Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω προβλημα με το htc sync.οταν συνδεω το τηλ με το pc κ επιλεγω το htc sync μου λεει οτι η εφαρμογη δεν βρεθηκε στον υ/π.εχω κανει install to htc driver στον φακελο tool αλλα κ παλι δεν το βρισκει?τι κανω λαθως?

επισεις η 2gb καρτα που ειχε το πακετο ειναι αρκετη?αν θελω να παρω μια 4gb τι μαρκα να κοιταξω?κ ειδα κατι για class...

Edited by Tolakos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχεις ενεργοποιήσει το usb debugging?

 

Εννοεις το εντοπισμο σφαλματων usb?ναι τοχω τσεκαρει.πηγα στο site της htc για να κατεβασω το htc sync,βαζω το serial number κ λεει - Sorry, this software download is not suitable for your device.

Edited by Tolakos
Link to comment
Share on other sites

Πήγες εδώ του έδωσες serial και δεν σε αφήνει να το κατεβάσεις?

 

ναι γραφω το serial παταω submit κ λεει -Sorry, this software download is not suitable for your device.

δεν ξερω αν παιζει ρολο,εχω win 7 64bit

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι πατάς σωστά το serial. Είναι αυτό που ξεκινάει με HT...

 

Από που το αγόρασες το κινητό?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πήρα χτες το κινητό και είμαι γενικά πολύ ευχαριστημένος :)

 

Έχω όμως το εξής θέμα. Είμαι συνδρομητής Cosmote What's Up και προσπάθησα να ενεργοποιήσω το Internet On The Phone 60. Όταν έστειλα το σχετικό μήνυμα ενεργοποίησης, μου ήρθε αρχικά ένα απαντητικό μήνυμα ότι το αίτημα μου βρίσκεται σε επεξεργασία και ύστερα ένα άλλο που έλεγε ότι η αποστολή των ρυθμίσεων της υπηρεσίας δεν είναι δυνατή και να επικοινωνήσω με την εξυπηρέτηση πελατών της Cosmote. Πήρα, λοιπόν, στο 1313, αλλά δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη (δεν εντόπισα το πρόβλημα μου σε αυτά που ανέφερε το αυτοματοποιημένο μενού, ούτε κατάφερα να μιλήσω με άνθρωπο). Τα 3 ευρώ εν τω μεταξύ αφαιρέθηκαν μια χαρά από την κάρτα...

 

Έχετε να προτείνετε κάτι; Μήπως η ρύθμιση με όνομα "Cosmote Wireless Internet" που φαίνεται μέσα από το τηλέφωνο είναι η επιθυμητή; Στο site του what's up, όμως, αναφέρει ρητά:

 

 

 

Κάθε βοήθεια είναι παραπάνω από ευπρόσδεκτη! :)

 

ΥΓ: Γράφω στο νήμα του κινητό και όχι σε αυτό της Cosmote, θεωρώντας ότι πρόκειται για θέμα που αφορά το κινητό (καθότι οι ρυθμίσεις είχαν σταλεί χωρίς πρόβλημα στο προηγούμενο κινητό μου - Nokia N82)

 

Το θέμα αυτό λύθηκε :): http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3309533#post3309533

 

Το ποστάρω για όποιον τυχόν έχει το ίδιο θέμα στο μέλλον ;)

Caminando...
Link to comment
Share on other sites

περιεργο.κ αλλοι το παθανε αυτο με το serial http://androidforums.com/htc-desire/156617-htc-sync-3-0-a.html

τι λετε να κανω?

Link to comment
Share on other sites

περιεργο.κ αλλοι το παθανε αυτο με το serial http://androidforums.com/htc-desire/156617-htc-sync-3-0-a.html

τι λετε να κανω?

Στο ανέβασα εδώ φίλε μου. Μην σε αγχώνει που λέει desire, είναι το ίδιο με του wildfire.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...

Ενημερωτικα επειδη το ειχα θεσει σαν ερωτημα , αντεγραψα σε νεα memory card τα αρχεια της προηγουμενης και δεν χαθηκε καμια εφαρμογη ουτε οι συντομευσεις μου ,μονο οι λιστες αναπαραγωγης μου ...:)

Link to comment
Share on other sites

Στο ανέβασα εδώ φίλε μου. Μην σε αγχώνει που λέει desire, είναι το ίδιο με του wildfire.

 

εισαι ωραιος.thanks man;)

μια ερωτηση,οταν λεμε να root το κινητο,ram τι ακριβως ειναι αυτο?κατεβασα το titanium backup κ ειπε κατι για root ram

Edited by Tolakos
Link to comment
Share on other sites

Χαζη ερωτηση ..αλλα ψαχνω και δεν μπορω να βρω το link του forum για την πλοηγηση ,εκτος αν ξερει καποιος να μου απαντησει. Κατεβασα το navigon και τους χαρτες αλλα αυνδεεται μονο μεσω internet ενω απ'οτι θυμαμαι ηταν μια απ'τις επιλογες μας για δωρεαν χαρτες. Το χρησιμοποιει καποιος να μου πει τι χρειαζεται; :(
Link to comment
Share on other sites

Χαζη ερωτηση ..αλλα ψαχνω και δεν μπορω να βρω το link του forum για την πλοηγηση ,εκτος αν ξερει καποιος να μου απαντησει. Κατεβασα το navigon και τους χαρτες αλλα αυνδεεται μονο μεσω internet ενω απ'οτι θυμαμαι ηταν μια απ'τις επιλογες μας για δωρεαν χαρτες. Το χρησιμοποιει καποιος να μου πει τι χρειαζεται; :(

Αυτού του φόρουμ εννοείς...?

Link to comment
Share on other sites

εισαι ωραιος.thanks man;)

μια ερωτηση,οταν λεμε να root το κινητο,ram τι ακριβως ειναι αυτο?κατεβασα το titanium backup κ ειπε κατι για root ram

 

Για το root υπάρχουν τα πάντα να διαβάσεις είτε εδώ είτε googlαρε το.

 

Για unrooted συσκευές σαν την δικιά σου κατέβασε το MyBackup Pro...

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω πολυ JoeBar αλλα πραγματικα δε θυμαμαι αν ηταν του δικου μας φορουμ ή του navimania ..εψαχνα προηγουμενες απαντησεις αλλα χανεσαι ...
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια ερώτηση εσείς που χρησιμοποιείται αυτή την συσκευή.

Έχω το htc magic και θέλω να το αλλάξω αλλά δεν θέλω να δώσω πολλά χρήματα για desire και πάνω. Αυτό το κινητό αξίζει τα χρήματα του? και το βασικότερο, έχει μέλλον?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια ερώτηση εσείς που χρησιμοποιείται αυτή την συσκευή.

Έχω το htc magic και θέλω να το αλλάξω αλλά δεν θέλω να δώσω πολλά χρήματα για desire και πάνω. Αυτό το κινητό αξίζει τα χρήματα του? και το βασικότερο, έχει μέλλον?

 

εγω που τοχω 2μερες κ ειναι το πρωτο μου anroid,βασικα το πρωτο μου smartphone,μπορω να πω οτι τα αξιζει τα λεφτα του σιγουρα.κ εχω ακουσει οτι θα παρει αναβαθμιση του anroid.

Link to comment
Share on other sites

εχω προβλημα με το htc sync.οταν συνδεω το τηλ με το pc κ επιλεγω το htc sync μου λεει οτι η εφαρμογη δεν βρεθηκε στον υ/π.εχω κανει install to htc driver στον φακελο tool αλλα κ παλι δεν το βρισκει?τι κανω λαθως?

επισεις η 2gb καρτα που ειχε το πακετο ειναι αρκετη?αν θελω να παρω μια 4gb τι μαρκα να κοιταξω?κ ειδα κατι για class...

 

Για τη σύνδεση χρησιμοποιείς τους drivers που έχει η sd ή τους drivers των windows; γιατί εμένα με είχε παιδέψει αυτό και λύθηκε με την εγκατάσταση των drivers από την sd. Σε προηγούμενο ποστ μου (καμιά 5 - 6 σελίδες πίσω μάλλον) περιγράφω τι έκανα.

 

Έπαιζες wild guns στον server 2? (Άσχετο).

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ για την απάντησή σου. Το έχω ήδη τσεκάρει το site, αλλά δεν έχω βρει πουθενά συγκεκριμένες οδηγίες. Ξέρω πάνω-κάτω τι πρέπει να κάνω αλλά επειδή δεν θέλω να το κάψω (2 ημερών είναι :p), υπάρχει πουθενά κανένα ασφαλές guide;

Έψαξα στο rootmydroid.co.uk και δεν βρήκα κάτι για το Wildfire. Με ενδιαφέρει κυρίως το backup του κινητού πρώτα και η επαναφορά του μετά το root καθώς και το rootshell μετά.

Σου έδωσα ένα λινκ προηγουμένως, για το xda-developers.com. Εκεί πέρα στην ενότητα android development του wildfire, θα βρεις φαντάζομαι ότι χρειαστείς ;)

Καλημερα σας σκεφτομαι να πουλησω ενα nokia E52 και ενα HTC p3700 touch diamond και να παρω το wildfire λογω χαμηλης τιμης λετε να ξενερωσω με την αναλυση της οθονης? Λεω να μπω στον κοσμο του android ειχα και iphone παλι 2g και 3g1. Την 3.0 δεν θα την δεχτει λογω του οτι η 3.0 θελει 1.0Ghz αλλα και τι εγινε και η 2.2 froyo αρκετη δεν ειναι?
Φίλε μου πάνε να το δείς από κοντά. Εγώ πρόβλημα δεν είχα, αλλά δες το καλύτερα για να είσαι σίγουρος ;) Από το iphone πάντως σίγουρα θα δεις διαφορά στην οθόνη (προς το χειρότερο δυστυχώς.

εισαι ωραιος.thanks man;)

μια ερωτηση,οταν λεμε να root το κινητο,ram τι ακριβως ειναι αυτο?κατεβασα το titanium backup κ ειπε κατι για root ram

Rοοt είναι κάτι σαν το administrator στα windows. Έχοντας root πρόσβαση, αποκτάς πρόσβαση στα αρχεία του κινητού με ότι αυτό μπορεί να συνεπάγεται...

εβγαλα κατα λαθος τον καιρο απο την κυρια οθονη τι κανω για να τον ξανα βαλω? :'(

Πάτα παρατεταμένα πάνω σε ένα κενό μέρος της οθόνης και μετά πάτα στοιχείο ελέγχου... και διάλεξε καιρός (ή ρολόι htc αν είχες το ρολόι με τον καιρό) :)

παιδιά μια ερώτηση εσείς που χρησιμοποιείται αυτή την συσκευή. Έχω το htc magic και θέλω να το αλλάξω αλλά δεν θέλω να δώσω πολλά χρήματα για desire και πάνω. Αυτό το κινητό αξίζει τα χρήματα του? και το βασικότερο, έχει μέλλον?
Θα έχεις μια μικρότερης ανάλυσης οθόνη αλλά κατά τ'άλλα δε βλέπω το λόγο να μην το προτιμήσεις. Μπορείς να το χειριστείς κι από κοντά σε κάποιο μαγαζί ώστε να έχεις άποψη. Μέλλον έχει αφού έχει ανακοινωθεί το 2.2 επίσημα και αφού το root έγινε πρόσφατα, οι developers-μmodders τώρα μόλις άρχισαν να ασχολούνται ;)

Μία ερώτηση παιδιά το gps στο wildfire χρειάζεται σύνδεση ίντερνετ ή είναι δωρεάν?

Αν θες να μπεις με το google maps, θα θέλεις ίντερνετ. Υπάρχουν αρκετά προγράμματα για πλοήγηση χωρίς ίντερνετ, αλλά είναι επί πληρωμή (βέβαια μπορείς να τα βρείς και αλλιώς) :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

θελω να παρω μια 4gb τι μαρκα να κοιταξω?τι class?κτλ... η να παρω 8gb?θα την παλεψει το κινητο? Edited by Tolakos
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να ανεβασει καποιος τους Drivers απο την καρτα sd γιατι δεν τους εχω?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

θελω να παρω μια 4gb τι μαρκα να κοιταξω?τι class?κτλ... η να παρω 8gb?θα την παλεψει το κινητο?

Μια χαρά την παλεύει και με 8gb. Προτίμησε μια class 6...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...