Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Αν το επαναφέρεις πες μας πως πάντως. Παλαιότερα που είχα δοκιμάσει πάντως είχα καταλήξει πως αυτός είναι ο ορισμός του bricked phone.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ πάλι με την παραπάνω δεν έμεινα και πολύ ευχαριστημένος.Την περίμενα πολύ καλύτερη αλλά έμαθα τι είναι το fc!Είχα δοκιμάσει και καλύτερες (χωρίς sense ) roms.Τι να πω δεν μου έκατσε πολύ καλά.

Τώρα περιμένω την CoreDroid 2.1 (απο στιγμή σε στιγμή) :p

ποσταρε λινκ οταν βγει

Link to comment
Share on other sites

Αν το επαναφέρεις πες μας πως πάντως. Παλαιότερα που είχα δοκιμάσει πάντως είχα καταλήξει πως αυτός είναι ο ορισμός του bricked phone.

 

Να σου πω την αλήθεια στο xda λένε ότι όσο μπαίνεις bootloader το κινητό δεν είναι bricked και επανέρχεται από οτιδήποτε. Τώρα τι να πω,δεν ξέρω...

Μπορείτε να προσθέσετε μόνο μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

ποσταρε λινκ οταν βγει

 

Καλημερα σε ολους! Οριστε το link για τη νεα Coredroid 2.1: http://hotfile.com/list/1335611/19f8a51

Λενε οτι εχουν διορθωσει πολλα προβληματα της 2.0

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με την χαμηλή μνήμη ραμ το έχουν φτιάξει; Οι προηγούμενες εκδόσεις που είχα δοκιμάσει,ξεκινούσαν με 100mb ελεύθερα και βάζοντας τα προγράμματά μου ήμουν συνεχώς στα 60-70 mb με αποτελέσμα να σέρνεται.
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με την χαμηλή μνήμη ραμ το έχουν φτιάξει; Οι προηγούμενες εκδόσεις που είχα δοκιμάσει,ξεκινούσαν με 100mb ελεύθερα και βάζοντας τα προγράμματά μου ήμουν συνεχώς στα 60-70 mb με αποτελέσμα να σέρνεται.

 

Την στιγμή αυτή μου δείχνει 576 Rom, 512 ram αν βλέπω στο σωστό μέρος.Η αλήθεια είναι ότι έχει αρκετές βελτιώσεις σε σχέση με την 2.0, αλλά σίγουρα χρειάζεται μια εφαρμογή σαν το spare parts για να μειωθεί το φαινόμενο των κολληματων.Είναι όμως με διαφορά η πιο όμορφη από όλες.

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η συνολική μνήμη του κινητού.Το θέμα είναι πόση από αυτή τη μνήμη,μένει διαθέσιμη στο χρήστη.

Ερώτηση: Εχει βάλει κανείς την τελευταία typhoon 3.3.5; Παρατηρεί μήπως υψηλή κατανάλωση μπαταρίας κατά την αναμονή σε σχέση με προηγούμενες εκδόσεις;

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με την χαμηλή μνήμη ραμ το έχουν φτιάξει; Οι προηγούμενες εκδόσεις που είχα δοκιμάσει,ξεκινούσαν με 100mb ελεύθερα και βάζοντας τα προγράμματά μου ήμουν συνεχώς στα 60-70 mb με αποτελέσμα να σέρνεται.

 

Με το T-Mobile HD2 ειχες 60-70MB ελευθερα??? Με ποια ROM? Εγω με του κοσμου τα προγραμματα εχω 180 ελευθερα στην V 1.6.

Link to comment
Share on other sites

Αυτην την στιγμή ,χωρίς να εχω σχεδόν τίποτα από εφαρμογές εχω 49 mb και μετά από refresh 56mb από συνολικά 411mb.

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει την typhoon 3.3.5 η οποία είναι εξαιρετική αλλά δεν μπορώ να εγκαταστήσω το Google maps. Στο market δεν το βρίσκω πουθενά. Κάποια βοήθεια.
Galaxy Note 10.1, Galaxy Note 3
Link to comment
Share on other sites

Με το T-Mobile HD2 ειχες 60-70MB ελευθερα??? Με ποια ROM? Εγω με του κοσμου τα προγραμματα εχω 180 ελευθερα στην V 1.6.

ελευθερη ρομ εχω 200mb με 400αρι partition.η ραμ ειναι που δημιουργει το προβλημα στις 2.3.3 sense roms

 

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να σου πω την αλήθεια στο xda λένε ότι όσο μπαίνεις bootloader το κινητό δεν είναι bricked και επανέρχεται από οτιδήποτε. Τώρα τι να πω,δεν ξέρω...

 

Το έχω ψάξει λίγο παραπάνω. Αυτό που λες ισχύει αλλά αν έχεις radio fail... δυστυχώς τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Φιλε bbb εβαλα σημερα την typhoon 3.3.5 και όντος η μπαταρια φευγει πολυ γρηγορα! Μάλλον θα ξανα γυρίσω σε παλαιότερη έκδοση που πήγαινε καλυτερα το κινητό!
Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η συνολική μνήμη του κινητού.Το θέμα είναι πόση από αυτή τη μνήμη,μένει διαθέσιμη στο χρήστη.

Ερώτηση: Εχει βάλει κανείς την τελευταία typhoon 3.3.5; Παρατηρεί μήπως υψηλή κατανάλωση μπαταρίας κατά την αναμονή σε σχέση με προηγούμενες εκδόσεις;

Εγώ την έβαλα μια μέρα μετά που την είχε ανεβάσει και επειδη μόνο αυτή δουλεύω, γιατί πιστεύω μετά από πολλές δόκιμες άλλον ρομ ότι είναι η καλύτερη, δεν είδα κάποια αλλαγή στην κατανάλωση μπαταριάς .μήπως έβαλες κάποιο πρόγραμμα που σου κάνει την δουλειά?
Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια προγράμματα που είχα πάντα και δεν είχα πρόβλημα.με την τελευταία 3.3.5 με ανοιχτό wifi και 2g data,gps on και συγχρονισμό 2 mail σε ένα 8ωρο αναμονής χάνω περίπου 35% μπαταρία.Με ακριβώς το ίδιο setup και εφαρμογές με την 3.0.0 χάνει 8% μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν κάθε φορα που θέλουμε να περάσουμε κάποια διαφορετική rom στο κινητό μας πρέπει να κάνουμε και format στην sd η δεν χρειάζεται,γίνεται δηλαδή να ρίχνουμε το zip στην κάρτα και να κάνουμε update!

Έχω προσωπικά περασμένη αυτήν την rom,

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=905060

Και θα ήθελα να βάλω αυτήν εδώ!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1010498:confused:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Από τη στιγμή που είπα ότι δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι... δεν βρίσκω και λόγο να το αναλύω περισσότερο. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε οποιαδήποτε android Rom, ΧΩΡΙΣ να χρησιμοποιήσω το handcent ή οποιοδήποτε άλλο πρόγραμμα κειμένου, υπάρχει τρόπος στην Stock εφαρμογή να γράφουμε ελληνικά με 160 χαρακτήρες??
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Άρα ή greeklish ή handcent με τροποποιημένες ρυθμίσεις.

 

...ή GO SMS

 

https://market.android.com/search?q=go+sms+greek&so=1&c=apps

https://market.android.com/details?id=com.jb.gosms.el&feature=search_result

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στις sense roms με την stock εφαρμογή της htc,μπορείς να γράψεις 160 χαρακτήρες

 

Συγνώμη που δεν διευκρίνησα! Ναι μιλάω για SENSE roms. Δυστυχώς όμως ΔΕΝ μπορώ να γράψω με 160 χαρακτήρες πάρα μόνο με 70. (μιλάω εννοείται για ένα μήνυμα). Αν υπάρχει κάτι που δεν έχω βρει θα ήμουν υπόχρεος.

 

Χρησιμοποιώ αυτήν http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1100707 και την προτείνω αν θέλετε να δοκιμάσετε SENSE 2.1 σε συνδιασμό με τροποποιημένα χαρακτηριστικά και widgets της 3.0! Φυσικά την μπαταρία την ρουφάει :happy:

 

...ή GO SMS

 

Το έχω υπόψην μου σε ευχαριστώ πολύ :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...