Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά ποιό πρόγραμμα για android μπορώ να βάλω ώστε να υποστηρίζει ταινίες με ελληνικούς υπόπιτλους, αρχεία srt δηλαδή και να μην τα βγάζει σαν... ιερογλυφικά; Να στε καλά!

 

MoboPlayer

 

settings απο τις character set ISO 8859-7 για ελληνικούς υπότιτλους.

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλάζεις την έκδοση του λειτουργικού. Πρέπει να βάλεις μία rom που να την περιλαμβάνει.

 

Δεν έχω βρει κάποια version GingerBread 2.3.4

κανονική μονο update το πρόβημα μου είναι ότι δεν έχω ξανακάνει update σε κάποιο πρόγραμμα android μήπως μπορείς να με βοηθήσεις.:(

Link to comment
Share on other sites

Η κατανάλωση είναι μεγάλη σε οποία Rom και να βάλω.υποπτεύομαι ότι πρεπει να χρησιμοποιώ κάρτες με λιγότερη κατανάλωση όπως κλάσης 2...

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα.σκέφτομαι να αρχίσω να πορτάρω κάπιες rom στο hd2.

που μπορώ να βρω πληροφορίες σχετικά με το τι κάνει το κάθε αρχείο στο σύστημα?

εννοώ πως μπορώ να βρω το τι ρόλο παίζει το κάθε αρχείο μέσα στην rom.ευχαριστώ πολύ.

My Phone: HTC HD2,HTC Desire,HTC Desire HD

My Rom...: X

My Radio.: 2.15.50.14

Android...: Mdjs CyanogenMod 7 2.4 Nand On Magldr 1.12 Or Windows phone 7

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το πρόβημα μου είναι ότι δεν έχω ξανακάνει update σε κάποιο πρόγραμμα android μήπως μπορείς να με βοηθήσεις.:(

 

Δεν είμαι σίγουρος ότι έχω καταλάβει τι θέλεις να κάνεις ακριβώς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

έχεις δοκιμάσει το proximityScreenOff 1.5 ?

 

Το δοκίμασα σήμερα αλλά δεν παίζει σωστά.

Την πρώτη φορά που θα κάνω μια κλήση παίζει μετά τίποτα.

Συνεχίζει να σβήνει η οθόνη και μετά δεν επανέρχεται.

 

Sent from my HTC Desire HD using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα, σε εμένα δουλεύει, ίσως έχει να κάνει με το build. Βέβαια αυτές οι εφαρμογές, όπως καταλαβαίνεις που καλύπτουν προβλήματα συνεργασίας λειτουργικού με hardware όλο και κάποιο πρόβλημα θα δημιουργούν ή θα έχουν κάποια παραξενιά ιδίως για εμάς που αλλάζουμε builds στην ίδια συσκευή. Βγήκε πχ μια καλή εφαρμογή - άσχετο- Gr Med, λοιπόν στην superam κάνει f.c. στην American δούλεψε με την πρώτη...

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Από αυτά που διαβάζω στο xda καταλαβαίνω ότι κάποια hd2 έχουν πρόβλημα με τον g-sensor http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1069578 μετά από αλλαγή οθόνης ή πρόβλημα με το άνοιγμα από την αναμονή http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=898087&highlight=wakeup+lag στο συγκεκριμένο θέμα υπάρχουν και video που δείχνουν 2 hd2 με το ίδιο nand build με το ένα να αργεί περισσότερο να ανοίξει.

φαίνεται ότι πρόκειται για διαφορετικές παρτίδες υλικού οθόνης που δεν είναι απόλυτα συμβατές με τους drivers που διαχειρίζονται την οθόνη του hd2 στο android

Link to comment
Share on other sites

παιδια το μονο αρνητικο που εχω βρει στην typhoon ειναι οτι δεν υπαρχει επιλογη only 2g,only 3g,auto οπως στα sense rom, ειναι κατι που μου λειπει πολυ και οσο και αν εψαξα στο market δεν βρηκα λυση
Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

Επιλογή για μόνο 2g έχει η typhoon.

το προβλημα ξερεις ποιο ειναι?μεσα στο δωματιο μου πιανω 3g με καμια γραμμη εννοω εκει που δειχνει την ενταση του σηματος,οταν ειχα sense το εξαναγκαζα σε 3g και εμπενα ιντερνετ με ταχυτητες 3g κανονικα,τωρα η typhoon το γυρναει σε 2g μεσα στο δωματιο παρολο που ειναι εφικτο το 3g με 0 γραμμες,για το λογο αυτο επειδη ειναι οριακο το 3g μεσα στο δωματιο μου αν υπηρχε η επιλογη μονο 3g θα μου ελεινε τα χερια

Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει μια αγορά απο το market.Εδώ και μισή ώρα που λέει authorizing purchase.Η αγορά εμφανίζεται στην pre paid κάρτα και μου ήρθε και mail απο το market. Πόση ώρα πρέπει να περιμένω; Να κάνω cancel download και να προσπαθήσω αργότερα;
Link to comment
Share on other sites

το προβλημα ξερεις ποιο ειναι?μεσα στο δωματιο μου πιανω 3g με καμια γραμμη εννοω εκει που δειχνει την ενταση του σηματος,οταν ειχα sense το εξαναγκαζα σε 3g και εμπενα ιντερνετ με ταχυτητες 3g κανονικα,τωρα η typhoon το γυρναει σε 2g μεσα στο δωματιο παρολο που ειναι εφικτο το 3g με 0 γραμμες,για το λογο αυτο επειδη ειναι οριακο το 3g μεσα στο δωματιο μου αν υπηρχε η επιλογη μονο 3g θα μου ελεινε τα χερια

 

 

λοιπον πας να βαλεις επιλογη γραφικου στοιχειου - μετα ελεγχος ισχύους - και μετα εκει στις επιλογες εχει τερμα κατω να επιλεξες το κουμπι που θα σε βγαζει τι ενεργειες να κανει πχ

 

1 ενεργεια) 2g/2g+3g

2 ενεργεια) 2g/3g only

3 ενεργεια) 2g/3g only / 3g+2g

 

ελπιζω να σε καλυψα!

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Και αν δε δουλέψει το παραπάνω κατέβασε την εφαρμογή phone info ή γράψε στον dialer *#*#4636#*#* και μετά πάτα phone information και επέλεξε set preferred network type--->wcdma only.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος ότι έχω καταλάβει τι θέλεις να κάνεις ακριβώς.

 

Αυτήν τι στιγμή στο κινητό μου έχω φορτωμένη αυτήν την version ANDROID 2.3.1 θα ήθελα να περάσω αυτήν την αναβάθμιση από

xda http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=905060 που είναι 2.3.4 μήπως υπάρχει κάποια βοήθεια σε ελληνικά το πως γίνετε.

Link to comment
Share on other sites

εχει βαλει κανενα παληκαρι απο εδω την συγκεκριμενη rom ?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=950035

 

η εστω να την εχει δοκιμασει ?

 

thanks boys!! :)

Link to comment
Share on other sites

εχει βαλει κανενα παληκαρι απο εδω την συγκεκριμενη rom ?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=950035

 

η εστω να την εχει δοκιμασει ?

 

thanks boys!! :)

 

Ναι την ειχα βαλει καποια στιγμη στην καρτα...Τιποτα το συνταρακτικο...

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν τι στιγμή στο κινητό μου έχω φορτωμένη αυτήν την version ANDROID 2.3.1 θα ήθελα να περάσω αυτήν την αναβάθμιση από

xda http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=905060 που είναι 2.3.4 μήπως υπάρχει κάποια βοήθεια σε ελληνικά το πως γίνετε.

 

Εσένα σε ενδιαφέρει αυτό το post, που εξηγεί πώς δουλεύει το Clockwork Mod. Απλά ακολουθείς τις οδηγίες και είσαι οκ. :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!

 

Ξεκινησα εδώ και μια βδομαδα την προσπαθεια να περασω ανδροιδ στο κινητο μου…βεβαια δεν μπορω να πω ότι τα καταφερα…αλλα μπερδευτηκα ακομα περισσοτερο από κάθε άλλη φορα! Δεν είναι ευκολο τελικα…

Επεστρεψα με μερικες αποριες βασικες θα ελεγα…

 

1) σε κανα 2 ρομ που περασα από sd ενώ όλα ηταν μια χαρα στο πρωτο boot μετα όταν ξαναγυρισα σε ανδροιδ το κινητο κολλαγε και δεν εμπαινε με τιποτα…οσες επαννεκινησεις και αν εκανα…

2) ειδα ότι ενας ωραιος τροπος να κανω boot είναι το MALGRD αλλα δεν εχω καταλαβει τελικα αν αυτος ο τροπος είναι μονο για ανδροιδ η μπορω παραλληλα να εχω και windows.? Και αν ναι, επειδη ειδα ότι για να κανεις μεσω malgrd boot χρειαζεται να κανεις ένα partition, τοτε αυτό σημαινει ότι θα ‘’τρωει μνημη’ από τα windows? Δηλαδη θα είναι πιο laggy και τα 2 συστηματα?

3) Θελω να περασω την gingerbread…είναι καλη σαν ρομ? Είναι ρομ που μπορει να λειτουργει full και χωρις bug? Αν γνωριζει κανεις ας δωσει τα φωτα του…

4) Tελος, ειδα καπου σε ένα βιντεο στο youtbe ότι πριν κανεις βοοτ μια ρομ τετοια σε ρωταει αν εισια σιγουρος γιατι είναι μη αναστρεψιμο μετα…Δηλαδη δεν δεχεται task29 μετα για να επιστρεψει σε windows only?

 

Παιδια δωστε τα φωτα σας αν μπορειται μπας και ξεκολλησω και χαρω και γω το ανδροιδ στο κινητο μου!!

 

Ευχαριστω!

 

Κατι τελευταιο που ξεχασα.....Απο πλευρας μπαταριας γενικα τι εντυπωσεις εχετε ? Βγαζουν 1 μερα (9,00 με 24,00) με κανονικη χρηση? Η απλα θα απογοητευτω?!

Edited by mirrorofsorrow
Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα... θελω να βαλω android version 3 στο hd2 μου αλλα θελω να τα βαλω στην sd καρτα. εχω διαβασει περιπου 100 σελιδες με posts αλλα δεν εχω καταλαβει τπτ. μηπως μπορει καποιος να μου υποδειξει καποια android 3 rom μαζι με οδηγιες????? σας ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Εσένα σε ενδιαφέρει αυτό το post, που εξηγεί πώς δουλεύει το Clockwork Mod. Απλά ακολουθείς τις οδηγίες και είσαι οκ. :happy:

 

Τελικά τα κατάφερα ευχάριστο.:D

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!

 

Ξεκινησα εδώ και μια βδομαδα την προσπαθεια να περασω ανδροιδ στο κινητο μου…βεβαια δεν μπορω να πω ότι τα καταφερα…αλλα μπερδευτηκα ακομα περισσοτερο από κάθε άλλη φορα! Δεν είναι ευκολο τελικα…

Επεστρεψα με μερικες αποριες βασικες θα ελεγα…

 

1) σε κανα 2 ρομ που περασα από sd ενώ όλα ηταν μια χαρα στο πρωτο boot μετα όταν ξαναγυρισα σε ανδροιδ το κινητο κολλαγε και δεν εμπαινε με τιποτα…οσες επαννεκινησεις και αν εκανα…

2) ειδα ότι ενας ωραιος τροπος να κανω boot είναι το MALGRD αλλα δεν εχω καταλαβει τελικα αν αυτος ο τροπος είναι μονο για ανδροιδ η μπορω παραλληλα να εχω και windows.? Και αν ναι, επειδη ειδα ότι για να κανεις μεσω malgrd boot χρειαζεται να κανεις ένα partition, τοτε αυτό σημαινει ότι θα ‘’τρωει μνημη’ από τα windows? Δηλαδη θα είναι πιο laggy και τα 2 συστηματα?

3) Θελω να περασω την gingerbread…είναι καλη σαν ρομ? Είναι ρομ που μπορει να λειτουργει full και χωρις bug? Αν γνωριζει κανεις ας δωσει τα φωτα του…

4) Tελος, ειδα καπου σε ένα βιντεο στο youtbe ότι πριν κανεις βοοτ μια ρομ τετοια σε ρωταει αν εισια σιγουρος γιατι είναι μη αναστρεψιμο μετα…Δηλαδη δεν δεχεται task29 μετα για να επιστρεψει σε windows only?

 

Παιδια δωστε τα φωτα σας αν μπορειται μπας και ξεκολλησω και χαρω και γω το ανδροιδ στο κινητο μου!!

 

Ευχαριστω!

 

Κατι τελευταιο που ξεχασα.....Απο πλευρας μπαταριας γενικα τι εντυπωσεις εχετε ? Βγαζουν 1 μερα (9,00 με 24,00) με κανονικη χρηση? Η απλα θα απογοητευτω?!

 

Εδώ εξηγεί με φωτογραφίες πως ακριβώς γίνετε είναι στα γερμανικά αλλα νομίζω είναι πολύ κατανοητό.

καλή επιτυχία.

http://www.pocketpc.ch/htc-hd2-android/120754-mega-howto-sdb-nand-cwm-schritt-fuer-schritt-android-hd2-installieren.html#post933227

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...