Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε ξέρω αν αλλάζει κάτι στις sense roms με gingerbread αλλά με τις froyo μπορείς να γράψεις 160 χαρακτήρες.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά, ένα μεγάλο μπράβο στο forum!

 

Ερώτηση : Θέλω να βάλω Android στο HTC HD2 αλλα θέλω να βάλω μία NAND ROM. Είναι καλή κίνηση? Ποιά τα μειονεκτήματα απέναντι στις SD Card εκδόσεις? Επίσης, ποιά ROM με συμβουλεύετε να εγκαταστήσω? Του Desire HD ?...

 

Ευχαριστώ!

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Αν διαβάσεις στα πιο πίσω post θα πάρεις τις απαντήσεις που ζητάς σχετικά με τις ROM.

 

H σημαντική διαφορά είναι ότι με τις NAND ROM έχεις μόνο Android στη συσκευή σου (αντί για WM) ενώ με την SD έκδοση θα μπορείς να έχεις και τα δύο λειτουργικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πέδες λειτουργεί κανείς το GO SMS; γιατί εγώ το είχα βάλει στο κινητό μου και κάθε φορά που μου ερχόταν νέο μήνυμα με ενημέρωνε να κάνω backup και δεν βρήκα πως το απενεργοποιώ!
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αν αλλάζει κάτι στις sense roms με gingerbread αλλά με τις froyo μπορείς να γράψεις 160 χαρακτήρες.

 

Δεν ξέρω για τις froyo αλλα σε δύο διαφορετικές Sense Rom που δοκίμασα με gingerbread ΔΕΝ κατάφερα με τίποτα στην stock εφαρμογή να έχω ελληνικά με 160 χαρακτήρες (Ούτε με input languages,input settings, ούτε τίποτα)!! Απο ότι κατάλαβα όλες αυτές οι rom έχουν γίνει port απο τον κώδικα του Desire HD και με μια γρήγορα ματιά διαπίστωσα οτι ούτε οι κανονικοί χρήστες του Desire HD δεν έχουν καταφέρει να έχουν ελληνικά στα μηνύματα!! Μάλλον αυτό είναι τελικά το πρόβλημα. Θα ψάξω για περισσότερες πληροφορίες και θα ενημερώσω αν έχω κάποιο νεότερο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι έχω πρόβλημα για πρώτη φορά στο να στειλω sms από την hyperdroid.

Δεν με ενδιαφέρουν οι 160 χαρακτήρες αλλά θέλω μικρούς και κεφαλαίους χαρακτήρες.

 

Sent from my HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εβαλα αυτο το προγραμμα handcent sms αλλα οταν μου ερχεται sms δεν μου αναβοσβηβει το led λαμπακι,ενω στις ρυθμισεις το εχω επιλεξει κανονικα,ξερετε τι παιζει;:O
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση. Μου πασαρε ενα φιλος ενα htc hd2 t8585 και μου ζητησε να κανω μια ποιο νεα εγκατασταση android μιας και φοραει την 2.2.1 froyo.

 

το τηλεφωνο αυτη την στιγμη εχει

Εκδοση android 2.2.1

Εκδοση βασικου φασματος 15.42.50.11u_2.15.50.14

Εκδοση kernel 2.6.32.15rafpigna_1.9_oc-g41a5ba3 root@rafpigna-pc#10

sat mar 19 03:01:19 cet 2011

Αριθμος εκδοσης CMYLXGO;S Stock Desire HD[LEO512][LEO1024]

Αριθμος λογισμικου v 1.1.9n [Lite] [RUU 1.82.661.1]

 

Εκδοση προγραμματος περιηγησης Webkit 3.1

 

Ποια εκδοση μπορω να περασω , τα αρχεια και την διαδικασια που θα ακολουθησω??

Σορρυ σε htc δεν το κατέχω το πραγμα!

Samsung Galaxy Sιιι
Link to comment
Share on other sites

την CyanogenMod εχω,καπου διαβασα ομως δεν λειτουργει καλ το led λαμπακι με αυτη τη ρομ.

 

ρυθμισεις-->cyanogenmod settings-->interface-->led notifications και εκει επιλεγεις να λειτουργει το led και στο handset sms και αν θες να ειναι πρασινο ή πορτοκαλι

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ φιλε μου,επιτελους το βρηκα:Dκαι κατι ακομα εχω παρατηρησει με τη μπαταρια οτι καμια φορα οταν το ανοιγω ειναι 70% ενω οταν το εκλεισα ηταν 80% και αντιστροφα.καμια λυση?δεν μου το κανει συχνα..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Φλάσαρα το HTC μου, και έβαλα - κατέληξα μάλλον γιατί δοκίμασα και άλλες ρομ, στην DL.Desire.v5.21.51.18.cwm . Μόνο πρόβλημα ( μέχρι τώρα τουλάχιστον ) ότι δεν συνδέεται με το bluetooth μου. Το βλέπει μετά από ώρα αλλά δεν μπορεί να συνδεθεί. Κάποια ιδέα;

Ευχαριστώ.

 

Υ.Γ. Τα windows τελικά δεν μου λείπουν καθόλου !!! Με γειά μου το νέο κινητό !!!:)

 

Ερώτηση : Υπάρχει τρόπος να τρέξω την Froyo που έχω ακόμη σε μια άλλη microSD;

Link to comment
Share on other sites

Για το bluetooth ακουστικό είναι ανάλογα την ρομ.Eχω και εγώ κάποια τέτοια θέματα,ανάλογα την ρομ.Η froyo rom που έχεις στην sd ποια είναι και θέλεις να την κάνεις nand rom ή απλά να την τρέχεις από την sd; Για το πρώτο δε ξέρω αν γίνεται,για το δεύτερο ίσως γίνεται να την τρέχεις από την επιλογή boot ad sd από τον magldr.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, τί λέτε? Θα ήταν καλό να εγκαταστήσω gingerbread στην NAND του HD2 μου ? Ξέρετε αν υπάρχουν προβλήματα?

 

Γενικά σε NAND εγκατάσταση τί παίζει ? Εννοώ, ποιά είναι η καλύτερη ROM? Τα ελληνικά του παίζουν?

 

Ευχαριστώ!

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, τί λέτε? Θα ήταν καλό να εγκαταστήσω gingerbread στην NAND του HD2 μου ? Ξέρετε αν υπάρχουν προβλήματα?

 

Γενικά σε NAND εγκατάσταση τί παίζει ? Εννοώ, ποιά είναι η καλύτερη ROM? Τα ελληνικά του παίζουν?

 

Ευχαριστώ!

 

H CyanogenMod είναι με διαφορά η καλύτερη φίλε μου και η πιό σταθερή.Οτιδήποτε άλλο και να δοκιμάσεις, αργά ή γρήγορα θα σου "βρωμήσει"...Ελληνικά παίζουν κανονικότατα, απλά για 160 χαρακτήρες στα SMS πρέπει να κατεβάσεις την εφαρμογή Handcent SMS.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω βάλει στην sd κάρτα μου αυτή την Rom (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=957652) και αντιμετωπίζω πρόβλημα με το video και την μπαταρία.Το μεν video τράβαει και παίζει με σπασίματα-κολλήματα και η με την μπαταρία δεν βγάζω ούτε μέρα...Εχώ κλειστό εννοείται wifi,bluetooth,3GS και γενικά εφαρμογές στο προσκήνιο.Τα βασικά μόνο! Ξέρει κανείς τι παίζει ?Με nand rom θα ήταν καλύτερα ?
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα.. παίδες έχει δει κανείς το weather widget του lg optimus? καίγομαι για να το βάλω..

Λέγεται Today Briefing. το κατέβασα αλλά μόλις κάνω εγκατάσταση μου βγάζει " Η εφαρμογή δεν είναι εγκατεστημένη".

μήπως απλά δεν κάθεται στην rom? είμαι σε cyanogenMod typhoon v.3.3.3..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω βάλει στην sd κάρτα μου αυτή την Rom (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=957652) και αντιμετωπίζω πρόβλημα με το video και την μπαταρία.Το μεν video τράβαει και παίζει με σπασίματα-κολλήματα και η με την μπαταρία δεν βγάζω ούτε μέρα...Εχώ κλειστό εννοείται wifi,bluetooth,3GS και γενικά εφαρμογές στο προσκήνιο.Τα βασικά μόνο! Ξέρει κανείς τι παίζει ?Με nand rom θα ήταν καλύτερα ?

Η μπαταρία με nand rom κρατάει περισσότερο.εγώ με ανοιχτό wifi,data 2g,auto-sync 2 gmail,gps on και fancy widget ανά 12 ώρες έχω κατανάλωση 1%-1,5% ανά ώρα στην αναμονή.αυτά με την 3.3.6 typhoon http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=933951

video μέχρι 800*480 τραβάει και παίζει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις κάποιο σοβαρό λόγο να έχεις και τα WM μην το σκέπτεαι καθόλου!

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

H CyanogenMod είναι με διαφορά η καλύτερη φίλε μου και η πιό σταθερή.Οτιδήποτε άλλο και να δοκιμάσεις, αργά ή γρήγορα θα σου "βρωμήσει"...Ελληνικά παίζουν κανονικότατα, απλά για 160 χαρακτήρες στα SMS πρέπει να κατεβάσεις την εφαρμογή Handcent SMS.

 

σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σου φιλε μου! να ρωτησω κ κατι αλλο; με αυτη τη rom παιζουν ολα; καμερα, φωτο κτλ; η μαλλον να το θεσω διαφορετικα. τι ΔEN παιζει κανονικα; επισης που μπορω να την βρω κ να την κατεβασω; καποιο tutorial video υπαρχει;

 

σε ευχαριστω παρα πολυ κ παλι!

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία με nand rom κρατάει περισσότερο.εγώ με ανοιχτό wifi,data 2g,auto-sync 2 gmail,gps on και fancy widget ανά 12 ώρες έχω κατανάλωση 1%-1,5% ανά ώρα στην αναμονή.αυτά με την 3.3.6 typhoon http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=933951

video μέχρι 800*480 τραβάει και παίζει κανονικά.

 

Κι εγώ έχω την typhoon και η κατανάλωση στην αναμονή είναι στα ίδια επίπεδα... αλλά με τόσο όμορφο λειτουργικό δύσκολα το αφήνεις στην αναμονή!!

 

Η φόρτιση για μένα είναι στο καθημερινό πρόγραμμα!

 

Sent from my HTC HD2

Φιλικά : Κωστής
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια λεω να εγκαταστησω αυτην την rom http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=926507

 

Τι radio να χρησιμοποιησω??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...