Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σήμερα επιτέλους αγόρασα το κινητό και η πωλήτρια μου είπε να το φορτίσω για 10 ώρες.. Στο forum διάβασα οτι θέλει μεχρι να γινει πρασινο το φωτακι. Τι προτεινετε????
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα επιτέλους αγόρασα το κινητό και η πωλήτρια μου είπε να το φορτίσω για 10 ώρες.. Στο forum διάβασα οτι θέλει μεχρι να γινει πρασινο το φωτακι. Τι προτεινετε????

 

Εγώ το φόρτισα 3 ώρες που έλεγε το manual...

Απο τότε έχω αυτονομία (με μπόλικο σκάλισμα) 3 μέρες (η γυναίκα μου 4...)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το φόρτισα 3 ώρες που έλεγε το manual...

Απο τότε έχω αυτονομία (με μπόλικο σκάλισμα) 3 μέρες (η γυναίκα μου 4...)

 

δε λες πανω κατω ρυθμισεις που χρησιμοποιεις γιατι εγω πανω απο 2 μερες δεν εχω καταφερει να βγαλω.κ δεν το σκαλιζω ιδιαιτερα....αλλα μιλαω μετρια κ συνεχεια ανοιχτο το bluetooth.

 

αν πατε στις πληροφοριες της μπαταριας κ πατησετε σε οποιαδηποτε επιλογη για να βγαλει περισσοτερες λεπτομερεις,εμφανιζει τα γραμματα να πεφτουν το ενα πανω στο αλλο με τους αριθμους ωστε να μην μπορεις να τα διαβασεις ή το κανει μονο σε εμενα? ειναι bug?

Link to comment
Share on other sites

δε λες πανω κατω ρυθμισεις που χρησιμοποιεις γιατι εγω πανω απο 2 μερες δεν εχω καταφερει να βγαλω.κ δεν το σκαλιζω ιδιαιτερα....αλλα μιλαω μετρια κ συνεχεια ανοιχτο το bluetooth.

 

αν πατε στις πληροφοριες της μπαταριας κ πατησετε σε οποιαδηποτε επιλογη για να βγαλει περισσοτερες λεπτομερεις,εμφανιζει τα γραμματα να πεφτουν το ενα πανω στο αλλο με τους αριθμους ωστε να μην μπορεις να τα διαβασεις ή το κανει μονο σε εμενα? ειναι bug?

 

καπου ειχα διαβασει οτι το bluetooth τρωει πολυ ενεργεια.

Link to comment
Share on other sites

καπου ειχα διαβασει οτι το bluetooth τρωει πολυ ενεργεια.

 

Οπως και το Wifi, 3G και η φωτεινοτητα της οθονης.

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω. Σβησε οτι εχεις βαλει (drivers/προγραματα) και ξανα απο την αρχη. Ελπιζω να εχεις κατεβασει την σωστη εκδοση του HTC sync (να υποστηριζει το Wildfire).
Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτήσω κάτι: Είδα στο gsmarena, ότι στο Desire, με την αναβάθμιση στη Froyo, βελτιώθηκε η κάμερα..

Video: Yes, WVGA (800x480 pixels) @ 15fps, 720p@30fps via Android 2.2 (Froyo) update

Μπορούμε να περιμένουμε κάτι αντίστοιχο εδώ, ή έχει να κάνει με νέα παραγωγή συσκευών;

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω. Σβησε οτι εχεις βαλει (drivers/προγραματα) και ξανα απο την αρχη. Ελπιζω να εχεις κατεβασει την σωστη εκδοση του HTC sync (να υποστηριζει το Wildfire).

 

Εχω κανει τα παντα ολα αλλα δεν δουλευει...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι πρεπει να κανεις συγχρονισμο.menu/ρυθμισεις/λογαριασμοι κ συγχρονισμοι κ πατα το αυτοματος συγχρονισμος.

 

Τελικά δεν είναι αυτό το πρόβλημα και δεν μπορώ να καταλάβω. Στο google maps με δείχνει μια χαρά... στο Widget του καιρού είναι το πρόβλημα.

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να αντικαταστήσω το widget του καιρού με κάποιο που να έχει τις ελληνικές πόλεις;

Link to comment
Share on other sites

Το όνομα της εταιρίας (Cosmote σε μένα), μπορεί να εμφανιστεί στην αρχική οθόνη;

 

ΥΓ: Πήρα το μαύρο χτες από το Πλαίσιο της Κηφισιάς.

Edited by spyrdano
Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει τα παντα ολα αλλα δεν δουλευει...

 

Έχεις δοκιμάσει να πας στη συσκευή σου στο Ρυθμίσεις->Εφαρμογές->Ανάπτυξη-> Και να τσεκάρεις τον Εντοπισμό σφαλμάτων usb ?

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει να πας στη συσκευή σου στο Ρυθμίσεις->Εφαρμογές->Ανάπτυξη-> Και να τσεκάρεις τον Εντοπισμό σφαλμάτων usb ?

 

Οταν λεω τα εχω δικιμασει ΟΛΑ!!

Απ οτι εχω διαβασει στα forum υπαρχουν μερικα pc που απλα δεν μπορουν να δουν το κινητο με το htc sync για απροσδιοριστο λογο..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. εχω 2 θεματα με το κινητο. δεν μπορω να βρω τον χρονο κλησεων μ τον συνολικο και αυτο π ειπες οτι κανεις φακελο στην καρτα μνημης δεν μπορεασ να το κανω
Link to comment
Share on other sites

επειδη ειναι το πρωτο μου smartphone,πρεπει να βαλουμε κανα antivirus?αφου κατεβαζουμε,λογικα πρεπει ε?

κ πιο music player προτιματε?

Edited by Tolakos
Link to comment
Share on other sites

δε λες πανω κατω ρυθμισεις που χρησιμοποιεις γιατι εγω πανω απο 2 μερες δεν εχω καταφερει να βγαλω.κ δεν το σκαλιζω ιδιαιτερα....αλλα μιλαω μετρια κ συνεχεια ανοιχτο το bluetooth.

 

Μιλάω ελάχιστα,

αρκετά μηνύματα

άπειρα widgets

πολλές προσθαφαιρέσεις προγραμμάτων

με:

Bluetooth OFF

3G OFF

GPS OFF

WIFI ON

Το Bluetooth και το GPS...πίνουν την μπαταρία σαν προτοκαλάδα! :X

 

 

@Tolakos

1. Όχι φίλε για τ όνομα του θεού... απλά ψιλοπροσέχεις τι σου στέλνουνε και διαβάζεις τα σχόλια απο τις εφαρμογές που κατεβάζεις...

2. Τον μανίσιο :-)

 

@c2byalex

1. Call Meter NG

2. Φάκελο στην κάρτα μνήμης κάνεις με file manager (προτείνω linda file manager)

Edited by DimitrisAndNiki
“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Με root και με το market enabler, μπορείς να δεις ΚΑΙ τις πληρωτέες εφαρμογές ενώ με κάποια patch (υπάρχουν για το htc tattoo αλλά όχι (ακόμα τουλάχιστον) για το wildfire), θα μπορούμε (ελπίζω σύντομα) να δούμε και τις εφαρμογές που δεν είναι διαθέσιμες λόγω ανάλυσης. Μέσω τις σελίδας appbrain.com, μπορείς να τις δείς όλες όμως!

 

 

Δοκίμασα το market enabler και έκανα fake σε άλλη ξένη εταιρεία αλλά δεν μου βγάζει μετά τίποτα σε εφαρμογή που θέλω να αγοράσω. διάβασα για εναν οδηγό που υπάρχει στο forum αλλά δεν θέλω να πειράξω τόσο πολύ το λειτουργικό. Υπάρχει ποιο απλός τρόπος???? Μήπως μερικοί κάνανε μόνο εγκατάσταση το root enabler και τους δούλεψε??? Συγκεκριμένα θέλω να αγοράσω το Pillbox Allert για τα χάπια της Γιαγιάς...... αλλά δεν μπόρεσα.... τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

κατι αλλο....το κινητο δεν εχει προστινη camera για βιντεοκλησεις,ετσι δεν ειναι? οποτε το 3G ειναι αχρηστο στην περιπτωση που δεν χρησιμοποιεις δεδομενα.

 

οι δραστηριοτητες του htc sense καταπινουν κ αυτες μπαταρια?

Edited by bjj_p
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να βρω από κάπου το HTC sync γιατί η σελίδα της HTC δεν με αφήνει να το κατεβάσω και ας βάζω το σωστό s/n!! Ακόμα υπάρχει τρόπος ενώ βλέπω τα στοιχεία κάποιου που έχω στον κατάλογο μου να πηγαίνω στον αμέσως επόμενο χωρίς να χρειάζεται να πατάω το βελάκι για να πηγαίνω πρώτα στην γενική λίστα του καταλόγου;

Από Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύονται οι υπογραφές εκτός των κανονισμών. Παρακαλώ προς συμμόρφωση σύμφωνα με τα ανωτέρω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..μια ερωτηση θα ηθελα να θεσω..ισως εχει απαντηθει..

Μπορω, παιχνιδια και εφαρμογες που εχω κατεβασει απο market..στο κινητο..να τα μεταφερω στην καρτα μνημης..και αν ναι..ελευθερωνεται χωρος απο το κινητο..??

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να βρω από κάπου το HTC sync γιατί η σελίδα της HTC δεν με αφήνει να το κατεβάσω και ας βάζω το σωστό s/n!! Ακόμα υπάρχει τρόπος ενώ βλέπω τα στοιχεία κάποιου που έχω στον κατάλογο μου να πηγαίνω στον αμέσως επόμενο χωρίς να χρειάζεται να πατάω το βελάκι για να πηγαίνω πρώτα στην γενική λίστα του καταλόγου;

 

εμενα δουλεψε μαυτο http://rapidshare.com/files/418607684/_HTC_Desire_setup_3.0.5422.exe

με την βοηθεια του Joebar

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..μια ερωτηση θα ηθελα να θεσω..ισως εχει απαντηθει..

Μπορω, παιχνιδια και εφαρμογες που εχω κατεβασει απο market..στο κινητο..να τα μεταφερω στην καρτα μνημης..και αν ναι..ελευθερωνεται χωρος απο το κινητο..??

 

Αυτό θα γίνετε στο froyo.

Υπάρχουν τώρα μερικές εφαρμογές που το κάνουν , άλλα πρέπει να είναι

μπέρδεμα.

Αγγελίες στο Buy & Sell μόνο !
Link to comment
Share on other sites

παραθετω εναν οδηγο για τις μπαταριες λιθιου που εχει κ το κινητο μας για να σταματησουν τα διαφορα μπερδεματα.

 

Lithium-ion Batteries

 

 

It is important to learn battery care information for Lithium-ion batteries to enhance the performance and extend the useful life of the battery. Because they are the newest technology batteries, they offer several advantages over NiMH and NiCd batteries. Lithium-ion batteries are preferred for their lighter weight and higher performance. Lithium-ion batteries are typically 20-35% lighter and will provide 10-20% better performance than a NiMH battery of equivalent mAh rating. Lithium-ion batteries are also unique in that they are not susceptible to the "memory effect".

 

A new Lithium-ion battery will benefit from an initial "conditioning" of the battery. For the first 3 charge cycles, fully charge the battery overnight and allow it to fully discharge before recharging. Once conditioned, Lithium-ion batteries will perform best when charged at a rate somewhere between a conventional slow charge and a rapid charge. When rapid charging, Lithium-ion batteries require a charger designed to charge Lithium batteries. To achieve a true full charge when rapid charging, the battery needs to be slow charged the last 10-15% of its charge cycle. Most "intelligent" desktop and Lithium-battery rapid chargers provide this capability. A Lithium-ion battery may be damaged by extensive overcharging (continuously on a charger for more than 24 hours).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...