Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Villis μια βοήθεια είμαι σε απόγνωση.:cry:

Σχετικά με το θέμα του συχρονισμού των επαφών google και facebook.

Οταν έβαλα πρωτη φορα και εγκατέστησα το κινητό μου μου ζήτησε να περάσω τον google λογαριασμό μου. Ολα ωραία πέρασαν αυτόματα και οι google επαφές μου κανονικά και μάλιστα επειδή με βόλευε τις σύνδεσα μία μια με τις επαφές του κινητού και άλλες και με τις επαφές στο facebook. Aυτό το έκανα σύμφωνα με το manual πατώντας πανω δεξια σε κάθε επαφή τον λινκ που βγάζει.

Εκανα hard reset όμως τελευταία και δεν μου πέρασε τίποτα απο google και facebook επαφές. Ειχα κάνει ακριβώς τις ίδιες ενέργειες.ΠΧ όταν παω στις επαφές και παταω προβολή βλέπω τις επαφές google 0 καθώς και του facebook 0. και βλέπω μόνο τις επαφές του τηλεφώνου. Kατα τον συχρονισμό συχρονίζεται ο λογαριασμός και λαμβάνω πχ τα gmail μου. αλλά δεν μπήκαν οι επαφές που τις χρειάζομαι οπωσδήποτε λόγω δουλειάς. Τι να κάνω υπάρχει καποια επιλογή μήπως να τσεκάρω ώστε να τα πάρει??? επίσης ενα αλλο παράξενο ειναι οτι τις επαφές του τηλεφώνου του παλιου τις περασα με το μεταφορα δεδομένων και αυτή την φορά δεν μου βγάζει τις ομάδες που ανήκουν. Ενώ την πρώτη φορα τα εβγαλε. το κινητό το παλιό είναι το nokia 6303 και ειναι συμβατό με την μεταφορά δεδομένων. (αφού την πρώτη φορά μου περασε και τις ομάδες αλλά και τις φωτογραφίες των επαφών):blink:

Δηλαδή αν κατάλαβα καλά, θες να περάσεις στο κινητό τις επαφές google, έτσι; Κατ'αρχάς, υπάρχουν ακόμα στο google (αν τις δεις από τον υπολογιστή); Αν ναι, απλά πήγαινε ρυθμίσεις->λογαριασμοί και συγχρονισμός->κάνε κλίκ εκεί που έχει τον google λογαριασμό σου και μετά πάτα συγχρονισμός εφαρμογής επαφών

η cosmote πότε θα το φέρει???

έχει ακούσει κανείς???

Κάτι είχε αναφέρει ένας φίλος παλιότερα ότι μάλλον δε θα το έφερνε ο γερμανός (οπότε εικάζω και η κοσμοτε). Μπορείς να τηλεφωνήσεις στην κοσμοτέ και να ρωτήσεις...

Προσπαθώ μπαίνοντας στο sport-fm ή σε κάποιο άλλο site να ακούσω live ράδιο.Δεν το έχω καταφέρει ακόμα.Επειδή δεν το γνωρίζω καλά το android τελικά γίνεται αυτό ή δεν υποστηρίζεται?

Δοκίμασε την εφαρμογή tunein radio (δωρεάν από το market). Έχει τα πάντα από σταθμούς και όχι μόνο ελληνικά.

μαλλον ο φιλοσ ηταν τυχερος και πετυχε βροχη.αν μπεις στο προγραμμα του καιρου και πατησεις επιδειξη θα δεις οτι υπαρχουν 10 animations. αυτα που αφορουν βροχη η καταιγιδα ειναι κινουμενα,σου δειχνει σταγονες και υαλοκαθαριστηρα. αλλα δε βρεχει να το δουμε live:mad:

χθες το αγορασα και εγω και οντως ειναι φοβερο κινητο

Έχω δει κι εγώ βροχή στο μεγάλο widget. Πάντως καμία σχέση το sense των wm με το android. Στην καινούρια έκδοση του sense για android (αυτήν που θα έχει το desire hd), νομίζω υπάρχουν περισσότερα animations :)

Παιδιά βοήθεια....

εχω το wildfire και καποια φαση χθες πατησα το κουμπι home και με ρωτησε με τι θελω να εκτελεσω αυτη την επιλογη και πατησα με htc σκετο μου φαινεται και τικαρα να μην με ξαναρωτησει. Με λιγα λογια απενεργοποιησα το περιβαλλον htc sense και ειμαι στο απλο menu των htc αν εχω καταλαβει καλα. Το προβλημα ειναι οτι δεν μπορω να το ξαναενεργοποιησω, δεν βρισκω τετοια επιλογη!!! Οποιος μπορει ας βοηθησει...

Πάνε στις ρυθμίσεις->εφαρμογές->διαχείριση εφαρμογών κι εκεί βρες το htc sense και μετά πάτα εκκαθάριση προεπιλογών. Μόλις πατήσεις ξανά home, θα σε ρωτήσει πάλι να διαλέξεις :)

λέω να το πάρω από εδώ http://www.ebw.gr/el-GR/Product/7431/HTC-A3333-Wildfire-Android-Phone-Black-GR-ENG-Smartphone-Android-Phone-GR-ENG-PDA-GSM-GPS που το έχει γύρω στα 15€ φθηνότερα..

αξίζει ή θα έχω πρόβλημα με service, εγγύηση κλπ και άρα να προτιμήσω κάποιο "γνωστό" κατάστημα?

αα! και αν χαλάσει(χτυπήστε ξύλο), που θα πρέπει να το πάω?

Χωρίς να ξέρω το συγκεκριμένο κατάστημα, στο site της htc, αναφέρει νομίζω με ποιους συνεργάζεται επίσημα, οπότε σε εκείνους θα υποστηρίζει σίγουρα service, εγγυήσεις κλπ. Μπορείς να τηλεφωνήσεις στο κατάστημα και να ρωτήσεις αν δεν ξέρει κάποιος άλλος...

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά μόλις αγόρασα το Wildfire.Έχω όμως ένα πρόβλημα..Το κινητό είναι ''γερμανικής προέλευσης'', πέρασα χωρίς πρόβλημα το ''More locale'' αλλά μηνύματα μπορώ να γράψω μόνο με Κεφαλαίους χαρακτήρες.Μπορώ με κάποιον τρόπο (εφαρμογή) να γράφω και με μικρα;

 

ΥΓ (edit): Και κάτι άλλο.Πως μπορώ να αλλάξω την εικόνα που εμφανίζεται όταν κλειδώνει το τηλέφωνο;Είναι, προφανώς,το lοgo της γερμανικής εταιρίας που προμηθεύει το ελληνικό online shop.Επίσης, το logo της εμφανίζεται με το που ανοίγω το κινητό (πριν ακόμα εμφανιστεί το logo της HTC).Υπάρχει τρόπος να τα αφαιρέσω όλα αυτά;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Edited by chba
Link to comment
Share on other sites

από που το αγόρασες και πόσο αν επιτρέπεται?

το logo δεν νομίζω να βγαίνει πάντως-όταν ανοίγεις το κινητό-, εκτός αν μπορείς να πειράξεις κάπως τον κώδικα(λέω εγώ τώρα, δεν έχω ιδέα πως και αν γίνεται αυτό) ή υπάρχει κάποιο app που απλά το προσπερνάει...

για όταν κλειδώνει το κινητό ψάξε για προστασία οθόνης, screensaver ή κάτι τέτοιο...

(δεν έχω ακόμα το κινητό, οπότε εγώ δεν μπορώ να βοηθήσω παραπάνω...)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις αγόρασα το Wildfire.Έχω όμως ένα πρόβλημα..Το κινητό είναι ''γερμανικής προέλευσης'', πέρασα χωρίς πρόβλημα το ''More locale'' αλλά μηνύματα μπορώ να γράψω μόνο με Κεφαλαίους χαρακτήρες.Μπορώ με κάποιον τρόπο (εφαρμογή) να γράφω και με μικρα;

 

ΥΓ (edit): Και κάτι άλλο.Πως μπορώ να αλλάξω την εικόνα που εμφανίζεται όταν κλειδώνει το τηλέφωνο;Είναι, προφανώς,το lοgo της γερμανικής εταιρίας που προμηθεύει το ελληνικό online shop.Επίσης, το logo της εμφανίζεται με το που ανοίγω το κινητό (πριν ακόμα εμφανιστεί το logo της HTC).Υπάρχει τρόπος να τα αφαιρέσω όλα αυτά;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Καλορίζικο :)

Με τα μηνύματα στα "ελληνικά" wildfire, έχει κάτω αριστερά (δεύτερη σειρά από κάτω) στο πληκτρολόγιο ένα κουμπί σα βελάκι προς τα πάνω. Αν το πατήσεις διαλέγεις κεφαλαία/μικρά. Σε μικρά δεν υπάρχει λόγος να στείλεις, γιατί δε στέλνουν τα κινητά 160 μικρούς χαρακτήρες. Μόνο 70 με μικρά γράμματα. Με κεφαλαία (και χωρίς τόνους) μπορείς 160!

Επίσης για το logo στην εκκίνηση, δε γνωρίζω πως ακριβώς, αλλά ίσως χρειαστεί να αλλάξεις το boot animation (θέλει root) και γενικότερα έχει αρκετή διαδικασία... Μπορεί βέβαια να θέλει και debrand η συσκευή. Για την οθόνη κλειδώματος, πάτησε σε κάποια από τις αρχικές οθόνες το κουμπί "μενού" και μετά ταπετσαρίες και οθόνη κλειδώματος και διάλεξε ότι θες :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο :)

Με τα μηνύματα στα "ελληνικά" wildfire, έχει κάτω αριστερά (δεύτερη σειρά από κάτω) στο πληκτρολόγιο ένα κουμπί σα βελάκι προς τα πάνω.

 

Ευχαριστώ πολύ!

Αυτό ακριβώς το βελάκι δεν μπορώ να πατήσω.Στα αγγλικα δουλεύει κανονικά η μετατροπή.Στα ελληνικά όμως όχι..Γιατί συμβαίνει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως παίζει κάτι με το more lοcale; Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο... Δεν την ξέρω καθόλου την εφαρμογή. Έχει μήπως κάποια ρύθμιση;
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Μήπως παίζει κάτι με το more lοcale; Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο... Δεν την ξέρω καθόλου την εφαρμογή. Έχει μήπως κάποια ρύθμιση;

 

Παρόλα αυτά, όπως παρατήρησα, η δυνατότητα μετατροπής δίνεται στη γραμμή διευθύνσεων...:(

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δυστυχώς δεν ξέρω να σου πω.. Ίσως κάποιος που έχει χρησιμοποιήσει το morelocale να ξέρει κάτι παραπάνω. Μπορείς να πας ρυθμίσεις->γλώσσες και πληκτρολόγια και μετά στο touch input δες αν βοηθάει κάποια ρύθμιση...
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, στο HTC Touch Pro (windows mobile) χρησιμοποιώ το WiFiRouter με το οποίο μπορώ και συνδέω π.χ. το iPod Touch ή ένα netbook και σερφάρω με 3G. Στο Wildfire υπάρχει τέτοια δυνατότητα και αν ναι ειναι free???

Σκέφτομαι να το πάρω αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα wildfire ή samsung galaxy 3 i5800 με πιθάνοτητες 70-30. Το 30 λόγω επεξεργαστή του Samsung και μόνο διότι φαντάζομαι ότι αν και με 256ΜΒ RAM το Samsung θα τρέχει ελαφρώς καλύτερα τα apps. Βασικά κάνω σκέψεις και για Desire αλλά είναι και ελαφρώς γόνδολα. Τί λέτε εσεις παιδιά???

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

ένα καλό screen protector μου φαίνεται το παρακάτω

http://www.egalaxy.gr/zagg-invisibleshield-for-htc-wildfire-full-body-maximum.html

Ωραίο αυτό.

Δε το έχει δεί κανείς απο κοντά ε?

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια!! Πως γίνετε να μη βλέπετε τα animations για τον καιρό ??

Με πατημένο το δάκτυλο σε κενή οθόνη σου βγάζει επιλογές HTC . Αν πατήσεις την επιλογή καιρός και διαλέξεις την μεγάλη εικόνα για τον καιρό ,και το ψαξεις λίγο, θα βρείς την επιλογή επίδειξη. (Δεν έχω τη συσκεύη την περιμένω, αλλά αυτό έκανα στο Ηtc Tatoo που είχα.) Πιστεύω να βοήθησα..:)

 

Α καλά, μόνο εκεί βλέπεις τα animations? Εγώ νόμιζα πως θα τα είχε και στην κεντρική οθόνη του sense (εκείνη με το κλασσικό flip clock)... όπως έκανε και στα winmo....

Α ρε HTC...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!

Αυτό ακριβώς το βελάκι δεν μπορώ να πατήσω.Στα αγγλικα δουλεύει κανονικά η μετατροπή.Στα ελληνικά όμως όχι..Γιατί συμβαίνει αυτό;

 

πηγαινε στις ρυθμισεις μηνυματων κ αλλαξε την κωδικοποιηση σε 16bit.τοτε θα μπορεις να το κανεις αυτο που θες.αλλα να ξερεις οτι με μικρα γραμματα εχεις τον περιορισμο των 70 χαρακτηρων.δοκιμασε το

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το κινητάκι και τίμιο για τα λεφτά του 255Ε το πήρε. Φαντάζομαι θα έχει απαντηθει αλλά επειδή είναι πάρα πολλές οι σελίδες μπορεί να μου πει κάποιος με το gps τι γίνεται. Υπάρχουν εφαρμογές όχι trial που να μπορούν να κάνουν navigation με χάρτες απο το κινητό και να μη χρειάζεται συνεχόμενα σύνδεση στο internet?
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ μεγάλο μειονέκτημα του κινητού να μην μπορώ να ειδοποιηθώ με ήχο, για εισερχόμενο sms, χωρίς να εμφανιστεί γραμμή-γραμμή ολόκληρο το μήνυμα στο πάνω μέρος της οθόνης.

Αν απενεργοποιήσω τον ήχο ειδοποίησης για τα μηνύματα, όλα καλά.

Αν όμως τον ενεργοποιήσω, φάτσα κάρτα όλο το μήνυμα.

Δηλαδή αν έχεις αφήσει το κινητό στο γραφείο, ειδοποιούνται οι διπλανοί για μήνυμα και το χαζεύουν χωρίς να το ανοίξουν.

 

Δεν ρυθμίζω κάτι καλά;

Link to comment
Share on other sites

πηγαινε στις ρυθμισεις μηνυματων κ αλλαξε την κωδικοποιηση σε 16bit.τοτε θα μπορεις να το κανεις αυτο που θες.αλλα να ξερεις οτι με μικρα γραμματα εχεις τον περιορισμο των 70 χαρακτηρων.δοκιμασε το

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση αλλά το πήγα ήδη πίσω.Τώρα περιμένω το ''ελληνικό'', από άλλο κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση αλλά το πήγα ήδη πίσω.Τώρα περιμένω το ''ελληνικό'', από άλλο κατάστημα.

 

Δεν μας ενημέρωσες όμως από πιο κατάστημα το είχες αγοράσει το προηγούμενο:confused:

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στο τσακ να παρω το wildfire (το desire μου πεφτει ακριβο τωρα) αλλα με χαλαει το οτι δεν εχεις προσβαση σε ολες τις εφαρμογες λογω αναλυσης η οτι καποιες δεν λειτουργουν σωστα... Θελω να κανω 3 ερωτησουλες λοιπον διοτι το thread ειναι τεραστιο και δεν βρηκα ολες τις απαντησεις

 

1) Σε τι βαθμο αυτο συμβαινει, δηλαδη δεν βλεπεις ενα 20% η ενα 50% π.χ?

2) Ποσες εφαρμογες απο αυτες που βλεπεις αρχικα δεν λειτουργουν τελικα σωστα οταν τις βαζεις?

3) Οι νεες εφαρμογες που γραφονται (η τα updates των παλιων) υποστηριζουν αυτη την αναλυση η κανουν τον κινεζο?

 

Σας ευχαριστω πολυ.

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ κατι??

Αυτα τα φιντς πως γίνεται να τα αλλαξεις?Έχει του ββσ και ενώ βρήκα του ιν πχ δεν μπορώ να τα βαλω φατσα φόρα...μόνο μενού τα εχει...

Επίσης στην κάμερα ειναι καλύτερο να βάλω χειροκινητη εστιαση?το αυτόματο τα κάνει χάλια....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό Σαβ/κο σε όλους. Έχει κανείς πρόβλημα ανανέωσης του chompSMS και του RockPlayer από το appbrain; Τα κατεβάζει κανονικά αλλά δεν εγκαθίστανται με τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Έχετε βρει κάποιον Player για video που να λειτουργεί σωστά στο wildfire ?

 

Με τον rock player ενα hd 480p δεν μπορούσα να το δω...

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα επειδή θέλω να το πάρω και διαβάζω για διάφορες εφαρμογές που δεν παιζουν εχει δοκιμάσει κανείς το chomps sms ,ευχαριστω για τον χρόνο σας.
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

το chomp sms λειτουργεί κανονικά νομίζω, εγώ το εγκατέστησα και το έτρεξα δηλαδή...για επιμέρους λειτουργίες, ας σου πει κάποιος άλλος, γιατί εγώ χρησιμοποιώ το handcent sms..

αν θες βασικα ρωτα και εμενα, θα το ξαναβάλω, θα το δοκιμάσω και θα σου πω...

 

 

ps: είναι το πρώτο μου smartphone, μου αρέσει πάρα πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

το chomp sms λειτουργεί κανονικά νομίζω, εγώ το εγκατέστησα και το έτρεξα δηλαδή...για επιμέρους λειτουργίες, ας σου πει κάποιος άλλος, γιατί εγώ χρησιμοποιώ το handcent sms..

αν θες βασικα ρωτα και εμενα, θα το ξαναβάλω, θα το δοκιμάσω και θα σου πω...

 

 

ps: είναι το πρώτο μου smartphone, μου αρέσει πάρα πολύ!!!

 

Τί προγράμματα είναι αυτά παίδες?

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

αλλάζουν τον τρόπο που βλέπεις τα μηνυμάτα...βλέπεις τα μηνύματα μιας επαφής το ένα κάτω από το άλλο, μαζί με τις δικές σου απαντησεις... δεν έχει τεράστια διαφορά με τον τρόπο κανονικό προβολής, απλώς δεν είναι το μονότονο άσπρο, και διαχωρίζεται το χρώμα του κουτιού-συνεφάκι που είναι αυτό που σου έστειλε και αυτό που σου απάντησε...

+λίγο διαφορετικό design όταν πας να στείλεις μηνυμα...

Edited by charlie_pace4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...