Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν τον δοκίμασα τον opera ,δεν λέω είναι πολύ γρήγορος αλλά νομίζω οτι ο dolphin μου αρέσει πιο πολύ.Εξάλλου δοκίμασα να μπω στο myphone από τον opera και ενώ μου έδειχνε κανονικά το μήνυμα οτι συνδέθηκα...εξακολουθούσα να μην είμαι συνδεδεμένος.

Άλλωστε είναι και ψυχολογικό ,τον τρώω στην μάπα στα wm , ε όχι και στο android :lol:

Σοβαρά τώρα ευχαριστώ, φαίνεται και είναι αρκετά γρήγορος και εύκολος στην χρήση.

 

Tapatalk_Forum ασε κατα μερους τα browser:D

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οποιος πειραματίζεται ακόμη με not for daily use duilds (σικ) sense 3 !!!

[28 May][sD/Magldr][boxmax KS v0.1][Kingdom Sprint GB 2.3.3 +Sense3 ][K:Tyhung 10]

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1100560

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Παίδες πως μπορω να απενεργοποιησω να με ειδοποιεί το προγραμμα των sms του κινητου για τα sms στο κινητό μου; γιατι εχω εγκαταστηση το handy sms στο κινητο μου και οταν μου ερχεται μηνυμα μου ερχεται διπλο το μηνυμα μια απο το handy sms και μια απο το προγραμμα του κινητου. Nα πω οτι εχω την TyphooN rom!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στις ρυθμίσεις του default προγράμματος για sms της συσκευής έχει επιλογή να απενεργοποιήσεις τα notifications.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Tα notifications απενεργοποιούνται μεν αλλά όταν έρχεται μήνυμα,στην notification bar το βλέπεις και με την default και με το handset sms.

Μπορείς να την "παγώσεις" με το titanium backup pro.Πας στο titanium στην καρτέλα Αντ. Ασφαλείας και πατάς πάνω στο ρυθμίσεις sms/μηνύματα και επιλέγεις πάγωμα.Η να πας με ένα root explorer στο /system/app και σβήνεις ή μεταφέρεις αλλού την εφαρμογή mms.apk και κάνεις reboot.

Link to comment
Share on other sites

Νέες βελτιωμένες βιβλιοθήκες gps από τον tytung http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1100114 προσωπικά είδα βελτίωση στο χρόνο κλειδώματος του gps κατά 50%.Πριν ήθελε 2-3 λεπτά για να κλειδώσει σήμα για πρώτη φορά αν είχα να το χρησιμοποιήσω λίγες μέρες και σήμερα το πρωϊ που το δοκίμασα για πρώτη φορά (με την typhoon 3.3.3) κλείδωσε σε ένα λεπτό.

 

Πως χρησιμοποιούμε το zipaki;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Tα notifications απενεργοποιούνται μεν αλλά όταν έρχεται μήνυμα,στην notification bar το βλέπεις και με την default και με το handset sms.

Μπορείς να την "παγώσεις" με το titanium backup pro.Πας στο titanium στην καρτέλα Αντ. Ασφαλείας και πατάς πάνω στο ρυθμίσεις sms/μηνύματα και επιλέγεις πάγωμα.Η να πας με ένα root explorer στο /system/app και σβήνεις ή μεταφέρεις αλλού την εφαρμογή mms.apk και κάνεις reboot.

 

Χμ... ίσως γίνεται αυτό στη συγκεκριμένη rom γιατί σε άλλες περιπτώσεις δεν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα.

 

Εναλλακτικά δεν μπορείς να απενεργοποιήσεις τότε το notification του handcent sms τότε;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και εγω μια ερώτηση μιας και μπήκα στον κόσμο του NAND android. Δοκίμασα αρκετές ROM και έκανα τις συγκρίσεις μου.

 

Τελικά αποφάσισα οτι μπορώ μόνο να ασχοληθώ με Sense ROMS, για πολλούς λόγους! Ο πρώτος λόγος είναι οτι μου αρέσει απίστευτα το ρολόι του Sense και τα εφε που κάνει με τον καιρό! Το δεύτερο και μάλλον πιο σημαντικό είναι οτι μπορεί με 2-3 κλικ να κάνει synchronization τα τηλέφωνα και τις επαφές μου με τις επαφές μου στο facebook! Με βολεύει γιατί αυτόματα παίρνει τα updates τους, τις φωτογραφίες τους κτλ.

 

Δοκίμασα και τις καινούργιες Cyanogen ROMS, αλλά δεν γινόταν για κάποιον λόγο να γίνει synchronization! Σαφώς και οι cyanogen ρομς ήταν πιο γρήγορες και πιο αξιόπιστες αλλά δεν με βόλεψαν καθόλου για τους παραπάνω λόγους. Υπάρχει κάποιος τρόπος να μπορέσω να κάνω sync σε cyanogen ρομ τις επαφές μου απο το facebook??

 

Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά.

 

P.S. Σαφώς και ΔΕΝ είμαι κολλημένος με το facebook, απλά το βρίσκω πολύ βολικό να έχω την φωτογραφία των επαφών μου και με μια ανανέωση να παίρνει τις καινούργιες καθώς και τα status τους!!

Link to comment
Share on other sites

Χμ... ίσως γίνεται αυτό στη συγκεκριμένη rom γιατί σε άλλες περιπτώσεις δεν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα.

 

Εναλλακτικά δεν μπορείς να απενεργοποιήσεις τότε το notification του handcent sms τότε;

Mα αν είναι απενεργοποιήσεις το handcent για ποιο λόγο να το εγκαταστήσεις;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Mα αν είναι απενεργοποιήσεις το handcent για ποιο λόγο να το εγκαταστήσεις;

 

Όχι να απενεργοποιήσεις το handcent sms, να απενεργοποιήσεις μόνο το notification του. Έτσι θα έχεις το notification από την default sms εφαρμογή αλλά θα χρησιμοποιείς κανονικά το handcent.

 

Όλα αυτά βέβαια για να μην έχεις διπλά notifications.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ένα παράξενο πράμα! όποτε κάνω επανεκκίνηση τι κινητό χάνονται όλα τα widgets που έχω βάλει και πρέπει να τα ξαναβάλω απ την αρχή!

Γιατί?

HTC ONE Venom Viper Rom

HTC ONE X Venom Viper Rom

HTC Inspire 4g ICS 4.0.4

HTC Sensation CyanogenMod 9 Nightly & Energy™

HTC HD2 T-Mobile MAGLDR TyphooN CyanogenMod 7 Nightly

Link to comment
Share on other sites

Δες στην διαχειριση εφαρμογων αν ειναι στην καρτα αποθηκευσης και αν ειναι,βαλτα στη μνημη τηλεφωνου.

Πως χρησιμοποιούμε το zipaki;

 

Το φλασαρεις μεσω clockwork

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δες στην διαχειριση εφαρμογων αν ειναι στην καρτα αποθηκευσης και αν ειναι,βαλτα στη μνημη τηλεφωνου.

 

 

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

 

ναι στην κάρτα τάχω όσα γίνονται για εξικονόμιση χόρου!

HTC ONE Venom Viper Rom

HTC ONE X Venom Viper Rom

HTC Inspire 4g ICS 4.0.4

HTC Sensation CyanogenMod 9 Nightly & Energy™

HTC HD2 T-Mobile MAGLDR TyphooN CyanogenMod 7 Nightly

Link to comment
Share on other sites

Αμα δε σου φτανουν τα mb της εσωτερικης μνημης,κανε ενα δευτερο ext partition στην SD και θα πηγαινουν εκει αυτοματα τα widget και οχι μονο και δε θα τα χανεις μετα απο reboot.

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αμα δε σου φτανουν τα mb της εσωτερικης μνημης,κανε ενα δευτερο ext partition στην SD και θα πηγαινουν εκει αυτοματα τα widget και οχι μονο και δε θα τα χανεις μετα απο reboot.

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

 

Πότε πρέπει να κάνουμε partinion την κάρτα ρε παιδιά,τα αγγλικά μου δεν είναι και τόσο καλά και έχω πρόβλημα να περάσω μια nand ρομ.

Προσπαθώ με clw αλλά στο τέλος μου λέει kernel open fail.Βάζω το αρχείο όπως είναι μέσα στην κάρτα σε μορφή zip και μπαίνω στο menu 8 απο το malgldr (αλήθεια πως διαβάζεται αυτό;).Επιλέγω το αρχείο zip τα κάνει όλα καλά και όταν επιλέγω reboot μου γράφει το παραπάνω μήνυμα και γυρίζει στο κυρίως μενού του malgldr ! Θέλω να περάσω την HyperDroid-CM7-v2.0.1-GregariousGreyhound-cLK-signed.zip εκτός και αν υπάρχει κάποια καλύτερη ,ειδικά με sense.

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα με την typhoon,προσπαθω να αγορασω μια εφαρμογη απο μαρκετ αλλα μολις παταω την επιλογη να προσθεσω credit card μετα απο λιγο μου βγαζει server error και μετα παταω συνεχεια retry αλλα τιποτα.
Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε να δηλώσεις την κάρτα σου στο google checkout από το pc σου στον λογαριασμό που έχεις βάλει στο κινητό και μετά δοκίμασε πάλι.

Πότε πρέπει να κάνουμε partinion την κάρτα ρε παιδιά,τα αγγλικά μου δεν είναι και τόσο καλά και έχω πρόβλημα να περάσω μια nand ρομ.

Προσπαθώ με clw αλλά στο τέλος μου λέει kernel open fail.Βάζω το αρχείο όπως είναι μέσα στην κάρτα σε μορφή zip και μπαίνω στο menu 8 απο το malgldr (αλήθεια πως διαβάζεται αυτό;).Επιλέγω το αρχείο zip τα κάνει όλα καλά και όταν επιλέγω reboot μου γράφει το παραπάνω μήνυμα και γυρίζει στο κυρίως μενού του malgldr ! Θέλω να περάσω την HyperDroid-CM7-v2.0.1-GregariousGreyhound-cLK-signed.zip εκτός και αν υπάρχει κάποια καλύτερη ,ειδικά με sense.

Η clk version είναι για τον clk bootloader.http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=901305

Βάλε την magldr έκδοση.Το partition χρειάζεται απαραίτητα όταν η ρομ είναι με sense και έχεις την ευρωπαϊκή έκδοση του hd2.Στην hyperdroid δεν είναι απαραίτητο να κάνεις ext partition,εκτος και αν θέλεις επιπλέον χώρο για τις εφαρμογές σου.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε να δηλώσεις την κάρτα σου στο google checkout από το pc σου στον λογαριασμό που έχεις βάλει στο κινητό και μετά δοκίμασε πάλι.

 

Η clk version είναι για τον clk bootloader.http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=901305

Βάλε την magldr έκδοση.Το partition χρειάζεται απαραίτητα όταν η ρομ είναι με sense και έχεις την ευρωπαϊκή έκδοση του hd2.Στην hyperdroid δεν είναι απαραίτητο να κάνεις ext partition,εκτος και αν θέλεις επιπλέον χώρο για τις εφαρμογές σου.

 

Θα δοκιμάσω android στην nand στο ευρωπαικό leo.Δηλαδή λές οτι είμαι σε αυτόν τον οδηγό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=893948

Στην σελίδα της Hyperdroid κάνει λόγο για 150 μβ άρα πρέπει να κατεβάσω αυτό το αρχείο Recovery_150M_system_44M_cache[v3.0.2.4] σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Nαι ο οδηγός είναι σωστός αλλά δε λέει τίποτε για το φλασάρισμα μέσω clockwork μόνο μέσω usb flasher που έτσι και αλλιώς χρειάζεται για να φλασάρεις το clockwork μέσω του οποίου θα βάλεις τη ρομ.Aπό εκεί και πέρα βαλε αυτό το recovery MAGLDR 150MB System/5MB Cache (ClockworkMod Recovery v3.0.2.5)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...