Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις πάνω στο rooting. Θα τις ψάξω :)

Κάτι άλλο παιδιά: Πως μπορώ να είμαι σίγουρος ότι δεν με χρεώνει σε gprs/3g (internet)? Μήπως θα πρέπει να πάρω τηλέφωνο την εταιρία να μου το απενεργοποιήσει για καλό και για κακό ή με το disable είμαι καλυμμένος;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

επειδη ειμαι λιγο νεος στο χωρο μια ερωτηση;απο που μπορω να κατεβασω το froyo για το wildfire ,διαβασα οτ ειναι διαθεσιμο,σωστα;
Link to comment
Share on other sites

επειδη ειμαι λιγο νεος στο χωρο μια ερωτηση;απο που μπορω να κατεβασω το froyo για το wildfire ,διαβασα οτ ειναι διαθεσιμο,σωστα;

 

Δεν είναι διαθέσιμο ακόμη οπότε δεν μπορείς να το κατεβάσεις απο πουθενά...Υπομονη λοιπόν...

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, εγώ(χωρίς να καταλάβω πώς) έκανα κάτι και το αρχικό μενού χάθηκε και αντικαταστάθηκε απο μια οθόνη που έχει πάνω τις συντομεύσεις απο τα μηνύματα,το μαρκετ,το ιντερνετ και τους χαρτες.Ίσως να μην περιγράφω πολύ καλά το πρόβλημα αλλά αν κάποιος κατάλαβε και ξέρει θα ήθελα την βοήθειά του.Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, εγώ(χωρίς να καταλάβω πώς) έκανα κάτι και το αρχικό μενού χάθηκε και αντικαταστάθηκε απο μια οθόνη που έχει πάνω τις συντομεύσεις απο τα μηνύματα,το μαρκετ,το ιντερνετ και τους χαρτες.Ίσως να μην περιγράφω πολύ καλά το πρόβλημα αλλά αν κάποιος κατάλαβε και ξέρει θα ήθελα την βοήθειά του.Ευχαριστώ

 

πηγαινε menu πατα σκηνες κ μετα διαλεξε το htc

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση.πηρα μια καρτα μνηνης Transcend 8gb class 6,θαναι ok με το κινητο μας?πως να μεταφερω τα (λιγα) αρχεια που ειχα στην παλια μου καρτα?να τα μεταφερω στο pc κ μετα απτο pc στην καινουρια καρτα?

επισεις πηρα μια ζελατινα για την οθονη norton λεει αλλα για htc touch 2 κ εξατσε μια χαρα(4 ευρο απο πλαισιο)

Edited by Tolakos
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση.πηρα μια καρτα μνηνης Transcend 8gb class 6,θαναι ok με το κινητο μας?πως να μεταφερω τα (λιγα) αρχεια που ειχα στην παλια μου καρτα?να τα μεταφερω στο pc κ μετα απτο pc στην καινουρια καρτα?

Καλησπερα..

Εγω παντως αντεγραψα ολα τα αρχεια απ'την παλια καρτα στην καινουρια κ χρησιμοποιησα τον ανταπτορα στον η/υ κ ηταν ολα οκ,δεν υπηρχε καποιο προβλημα.:)

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδες,συνδεσα το κινητο ως μοναδα δισκου εκανα copy ολα τα αρχεια που ειχε σενα φακελο στο pc,μετα εβαλα την καινουρια καρτα στο κινητο,την εκανε διαμορφωση κ μετα εκανα paste τα αρχεια απτον φακελο στο pc.επραξα σωστα?μεχρι τωρα δεν βλεπω κανα προβλημα. Edited by Tolakos
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πρόβλημα με το location..

Σήμερα που ήρθα στο νησί μου, μου λέει ότι είμαι στο ....διπλανό!! lol...

Πραγματικά κουφό.. Με δείχνει και στο google maps (δεν εχω βάλει άλλο gps program). Προσπάθησα να setάρω το νησί σαν default στο weather αλλά δεν το έχει για να το επιλέξω. Στις επιλογές για το location έχω και τις δυο enabled (wifi etc).

 

Έχει αντιμετωπίσει κάποιος παρόμοιο "πρόβλημα";

 

Υ.Γ: Η απόσταση μεταξύ των δυο νησιών είναι πολύ παραπάνω από το σφάλμα και την απόκλιση των ~2km που λέει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πρόβλημα με το location..

Σήμερα που ήρθα στο νησί μου, μου λέει ότι είμαι στο ....διπλανό!! lol...

Πραγματικά κουφό.. Με δείχνει και στο google maps (δεν εχω βάλει άλλο gps program). Προσπάθησα να setάρω το νησί σαν default στο weather αλλά δεν το έχει για να το επιλέξω. Στις επιλογές για το location έχω και τις δυο enabled (wifi etc).

 

Έχει αντιμετωπίσει κάποιος παρόμοιο "πρόβλημα";

 

Υ.Γ: Η απόσταση μεταξύ των δυο νησιών είναι πολύ παραπάνω από το σφάλμα και την απόκλιση των ~2km που λέει.

 

νομιζω οτι πρεπει να κανεις συγχρονισμο.menu/ρυθμισεις/λογαριασμοι κ συγχρονισμοι κ πατα το αυτοματος συγχρονισμος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση κι απο εμένα.Αγόρασα τη συσκευή μέσα Αυγούστου κι έχω την έκδοση 1.14.405.2 . Διάβασα εδώ οτι υπάρχει διαθέσιμη μια νεώτερη,αλλά όταν πηγαίνω να κάνω ενημέρωση μου λέει ότι έχω την τελευταία έκδοση και δεν υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση για το κινητό.Έχει τύχει και σε κάποιον άλλο αυτό?
Link to comment
Share on other sites

πηγαινε menu πατα σκηνες κ μετα διαλεξε το htc

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια αλλά δεν δούλεψε.Όταν το κάνω αυτό διαλέγει μετά πάλι μόνο του μια άλλη σκηνή:worry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος κάτοχός του κινητού wildfire αντιμετωπίζει το ίδιο πρόβλημα που περιγράφω παρακάτω και αν κάποιος γνωρίζει να μου πει μια λύση, αυτή είναι καλοδεχούμενη.

 

Όταν στέλνω SMS η ώρα αποστολή του μηνύματος καταχωρείται σωστά. Όταν λαμβάνω μήνυμα η ώρα καταχωρείται λάθος (+3 ώρες από την ώρα που θα έπρεπε να καταχωρηθεί.) πχ αν το μήνυμα το έλαβα στις 10:30 πμ, τότε αυτό καταχωρείται σαν να το παρέλαβα στις 13:30 μμ. Αυτό συμβαίνει είτε έχω επιλεγμένο την αυτόματη ενημέρωση ημερομηνίας και ώρας είτε χειροκίνητα. Η ρύθμιση της ώρας είναι +3 GMT (Αθήνα) για το κινητό wildfire.

 

Περιμένω την βοήθεια σας.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Αφού γράφουν όλοι από 1 πρόβλημα, ας πω & εγώ τα δικά μου.

Στην εφαρμογή Ειδήσεις, παρότι έχω ρυθμίσει, η ανανέωση να γίνεται ανά 2 ώρες,

εντούτοις, δεν γίνεται ΠΟΤΕ αυτόματα.

Πρέπει να μπω & να την κάνω με τον παλιό καλό τρόπο (με το χέρι..),

μέσα από το μενού της εφαρμογής.

Επίσης, δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις από την εφαρμογή της yahoo για το mail,

ενώ (φυσικά) έχω ανοίξει κανονικά λογαριασμό & έχω ρυθμίσει κανονικά τις ειδοποιήσεις.

Του gmail λειτουργεί κανονικά.

Τυχαίο? (κλπ. κλπ...)

Τέλος παντων, με τα πολλά με τα λίγα, χρησιμοποιώ την εφαρμογή e-mail της htc για το yahoo.

& κλείνοντας, έχει παρατηρήσει κανένας (αλλος),

όταν γράφει κείμενο & το κινητό βρίσκεται σε οριζόντια θέση,

η ακρίβεια γραφής να μην είναι η καλύτερη?

(για να το πω πιο με πιο απλά λόγια, αλλού πατώ & αλλού βρίσκομαι)

Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις από την εφαρμογή της yahoo για το mail, ενώ (φυσικά) έχω ανοίξει κανονικά λογαριασμό & έχω ρυθμίσει κανονικά τις ειδοποιήσεις.Του gmail λειτουργεί κανονικά.

Τυχαίο? (κλπ. κλπ...)

Τέλος παντων, με τα πολλά με τα λίγα, χρησιμοποιώ την εφαρμογή e-mail της htc για το yahoo.

& κλείνοντας, έχει παρατηρήσει κανένας (αλλος),

όταν γράφει κείμενο & το κινητό βρίσκεται σε οριζόντια θέση,

η ακρίβεια γραφής να μην είναι η καλύτερη?

(για να το πω πιο με πιο απλά λόγια, αλλού πατώ & αλλού βρίσκομαι)

 

Κι εγώ το ίδιο πρόβλημα είχα με το yahoo mail, αλλά όπως είπες με την εφαρμογή του τηλεφώνου όλα οκ.

Όσο για την "δακτυλογράφηση" απλά θέλει συνήθεια και να μάθεις τις λειτουργίες του android στο γράψιμο.

Chase your dreams.-
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά, έχω ένα htc touch pro με windows mobile 6.5 και custom ROM του TAEL (αυτη με το HTC sense 2.5) που δουλεύει αψογα. Αξίζει να το δώσω και να πάω στο HTC Wildfire ή σε μια βδομαδα θα το έχω μετανιώσει? Τι λέτε? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά, έχω ένα htc touch pro με windows mobile 6.5 και custom ROM του TAEL (αυτη με το HTC sense 2.5) που δουλεύει αψογα. Αξίζει να το δώσω και να πάω στο HTC Wildfire ή σε μια βδομαδα θα το έχω μετανιώσει? Τι λέτε? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Και εγώ με TP και ROM του NRG ήμουν...

Τώρα με το Wildfire ΔΕΝ γυρίζω πίσω με τίποτα :lol:

 

Οτι απορία έχεις PM me

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το ίδιο πρόβλημα είχα με το yahoo mail, αλλά όπως είπες με την εφαρμογή του τηλεφώνου όλα οκ.

Όσο για την "δακτυλογράφηση" απλά θέλει συνήθεια και να μάθεις τις λειτουργίες του android στο γράψιμο.

 

Εμένα πάλι στο yahoo μέσω της εφαρμογής mail που έχει το κινητό δεν αναγνωρίζει τον λογαριασμό μου, αν και όταν με τα ίδια στοιχεία από το ιντερνετ μπαίνω στο yahooo δεν έχει κανέναν πρόβλημα. Επίσης στο hotmail δεν κάνει ενημερώσει για κάποιο λόγο και άσε που όταν διαβάσεις ένα μήνυμα εξαφανίζεται και δεν ξέρεις που είναι... γενικά πιστεύω ότι υπάρχει ένα θέμα με τις εφαρμογές ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.... κατά τα άλλα μία χαρά το τηλεφωνάκι αν και θέλει πολύ διάβασμα ακόμα....

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι στο yahoo μέσω της εφαρμογής mail που έχει το κινητό δεν αναγνωρίζει τον λογαριασμό μου, αν και όταν με τα ίδια στοιχεία από το ιντερνετ μπαίνω στο yahooo δεν έχει κανέναν πρόβλημα. Επίσης στο hotmail δεν κάνει ενημερώσει για κάποιο λόγο και άσε που όταν διαβάσεις ένα μήνυμα εξαφανίζεται και δεν ξέρεις που είναι... γενικά πιστεύω ότι υπάρχει ένα θέμα με τις εφαρμογές ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.... κατά τα άλλα μία χαρά το τηλεφωνάκι αν και θέλει πολύ διάβασμα ακόμα....

 

Και σε ένα hero μου έκανε τα ίδια.Ε χει στο μάρκετ εφαρμογή της yahoo που δουλεύει τέλεια δοκίμασε τη.

 

Απο Samsung Galaxy S με Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να ανεβασει καποιος τους Drivers απο την καρτα sd γιατι δεν τους εχω?

 

Παιδια, αν δεν ειναι κοπος!

Πραγματικα τα χρειαζομαι μπας κ δουλεψει το HTC sync σε Win7.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Τι προβλημα εχεις ακριβως με το HTC sync? Δεν μπορεις να το εγκαταστησεις? Το HTC sync δεν βρισκει το κινητο? Το βρισκει αλλα δεν μπορεις να κανεις συγχρονισμο?
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλεπει το κινητο.

Εχω ενεργοποιησει το debugging, απλα διαβασα οτι μπορει να λυθει με τα drivers που δινει η htc στην καρτα μνημης, τα οποια εγω εχω διαγραψει.

Αυτη την στηγμη εχω htc sync απο την σελιδα της htc.

Aν μπορει καποιος ας τα ανεβασει μπας και δω ασπρη μερα

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Μεσα στην καρτα εχει μονο το HTCdriver 2.0.7.17 το οποιο ομως δεν μου χρειαστηκε (ειναι αρχειο exe.) Αυτο θες?
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους!!

Ευτυχισμένος κάτοχος και γω του Wildfire!

Το μόνο θέμα που με έχει απασχολήσει στο κινητό είναι η ποιότητα φωτογραφίας....

Ρυθμισμένο στα 5Mp, η ποιότητα της φωτο είναι χειρότερη από του παλιού μου κινητού που είχε κάμερα στα 2Mp... όντως ισχύει κάτι τέτοιο ή έχει θέμα το δικό μου..?

Επίσης για το θέμα της αυτονομίας, όποιος ενδιαφέρεται......1800mAh battery for Wildfire & Legend... http://mugen.hk/mugen-power-extended-battery-for-htc-legend-bb00100-1800mah.html

Link to comment
Share on other sites

Μεσα στην καρτα εχει μονο το HTCdriver 2.0.7.17 το οποιο ομως δεν μου χρειαστηκε (ειναι αρχειο exe.) Αυτο θες?

 

Ναι αν μπορεις ανεβασε το για μενα

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...