Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα... Σήμερα το πάλεψα και εγώ να περάσω στο hd2 μου android και συγκεκριμένα ξεκίνησα για nand 2.2, κατάφερα και εύτασα στο set up, νασου όμος που δεν ξεκινάει με τίποτα απλά μου πετάει το logo htc και μένει εκεί χωρίς να ανταποκρίνετε... καμιά ιδέα; :D
www.epiploxitas.gr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα... Σήμερα το πάλεψα και εγώ να περάσω στο hd2 μου android και συγκεκριμένα ξεκίνησα για nand 2.2, κατάφερα και εύτασα στο set up, νασου όμος που δεν ξεκινάει με τίποτα απλά μου πετάει το logo htc και μένει εκεί χωρίς να ανταποκρίνετε... καμιά ιδέα; :D

 

Αν δεν μας πεις ποια rom πήγες να βάλεις και με ποιο τρόπο δεν μπορούμε να βοηθήσουμε.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Λάθος. ξεκίνησα με http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=733649 και κατέληξα με http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=905060 και στα δύο το ίδιο πρόβλημα έχω. μου κολάει στη αρχή... Edited by nxhtas
www.epiploxitas.gr
Link to comment
Share on other sites

α. Όχι, εκεί παίζει μια χαρά.

β. Επίσης όχι.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

έχεις δοκιμάσει το proximityScreenOff 1.5 ?

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα μετά από κάποιες προσπάθειες πέρασα στη Rom του κινητού αυτήν την android version

MDJ_GingerBread_HD2_v.1.4_ΝΑΝΤ,μπορεί κάποιος να μου πει πως μπορώ να την κάνω αναβάθμιση στην τελευταία version Gingerbread V2.7 GRJ22/Android2.3.4.:confused:

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτήσω κάτι, παιδιά;

 

Το TouchFlo3D/interactive UI... σε ποιές devices υπάρχει (πλην του HD2 Leo);

Και, μπορεί να γίνει "port" σε Android κινητά (π.χ. Galaxy S);

 

Ευχαριστώ.

 

Υ.Γ.: Άσχετο. Με το Android στο Leo, δεν έχετε μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας, σε σχέση με τα WinMo6.5;

Link to comment
Share on other sites

Το sense ui όπως αυτό υπάρχει στο hd2 στα windows δε μπορεί να γίνει port σε android συσκευή.Kαι επειδή πλέον τα windows mobile game over :p δε θα το βρεις σε άλλη συσκευή επίσημα.Τώρα αν μιλάμε ανεπίσημα από xda μεριά αν έχει περαστεί σε άλλο κινητό π.χ. το έβαλαν στο acer s200 αλλά καμμία σχέση με την αίσθηση που σου δίνει στο hd2 και γενικά το κινητό καμμία σχέση με το hd2.

H μπαταρία στο android και ειδικά στις nand rom,δε τελειώνει από μόνη της πιο γρήγορα.π.χ. με κλειστούς συγχρονισμούς η συσκευή στην αναμονή καταναλώνει κάπου 0,5% ανά ώρα.Δε θυμάμαι να είχα καλύτερη κατανάλωση στα wm.Τελειώνει κυρίως γιατί με το android μπαίνεις στον πειρασμό :lol: να χρησιμοποιείς περισσότερο το κινητό,λόγω των εφαρμογών που μπορείς να βρεις σε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Λάθος. ξεκίνησα με http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=733649 και κατέληξα με http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=905060 και στα δύο το ίδιο πρόβλημα έχω. μου κολάει στη αρχή...

Ξεκινάμε λοιπόν από το ποιο radio έχεις στη συσκευή?

έχεις δοκιμάσει το proximityScreenOff 1.5 ?

Όχι, αλλά θα το δοκιμάσω και θα ενημερώσω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Το sense ui όπως αυτό υπάρχει στο hd2 στα windows δε μπορεί να γίνει port σε android συσκευή.Kαι επειδή πλέον τα windows mobile game over :p δε θα το βρεις σε άλλη συσκευή επίσημα.Τώρα αν μιλάμε ανεπίσημα από xda μεριά αν έχει περαστεί σε άλλο κινητό π.χ. το έβαλαν στο acer s200 αλλά καμμία σχέση με την αίσθηση που σου δίνει στο hd2 και γενικά το κινητό καμμία σχέση με το hd2.

H μπαταρία στο android και ειδικά στις nand rom,δε τελειώνει από μόνη της πιο γρήγορα.π.χ. με κλειστούς συγχρονισμούς η συσκευή στην αναμονή καταναλώνει κάπου 0,5% ανά ώρα.Δε θυμάμαι να είχα καλύτερη κατανάλωση στα wm.Τελειώνει κυρίως γιατί με το android μπαίνεις στον πειρασμό :lol: να χρησιμοποιείς περισσότερο το κινητό,λόγω των εφαρμογών που μπορείς να βρεις σε αυτό.

 

Thxs, φίλε! Ήταν άψογη η εξήγησή σου. (Leo, here I come!)

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν κατάφερα να το κάνω να δουλέψει. Στο άνοιγμα κρασάρει.

Είμαι με τη Nexus HD2 Gingerbread ( http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=905060 ). :O

Εν τω μεταξύ η συγκεκριμένη δεν έχει καν επιλογή Ελληνικών στο πληκτρολόγιο της.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα μια έκδοση (Saga_HTC_WWE_1.35.1113.2_v1.2), η οποία όμως δεν είναι σε μορφή DAF installer, αλλά έχει χύμα τρεις φακέλους, boot, meta-inf και system.

 

Πώς το κάνουμε αυτό εγκατάσταση; :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα μια έκδοση (Saga_HTC_WWE_1.35.1113.2_v1.2), η οποία όμως δεν είναι σε μορφή DAF installer, αλλά έχει χύμα τρεις φακέλους, boot, meta-inf και system.

 

Πώς το κάνουμε αυτό εγκατάσταση; :blink:

 

Είναι Rom που την εγκαθιστάς μέσω του clockwork mod. Για να την κάνεις install διάβασε το tutorial στο xda: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1044830

Link to comment
Share on other sites

Είναι Rom που την εγκαθιστάς μέσω του clockwork mod. Για να την κάνεις install διάβασε το tutorial στο xda: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1044830

 

Ωωωω τέλειο! Ήδη εγκαθιστώ το νέο σύστημα! Σ'ευχαριστώ! :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να σας ευχαριστήσω όλους για τις εποικοδομητικές απόψεις σας, καθώς και το forum των xda-developers για την εξαιρετική δουλειά των ανθρώπων εκεί, που αποτέλεσμα είχε, μετά από λίγο καλό διάβασμα, την πρώτη μου αλλαγή λειτουργικού σε hd2 φίλου (καθόσον εγω ... δεν έχω hd2 καρδιά μου) η οποία στέφθηκε με απόλυτη επιτυχία χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα.

Έβαλα rom "[07.MAY.2011]TyphooN CyanogenMod 7 Nightly v3.2.2[2.3.4/A2SD][tytung r10]" με CWM και όλα φάνηκαν καλά εκ πρώτης όψεως. Τον άφησα να το χρησιμοποιήσει κανονικά και θα έρθει για το ... 1ο service εγγύησης (λάδια κλπ) την άλλη εβδομάδα για να έχει μαζέψει πιθανά προβληματάκια προς επίλυση.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για να τρέχει καλύτερο το android ποιας κλάσης είναι καλύτερη κάποια κάρτα microsd?

 

Από 4 και πάνω. Το σημαντικότερο είναι να είναι επώνυμη. Προτίμησε δηλαδή μια SanDisk class4 έναντι μιας noname class10.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για να τρέχει καλύτερο το android ποιας κλάσης είναι καλύτερη κάποια κάρτα microsd?

 

Ειχα απο την αρχη μια παλια sandisk (3 ετων) καρτα 8gb class 4 και οταν ξεκινησα με το Android την χρησιμοποιησα ...

Οσες καρτες και αν εβαλα μετα πιο καινουργιες class 6 η 10 καμμια δεν ηταν σαν και αυτη σε ταχυτητα..

 

Ειχα διαβασει ενα αρθρο οτι εχει να κανει με το διαβασμα και το γραψιμο μικρων και μεγαλων αρχειων και

οτι οι νεες καρτες ειναι optimized για πιο μεγαλα αρχεια και μονο για γραψιμο (φωτογραφικες μηχανες) και

γιαυτο δεν ειναι τοσο καλες σε ANdroid η και WP7 οσο και οι παλιοτερες (class 4)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μάλιστα... Εγώ έχω Sandisk 8GB Class 4 και παρατηρώ μεγάλη κατανάλωση ισχύος. Ίσως πρέπει να αλλάξω κάρτα σε class 2!

 

Δεν φταίει η κάρτα για το πρόβλημα της κατανάλωσης που έχεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιό πρόγραμμα για android μπορώ να βάλω ώστε να υποστηρίζει ταινίες με ελληνικούς υπόπιτλους, αρχεία srt δηλαδή και να μην τα βγάζει σαν... ιερογλυφικά; Να στε καλά!
Bill
Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάφερα να το κάνω να δουλέψει. Στο άνοιγμα κρασάρει.

Είμαι με τη Nexus HD2 Gingerbread ( http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=905060 ). :O

Εν τω μεταξύ η συγκεκριμένη δεν έχει καν επιλογή Ελληνικών στο πληκτρολόγιο της.

 

Υποθέτωντας ότι έχεις κατεβάσει την σωστή έκδοση κάνε install μόνο το πληκτρολόγιο κι όχι το cliker.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ωωωω τέλειο! Ήδη εγκαθιστώ το νέο σύστημα! Σ'ευχαριστώ! :happy:

Τελικά, πήγα να βάλω την νέα έκδοση αλλά δεν μπούταρε ποτέ. Ξανάριξα την DFT (έκδοση 2.2) και βρήκα την υγειά μου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Hello, καπως noob ερωτηση, αν βαλω με sd android στο Leo και του εγκαταστησω διαφορες εφαρμογες και widgets, οταν θα το κανω reboot ολα αυτα θα χαθουν ????

 

για android μεσω sd μιλαμε.....

 

 

σας ευχαριστω boys εκ των προτερων..... :)

Link to comment
Share on other sites

όχι βέβαια , αποθηκεύονται στο data.img,και θα ξαναφορτωθούν όταν μπουτάρει ξανά .

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...