Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θέλω να αναφέρω κάτι που πρόσεξα και που δεν είναι καθόλου ευχάριστο. Ακολουθώντας την προτροπή ενός φίλου και μετά από πολύ βάλε-βγάλε εφαρμογών αποφάσισα να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Αυτό που είδα σαν αποτέλεσμα είναι ότι ενώ δεν εγκατέστησα μόλις 2 εφαρμογές απ'αυτές που είχα πριν ο χώρος για την αποθήκευση εφαρμογών από 38.5 ΜΒ ανέβηκε στο 103 ΜΒ. Προφανώς αυτό σημαίνει ότι ό,τι μπαίνει, ακόμα και αν βγαίνει, αφήνει κάτι πίσω.

Δεν ξέρω αν έχει ξανασυζητηθεί αλλά ξέρουμε κάποιον τρόπο να βλέπουμε τι μένει πίσω και να το διαγράφουμε; (αν και η διαδικασία δεν ήταν και πολύ δύσκολη ούτε χρονοβόρα)

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

AAAAAA.........να τος ο πρωτος...

Για λεγε φιλε μου? :wacko:

 

Μην φοβασαι φιλε μου δεν ειναι τπτ ανησυχιτικο απλα στην αρχη αν εισαι κ λιγο τελιομανης ειναι λιγο σπαστικο,μετα το ξεχνας.Απλα φαινεται οτι δεν γαντζωνει εντελως στο ματι βεβαια δεν φαινεται οτι ειναι σηκωμενο αλλα οταν το ακουμπας το νιωθεις οτι παει μεσα.

Οσο για το θεμα της μπαταριας,ετυχε φορες που το ξεσκισα(βγαλε-βαλε εφαρμογες,παιχνιδια,gps,wifi) και πηγε 3-5 ωρες ενω τωρα που εχω και εξεταστικη:p μου παει πανω απο μια μερα μεχρι και 2 με συνηθισμενη χρηση(λιγο ιντερνετ,μηνυματα,τηλεφωνα αντε και λιγο παιχνιδι)

Link to comment
Share on other sites

εχει παρατηρησει κανεις ποση ωρα κραταει η μπαταρια οταν παιζει βιντεο?να υποθεσω οτι πινει πολυ....

 

για βιντεο δυσκολα θα βρεις καποιον να σου απαντησει...

παντως για μουσικη εχω παρατηρησει για καθε 30 λεπτα πεφτει η μπαταρια κατα 5%

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι... έχω και το Tattoo k Desire. Στο Ταττου στις επαφές στις ανανεώσεις σου έβγαζε τα γενέθλια και τα Facebook updates από το sense Ui HTC. το desire έχει κάτι παρόμοιο για να σου δείχνει πιο από τα contacts σου έχει γενέθλιά τις επόμενες μέρες; δεν μιλάω για το ημερολόγιο αλλά αυτά που διάβαζε από τα contacts birthdays;;;

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

εχει παρατηρησει κανεις ποση ωρα κραταει η μπαταρια οταν παιζει βιντεο?να υποθεσω οτι πινει πολυ....

εχω δει το deer hunter αφου επαιξα με 3g αρκετη ωρα και μετα απο 4-5 ωρες μη χρησης τελειωσε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

κάτοχος του N95 8GB αυτή την στιγμή μελλοντικός κάτοχος του desire (ελπίζω) δε έχω 2 ερωτήσεις

α. Εάν κάποιος είχε σαν και εμένα το Ν95 ξέρει πως το ηχείο του είναι από τα δυνατότερα, σε αντιστοιχία έντασης ηχείου το desire πως τα πάει;

β. Ένα χαρακτηριστικό του N95 που μου άρεσε ιδιαίτερα είναι το video-out από το 3,5 mm jack. Το έψαξα λίγο στο νετ αλλά απ΄ότι είδα το desire δεν έχει αυτό το χαρακτηριστικό. Έχει διαπιστώσει κανείς το αντίθετο;

 

Ευχαριστώ εκ τον προταίρων για οποιαδήποτε απάντηση. :):):)

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα εχει χειροτερο ηχειο και δε βγαζει tv out.

το κινητο γενικα δεν ειναι multimedia, απλα οταν το παρεις, συνηθως ασχολεισαι με αλλα πραγματα αντι με αυτα. οταν ειχα το Ν82, ειχα βγαλει πανω απο 1000 φωτος, τωρα εχω μετρημενες στα δαχτυλα...κοκ.

Link to comment
Share on other sites

Oντως...ή αν ειχε καποιςο το 5800....

Το είχα εγώ το 5800. Νομίζω πως είχε καλύτερο ηχείο από το HTC Desire. Βασικά ήταν λίγο πιο δυνατό και λίγο καλύτερη ποιότητα, γιατί στο Desire που άκουγα λίγο δεν μου άρεσε έτσι όπως έπαιζε μερικά τραγούδια. Αλλά και στο 5800 δεν θυμάμαι αν ήμουν ευχαριστημένος από την ποιότητα της μουσικής. Βέβαια μόνο στο ηχείο είναι καλύτερο το 5800. :)

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

κάτοχος του N95 8GB αυτή την στιγμή μελλοντικός κάτοχος του desire (ελπίζω) δε έχω 2 ερωτήσεις

α. Εάν κάποιος είχε σαν και εμένα το Ν95 ξέρει πως το ηχείο του είναι από τα δυνατότερα, σε αντιστοιχία έντασης ηχείου το desire πως τα πάει;

β. Ένα χαρακτηριστικό του N95 που μου άρεσε ιδιαίτερα είναι το video-out από το 3,5 mm jack. Το έψαξα λίγο στο νετ αλλά απ΄ότι είδα το desire δεν έχει αυτό το χαρακτηριστικό. Έχει διαπιστώσει κανείς το αντίθετο;

 

Ευχαριστώ εκ τον προταίρων για οποιαδήποτε απάντηση. :):):)

 

tv out δεν ξερω αν βγαζει αλλα αν εχεις ps3 μπορεις να βλεπεις οτιδηποτε εχεις στο κινητο σου,στην τηλεοραση μεσω της εφαρμογης twonky media server χωρις καλωδια,μεσω wifi

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

β. Ένα χαρακτηριστικό του N95 που μου άρεσε ιδιαίτερα είναι το video-out από το 3,5 mm jack. Το έψαξα λίγο στο νετ αλλά απ΄ότι είδα το desire δεν έχει αυτό το χαρακτηριστικό. Έχει διαπιστώσει κανείς το αντίθετο;

Δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά δεν νομίζω να παίζει. Βασικά έχω αυτό το καλώδιο που λες που είναι από τη μία το 3,5mm και από την άλλη αυτά τα 3 τα χρωματιστά που βάζεις στην τηλεόραση, επειδή είχα το Nokia 5800 που είχε αυτή τη δυνατότητα. Στο HTC Desire δεν το δοκίμασα, αλλά στο HTC Touch HD το είχα δοκιμάσει με το καλώδιο του Nokia 5800 και δεν δούλεψε, γιατί όταν το σύνδεα δεν είχε επιλογή TV-Out όπως το Nokia και το έβλεπε σαν ακουστικά...

 

 

αλλα αν εχεις ps3 μπορεις να βλεπεις οτιδηποτε εχεις στο κινητο σου,στην τηλεοραση μεσω της εφαρμογης twonky media server χωρις καλωδια,μεσω wifi

Χρήσιμη πληροφορία. Αυτή εφαρμογή είναι για το κινητό λογικά, έτσι ?? Υπάρχει free στο market ??

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά δεν νομίζω να παίζει. Βασικά έχω αυτό το καλώδιο που λες που είναι από τη μία το 3,5mm και από την άλλη αυτά τα 3 τα χρωματιστά που βάζεις στην τηλεόραση, επειδή είχα το Nokia 5800 που είχε αυτή τη δυνατότητα. Στο HTC Desire δεν το δοκίμασα, αλλά στο HTC Touch HD το είχα δοκιμάσει με το καλώδιο του Nokia 5800 και δεν δούλεψε, γιατί όταν το σύνδεα δεν είχε επιλογή TV-Out όπως το Nokia και το έβλεπε σαν ακουστικά...

 

 

 

Χρήσιμη πληροφορία. Αυτή εφαρμογή είναι για το κινητό λογικά, έτσι ?? Υπάρχει free στο market ??

 

ναι ειναι δωρεαν,για να καταλαβεις καλυτερα κανει ακριβως την ιδια δουλεια που κανει το προγραμμα ps3 media server στο pc

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.υπαρχει περιπτωση να φτιαχτουν τα frames στο video και απο 15 να πανε στα 30 σε επομενη αναβαθμηση.δεν ειμαι καθολου ικανοποιημενος
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.υπαρχει περιπτωση να φτιαχτουν τα frames στο video και απο 15 να πανε στα 30 σε επομενη αναβαθμηση.δεν ειμαι καθολου ικανοποιημενος

υπαρχει περιπτωση...θα πρεπει να περιμενουμε ομως να το δουμε.

Link to comment
Share on other sites

Από Vodafone/Cosmote μπορεί να απαντήσει κάποιος?

 

Εγώ το πήρα από cosmote κατάστημα την προηγούμενη Τετάρτη και δεν είναι branded. Πάντως σαν νέος σε Android μπορώ να πω ότι είναι αξιόλογο κινητό,αλλά θέλει το κατέβασμα πολλών εφαρμογών ώστε να γίνει πλήρες. Όπως π.χ. για τη διαχείρηση των κλήσεων, έναν καλό video player,voice recorder,profiles, και δυστυχώς πολλα άλλα. Για τα χρήματα που κοστίζει το περίμενα πιο πλήρες.Ευτυχώς που το κατάστημα έχει πολλές εφαρμογές που καλύπτουν τις περισσότερες ελλριψεις,οπότε του φορτώνω ότι λείπει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα από cosmote κατάστημα την προηγούμενη Τετάρτη και δεν είναι branded..

 

Επειδη ολο το ακουω....Βranded σημαινει κλειδωμενο παιδια ?:(

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ολο το ακουω....Βranded σημαινει κλειδωμενο παιδια ?:(

 

όχι απαραίτητα. Αλλά παίζει να είναι χειρότερο από ένα απλο lock γιατί το λειτουργικό είναι πειραγμένο με συνήθως αρνητικά αποτελέσματα και εξαρτάσαι για updates/service απο το δίκτυο σου και όχι απο τον ίδιο τον κατασκευαστή του κινητού. Χώρια βέβαια που έχεις διαφημιστικές πινακίδες σε κινητό που πλήρωσες, πράγμα απαράδεκτο :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ερχοντε καλα νεα παιδια συμφωνα με την HTC μεσα στον Ιουλιο υπαρχει μεγαλη πιθανότητα να δουμε Froyo 2.2 Official Update:D

 

Πηγη:

 

http://www.zdnet.de/news/mobile_wirtschaft_update_htc_bringt_os_update_fuer_desire_und_legend_story-39002365-41533741-1.htm

 

Αντε να μπει καμια εφαρμογη στην SD γιατι ολο δεν υπαρχει αρκετος χωρος γραφει.

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

όχι απαραίτητα. Αλλά παίζει να είναι χειρότερο από ένα απλο lock γιατί το λειτουργικό είναι πειραγμένο με συνήθως αρνητικά αποτελέσματα και εξαρτάσαι για updates/service απο το δίκτυο σου και όχι απο τον ίδιο τον κατασκευαστή του κινητού. Χώρια βέβαια που έχεις διαφημιστικές πινακίδες σε κινητό που πλήρωσες, πράγμα απαράδεκτο :wacko:

 

 

Δηλαδη για σιγουρια μονο απο το δικτυο που προτεινει η HTC ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

HTC running low on AMOLED stock, will add SLCD to the mix for some models

http://www.engadget.com/2010/06/25/htc-running-low-on-amoled-stock-will-add-slcd-to-the-mix-for-so/

 

 

Αυτο ισχυει τελικα..ποια ειναι καλυτερη και καλα απτις 2?

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...