Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια στο appbrain στις περισσοτερες εφαρμογες που προσπαθω να εγκαταστησω μου λεει δεν ηταν δυνατη η ευρεση του αντικειμενου για το οποιο πραγματοποιησατε αιτημα.Κανω κατι λαθος εγω η ειναι προβλημα του wildfire?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

προσπαθησα να γραψω μηνυμα και απο οτι ειδα στα ελληνικα,εχει 70 χαρακτηρες ανεξαρτητου κωδικοποιησης και αν ηταν κεφαλαια,πεζα....Τι κανω στραβα?
Link to comment
Share on other sites

προσπαθησα να γραψω μηνυμα και απο οτι ειδα στα ελληνικα,εχει 70 χαρακτηρες ανεξαρτητου κωδικοποιησης και αν ηταν κεφαλαια,πεζα....Τι κανω στραβα?

 

Κατεβασε το handcent απο το market διορθωνει το προβλημα και εχεις 160 χαρακτηρες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι πρόβλημα του Wildfire. Συνήθως αυτό το μήνυμα το βγάζει όταν η εφαρμογή δεν είναι διαθέσιμη στο market (λόγω του ότι βρισκόμαστε Ελλάδα).
Link to comment
Share on other sites

Στα Ελληνικά κεφαλαία έχει σίγουρα 160 χαρακτήρες.

 

Έπαιζε και σου χάλασε ή τώρα το πρωτοδοκίμασες?

το πρωτοδοκιμασα...

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω φιλε μου... παιζει στα ελληνικα η εφαρμογη μαρκετ? ή θα βαζω βγαζω εγκαταστασεις?

 

 

Δεν το γνωρίζω διότι δεν έχω συσκευή android , απλά παρακολουθώντας το θέμα σιγά σιγά μαθαίνω κάποια πράγματα .

Πιστεύω πως και στα Αγγλικά να είναι , θα είναι απλή εφαρμογή .

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω φιλε μου... παιζει στα ελληνικα η εφαρμογη μαρκετ? ή θα βαζω βγαζω εγκαταστασεις?
Η εφαρμογή ειναι στα ελληνικα, αν και οι περιγραφές των εφαρμογών, ειναι στα αγγλικά. Ειναι απλή στη χρήση της και δε νομίζω να'χεις πρόβλημα...

Παιδια στο appbrain στις περισσοτερες εφαρμογες που προσπαθω να εγκαταστησω μου λεει δεν ηταν δυνατη η ευρεση του αντικειμενου για το οποιο πραγματοποιησατε αιτημα.Κανω κατι λαθος εγω η ειναι προβλημα του wildfire?

Δεν είναι πρόβλημα του Wildfire. Συνήθως αυτό το μήνυμα το βγάζει όταν η εφαρμογή δεν είναι διαθέσιμη στο market (λόγω του ότι βρισκόμαστε Ελλάδα).

Το πρόβλημα δεν ειναι επειδή είμαστε στην Ελλάδα, αλλά επειδή κάποιες εφαρμογές δεν εμφανίζονται στο μάρκετ λόγω της ανάλυσης της οθόνης. Οι εφαρμογές που δε φαίνονται επειδή είμαστε στην Ελλάδα, ειναι οι πληρωτέες. Ακριβώς στην προηγούμενη σελίδα γράφω:

Αυτό που λες γίνεται, γιατί μέσω appbrain όταν πας να εγκαταστήσεις μια εφαρμογή, αυτό ψάχνει να την κατεβάσει μέσω μάρκετ. Ευτυχώς διορρθώνεται αυτό ως εξής: Αφού γραφτηκες στην ιστοσελίδα appbrain.com χρησιμοποιώντας το gmail σου, εγκατέστησε από το market την εφαρμογή “appbrain”. Μετά εγκατέστησε την εφαρμογή “fast web installer” (παλι από το market). Άνοιξε πρώτα την εφαρμογή “appbrain” στο κινητό και πατα “manage my apps” και μετά “sync with appbrain”. Άνοιξε στη συνέχεια την εφαρμογή “fast web installer” και θα σε ρωτήσει αν της επιτρέπεις να αποκτήσει πρόσβαση στο λογαριασμό σου στο appbrain. Ασ'την να αποκτήσει δικαιώματα στο λογαριασμό και αυτό ήταν. Πηγαίνοντας πλέον στην ιστοσελίδα appbrain.com, μπορείς να διαλέξεις κάποια εφαρμογή και πατώντας install πάνω δεξιά και έχοντας ανοιχτή την εφαρμογή “appbrain” στο κινητό καθώς και πρόσβαση στο internet από το κινητό (wifi ή 3g), μπορείς να εγκαταστήσεις ότι θες.

Στο πρώτο μήνυμα του θέματος αυτού, υπάρχει επίσης ένας μικρός οδηγός με κάποιες συχνές απορίες και κάποια τιπς :)

προσπαθησα να γραψω μηνυμα και απο οτι ειδα στα ελληνικα,εχει 70 χαρακτηρες ανεξαρτητου κωδικοποιησης και αν ηταν κεφαλαια,πεζα....Τι κανω στραβα?
Αν ήταν ολα κεφαλαία, πρόσεξε μήπως σε κάποια λέξη είχες τόνο η διαλυτικά :)

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή ειναι στα ελληνικα, αν και οι περιγραφές των εφαρμογών, ειναι στα αγγλικά. Ειναι απλή στη χρήση της και δε νομίζω να'χεις πρόβλημα...

δεν μπορω να καταλαβω τη διαδικασια.

μπηκα απο το πισι τωρα στη σελιδα της appbrain.com, αλλα δεν υπαρχει λεξη στα ελληνικα.

πρεπει να τρεξω κατι απο το τηλεφωνο μηπως?

δεν ξεχνώ...
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να καταλαβω τη διαδικασια.

μπηκα απο το πισι τωρα στη σελιδα της appbrain.com, αλλα δεν υπαρχει λεξη στα ελληνικα.

πρεπει να τρεξω κατι απο το τηλεφωνο μηπως?

Το μάρκετ στο τηλέφωνο βρίσκεται και ειναι άσχετο από το appbrain. Δε γίνεται να δεις περιγραφή εφαρμογής στα ελληνικα πάντως. Δε θυμάμαι να είχα δει κάποια. Απλά τα μενου ειναι στα ελληνικά

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Ας πω τον πόνο μου...

Το wildfire μου λοιπόν, έχει 2 προβλήματα (τώρα τα έχουν όλα, μόνο το δικό μου... δεν ξέρω)

 

1. Πολύ πιο χαμηλό σήμα απο το Touch Pro μου και το K610 μου... Σε περιοχές που τα άλλα είναι full το WF είναι στις 2 μπάρες. Σε ορισμένα μέρη μάλιστα "παίζει" 0 - 1 μπαρα...

 

2. Αρκετά συχνά, χαμηλώνει την φωτεινότητα (για 1") και μετά επανέρχεται... Το δοκίμασα στο αυτόματο ή σε διαφορετικές τιμές.... τα ίδια!

 

Αν και κατά τα άλλα μου άρεσε και το περιβάλλον και το λειτουργικό σύστημα γενικα, δηλώνω απογοητευμένος απο την αγορά μου :(

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Το μάρκετ στο τηλέφωνο βρίσκεται και ειναι άσχετο από το appbrain. Δε γίνεται να δεις περιγραφή εφαρμογής στα ελληνικα πάντως. Δε θυμάμαι να είχα δει κάποια. Απλά τα μενου ειναι στα ελληνικά

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

δηλαδη κατεβαζω τις εφαρμογες στη συσκευη κ τις τρεχω μετα?

εγκατασταση που τις κανω? στην καρτα?

(σε ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια φιλαρακι)

δεν ξεχνώ...
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή "market" είναι εγκατεστημένη στο κινητό από την μάνα του. Εσύ δεν κάνεις τίποτε γι αυτό. Όταν είσαι συνδεδεμένος μέσω wifi ή μέσω δικτύου κινητής τηλεφωνίας με το νετ, τότε πατώντας πάνω στο εικονίδιο της εφαρμογής, τρέχοντάς την δηλαδή, μπαίνεις σε ένα πολύ απλό περιβάλλον όπου:

 

Με κάποιο keyword (στα αγγλικά) που πληκτρολογείς κάνεις αναζήτηση μιας εφαρμογής. Εφόσον ξέρεις την ακριβή ονομασία της εφαρμογής, πληκτρολογείς αυτήν.

 

Σου έρχονται άμεσα κάποια αποτελέσματα. Στο καθένα από αυτά έχει μια πολύ σύντομη περιγραφή για το τι κάνει η εφαρμογή.

 

Πατάς πάνω σε αυτό που θές και σε ρωτάει αν θέλεις να κάνει εγκατάσταση της εφαρμογής στο κινητό. Αν ναι, τότε ακολουθεί μια διαδικασία στην οποία απλά εσύ περιμένεις λίγο. Μόλις ολοκληρωθεί η εγκατάσταση σου βγαίνει σχετικό μήνυμα.

 

Αυτό ήταν όλο. Η εφαρμογή εγκαταστάθηκε στο κινητό (όχι στην sd κάρτα) και θα μπορέσεις να την βρεις με το εικονίδιο που δημιουργήθηκε πηγαίνοντας εκεί που είναι όλες οι υπόλοιπες εφαρμογές του τηλεφώνου.

 

Είναι φοβερά απλή διαδικασία. Όλα μπορούν να γίνουν από το κινητό.

 

Το pc σου και το ιντερνετ από το pc σου μπορείς να το χρησιμοποιείς ώστ να βρίσκεις ποιές εφαρμογές θες, πως τις λένε κλπ. Όλα τα υπόλοιπα γίνονται από το κινητό με τα βήματα που περιέγραψα παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει το android stats για να βλέπω τις κλήσεις που κάνω μέσα στο μήνα και πως χρεώνονται κλπ..Ενώ έχει επιλογή για να ορίσεις κάποιους αριθμούς που μπορείς να καλέσεις δωρεάν βάζω κάποιους αριθμούς εκεί αλλά δεν τους μετράει καθόλου...Καμία ιδέα;

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

asgan σε ευχαριστω πολυ.

θα το ψαξω καλα απο αυριο που θα το εχω στα χερια μου.

 

Έχω βάλει το android stats για να βλέπω τις κλήσεις που κάνω μέσα στο μήνα και πως χρεώνονται κλπ..Ενώ έχει επιλογή για να ορίσεις κάποιους αριθμούς που μπορείς να καλέσεις δωρεάν βάζω κάποιους αριθμούς εκεί αλλά δεν τους μετράει καθόλου...Καμία ιδέα;

 

λογικο δεν ειναι να μην τους μετραει καθολου αφου ειναι δωρεαν?

γνωμη μου ε... δεν ξερω

Edited by Nikos_s3
δεν ξεχνώ...
Link to comment
Share on other sites

λογικο δεν ειναι να μην τους μετραει καθολου αφου ειναι δωρεαν?

γνωμη μου ε... δεν ξερω

 

Βασικά λάθος το έθεσα εννοούσα ότι δεν αφαιρεί τη χρέωση από τις συνολικές κλήσεις...

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα.πηρα το κινιτο πριν απο μια εβδομαδα περιπου και η αληθεια ειναι οτι ειμαι πολυ ευχαριστημενος ,αν εξαιρεσεις λιγο το θεμα αυτονομιας και το θεμα αναλυσης κατα αλλα ειναι φοβερο τηλεφωνο.θελω μια μικρη βοηθεια,κανω εγκατασταση το htc sync και δεν μπορει να γινει συνδεση.στην οθονη του κινητου λεει οτι δεν εχει γινει εγκατασταση το προγραμμα στον η/υ .πως γινετε αφου το προγραμμα τρεχει κανονικα?εχω windows 7 αλλα και σε xp το δοκιμασα και παλι τιποτα.επισης στην ενημερωση λογισμικου μου διχνει μια αναβαθμιση σε 1.25.405.1 το κινητο μου εχει 1.14.405.2 τι λετε να την κανω?μηπως και φτιαξει καο το προβλημα του συγχρονισμου?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα.πηρα το κινιτο πριν απο μια εβδομαδα περιπου και η αληθεια ειναι οτι ειμαι πολυ ευχαριστημενος ,αν εξαιρεσεις λιγο το θεμα αυτονομιας και το θεμα αναλυσης κατα αλλα ειναι φοβερο τηλεφωνο.θελω μια μικρη βοηθεια,κανω εγκατασταση το htc sync και δεν μπορει να γινει συνδεση.στην οθονη του κινητου λεει οτι δεν εχει γινει εγκατασταση το προγραμμα στον η/υ .πως γινετε αφου το προγραμμα τρεχει κανονικα?εχω windows 7 αλλα και σε xp το δοκιμασα και παλι τιποτα.επισης στην ενημερωση λογισμικου μου διχνει μια αναβαθμιση σε 1.25.405.1 το κινητο μου εχει 1.14.405.2 τι λετε να την κανω?μηπως και φτιαξει καο το προβλημα του συγχρονισμου?

 

 

Δοκίμασε να πας --> ρυθμίσεις --> εφαρμογές --> ανάπτυξη εφαρμογών --> να τσεκάρεις την επιλογή "Εντοπισμός σφαλμάτων USB"

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα.πηρα το κινιτο πριν απο μια εβδομαδα περιπου και η αληθεια ειναι οτι ειμαι πολυ ευχαριστημενος ,αν εξαιρεσεις λιγο το θεμα αυτονομιας και το θεμα αναλυσης κατα αλλα ειναι φοβερο τηλεφωνο.θελω μια μικρη βοηθεια,κανω εγκατασταση το htc sync και δεν μπορει να γινει συνδεση.στην οθονη του κινητου λεει οτι δεν εχει γινει εγκατασταση το προγραμμα στον η/υ .πως γινετε αφου το προγραμμα τρεχει κανονικα?εχω windows 7 αλλα και σε xp το δοκιμασα και παλι τιποτα.επισης στην ενημερωση λογισμικου μου διχνει μια αναβαθμιση σε 1.25.405.1 το κινητο μου εχει 1.14.405.2 τι λετε να την κανω?μηπως και φτιαξει καο το προβλημα του συγχρονισμου?

Αυτό το πρόβλημα που παρουσιάστηκε σε μένα, λύθηκε πέρα από την ενεργοποίηση σφαλμάτων USB, και με την εγκατάσταση των drivers της ΗTC που είναι στο φάκελο Tools της microSD. Δοκίμασε να εγκαταστήσεις αυτούς (κάνοντας syncing μόνο σαν εξωτερικό δίσκο στην αρχή) για την USB και μετά να κάνεις syncing σαν συσκευή. Εάν άφησες να βάλει drivers τα windows, δε θα παίξει νομίζω εάν δεν αλλάξεις drivers.

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα κατεβασα το appbrain και εκανα οτι ελεγε στο πρωτο ποστ αλλα και παλι δεν μορω να κατεβασω τις περισσοτερς εφαρμογες . ξερεται τι μπορει να φταιει ? Edited by ndret
ειχα ξεχασει το ερωτηματικο
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Ξέρει κανεις αν μπορούμε να απενεργοποιήσουμε το Search button - γιατί το πατάω κατα λαθος και μου σπαει τα νευρά;

 

Επίσης πως απενεργοποιούμε το T9 ?

 

Added: Αν αλλάξουμε την γλώσσα του τηλεφώνου για να είναι το περιβάλλον στα αγγλικά, τι άλλες επιπτώσεις έχει;

Edited by DimitrisAndNiki
“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Ξέρει κανεις αν μπορούμε να απενεργοποιήσουμε το Search button - γιατί το πατάω κατα λαθος και μου σπαει τα νευρά;

 

Επίσης πως απενεργοποιούμε το T9 ?

 

Καλήμερα ,

 

Το Τ9 το απενεργοποιής πηγαίνοντας

settings>language & keyboard>Touch input settings>Text input>και ξετικαρεις το Prediction

Αγγελίες στο Buy & Sell μόνο !
Link to comment
Share on other sites

Γειας σας, μολις το πηρα :D ξερετε πως μπορουμε να ομαδοποιησουμε τις επαφες μας? και αν θελετε πειτε καμια χρησιμη εφαρμογη για να κατεβασω... υπαρχει τιποτα παροιμιο με το εμ εσ εν παραδειγμα? Και στην κυρια οθονη εβαλα κατα λαθος κατι φακελους πως μπορω να τους διαγραψω? Edited by tebelis16
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πως ενεργοποιούνται οι αναφορές παράδοσης μηνθματων στο handcent sms?

(δηλαδή να σου βγάζει αναφορά ΟΧΙ όταν στέλνει το μήνυμα ΑΛΛΑ όταν το λαμβάνει ο παραλήπτης) :wacko:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πως ενεργοποιούνται οι αναφορές παράδοσης μηνθματων στο handcent sms?

(δηλαδή να σου βγάζει αναφορά ΟΧΙ όταν στέλνει το μήνυμα ΑΛΛΑ όταν το λαμβάνει ο παραλήπτης) :wacko:

 

menu --> settings --> receive message settings

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...