: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=10517150&highlight=facebook+sync#post10517150 και υπάρχουν κι άλλα σαν κι αυτό.

 

Ελπίζω να έχεις δίκιο πάντως, το κινητό το παρήγγειλα ήδη και είναι καθ οδόν, αργά για να αλλάξω γνώμη!

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν μπερδεύτικα. Ίσως το πρόβλημα το είχαν χρήστες που άλλαξαν ROM (απο blured σε deblured) και δεν έκαναν wipe τα data.

 

Μιλάω για αυτό το post: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=10517150&highlight=facebook+sync#post10517150 και υπάρχουν κι άλλα σαν κι αυτό.

 

Ελπίζω να έχεις δίκιο πάντως, το κινητό το παρήγγειλα ήδη και είναι καθ οδόν, αργά για να αλλάξω γνώμη!

 

Χμμ.. εγώ έχω κρατήσει το UK firmware οπότε δεν μπορώ να σου απαντήσω με σιγουριά.

Όσοι έχουν αγοράσει το ελληνικό ελπίζω να μπορούν να σου απαντήσουν.

Lenovo K3 Note Lollipop 5.0 VIBEUI_V2.5_1520_5.827.1_ST_K50-T5
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola DEFY

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...