Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια!!καινουργιος στο φορουμ!!

 

ξερει κανεις απο που μπορω να αγορασω την συσκευη στην Θεσσαλονικη??

 

Εψαξα παντου αλλα ειναι εξαντλημενο σε vodafone, plaisio και multirama

 

υπαρχει καπου αλλου??

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Mία απορία σχετικά με το Root. Tι σημαίνει η συσκευή να είναι root δεν το εχω καταλάβει. επειδή αγόρασα το wildfire από άλλη εταιρεία εκτός των τριών κινητής τηλερφωνίας θεώρησα ότι ειχα και root συσκευή. Τελος παντων κατάλαβα ότι το root είναι να έχεις πλήρη πρόσβαση στο κινητό σου και οχι κανένα μενού τύπου vodafone live ας πούμε. Μέχρι την στιγμή που έβαλα το Titanium backup στο κινητό και μου λέει ότι δουλευει μόνο σε root συσκευές και ότι η δική μου δεν είναι. Τι ενοεί???? Τι πρέπει να κάνω??? Υπόψιν η αγορά έγινε απο Ελλάδα και ειναι ελληνικό γνησιο με τα manual και την εγγύηση της ACE HELLAS.

 

Aς βρεθεί ένας άνθρωπος να μου εξηγήσει γιατί θέλω να κάνω backup το τηλέφωνο ώστε να το κάνω hard reset γιατί εχω φορτώσει παρα πολλές και άρχισε σιγα σιγα να κολαει. Ειδικά θέλω να πάρω backup τις επαφές και μυνήματα άντε και καποια σοβαρά apps.

Edited by gtok34
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!!καινουργιος στο φορουμ!!

 

ξερει κανεις απο που μπορω να αγορασω την συσκευη στην Θεσσαλονικη??

 

Εψαξα παντου αλλα ειναι εξαντλημενο σε vodafone, plaisio και multirama

 

υπαρχει καπου αλλου??

 

ευχαριστω

 

ισως να το βρεις αν το παραγγειλεις τηλεφωνικα απο το πλαισο με παραδωση στο χωρο σου.τουλαχιστον εγω ετσι ειχα κανει οταν ηταν εξαντλημενο παντου αθηνα.:)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν υποστηρίζεται λόγω ανάλυσης η εφαρμογή από το wildfire και γι'αυτό δε φαίνεται στο μάρκετ; Από το appbrain τη βρίσκεις; Δοκίμασε να κάνεις αυτά που λέω στο πρώτο post για εγκατάσταση εφαρμογών που δεν εμφανίζονται στο μάρκετ (μέσω appbrain).

 

Για pillbox allert

Το έκανα αυτο στο πρώτο ποστ αλλά εφόσον ειναι paid η εφαρμογή δεν μπαίνει. Υπάρχει τρόπος για τις μη root συσκευές να μπορέσουμε να αγοράσουμε εφαρμογές????

Edited by gtok34
Link to comment
Share on other sites

σκοπεύω να το αγόρασω(είναι μία από τις 2-3 επιλογές μου), ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποιος τρόπος να του βάλω δυο sim που να λειτουργούν ταυτόχρονα?

(πχ με μια τέτοια συσκευή http://www.easytechnology.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=28_59&products_id=506 και κάποια εφαρμογή?)

Link to comment
Share on other sites

σκοπεύω να το αγόρασω(είναι μία από τις 2-3 επιλογές μου), ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποιος τρόπος να του βάλω δυο sim που να λειτουργούν ταυτόχρονα?

(πχ με μια τέτοια συσκευή http://www.easytechnology.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=28_59&products_id=506 και κάποια εφαρμογή?)

 

νομιζω οτι ταυτοχρονα δεν μπορουν να λειτουργησουν 2 sim.εχω δει μεχρι κ 16 sim αλλα παντα μια λειτουργει.κ νομιζω ο περιορισμος ειναι οτι υπαρχει μια φυσικη sim που αντικαθιστα τις υπολοιπες.αλλα κ να λειτουργουσαν δεν ξερεις αν θα το υποστηριζε το λειτουργικο.εδω με μια cosmote 2 in1 κ ειχα ακουσει διαφορες ασυμβατοτητες των android κ wm.παντως η 2 in1 που δοκιμασα παιζει μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολους,οταν κάνουμε OTA Upgrade τα προσωπικά μας δεδομένα,εφαρμογές και ρυθμίσεις επηρεάζονται καθόλου ?

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

Sent from my froyo with tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απορία σχετικά με την αναφορά παράδοσης μηνυμάτων.

 

Ενώ το έχω ενεργοποιημένο από τις ρυθμίσεις, όπως και τον ηχο ειδοποίησης, όταν στέλνω κάποιο μήνυμα, ούτε κάποια αναφορά βλέπω να έρχεται, ούτε κάποιος ήχος ειδοποίησης να ακούγεται.

 

Έτσι γίνεται ή κάτι πάει λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καμια εφαρμογη οπου στο μενου να μπορεις να χωριζεις τα εικονιδια να μην τα εχεις ολα μαζι. δλδ οπως ειναι στο iphone.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κατα πάσα πιθανότητα αύριο θα γίνω και εγώ κάτοχος του wildfire θέλω να ρωτήσω κυρίως αυτόυς που έχουν διαβάσει όλο το νήμα ( εγώ κάπου στην 32 τα φτυσα) αξίζει τελικά η αγορά του?!:O

Φίλε μου σε πάρα πολλές σελίδες υπάρχει αυτό το ερώτημα. Ο καθένας έχει άλλες ανάγκες και απαιτήσεις και συνεπώς το βλέπει διαφορετικά. Υπάρχουν άτομα εδώ πέρα με προβλήματα που μετάνιωσαν και θέλουν κάτι άλλο και υπάρχουν άτομα πολύ ευχαριστημένα. Νομίζω ότι οι περισσότεροι είναι ευχαριστημένοι. Εξαρτάται από τις ανάγκες και τις απαιτήσεις σου. Αν θες παιχνίδια ή σούπερ γραφικά, ξέχνα τα και κοίτα αλλού. Για εφαρμογές και τέτοια, δε θα έχεις πρόβλημα...

Στο μενού των Ειδήσεων, πήγα

ρυθμίσεις/πρόγραμμα ενημέρωσης & επέλεξα κάθε ώρα.

Το widget δεν ανανεώνεται, παρά μόνο χειροκίνητα.

Υπάρχει καμιά άλλη ρύθμιση στα βάθη του μενού της συσκευής,

που εμποδίζει την ανανέωση?

Πήγαινε στις ρυθμίσεις (τις γενικές, όχι της εφαρμογής "ειδήσεις"), μετά λογαριασμοί & συγχρονισμός και κοίτα να είναι ενεργοποιημένα τα "δεδομένα φόντου" και "αυτόματος συγχρονισμός"... Τώρα;

Mία απορία σχετικά με το Root. Tι σημαίνει η συσκευή να είναι root δεν το εχω καταλάβει. επειδή αγόρασα το wildfire από άλλη εταιρεία εκτός των τριών κινητής τηλερφωνίας θεώρησα ότι ειχα και root συσκευή. Τελος παντων κατάλαβα ότι το root είναι να έχεις πλήρη πρόσβαση στο κινητό σου και οχι κανένα μενού τύπου vodafone live ας πούμε. Μέχρι την στιγμή που έβαλα το Titanium backup στο κινητό και μου λέει ότι δουλευει μόνο σε root συσκευές και ότι η δική μου δεν είναι. Τι ενοεί???? Τι πρέπει να κάνω??? Υπόψιν η αγορά έγινε απο Ελλάδα και ειναι ελληνικό γνησιο με τα manual και την εγγύηση της ACE HELLAS.

Aς βρεθεί ένας άνθρωπος να μου εξηγήσει γιατί θέλω να κάνω backup το τηλέφωνο ώστε να το κάνω hard reset γιατί εχω φορτώσει παρα πολλές και άρχισε σιγα σιγα να κολαει. Ειδικά θέλω να πάρω backup τις επαφές και μυνήματα άντε και καποια σοβαρά apps.

To root δεν έχει καμία σχέση με το από που αγόρασες το κινητό σου. Αυτό που μπορεί να έχει σχέση είναι αυτό που θα δείς εδώ πέρα ως "branded" που σημαίνει ότι η εταιρία (κινητής) έχει επέμβει στο λειτουργικό της συσκευής και έχει προσθέσει-αφαιρέσει πράγματα, έχει βάλει μελωδίες και εικόνες της ενώ έχει κολλήσει συνήθως και κάποια αυτοκόλλητα στο κινητό. Συνεπώς δε γίνεται να αγόρασες συσκευή που ήταν ήδη με δικαιώματα root. Το root είναι κάτι σαν το λογαριασμό του διαχειριστή στα windows. Εδώ, εξηγεί ο φίλος vman τί ακριβώς είναι το root... :) Το titanium backup θέλει πρόσβαση root. Αν θές υπάρχει και το mybackup pro, το οποίο λειτουργεί χωρίς root. Πληροφορίες γι'αυτό θα βρείς εδώ .

Για pillbox allert

Το έκανα αυτο στο πρώτο ποστ αλλά εφόσον ειναι paid η εφαρμογή δεν μπαίνει. Υπάρχει τρόπος για τις μη root συσκευές να μπορέσουμε να αγοράσουμε εφαρμογές????

Φίλε μου αν δεν το βλεπεις με το market enabler, δοκίμασε να μπεις στη σελίδα του developer, μήπως το πουλάει κι από εκεί...

Καλημέρα σε ολους,οταν κάνουμε OTA Upgrade τα προσωπικά μας δεδομένα,εφαρμογές και ρυθμίσεις επηρεάζονται καθόλου ?

Ευχαριστώ πολύ.

Sent from my froyo with tapatalk

Εξαρτάται από την αναβάθμιση. Φαντάζομαι ότι πχ από τη 2.1 στη 2.2, θα σβησει τα δεδομένα, αλλά για minor αναβαθμίσεις συνήθως δε σβήνεται τίποτα. Το λέει νομίζω και την ώρα που πας να κάνεις αναβάθμιση.Πάντως ένα backup, ποτέ δε βλάπτει ;)

Απορία σχετικά με την αναφορά παράδοσης μηνυμάτων.

Ενώ το έχω ενεργοποιημένο από τις ρυθμίσεις, όπως και τον ηχο ειδοποίησης, όταν στέλνω κάποιο μήνυμα, ούτε κάποια αναφορά βλέπω να έρχεται, ούτε κάποιος ήχος ειδοποίησης να ακούγεται.

Έτσι γίνεται ή κάτι πάει λάθος?

Έτσι γίνεται... Δε βγάζει κάποια ηχητική ειδοποίηση (ούτε και οπτική). Για να δεις την αναφορά, πάτησε παρατεταμένα στο μήνυμα και μετά προβολη αναφορας :)

Υπαρχει καμια εφαρμογη οπου στο μενου να μπορεις να χωριζεις τα εικονιδια να μην τα εχεις ολα μαζι. δλδ οπως ειναι στο iphone.
Αν εννοείς στις οθόνες-επιφάνειες εργασίας, γίνεται να κάνεις φάκελο. Αν όμως εννοείς εκεί που υπάρχουν όλες οι εφαρμογές, δε γίνεται κάτι δυστυχώς...
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

καμια ζελατηνα παιζει για το κινητο μας?ειχα βαλει απο touch 2 κ δεν καλυπτει ολη την επιφανεια.
Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα το θεμα των δεδομενων μετα απο ΟΤΑ αναβαθμιση, εγω ειμαι κατοχος Desire και οταν εγινε η μεταβαση απο 2.1 σε 2.2 δεν πειραχτηκε απολυτως τιποτα.

Το κινητο κατεβασε το update εκανε τα 3-4 restart που χρειαστηκε και οταν ανοιξε παλι ηταν ακριβως οπως και πριν απο θεμα δεδομενων. Καμια ρυθμιση δεν πειραχτηκε, καμια εφαρμογη, επαφες κλπ.

Αντιστοιχα το ιδιο φυσικα και σε minor updates.

If you are frightened of dying, and you are holding on,

you see devils tearing your life away.

If you have made your peace, then the devils are really angels,

freeing you from the earth...

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα απο το market θεματα για την αρχικη οθονη πχ earth live wallpaper αλλα μετα δεν μπορω να το βρω για να το ορισω ως wallpaper
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν υποστηρίζει Live wallpapers το κινητό δεν μπορείς να βάλεις κάποιο...Βέβαια δεν καταλαβαίνω γιατί τα εμφανίζει στο market.

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

καμια ζελατηνα παιζει για το κινητο μας?ειχα βαλει απο touch 2 κ δεν καλυπτει ολη την επιφανεια.

1. Μπες ( Skroutz) 2. κινητα, 3. γραψε Htc Wildfire ,4. προστασια οθόνης. ;)

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και γω σήμερα.Δεν εγκατέστησα ούτε πείραξα κάτι.Εχω το πρόβλημα που είχαν και άλλοι.Δεν βρίσκει το HTC sync.Μου βγάζει το μήνυμα "Δεν είναι δυνατή η εύρεση της εφαρμογής HTC Sync στο P.C. σας"(win7)

Εγώ όμως έχω εγκαταστήσει την έκδοση 3.0.5422 για το wildfire.Και χωρίς συγχρονισμό υπάρχει πρόβλημα...

Το δοκίμασα σε άλλο partition και με windows_xp πάλι τα ίδια.

 

Λοιπόν λύθηκε το πρόβλημα.Εβγαλα το HTC Sync και το εγκατέστησα ξανά.Μετά αντί να ανοίξω το HTC Sync και μετά να κάνω εντοπισμό σφαλμάτων USB όπως έκανα πριν,έκανα το αντίθετο.Πρώτα έκανα εντοπισμό σφαλμάτων και αφού έκανε τις ρυθμίσεις μετά άνοιξα το HTC Sync.Και τότε λειτούργησαν όλα άψογα.Δεν ξέρω αν είναι τυχαίο αλλά το γράφω μπας και βοηθήσει κάποιον άλλο.

Το τηλέφωνο είναι σούπερ με πολύ καλό GPS και γρήγορη πλοήγηση(Ndrive δοκίμασα)και δεν νομίζω σ΄αυτά τα χρήματα να υπάρχει κάτι καλύτερο!!!

Edited by nemos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω δυο ερωτησούλες, πήρα το μεσημέρι το wildfire σε άσπρο από τα Public και μετά πήρα τηλέφωνο στη wind, όπου μου είπαν οτι για να δουλέψει το internet πρέπει να του περάσω κάτι ρυθμίσεις, ωστόσο εγώ με το που έβαλα την κάρτα με΄σα και άνοιξε το τηλέφωνο έκανε σύνδεση κανονικά και συνδέεται στο net κανονικά. Που μπορώ να βρω τις ρυθμίσεις μέσα στο τηλέφωνο;

 

Επίσης έχω 600mb intrenet το μήνα. Για mail και λίγο σερφάρισμα, fb, twitter είναι οκ; Υπάρχει τρόπος να πέρνω τα mail μου αμέσως με το που έρχονται; Να βλέπω ειδοποίηση;

 

ευχαριστώ. και sorry για τις πολλές ερωτήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω δυο ερωτησούλες, πήρα το μεσημέρι το wildfire σε άσπρο από τα Public και μετά πήρα τηλέφωνο στη wind, όπου μου είπαν οτι για να δουλέψει το internet πρέπει να του περάσω κάτι ρυθμίσεις, ωστόσο εγώ με το που έβαλα την κάρτα με΄σα και άνοιξε το τηλέφωνο έκανε σύνδεση κανονικά και συνδέεται στο net κανονικά. Που μπορώ να βρω τις ρυθμίσεις μέσα στο τηλέφωνο;

 

Επίσης έχω 600mb intrenet το μήνα. Για mail και λίγο σερφάρισμα, fb, twitter είναι οκ; Υπάρχει τρόπος να πέρνω τα mail μου αμέσως με το που έρχονται; Να βλέπω ειδοποίηση;

 

ευχαριστώ. και sorry για τις πολλές ερωτήσεις.

 

Λοιπον φιλε μου θα σου πω οπως τα εκανα εγω στο Desire μου

Καταρχην να σου πω οτι της ρυθμησης της περνει αυτοματα εφοσον βαλης μεσα την καρτα sim και ενεργοποιησης το τηλεφωνο οποτε δε χρειαζεται να κανεις κατι εχτρα

Κατα δευτερο τα 600ΜΒ ειναι υπερβολικα για απλο σερφαρισμα κτλ.....να φανταστης εγω εχω τα 500ΜΒ και δεν εχω ξεπεραση ποτε τα 250ΜΒ εκτος και εαν μου εισαι συνεχεια στα video και στο youtube και βλεπεις βιντεακια συνεχεια.

Οσο για τα υπολοιπα που λες εχω βγαλει μπροστα στο αρχικο μενου της οθονης τεσσερης διακοπτες(bluethouth,wifi,internet mobile και GPS)ετσι ωστε να ανοιγοκλεινω ευκολα και γρηγορα οτι θελω....π.χ εαν θελω ιντερνετ απο το κινητο εχω κλειστο το wifi και ανοιγω το εικονιδιο του internet mobile....εαν θελω το wifi καινω το αντιθετο εαν δεν θελω τιποτα κλεινω και τα δυο.......ολα οπως θελω εγω.....καταλαβες?

Πως βγαινουν?

Πολυ ευκολα...πατας το εικονιδιο + που βρισκεται κατω αριστερα στην οθονη σου επιλεγης Στοιχειο ελενχου παπαθυρου απο εκει κατεβαινεις και πατας το βελεακι στις ρυθμησηςκαι επιλεγης καθε φορα και ενα εικονιδιο(διακοπτη) για να βγαλεις στην αρχικη οθονη.

και τελος

Εφοσον εχεις στο κινητο την επιλογη συνεχη ροη δεδομενων και ανοιχτο το intenret mobile(το εικονιδιο που γραφει κινητες)συνεχη ενημερωση σε ολα.

Link to comment
Share on other sites

βασανο ειναι αυτο το android,εκει που νομιζα οτι το εχω καταλαβει παλι τα βρηκα σκουρα....καπου εχει μια επιλογη "υπηρεσιες που εκτελουνται" ,εκει μπαινεις με + --> συντομευση --> ρυθμισεις -->υπηρεσιες που εκτελουνται. εκει δειχνει μαλλον τι "τρεχει" στο τηλ αυτη τη στιγμη.γιατι μερικα προγραμματα δειχνει οτι τρεχουν ενω εχω βγει απο αυτα?? π.χ. η εφαρμογη talk...πως γινεται να ξερω οτι κατι κλεινει κ δεν τρεχει στο παρασκηνιο αφου δεν με ειδοποιει καπου....? ετσι δεν καταναλωνει επεξεργαστικη ισχυει κ μπαταρια??

 

 

Οσο για τα υπολοιπα που λες εχω βγαλει μπροστα στο αρχικο μενου της οθονης τεσσερης διακοπτες(bluethouth,wifi,internet mobile και GPS)ετσι ωστε να ανοιγοκλεινω ευκολα και γρηγορα οτι θελω....π.χ εαν θελω ιντερνετ απο το κινητο εχω κλειστο το wifi και ανοιγω το εικονιδιο του internet mobile....εαν θελω το wifi καινω το αντιθετο εαν δεν θελω τιποτα κλεινω και τα δυο.......ολα οπως θελω εγω.....καταλαβες?

 

αυτοι οι διακοπτες τι διαφορα εχουν απο τις συντομευσεις που εχω βαλει στην επιφανεια εργασιας μου?? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.. εχω το wildfire εδω και μια βδομαδα. προσπαθησα να του περασω καποια παιχνιδακια που βρηκα στο νετ αλλα η αναλυση του δεν τα υποστηριζει και βλεπω την μιση οθονη. Εχει βγει καποια patch για αυτο το προβλημα, υπαρχει καποια λυση?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

ΣΟΣ Μου επεσε το κινητο και στην οθόνη εχει σχηματιστεί ενας κύκλος με κοκκινα στιγματα,

τι να κάνω?

 

Α δείτε και αυτό.

http://vodpod.com/watch/4069277-htc-wildfire-scratch-test

Edited by nikoskobo
link
Αγγελίες στο Buy & Sell μόνο !
Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα το θεμα των δεδομενων μετα απο ΟΤΑ αναβαθμιση, εγω ειμαι κατοχος Desire και οταν εγινε η μεταβαση απο 2.1 σε 2.2 δεν πειραχτηκε απολυτως τιποτα.

Το κινητο κατεβασε το update εκανε τα 3-4 restart που χρειαστηκε και οταν ανοιξε παλι ηταν ακριβως οπως και πριν απο θεμα δεδομενων. Καμια ρυθμιση δεν πειραχτηκε, καμια εφαρμογη, επαφες κλπ.

Αντιστοιχα το ιδιο φυσικα και σε minor updates.

Καλό αυτό. Δεν το ήξερα ότι για τις μεγάλες αναβαθμίσεις δε σβηνονται δεδομένα. Αν και η αλήθεια είναι ότι θα έκανα μόνος μου hard reset μετά, αλλά δεν παύει να είναι πολύ χρήσιμο :)

Καλησπέρα, έχω δυο ερωτησούλες, πήρα το μεσημέρι το wildfire σε άσπρο από τα Public και μετά πήρα τηλέφωνο στη wind, όπου μου είπαν οτι για να δουλέψει το internet πρέπει να του περάσω κάτι ρυθμίσεις, ωστόσο εγώ με το που έβαλα την κάρτα με΄σα και άνοιξε το τηλέφωνο έκανε σύνδεση κανονικά και συνδέεται στο net κανονικά. Που μπορώ να βρω τις ρυθμίσεις μέσα στο τηλέφωνο;

Επίσης έχω 600mb intrenet το μήνα. Για mail και λίγο σερφάρισμα, fb, twitter είναι οκ; Υπάρχει τρόπος να πέρνω τα mail μου αμέσως με το που έρχονται; Να βλέπω ειδοποίηση;

ευχαριστώ. και sorry για τις πολλές ερωτήσεις.

Οι ρυθμίσεις πέρασαν αυτόματα σ'εμένα με την κάρτα σιμ, οποτε φαντάζομαι θα είναι το ίδιο και σ'εσένα. Αυτές οι ρυθμίσεις υπάρχουν στο: ρυθμίσεις-> ασύρματα δίκτυα-> δίκτυα κινητής τηλεφωνίας-> ονόματα σημείου πρόσβασης.

Αν έχεις βάλει τα στοιχεία των mail-λογαριασμών σου στις εφαρμογές email και gmail, θα έρχονται ειδοποιήσεις κανονικά. 600 mb είναι οντως πάρα πολλά. Εγώ 300 έχω και σχεδόν ποτέ δεν τα ξοδεύω όλα.

βασανο ειναι αυτο το android,εκει που νομιζα οτι το εχω καταλαβει παλι τα βρηκα σκουρα....καπου εχει μια επιλογη "υπηρεσιες που εκτελουνται" ,εκει μπαινεις με + --> συντομευση --> ρυθμισεις -->υπηρεσιες που εκτελουνται. εκει δειχνει μαλλον τι "τρεχει" στο τηλ αυτη τη στιγμη.γιατι μερικα προγραμματα δειχνει οτι τρεχουν ενω εχω βγει απο αυτα?? π.χ. η εφαρμογη talk...πως γινεται να ξερω οτι κατι κλείνει κ δεν τρεχει στο παρασκηνιο αφου δεν με ειδοποιει καπου....? ετσι δεν καταναλώνει επεξεργαστικη ισχυει κ μπαταρια??
Πολλές εφαρμογές, δεν κλείνουν τελείως με το που τις κλείνεις, αλλά περνάνε σε μια κατάσταση που ξοδεύουν ελάχιστους πόρους συστήματος. Δε χρειάζεται να σε απασχολεί αυτό το πράγμα. Το λειτουργικό καταλαβαίνει αν θα χρειαστούν επιπλέον πόροι και στην περίπτωση αυτή θα κλείσει μόνο του ότι πρέπει. Μην ανησυχείς!

αυτοι οι διακοπτες τι διαφορα εχουν απο τις συντομευσεις που εχω βαλει στην επιφανεια εργασιας μου?? :confused:

Με τις συντομεύσεις σε πάει στις ρυθμίσεις; Με τα widget (αυτούς τους διακόπτες) πάντως, ανοίγει ή κλείνει το wifi πχ ή το gps σαν όντως να πάτησες σ'ένα διακόπτη (με ένα κλικ δηλαδή).

Καλησπερα.. εχω το wildfire εδω και μια βδομαδα. προσπαθησα να του περασω καποια παιχνιδακια που βρηκα στο νετ αλλα η αναλυση του δεν τα υποστηριζει και βλεπω την μιση οθονη. Εχει βγει κάποια patch για αυτο το προβλημα, υπαρχει καποια λυση?

Τα παιχνίδια που του πέρασες δεν είναι συμβατά. Αν κάποια νεότερη έκδοση του παιχνιδιού υποστηρίζει την ανάλυση του wildfire καλώς. Αλλιώς, δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο... Απλά απεγκατάσταση και ψάξε κανένα παρόμοιο που να κάνει...

Καλησπερα,

ΣΟΣ Μου επεσε το κινητο και στην οθόνη εχει σχηματιστεί ενας κύκλος με κοκκινα στιγματα,

τι να κάνω?

 

Α δείτε και αυτό.

http://vodpod.com/watch/4069277-htc-wildfire-scratch-test

Δεν μπορώ κάτι άλλο, εκτός από το να το πας για service... :(

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

θεωρείτε την ζελατίνα απαραίτητη? δεν αλλοιώνει καθόλου το άγγιγμα στην οθόνη (πχ οταν πας να στείλεις μνμ κλπ)?
Link to comment
Share on other sites

θεωρείτε την ζελατίνα απαραίτητη? δεν αλλοιώνει καθόλου το άγγιγμα στην οθόνη (πχ οταν πας να στείλεις μνμ κλπ)?

 

κ εγω αναρωτιομουν αν ειναι απαραιτητη αλλα μετα θυμηθηκα τις γρατζουνιες στο παλιο μου κινητο.οσο κ να το προσεχεις καποια στιγμη θα γινει η μλκια.κ πιστευω δεν χαλαει το αγγιγμα.

Link to comment
Share on other sites

Διαφορά υπάρχει σίγουρα. Η αίσθηση στο δάχτυλο είναι διαφορετική και στην αρχή μου φαινόταν ότι δε γλιστράει το δάχτυλο τόσο καλά. Βέβαια παίζει ρόλο και το screen protector και ποιότητα του. Πάντως δεν μπορώ να διακινδυνευσω να αφήσω εκτεθειμένη την οθόνη, γιατί ακόμα και μια ανεπαίσθητη γρατζουνιά θα με πείραζε...

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...