Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν και θα βγω offtopic

είναι η πρώτη φορά που δε ξέρω ποια θα είναι η επόμενη συσκευή μου.σκέφτομαι ακόμη και την περίπτωση ios :ninja: αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμη

 

Καλημερα... λιγο offtopic δεν κανει κακο !!!!!!!!

Νομιζω οτι ηρθε η ωρα να δοκιμασεις WP7 .....Το trophy και το LG 7 ειναι σε τιμη κινεζικου ....200ευρω απο voda !!!!!!

Φρεσκος αερας νεα πραγματα ...Λειπουν ακομη πολλα αλλα προχωραει γρηγορα το θεμα

Και ο cotula και η ομαδα του δουλευουν πανω σε SPL για WP7 οποτε ....!!!!!

 

Αυτό συμβαίνει κυρίως με τις extended μπαταρίες του hd2.Αν η μπαταρία λειτουργεί κανονικά στα wm,τότε αλλού είναι το πρόβλημα.Με άλλο android build ενδεχομένως να λειτουργήσει κανονικά.Από την άλλη βέβαια είναι περίεργο που η μια μπαταρία της ίδιας μάρκας λειτουργεί κανονικά.

 

Αν η μπαταρια ειναι extended η στα στοιχεια της καθοριζεται σαν extended τοτε πρεπει ο kernel να υποστηριζει μπαταριες extended ...

Και αυτο δεν το υποστηριζουν ολοι οι kernel....

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά μετά απο λίγο ψαξιμο με το android κατάλαβα πως αυτο που τελικά έψαχνα δεν ήταν μια rom με sense, αλλά ενα γραφικό στην οθόνη που να θυμίζει το flip ρολόι του sense.Ετσι βρήκα το fancy widget και το αποτέλεσμα μου αρέσει αρκετά.

 

Σε έκδοση 2.3.4 δεν παίζει ο moboPlayer;.Υπάρχει κάποια άλλη επιλογή; edit :Εντάξει το έλυσα το πρόβλημα.

 

Πως μπορώ να έχω Ελληνικό λεξικό μαζί με το πληκτρολόγιο.Εγκατέστησα ενα plug in που βρήκα πιο πίσω, αλλά δεν βλέπω διαφορά.Σαν προτεινόμενες λέξεις βλέπω τις επαφές μου.

 

Άλλαξα πληκτρολόγιο αλλά χάθηκε το ωραίο στιλ που είχε το gingerbread.

 

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να περασω στο hd2 ενος φιλου μου την τελευταια miui (gingerbread),και παροτι εχω δοκιμασει τα παντα δεν μπορω να κατεβασω εφαρμογες απο το μαρκετ ειτε με wifi ειτε με 3g.Το ιδιο συμβαινει σε ενα μεγαλο ποσοστο των χρηστων της ρομ.Υπαρχει καποιος αλλος που εχει το ιδιο προβλημα?

Η ρομ που περασα ειναι η παρακατω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1058809

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να έχω Ελληνικό λεξικό μαζί με το πληκτρολόγιο.Εγκατέστησα ενα plug in που βρήκα πιο πίσω, αλλά δεν βλέπω διαφορά.Σαν προτεινόμενες λέξεις βλέπω τις επαφές μου.

 

Άλλαξα πληκτρολόγιο αλλά χάθηκε το ωραίο στιλ που είχε το gingerbread.

 

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Ψάξε για το multiling στο market

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι!!

 

Να σας περιγράψω ένα πολύ παράξενο πράγμα.... Έχω nand Typhoon v3,0,6 magldr στο κινιτό.

 

Ωρες ώρες κάτι γίνετε... κάτι μπλοκάρει και δεν μπορεί να με πάρει κανεις τηλέφονο. Άλλες φορές εξαφανίζεται και το σήμα...

άλλες φορές μπορώ μόνο να πάρω εγώ και δεν μπορούν να με πάρουν... με τα πολλά με τα λίγα κάνω απο δω κάνω απο εκελι ξεμπλοκάρει κάποια στιγμή... αλλά δεν μπόρεσα να βρω το τι ακριβός το προκαλεί...

Αν κάποιος είχε ίσος παρόμιο πρόβλημα η μπορεί να μου δώσει μια πιθανή λύση θα το εκτιμούσα!!!

HTC ONE Venom Viper Rom

HTC ONE X Venom Viper Rom

HTC Inspire 4g ICS 4.0.4

HTC Sensation CyanogenMod 9 Nightly & Energy™

HTC HD2 T-Mobile MAGLDR TyphooN CyanogenMod 7 Nightly

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι!!

 

Να σας περιγράψω ένα πολύ παράξενο πράγμα.... Έχω nand Typhoon v3,0,6 magldr στο κινιτό.

 

Ωρες ώρες κάτι γίνετε... κάτι μπλοκάρει και δεν μπορεί να με πάρει κανεις τηλέφονο. Άλλες φορές εξαφανίζεται και το σήμα...

άλλες φορές μπορώ μόνο να πάρω εγώ και δεν μπορούν να με πάρουν... με τα πολλά με τα λίγα κάνω απο δω κάνω απο εκελι ξεμπλοκάρει κάποια στιγμή... αλλά δεν μπόρεσα να βρω το τι ακριβός το προκαλεί...

Αν κάποιος είχε ίσος παρόμιο πρόβλημα η μπορεί να μου δώσει μια πιθανή λύση θα το εκτιμούσα!!!

 

εγω εχω nand Typhoon v3,1,3 magldr στο κινητό φιλε και εχω ακριβως αυτα τα προβληματα.....σε ολα ειναι τελεια αλλα αυτα τα ατιμα τα εχει...

 

εγω το εχω παρατηρηση οταν απο κατασταση πτησης το βαζω κατασταση λειτουργιας και ερχονται επανωτα μηνυματα αναφορες τοτε να κολαει, και επισης οταν με περνουν και δεν εχει καλο σημα πεφτει η γραμμη προσπαθω να παρω να βρω σημα κτλ και εκει τρωει το κολλημα και χρειαζεται reboot για να ξεκολησει....κατα τα αλλα ειναι τελεια:D:D:D

 

φιλε τωρα υπαρχει η http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=933951 v3.2.7[2.3.4] καποια στιγμη οταν θα σταθεροποιηθουν λιγο τα update θα την δοκιμασω!

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε για το multiling στο market

 

Ακριβώς αυτό που έψαχνα :up:

 

Κάτι ακόμη. Αν έχουμε πάνω από μια rom στην sd και πάρουμε backup με το titanium σε μια από αυτές, ποια θα γίνει restore όταν το επιλέξουμε πάλι μέσα την εφαρμογή;

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω nand Typhoon v3,1,3 magldr στο κινητό φιλε και εχω ακριβως αυτα τα προβληματα.....σε ολα ειναι τελεια αλλα αυτα τα ατιμα τα εχει...

 

φιλε τωρα υπαρχει η http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=933951 v3.2.7[2.3.4] καποια στιγμη οταν θα σταθεροποιηθουν λιγο τα update θα την δοκιμασω!

 

Δηλαδή έχει βγει κάτι σαν update αν κατάλαβα καλά?! και τι παίζει μαυτό τώρα? Οταν λες να σταθεροποιηθούνε τι ενοείς? ότι βγένουν πολλα αυτον τον καιρό?

α και μια αποριά ακόμη! όταν θέλουμε να βάλουμε πιο καινούρια έκδοση υπαρχει η δηνατότητα να κάνουμε την παλιά ΡΟΜ απλά ενημέρωση η ΦΛΑΣΑΡΟΥΜΕ όλο το κόλπο απο την αρχή!

HTC ONE Venom Viper Rom

HTC ONE X Venom Viper Rom

HTC Inspire 4g ICS 4.0.4

HTC Sensation CyanogenMod 9 Nightly & Energy™

HTC HD2 T-Mobile MAGLDR TyphooN CyanogenMod 7 Nightly

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή έχει βγει κάτι σαν update αν κατάλαβα καλά?! και τι παίζει μαυτό τώρα? Οταν λες να σταθεροποιηθούνε τι ενοείς? ότι βγένουν πολλα αυτον τον καιρό?

α και μια αποριά ακόμη! όταν θέλουμε να βάλουμε πιο καινούρια έκδοση υπαρχει η δηνατότητα να κάνουμε την παλιά ΡΟΜ απλά ενημέρωση η ΦΛΑΣΑΡΟΥΜΕ όλο το κόλπο απο την αρχή!

 

1)απο την 2.3.3 πηγαμε στην 2.3.4

2)σταθεροποιηθει εννοω οτι να σταματησουν να βγαινουν τα πολλα update ειδικα πανω σε Βug δλδ μια δεν δουλευε το wifi μια ειχε προβλημα με την Sd card κτλ.....

3)99.9% απο την αρχη ολα task29 κτλ

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

1)απο την 2.3.3 πηγαμε στην 2.3.4

2)σταθεροποιηθει εννοω οτι να σταματησουν να βγαινουν τα πολλα update ειδικα πανω σε Βug δλδ μια δεν δουλευε το wifi μια ειχε προβλημα με την Sd card κτλ.....

3)99.9% απο την αρχη ολα task29 κτλ

 

ok! θα περιμένω τότε λίγο καιρό ακόμη πριν να κάνω αναβάθμιση μίπος και λυθεί το πρόβλημα μας! Γιατί απότι μου λες είσαι σε πιο καινούρια έκδοση και πάλι τα ίδια κάνει! Απλά την έκδοση που φοράμε την έχει και άλλος πολύσ κόσμος... σαυτούς προφανός δεν κάνει πρόβλημα.... μύπος φταίει το ΡΑΔΙΟ του έχουμε ??

HTC ONE Venom Viper Rom

HTC ONE X Venom Viper Rom

HTC Inspire 4g ICS 4.0.4

HTC Sensation CyanogenMod 9 Nightly & Energy™

HTC HD2 T-Mobile MAGLDR TyphooN CyanogenMod 7 Nightly

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά υπάρχει ένα θέμα με κλήσεις,g-sensor,wake up lag σε μερικά μόνο hd2.Κάποιοι μάλιστα ισχυρίζονται ότι πριν στείλουν το κινητό τους στο service για αλλαγή οθόνης δούλευε κανονικά και μετά το service άρχισε να παρουσιάζει τέτοια προβλήματα.Αυτός είναι και ο λόγος που διστάζω να ξαναπάρω hd2 γιατί δε ξέρω τι θα μου πετύχει.Παρόλα αυτά αν κάποιος ξέρει κάποιον αξιόπιστο πωλητή (δηλαδή να υπάρχει περίπτωση να μην περάσει τελειωνείο το δέμα) στο e-bay με hd2 t-mobile unlocked ας μου στείλει ένα pm

Ακριβώς αυτό που έψαχνα :up:

 

Κάτι ακόμη. Αν έχουμε πάνω από μια rom στην sd και πάρουμε backup με το titanium σε μια από αυτές, ποια θα γίνει restore όταν το επιλέξουμε πάλι μέσα την εφαρμογή;

Το titanium δε παίρνει backup την rom αλλά τις εφαρμογές της.Eτσι λοιπόν από την Α ρομ μπορείς να πάρεις backup τις εφαρμογές σου και να τις επαναφέρεις στην Β.Aπό προεπιλογή το titanium κρατάει ένα backup από κάθε εφαρμογή στον ίδιο φάκελο και έτσι αν έχεις την ίδια εφαρμογή σε παραπάνω από μία rom το νέο backup θα αντικαταστήσει το παλιό.

 

Δηλαδή έχει βγει κάτι σαν update αν κατάλαβα καλά?! και τι παίζει μαυτό τώρα? Οταν λες να σταθεροποιηθούνε τι ενοείς? ότι βγένουν πολλα αυτον τον καιρό?

α και μια αποριά ακόμη! όταν θέλουμε να βάλουμε πιο καινούρια έκδοση υπαρχει η δηνατότητα να κάνουμε την παλιά ΡΟΜ απλά ενημέρωση η ΦΛΑΣΑΡΟΥΜΕ όλο το κόλπο απο την αρχή!

Οταν φλασάρεις μια ρομ μέσω clockwork και θέλεις να βάλεις μια καινούρια,μπαίνεις στο clockwork και επιλέγεις wipe all userdata και μετά φλασάρεις την νέα ρομ,αρκεί φυσικά η νέα ρομ που θα βάλεις να ταιριάζει στο clockwork partition που έχεις ήδη φλασάρει.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Οταν φλασάρεις μια ρομ μέσω clockwork και θέλεις να βάλεις μια καινούρια,μπαίνεις στο clockwork και επιλέγεις wipe all userdata και μετά φλασάρεις την νέα ρομ,αρκεί φυσικά η νέα ρομ που θα βάλεις να ταιριάζει στο clockwork partition που έχεις ήδη φλασάρει.

 

bbb Δλδ δεν ειναι αναγκαιο να ξεκινησω με task29?

 

εχω την TyphooN CyanogenMod 7 v3.1.3 αν ειναι να περασω την πιο καινουρια που εχει βγαλει πχ την v3.2.7

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=933951

 

απο τα 5 βηματα

1. Task 29

2. Flash Radio(2.15 Recommended)

3. MAGLDR 1.13

4. MAGLDR 150MB System/5MB Cache (ClockworkMod Recovery v3.0.2.5) or MAGLDR 140MB System/5MB Cache (ClockworkMod Recovery v3.0.2.5)

5. Install TyphooN CyanogenMod 7 .zip with CWM

ξεκιναω απο το 4????

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Το clockwork partition που έχεις τώρα στη συσκευή σου είναι τουλάχιστον 140mb system και 5mb cache;

Αν ναι αντιγράφεις το zip της νέας ρομ στην sd,κρατάς ένα backup π.χ. με titanium τις εφαρμογές σου,μπαίνεις στο clockwork κάνεις wipe all user data και από την επιλογή flash zip from sd card φλασάρεις την νέα ρομ.H ουσία του clockwork είναι να μπορείς να φλασάρεις εύκολα και γρήγορα την ρομ σου από την sd.Πριν φλασάρεις την νέα ρομ μπορείς από την επιλογή backup and restore του clockwork να κρατήσεις ένα πλήρες backup της υπάρχουσας ρομ και αν δε σου αρέσει η νέα να επαναφέρεις την παλιά.Από έκδοση σε έκδοση μπορείς να φλασάρεις και χωρίς να κάνεις wipe all userdata και μετά το φλασάρισμα θα έχεις όλες τις εφαρμογές στη θέση τους αλλά συνίσταται να κάνεις μια καθαρή εγκατάσταση ειδικά όταν αλλάζει η βάση της ρομ.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Με το GPS πως τα πάτε?

Έβαλα το IGO 8! Το πρόγραμα δουλεύει άψοξα αλλά δεν μπορεί να βρει δοριφόρο με την καμία! Θυμάμε και τότε με τα WinMo τραβούσε κάτι κολήματα αλλά έμπενες στις ρυθμίσεις άλλαζες κάτι ΠΟΡΤΣ κτλ θυμάμαι και δούλευε! Τώρα στο IGO - ANDROID ούτε ριθμίσεις μέσα στο πρόγραμμα δεν έχει ούτε στο λειτουργικό.. δόστε μου λίγο τα φότα σας! :) :)

HTC ONE Venom Viper Rom

HTC ONE X Venom Viper Rom

HTC Inspire 4g ICS 4.0.4

HTC Sensation CyanogenMod 9 Nightly & Energy™

HTC HD2 T-Mobile MAGLDR TyphooN CyanogenMod 7 Nightly

Link to comment
Share on other sites

Με το GPS πως τα πάτε?

Έβαλα το IGO 8! Το πρόγραμα δουλεύει άψοξα αλλά δεν μπορεί να βρει δοριφόρο με την καμία! Θυμάμε και τότε με τα WinMo τραβούσε κάτι κολήματα αλλά έμπενες στις ρυθμίσεις άλλαζες κάτι ΠΟΡΤΣ κτλ θυμάμαι και δούλευε! Τώρα στο IGO - ANDROID ούτε ριθμίσεις μέσα στο πρόγραμμα δεν έχει ούτε στο λειτουργικό.. δόστε μου λίγο τα φότα σας! :) :)

 

Κανε εγκατάσταση το gps status αν δεν το έχεις ήδη και δες αν βρίσκει δορυφόρους με αυτό. Φρόντισε να είσαι σε μέρος με ανοιχτό ουρανό και αν έχεις και ίντερνετ για να κατεβάσει τα agps data ακόμα καλύτερα.

 

 

 

Sent from my T-Mobile HTC HD2

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο 3 εβδομάδες που δεν ειχα χρησιμοποιήσει WM ,κατάλαβα ότι ήρθε η ώρα να δοκιμάσω NAND ROM, και ας στερηθώ το Igo8 (με τρώει κιόλας:lol:).

Κάποιες ερωτήσεις

1)Θα δω διαφορά στην αυτονομία ή 1 ημέρα το πολύ?

2)Μπορώ πάντα να επανέρθω σε SD κατάσταση φλασάροντας την τελευταία επίσημη?

3)ποιός είναι ο καλύτερος τρόπος?CWM or MAGDLR?:wacko:

4)data.img 1 gb το ξεχνάω για εφαρμογές ή υπάρχει τρόπος να εχουμε τόσο πολύ χώρο?

5)Πέστε μου μια bugfree rom, αδιάφορο αν έχει sense..

Thanks guys!!

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα καθόλου τέτοια προβλήματα ούτε με την typhoon αλλά ούτε και με του pongster

Μετά απο 3 εβδομάδες που δεν ειχα χρησιμοποιήσει WM ,κατάλαβα ότι ήρθε η ώρα να δοκιμάσω NAND ROM, και ας στερηθώ το Igo8 (με τρώει κιόλας).

Κάποιες ερωτήσεις

1)Θα δω διαφορά στην αυτονομία ή 1 ημέρα το πολύ?

2)Μπορώ πάντα να επανέρθω σε SD κατάσταση φλασάροντας την τελευταία επίσημη?

3)ποιός είναι ο καλύτερος τρόπος?CWM or MAGDLR?

4)data.img 1 gb το ξεχνάω για εφαρμογές ή υπάρχει τρόπος να εχουμε τόσο πολύ χώρο?

5)Πέστε μου μια bugfree rom, αδιάφορο αν έχει sense..

Thanks guys!!

1.Εξάρταται πάντοτε και από την χρήση

2.Ναι

3.Το clockwork φορτώνεται είτε μέσω magldr,είτε μέσω clk που είναι ένας εναλλακτικός bootloader.http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=901305

Από εκεί και πέρα οι περισσότερες nand rom απαιτούν την χρήση του clockwork

4.Για κάποιες ρομ θα χρειαστεί να φορμάρεις την sd σου και να κάνεις απαραίτητα ένα δεύτερο ext partition.Αυτό το partition ανάλογα την ρομ,μπορεί να χρησιμοποιηθεί ως εσωτερική μνήμη π.χ. στην coredroid http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=926507 ή ως "προέκταση" της εσωτερικής μνήμης π.χ. στην typhoon http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=933951 δηλαδή κάποια πράγματα θα πηγαίνουν στην nand και τα υπόλοιπα στο ext partition.

5.typhoon http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=933951

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

 

πως γινεται το a2sd σε αυτη την rom ? Χρειαζεται καποιο εξτρα partition απο το magdr? Στα screenshot βλεπω 170 mb free μονο. Υπάρχει τρόπος να αυξηθει σε αυτη την rom? Επισης εχω ακουσει αν ειναι α2sd μολις συνδεσεις το κινητο με usb mass storage χαλανε ολες οι εφαρμογες και θελουν ξανασεταρισμα. Ισχύει?

Edited by tasgaz
Link to comment
Share on other sites

Aν εγκαταστήσεις το clockwork που προτείνει ο tyween MAGLDR 150MB System/5MB Cache (ClockworkMod Recovery v3.0.2.5) or MAGLDR 140MB System/5MB Cache (ClockworkMod Recovery v3.0.2.5) τότε θα έχεις γύρω στα 250mb ελεύθερα στην εσωτερική μνήμη.

Το a2sd που έχει το android πράγματι δημιουργεί τέτοια προβλήματα σε κάποιες εφαρμογές γιατί αυτές πάνε στο κύριο partition της sd δηλαδή αυτό που βλέπεις όταν συνδέεις τη συσκευή στο pc..Το app2sd όμως που χρησιμοποιεί το δεύτερο ext partition,δεν έχει τέτοιο πρόβλημα γιατί αυτό το partition δε γίνεται mount στο pc όταν συνδέσεις τη συσκευή.

Για να κάνεις το δεύτερο ext partition πρέπει να χρησιμοποιήσεις είτε κάποιο πρόγραμμα στο pc όπως το partition mini tool wizard http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=287671 δες το video στο βήμα 1 για να δεις πως κάνεις το partition και θα το κάνεις ext3

ή να το κάνεις μέσα από το clockwork που θα έχεις ήδη βάλει στη συσκευή.

Aπό εκεί και πέρα μετά την δημιουργία του partition,φλασάρεις την ρομ και αυτόματα μετά την εκκίνηση η ρομ θα αναγνωρίσει το partition και θα αρχίσει να το χρησιμοποιεί συνδυαστικά με την εσωτερική μνήμη.δηλαδή το apk της εφαρμογής και η dalvik cache της,θα πηγαίνουν στο ext partition ενώ τα δεδομένα της εφαρμογής στο φάκελο /data στην εσωτερική μνήμη.

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου!

Αρα πρέπει να αρχίσω λίγο διάβασμα(πάλι):wacko:

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Κανε εγκατάσταση το gps status αν δεν το έχεις ήδη και δες αν βρίσκει δορυφόρους με αυτό. Φρόντισε να είσαι σε μέρος με ανοιχτό ουρανό και αν έχεις και ίντερνετ για να κατεβάσει τα agps data ακόμα καλύτερα.

 

 

 

Sent from my T-Mobile HTC HD2

 

Το έκανα... δεν βγάζει οτι τίποτα ούτε ένα δορυφόρο δεν πιάνει.... δοκίμασα και κάτι αλλα προγράμμτα... τίποτα....ενώ το GPS δίχνει ενεργοποιημένο... τι να κάνω παίδες? Σε σας δουλεύει κανονικά? Όπως είπα σε WinMo δουλευαν όλα μια χαρά!

HTC ONE Venom Viper Rom

HTC ONE X Venom Viper Rom

HTC Inspire 4g ICS 4.0.4

HTC Sensation CyanogenMod 9 Nightly & Energy™

HTC HD2 T-Mobile MAGLDR TyphooN CyanogenMod 7 Nightly

Link to comment
Share on other sites

Eπεσε το ματι μου σε μια εφαρμογη το kakaotalk και ηθελα να μαθω αν ειναι οντως δωρεαν και πως δουλευει. Θελει ιντερνετ;

 

http://www.kakao.com/talk/en/feature?tab=android

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα!

 

Εχω βαλει ανδροιδ στο κινητο μου την cyanogen από nand και εχω ένα θεματακι με την μπαταρια…! Κραταει τραγικα λιγο…(ναι μεν ξερω ότι γενικα τα ανδροιδ τρωνε παραπανω…και συν του ότι αν βαλεις και push mail ακομα λιγοτεο…) αλλα σε μενα η κατασταση είναι τραγικη..!! από τις 9 το πρωι που το ανοιξα και τωρα ειμαι στο 50% με τραγικα λιγη χρηση….

 

1)Μηπως η μπαταρια μου είναι στα τελευταια της?

2)Εχει δοκιμασει κανενας να βαλει ανδροιδ με την extended battery? Kραταει αρκετα?Δηλαδη βγαζει μια μερα με ζορικη χρηση ανετα??

3)Εσας με την κανονικη μπαταρια και μετρια χρηση ποσο σας κραταει?

 

Σας ευχαριστω πολύ για την βοηθεια σας!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα!

 

Εχω βαλει ανδροιδ στο κινητο μου την cyanogen από nand και εχω ένα θεματακι με την μπαταρια…! Κραταει τραγικα λιγο…(ναι μεν ξερω ότι γενικα τα ανδροιδ τρωνε παραπανω…και συν του ότι αν βαλεις και push mail ακομα λιγοτεο…) αλλα σε μενα η κατασταση είναι τραγικη..!! από τις 9 το πρωι που το ανοιξα και τωρα ειμαι στο 50% με τραγικα λιγη χρηση….

 

1)Μηπως η μπαταρια μου είναι στα τελευταια της?

2)Εχει δοκιμασει κανενας να βαλει ανδροιδ με την extended battery? Kραταει αρκετα?Δηλαδη βγαζει μια μερα με ζορικη χρηση ανετα??

3)Εσας με την κανονικη μπαταρια και μετρια χρηση ποσο σας κραταει?

 

Σας ευχαριστω πολύ για την βοηθεια σας!

 

Εμένα με κρατάει 24 'ωρες σίγουρα αλλά πρεέπι να προσθαίσω ότι μιλάω τουλάχιστον κανα 2ωρο! αν δεν μιλίσω πολύ κρατάει 1,5 - 2 μέρες σίγουρα! με την extended έχω ακούσει ότι υπάρχουν κάποια θεματάκια... αλλά ας πει άλλος που ξέρει καλήτερα!

HTC ONE Venom Viper Rom

HTC ONE X Venom Viper Rom

HTC Inspire 4g ICS 4.0.4

HTC Sensation CyanogenMod 9 Nightly & Energy™

HTC HD2 T-Mobile MAGLDR TyphooN CyanogenMod 7 Nightly

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...