Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

θα χρειαστεις το ASTRO manager απο το market (δωρεαν).

 

σ' ευχαριστω πολυ.επισης μπορεις να μου πεις αν τρεχω μια εφαρμογη πως μπορω να τη βαλω σε αναμονη ωστε να ασχοληθω με κατι αλλο χωρις να κλεισει,να τρεχει στο παρασκηνιο? κατι βρηκα για το ndrive...θα το δοκιμασω κ θα σας πω.

Link to comment
Share on other sites

εγω το παρηγγειλα σημερα :D ειναι δυσκολο στο χειρισμο ? ελπιζω να με ικανοποιησει :)

 

Πριν το wildfire ειχα το k800 και μου φανηκε πολυ ευκολο στον χειρισμο.Ο φοβος μου ηταν στα μηνυματα και παρολο που δεν μπορω να γραψω πλεον οταν οδηγω περα απ'αυτο δεν συναντησα αλλο προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Πριν το wildfire ειχα το k800 και μου φανηκε πολυ ευκολο στον χειρισμο.Ο φοβος μου ηταν στα μηνυματα και παρολο που δεν μπορω να γραψω πλεον οταν οδηγω περα απ'αυτο δεν συναντησα αλλο προβλημα.

Πάλι καλά που ήρθε το και wildfire σταμάτησες αυτή την κακή συνήθεια... :down:

Link to comment
Share on other sites

Πάλι καλά που ήρθε το και wildfire σταμάτησες αυτή την κακή συνήθεια... :down:

 

Εχεις δικιο φυσικα απλα ηθελα να δωσω εμφαση σε αυτο που ειπα.

Link to comment
Share on other sites

οταν μιλαω για χειρισμο , εννοω και για να βαζω προγραμματα , να μαθω ολες τις λειτουργιες του γιατι ειναι κριμα :P
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά εύκολο είναι το τηλέφωνο αν έχεις μια βασική γνώση χειρισμού ηλεκτρονικών συσκευών...
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα όλο το topic για το wildfire από το πρώτο μέχρι και το τελευταίο post-αρισμα. Ομολογώ ειλικρινά πως μου λύθηκαν πολλές απορίες για το χειρισμό και της συσκευής και τη συμπεριφορά του λογισμικού της ειδικά στους νέους χρήστες.

Θέλω όμως στο σημείο αυτό να αποσαφηνίσω κάτι σχετικά με τη σύνταξη και αποστολή SMS. Τελικά υποστηρίζει με ελληνικούς χαρακτήρες 70 η' 160 στοιχεία; Και ειδικότερα με η' χωρίς τόνους;

Σας ευχαριστώ εκ των πρότερων. :D

 

Υ.Γ: Οι επαφές μου είναι περασμένες στη SIM. Ελπίζω να μην αντιμετωπίσω πρόβλημα στον συγχρονισμό επαφών και να τις "δεχτεί" κατ' ευθείαν.

Link to comment
Share on other sites

Με Ελληνικά κεφαλαία υποστηρίζει 160 χαρακτήρες. Με μικρά, 70.

 

Νομίζω πως υπάρχουν sms προγράμματα στο μάρκετ, όπως το handcent (προσωπικά δεν έχω δοκιμάσει κάποιο) που υποστηρίζουν Ελληνικά μικρά με 160 χαρακτήρες.

 

 

Μιας και ο λόγος για τα SMS, έχω εκπλαγεί αρνητικά που δεν υπάρχει τρόπος να διαχειριζόμαστε τα μηνύματα με τον παραδοσιακό τρόπο και όχι σαν threads με τον κάθε αποστολέα.

Η ταπεινή μου άποψη είναι ότι ενώ στα mail αυτός ο τρόπος, που χρηξσιμοποιεί η google είναι έξυπνος και πρακτικός, στα SMS δεν βολεύει.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια ειμαι νεο μελος στο σιτε και θα ηθελα να κανω μια ερωτηση εχετε δει σε κανα σιτε διαθεσιμο το htc wildfire γιατι οπου και να ψαξω δεν ειναι πουθενα διαθεσιμο αν μπορειτε να βοηθησεται θα σας ημουν ευνομων
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια ειμαι νεο μελος στο σιτε και θα ηθελα να κανω μια ερωτηση εχετε δει σε κανα σιτε διαθεσιμο το htc wildfire γιατι οπου και να ψαξω δεν ειναι πουθενα διαθεσιμο αν μπορειτε να βοηθησεται θα σας ημουν ευνομων

 

Καλημέρα,

Είχα καταλήξει την περασμένη εβδομάδα να το πάρω και θα το έκανα Παρασκευή. Λοιπόν πήγα σε πλαίσιο Mall δεν είχαν. Πήρα thl. γύρω στα 10 vodafone stores και δεν είχαν. Πήρα σε άλλα 5-6 πλαίσιο μαγαζιά και δεν είχαν. Τελικά στο πλαίσιο του athens heart στην Πειραιώς είχε 1 και τους είπα να μου το κρατήσουν όπου πήγα στις 8 το βράδυ και το πήρα.

 

Σου προτείνω να κάνεις το ίδιο (να καλείς τα μαγαζιά και όχι τα κεντρικά του Πλαίσιο ή της Voda) και όπου το βρεις, μπορείς με το όνομά σου να στο κρατήσουν και να πας από κει να το πάρεις.

 

Γενικώς υπάρχει έλλειψη ή ελάχιστα κομμάτια.

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα στον Γερμανό, δεν υπάρχει νεότερο για την συσκευή... :( :mad: Μήπως το έχει αποκλειστικότητα η Vodafone ρε 'σεις; Να στείλω κάνα mail σε Γερμανό/Cosmote;
Link to comment
Share on other sites

εχθες το παρηγγειλα αλλα σημερα παρατηρησα οτι δεν διαθεσιμο... αναρωτιεμαι ποτε θα το αποκτησω
Link to comment
Share on other sites

Καλά παιδιά σήμερα έπαθα με το sense!!!!Έτυχε να βρεθώ σε wi-fi spot κι έκανα μια ανανέωση στον καιρό που ήταν βροχερός.Ε μου έβγαλε ψιχάλες στην οθόνη και το αποκορύφωμα ήταν η εμφάνιση υαλοκαθαριστήρα αυτοκινήτου που και καλά καθάρισε το τζάμι!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλά παιδιά σήμερα έπαθα με το sense!!!!Έτυχε να βρεθώ σε wi-fi spot κι έκανα μια ανανέωση στον καιρό που ήταν βροχερός.Ε μου έβγαλε ψιχάλες στην οθόνη και το αποκορύφωμα ήταν η εμφάνιση υαλοκαθαριστήρα αυτοκινήτου που και καλά καθάρισε το τζάμι!!!!!!!!!

 

Χαχα αυτό μπορείς να το δεις και χωρίς να είναι βροχερός ο καιρός! Απλά πήγαινε στον Καιρό, πάτα μενού -> επίδειξη και θα δεις όλες τις καιρικές συνθήκες και τα animations.. :)

Link to comment
Share on other sites

επισης μπορεις να μου πεις αν τρεχω μια εφαρμογη πως μπορω να τη βαλω σε αναμονη ωστε να ασχοληθω με κατι αλλο χωρις να κλεισει,να τρεχει στο παρασκηνιο?

Αν ενώ τρέχεις την εφαρμογή, πατήσεις το home button (σπιτάκι) κ όχι το κουμπί back (βελάκι) τότε η εφαρμογή δεν κλείνει κ εσύ βρίσκεσαι στην αρχική οθόνη...

Καλά παιδιά σήμερα έπαθα με το sense!!!!Έτυχε να βρεθώ σε wi-fi spot κι έκανα μια ανανέωση στον καιρό που ήταν βροχερός.Ε μου έβγαλε ψιχάλες στην οθόνη και το αποκορύφωμα ήταν η εμφάνιση υαλοκαθαριστήρα αυτοκινήτου που και καλά καθάρισε το τζάμι!!!!!!!!!

Ωραίο ε; :) Στην εφαρμογή του καιρού αν πατήσεις menu -> επίδειξη έχει κ διαφορά αλλά εφέ που κάνει αναλόγως τον καιρό...

Edit:Με πρόλαβε ο φίλος

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παντως το Desire (οπως και το HD mini που ειναι σχεδον στα ιδια "κυβικα" με το Wildfire) εχουν καλυτερα εφε καιρου απο το Wildfire.
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ:ΘΑ ΑΚΟΥΣΤΕΙ ΤΡΕΛΛΟ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΞΥΠΝΗΤΗΡΙ ΜΙΑ ΩΡΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΩ ΤΟ ΤΗΛ ΔΕΝ ΚΤΥΠΑΕΙ ΓΙΑΤΙ?ΕΝΩ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΙΚΤΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ...
Link to comment
Share on other sites

Με κλειστο το κινητο, το ξυπνητηρι δεν χτυπαει. Δεν ειναι καποιο προβλημα. Ετσι ειναι το λειτουργικο.
Link to comment
Share on other sites

daniel87 καλώς ήλθες στο φόρουμ...:)

οι όροι πρόσβασης και χρήσης απαγορεύουν να γράφεις με κεφαλαίους χαρακτήρες, καθώς είναι δύσκολοι στην ανάγνωση και ''δηλώνουν'' ότι φωνάζεις. Προσπάθησε λοιπόν να γράφεις με πεζόύς ελληνικούς χαρακτήρες και πάντα πριν ανοίξεις νέο τόπικ κάνε μια αναζήτηση για τυχόν ήδη υπάρχον που πραγματευεται το ίδο θέμα..

thanks..:)

Link to comment
Share on other sites

μα πως γινεται ξυπνητηρι με ανοικτο κινητο....πρωτη φορα το ακουω....καμια αλλη λυση?ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα .....

Να ρωτησω αν εχει δοκιμασει κανεις ή αν γνωριζει αν παρω αλλη memory card να μπορει να γινει αντιγραφη ολων των δεδομενων απ'τη memory card του κινητου στη νεα καρτα κ να μη χαθουν οσα εχω δημιουργησει σαν συντομευσεις,λιστες αναπαραγωγης,ηχους κλησεις.. ; :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

κ αν εχει δοκιμασει καποιος να αναπαραγαγει καποιο αρχειο avi ,που το αποθηκευσατε κ αν το μετατρεψατε μεσω καποιου προγραμματος;

Έχεις βάλει κάποιο 3rd party software το οποίο να παίζει avi και divx (όπως το rockplayer ή το yxplayer);

SMS να τα παρακολουθεί με τον κλασσικό τρόπο κι όχι σαν threads (όπως το gmail) γίνεται κάπως?? Αν γίνεται με 3ο πρόγραμμα, ποιό είναι καλό γι αυτή τη δουλειά?

Ξέρει κανείς αν γίνεται στο pad του τηλεφώνου, στα κουμπιά με τους αριθμούς να εμφανίζονται τα ελληνικά γράμματα?

Αν όχι, η υπάρχουσα αντιστοίχηση, πχ το "Γ" βρίσκεται εκεί που είναι το "G" και όχι εκεί που είναι το "Α", αλλάζει κάπως?

Στην πρώτη απορία σου (για το αν γίνεται να μην είναι threaded τα sms), χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος, η απάντηση είναι αρνητική. Δεν ξέρω αν γίνεται μέσω του chomp sms (εφαρμογή του market), αλλά είμαι σχεδόν σίγουρος ότι δε γίνεται.Μακάρι να είμαι λάθος...

Την δεύτερη σου απορία, δεν την κατάλαβα δυστυχώς... Αν θες εξήγησέ το λίγο καλύτερα :)

...εχει εφαρμογες αναλυση οκ πολυ καλη ταχυτητα στο σπιτικο wifi αλλιως ασχολιαστο για vodafon ακομη περιμενω να φορτωσει σελιδες !!!!

ΚΑΚΑ ΝΕΑ λιγη μνημη και μεταφορα στην καρτα πρακτικα αδυνατο δοκιμασα 2 3 εφαρμογες ινσταλ δεν εγινε ποτε !!!!οποτε πηγαμε για σβησιμο !!!!

μεταφορα αρχειων και δεδομενων το εχω πετυχει μονο στο χειρισμο του σαν σκληρο δισκο

τηλεοραση στο κινητο και λοιπες υπηρησιες εκτος wi fi δεν τις βλεπω καπου ισως να γινονται δεκτη καθε βοηθεια

dungeon hunter αδυνατο να το παιξει ολο το htc sense παθαινε σοκ και δεν το ανοιγε ποτε

ΤΡΑΓΙΚΑ ΝΕΑ μπαταρια μετα απο πολλες εφαρμογες μπαταριοσωσιβια και λοιπες βοηθειες δεν εχω πετυχει πανω απο ενα 24ωρο με μεγαλα κεφια απο το κινητακι μου πατησα και το αστερακι 33 70 διεση ολο δεν μπορει να το εκτελεσει ουτε στο 5% της μπαταριας μετα κλεινει μονο του

Έχω vodafone κι εγώ και από 3g μπαίνω με πολύ καλές ταχύτητες. Ποτέ δεν είχα πρόβλημα και πάντα οι ταχύτητες μου από 3g, συγκρίνονται (στο μάτι-δεν έχω κάνει μετρήσεις) με αυτές από wifi. Μήπως μπαίνεις μέσω 2g;

Τί εννοείς όταν λές ότι δοκίμασες 2-3 εφαρμογές και δεν εγκαταστάθηκαν; :confused: Αν εννοείς για εφαρμογές που στέλνουν τις εφαρμογές στην κάρτα μνήμης (apps2sd), θέλουν root πρόσβαση. Επίσης γενικά το android 2.1, δεν το κάνει αυτό (by default). Αυτό γίνεται στο 2.2. Στο 2.1, μόνο μέσω αυτών των εφαρμογών μπορείς να το κάνεις ;)

Μην περιμένεις πάντως στο wildfire να παίξεις "σοβαρά" παιχνίδια. Δεν έχει κάποιο τσίπ γραφικών ούτε και δυνατό επεξεργαστή, οπότε αν ήθελες κινητό για παιχνίδια, μάλλον έκανες λάθος επιλογή...

Τέλος δε νομίζω να χρειάζονται προγράμματα για την μπαταρία. Task managers και λοιπά, μόνο κακό κάνουν στο android. Μετά από 2-3 κύκλους φόρτισης θα δεις κάπως καλύτερη αυτονομία. Δεν μπορώ πάντως να καταλάβω πως εγώ με μεγάλη χρήση βγάζω δυο μέρες. Πάντως γενικά τα smartphones (τα περισσότερα τουλάχιστον) δεν κρατάνε πάνω από μέρα. Αυτά :)

Έχει παρατηρήσει κανείς πρόβλημα στη σύνταξη μηνυμάτων??

Μέσα σε λιγότερο από μια βδομάδα,2 φορές μου έτυχε να πατάω σύνθεση μηνύματος και τα γράμματα να μην ανταποκρίνονται.Πληκτρολογούσα δηλαδή κανονικά αλλά μνμ πιο πάνω στο κενό δεν εμφανιζόταν.Και τις 2 φορές έκλεισα και ξανάνοιξα το κινητό.

Φαντάζομαι αν υπήρχε κάποιος θα το είχε πει, αλλά δεν έχει υποπέσει κάτι στην αντίληψή μου. Εγώ προσωπικά δεν έχω πρόβλημα. Μήπως να κάνεις μια βαθμονόμηση στο πληκτρολόγιο (πληροφορίες στο πρώτο post αυτού του thread). Μήπως δεν έκανες tap εκεί που όντως γράφεται το μήνυμα (στο πλαίσιο κάτω); :confused:

 

Για οσους ψαχνουν για θηκη του κινητου νομιζω οτι κατι τετοιο ειναι πολυ καλο

http://cgi.ebay.com/5-SOFT-Crystal-Gel-Cover-Case-HTC-G8-Wildfire-/160469194398?pt=PDA_Accessories&hash=item255cb5969e

 

προστασια οθονης :

http://cgi.ebay.com/3x-ULTRA-CLEAR-LCD-Screen-Protector-HTC-Wildfire-G8-/290471937533?pt=PDA_Accessories&hash=item43a17a05fd

Ωραία και τα δυο μόνο που δεν είμαι και πολύ φίλος των αγορών μέσω ebay, οπότε προτιμώ κάποιο φυσικό κατάστημα. Θήκη σαν αυτήν ακριβώς θέλω πάντως :)

 

σ' ευχαριστω πολυ.επισης μπορεις να μου πεις αν τρεχω μια εφαρμογη πως μπορω να τη βαλω σε αναμονη ωστε να ασχοληθω με κατι αλλο χωρις να κλεισει,να τρεχει στο παρασκηνιο? κατι βρηκα για το ndrive...θα το δοκιμασω κ θα σας πω.

Δεν το υποστηρίζουν όλες οι εφαρμογές αυτό. Δηλαδή κάποιες λειτουργούν στο παρασκήνιο (όπως πχ ένας messenger) και άλλες απλά απενεργοποιούνται.

Με Ελληνικά κεφαλαία υποστηρίζει 160 χαρακτήρες. Με μικρά, 70.

Νομίζω πως υπάρχουν sms προγράμματα στο μάρκετ, όπως το handcent (προσωπικά δεν έχω δοκιμάσει κάποιο) που υποστηρίζουν Ελληνικά μικρά με 160 χαρακτήρες.

Μιας και ο λόγος για τα SMS, έχω εκπλαγεί αρνητικά που δεν υπάρχει τρόπος να διαχειριζόμαστε τα μηνύματα με τον παραδοσιακό τρόπο και όχι σαν threads με τον κάθε αποστολέα.

Η ταπεινή μου άποψη είναι ότι ενώ στα mail αυτός ο τρόπος, που χρησιμοποιεί η google είναι έξυπνος και πρακτικός, στα SMS δεν βολεύει.

Δεν υπάρχει κινητό που να στέλνει μικρά ελληνικά και να στέλνει 160 χαρακτήρες. Αν στην οθόνη φαίνονται μικρά και στέλνει με 160 χαρακτήρες, στον παραλήπτη πάει σε κεφαλαία ;) Και το handcent αυτό κάνει...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ:ΘΑ ΑΚΟΥΣΤΕΙ ΤΡΕΛΛΟ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΞΥΠΝΗΤΗΡΙ ΜΙΑ ΩΡΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΩ ΤΟ ΤΗΛ ΔΕΝ ΚΤΥΠΑΕΙ ΓΙΑΤΙ?ΕΝΩ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΙΚΤΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ...
Δε λειτουργεί το ξυπνητήρι στο android και σε όλα τα smartphones με κλειστό κινητό. Βαλ'το σε λειτουργία πτήσης..

Καλησπερα .....

Να ρωτησω αν εχει δοκιμασει κανεις ή αν γνωριζει αν παρω αλλη memory card να μπορει να γινει αντιγραφη ολων των δεδομενων απ'τη memory card του κινητου στη νεα καρτα κ να μη χαθουν οσα εχω δημιουργησει σαν συντομευσεις,λιστες αναπαραγωγης,ηχους κλησεις.. ; :rolleyes:

Δεν ξέρω ακριβώς, αλλά δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα. Δοκίμασε να κάνεις αντιγραφή (και όχι αποκοπή) και ενημέρωσέ μας!

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...