Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To πήρα και εγώ σήμερα από Πλαίσιο :D

Το site λέει 499Ε, αλλά το πλήρωσα 440 :X

Επειδή βλέπω ότι το σχολίασαν κάποιοι πιο κάτω, μήπως είναι λόγω ΦΠΑ ?? Αν μένεις σε περιοχή εκτός Αθήνας που έχει μικρότερο ποσοστό στο ΦΠΑ μπορεί να πέσει η τιμή. Εγώ τα Χριστούγεννα είχα αγοράσει ένα πληκτρολόγιο από e-shop που έκανε γύρω στα 75€ και τελικά πλήρωσα 69€ απ' ότι θυμάμαι και ήταν λόγω του ΦΠΑ που ενώ τότε στην Αθήνα ήταν 19% εδώ είναι 13%. Βέβαια δεν νομίζω να είναι γι' αυτό, γιατί κι εγώ το HTC Desire από Πλαίσιο το πήρα και παρόλο που το παρέλαβα από Ρόδο μου το χρέωσαν κανονικά 499€ σαν να το έπαιρνα από Αθήνα.

 

Τώρα κολλάει το site του Πλαίσιο και δεν μπορώ να δω την καθαρή αξία για να βάλω τα ΦΠΑ, αλλά αν είσαι σε περιοχή εκτός Αθήνας, μπορεί να είναι γι' αυτό.

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γράφει κανονικά. 2έτη εγγύηση και αντικατάσταση σε 7μέρες.

 

Το γνωστο καλο Πλαισιο.Μου ειχε τυχει με το hd2 να μην αναγνωριζει την sim και μου το αλλαξαν σε μισυ ωρα.

 

Επειδή βλέπω ότι το σχολίασαν κάποιοι πιο κάτω, μήπως είναι λόγω ΦΠΑ ?? Αν μένεις σε περιοχή εκτός Αθήνας που έχει μικρότερο ποσοστό στο ΦΠΑ μπορεί να πέσει η τιμή..

 

Για τον ΦΠΑ εχει σημασια που εχει εδρα ο εκδοτης της αποδειξης και οχι ο αγοραστης αν θυμαμαι καλα.Η καθαρη αξια στα 499 ειναι 412.39

Edited by vman

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση με ΦΠΑ.

 

Είναι λογικό να ζεσταίνεται κάπως? Κάνει και ζέστη βέβαια...

 

αν ζεσταινεται ΚΑΠΩΣ εισαι μια χαρα.. γιατι θα το νιωσεις να ζεσταινεται και καπως x 2!:lol:

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με Πλαισιο πηρα τωρα τηλεφωνο.Αναμενετα 1/7 και η τιμη 499 !!! Τι να πω ??? Καποιο λαθος με τον φιλο μας μηπως ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μια ακόμη ερώτηση:

 

έχω διαβάσει για τη μη χρησιμότητα των task managers/killers κλπ και συμφωνώ απόλυτα (δεν έχουμε να κάνουμε με windows).

 

Θέλω όμως το watchdog 3g να μην "τρεχει" συνέχεια γιατί δεν χρησιμοποιώ συχνά το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας για πρόσβαση στο Internet. Αυτό πως μπορώ να το "σκοτώσω" ?

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

http://techblog.gr/mobile/htc-desire-legend-wildfire-android-2-2-froyo-8654/

 

Σύμφωνα με επίσημες δηλώσεις της HTC που επικαλείται η ιστοσελίδα Pocket-lint, έως τον ερχόμενο Οκτώβριο σχεδιάζεται η σταδιακή αναβάθμιση των HTC Desire, HTC Legend και HTC Wildfire στην έκδοση Android 2.2 Froyo. Μόλις εχθές η Google ανακοίνωσε τη διάθεση του Froyo στο Nexus One ενώ δεν έχουν περάσει μερικές ημέρες που και το HTC Hero πήγε Eclair 2.1.

Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση με ΦΠΑ.

Για τον ΦΠΑ εχει σημασια που εχει εδρα ο εκδοτης της αποδειξης και οχι ο αγοραστης αν θυμαμαι καλα.Η καθαρη αξια στα 499 ειναι 412.39

Sorry αν είναι λάθος, αλλά το είπα επειδή είχε γίνει αυτό με το πληκτρολόγιο που είπα και επίσης αν θυμάμαι καλά το HTC Touch HD που είχα αγοράσει πέρσι τον Ιούλιο το είχα χρεωθεί με ΦΠΑ 13% (που ήταν της Ρόδου) και όχι με 19% που είχε το κατάστημα επειδή είχε έδρα στην Αθήνα...

 

Είναι λογικό να ζεσταίνεται κάπως? Κάνει και ζέστη βέβαια...

Εδώ έχουν πει πολλοί και τώρα και πριν καιρό ότι ζεσταίνεται από πίσω αρκετά, αλλά εγώ δεν έχω παρατηρήσει κάτι υπερβολικό. Μία ζέστη την έχει όμως, αλλά το θεωρώ φυσιολογικό. Τώρα με το κάπως δεν ξέρω τι εννοείς.

 

http://techblog.gr/mobile/htc-desire-legend-wildfire-android-2-2-froyo-8654/

 

Σύμφωνα με επίσημες δηλώσεις της HTC που επικαλείται η ιστοσελίδα Pocket-lint, έως τον ερχόμενο Οκτώβριο σχεδιάζεται η σταδιακή αναβάθμιση των HTC Desire, HTC Legend και HTC Wildfire στην έκδοση Android 2.2 Froyo. Μόλις εχθές η Google ανακοίνωσε τη διάθεση του Froyo στο Nexus One ενώ δεν έχουν περάσει μερικές ημέρες που και το HTC Hero πήγε Eclair 2.1.

Γιατί τόσο πίσω ???

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

http://techblog.gr/mobile/htc-desire...-2-froyo-8654/

 

Σύμφωνα με επίσημες δηλώσεις της HTC που επικαλείται η ιστοσελίδα Pocket-lint, έως τον ερχόμενο Οκτώβριο σχεδιάζεται η σταδιακή αναβάθμιση των HTC Desire, HTC Legend και HTC Wildfire στην έκδοση Android 2.2 Froyo. Μόλις εχθές η Google ανακοίνωσε τη διάθεση του Froyo στο Nexus One ενώ δεν έχουν περάσει μερικές ημέρες που και το HTC Hero πήγε Eclair 2.1.

 

Αμα ειναι να περιμενουμε μεχρι Οκτώβριο πάει!!!

Link to comment
Share on other sites

Λίγο χαμηλή δεν είναι αυτή η τιμή....;

 

Δεν ειναι στο επισημο δικτο διανομεων της htc και το πιο πιθανο να ειναι παραεισαγωγη και να μην σε καλυπτει η εγγυηση με ACE hellas.Την επαθα με αγορα απο http://www.vpn.gr και το εδωσα πισω και πηρα απο http://www.play247.gr που ειναι η καλυτερη τιμη με εγγυηση ACE Hellas.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Λίγο χαμηλή δεν είναι αυτή η τιμή....;

Εγώ είχα πάρει το HTC Touch HD από εκεί και ήταν μια χαρά. Πέρσι τον Ιούλιο το είχα πάρει και το είχε 590€ με δώρο το πρόγραμμα πλοήγησης nDrive, ενώ όλοι οι άλλοι στο skroutz το είχαν πάνω από 610€ και όσοι είχαν και πρόγραμμα πλοήγησης μέσα πάνω από 650€. Τον εμπιστεύτηκα γιατί είχα πάρει και πιο πριν το PlayStation 3. Θέλω να πω ότι σαν συσκευασία δεν νομίζω να έχει πρόβλημα, δηλαδή να είναι ανοιγμένο, ή χαλασμένο. Αλλά πρόσεξε αυτό που σου λέει ο Γιάννης, γιατί όντως το μαγαζί δεν υπάρχει στην επίσημη λίστα της HTC (την είχε βάλει κάποιος πιο πάνω και την ξαναέβαλε ο Γιάννης τώρα). Το HTC Touch HD δεν έπαθε τίποτα κι έτσι δεν έτυχε να ψάξω το θέμα τις εγγύησης με την ACE Hellas για να ξέρω...

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα πάρει το HTC Touch HD από εκεί και ήταν μια χαρά. Πέρσι τον Ιούλιο το είχα πάρει και το είχε 590€ με δώρο το πρόγραμμα πλοήγησης nDrive, ενώ όλοι οι άλλοι στο skroutz το είχαν πάνω από 610€ και όσοι είχαν και πρόγραμμα πλοήγησης μέσα πάνω από 650€. Τον εμπιστεύτηκα γιατί είχα πάρει και πιο πριν το PlayStation 3. Θέλω να πω ότι σαν συσκευασία δεν νομίζω να έχει πρόβλημα, δηλαδή να είναι ανοιγμένο, ή χαλασμένο. Αλλά πρόσεξε αυτό που σου λέει ο Γιάννης, γιατί όντως το μαγαζί δεν υπάρχει στην επίσημη λίστα της HTC (την είχε βάλει κάποιος πιο πάνω και την ξαναέβαλε ο Γιάννης τώρα). Το HTC Touch HD δεν έπαθε τίποτα κι έτσι δεν έτυχε να ψάξω το θέμα τις εγγύησης με την ACE Hellas για να ξέρω...

 

Μια χαρα ειναι και αυτα τα κινητα αλλα τα εχουν φερει μονοι τους απ εξω για αυτο δεν τα καλυπτει η ACE Hellas με την ανοχη της HTC.

 

Ρε Γιάννη πως τα κατάφερες και το έδωσες πίσω?Μήπως το πούλησες?

 

Το ειχα παρει απο πωλητη του emarket και αποδειχτηκε κυριος.Απλα το επεστρεψα μετα απο μια βδομαδα χρησης μαλιστα αφου δεν εβρισκε αλλο ελληνικο και μου εδωσε πισω τα χρηματα μου.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι και αυτα τα κινητα αλλα τα εχουν φερει μονοι τους απ εξω για αυτο δεν τα καλυπτει η ACE Hellas με την ανοχη της HTC.

Μιλησα με τα παιδια μολις τωρα....μου ειπαν υπευθυνα οτι ειναι απο την ACE Hellas σφραγισμενα με ελληνικο manual και καλυπτονται με 2 χρονια εγγυηση με την αποδειξη αγορας.Δεν θελω να τους κανω διαφημιση απλως να ακουστει που ειναι πιο φθηνα μπας και αξιωθουν οι μεγαλες αλυσιδες πλαισιο/eshop και ριξουν την τιμη....οι οποιες εχουν αποδειξει κατα καιρο ποσο υπερκοστολογουν τα προιοντα τους...εχω αγορασει απο το easybuy xbox 360,games και διαφορα καλουδια του 360-pc κ δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Μιλησα με τα παιδια μολις τωρα....μου ειπαν υπευθυνα οτι ειναι απο την ACE Hellas σφραγισμενα με ελληνικο manual και καλυπτονται με 2 χρονια εγγυηση με την αποδειξη αγορας.Δεν θελω να τους κανω διαφημιση απλως να ακουστει που ειναι πιο φθηνα μπας και αξιωθουν οι μεγαλες αλυσιδες πλαισιο/eshop και ριξουν την τιμη....οι οποιες εχουν αποδειξει κατα καιρο ποσο υπερκοστολογουν τα προιοντα τους...εχω αγορασει απο το easybuy xbox 360,games και διαφορα καλουδια του 360-pc κ δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα.

 

 

Ετσι μου ελεγαν και απο την vpn αλλα καλυτερα παρε ενα τηλ αυριο με το ΙΜΕΙ της συσκευης

 

http://www.htc.com.gr/customercare.html

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε κάποιος χρήστης να μου στείλει σε PM τον τρόπο ή το site από το οποίο παίρνουν την καθαρή ΕΛΛΗΝΙΚΗ έκδοσή του stock λειτουργικού του desire για επαναφορά από root?

Με λίγα λόγια... πως κάνουμε ακριβώς unroot και από που βρίσκουμε το απαιτούμενο ΕΛΛΗΝΙΚΟ software?

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Ετσι μου ελεγαν και απο την vpn αλλα καλυτερα παρε ενα τηλ αυριο με το ΙΜΕΙ της συσκευης

 

http://www.htc.com.gr/customercare.html

 

Αν όντως τα κινητά καλύπτονται από εγγύηση, η τιμή είναι εξαιρετική....

Nothing lasts forever, but the certainty of change...

 

Emperistatomenos' Blog

Link to comment
Share on other sites

Αν όντως τα κινητά καλύπτονται από εγγύηση, η τιμή είναι εξαιρετική....

 

Συμφωνω.Ας παρει ενα τηλ ο φιλος μας και να ενημερωσει .

 

 

Για πειτε μου...

 

Στη δουλεια δεν εχω WiFi και το google αδυνατει να με εντοπισει και με βγαζει ...σπιτι μου.Σπιτι τωρα εχω Wifi και με εντοπιζει ακριβως στη δουλεια !!!!

 

Παταω location αλλα τιποτα....Επιμενει οτι ειμαι ση δουλεια...

 

Edit

 

Τελικα με τα πολλα με βρηκε και στο σπιτι μου.

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

 

- Μπορει καποιος φιλος να μου πει ,οταν πρωτοανοιξε τη συσκευη ,η εφαρμογη του καιρου τι πολεις ειχε προεγκατεστημενες; .....

Κανονικα το firmware ( συσκευες hTC ) που διατειθεται στην Ευρωπη δεν πρεπει να ειναι το ιδιο για ολες τις χωρες; .... οποτε και η εφαρμογη του καιρου δε πρεπει για ολους να εχει τις ιδιες προεγκατεστημενες πολεις;;;;

- Θα μπορουσε καποιος φιλος να κοιταξει την εφαρμογη του καιρου και να πει εκτος την τρεχουσα τοποθεσια ποιες ειναι οι αλλες 8 που εχει η εφαρμογη; ... ειμαι πολυ περιεργος ...

Edited by hitech
- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Edit

 

Τελικα με τα πολλα με βρηκε και στο σπιτι μου.

 

[OFF TOPIC] Ήθελε να σου πει με τρόπο ότι με την παρούσα κρίση, το ΔΝΤ και το νέο ασφαλιστικό είναι αδύνατο να είσαι σπίτι πριν κλείσεις τουλάχιστον ένα 14ωρο στη δουλειά. Αλλά αφού είδε πόσο άσπλαχνος είσαι το πήρε απόφαση!!!! [/OFF TOPIC]

 

Και το play247 από ότι είδα έχει καλύτερη τιμή από αυτές που κυκλοφορούν σε Πλαίσιο/Cosmote κλπ

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

[OFF TOPIC] Ήθελε να σου πει με τρόπο ότι με την παρούσα κρίση, το ΔΝΤ και το νέο ασφαλιστικό είναι αδύνατο να είσαι σπίτι πριν κλείσεις τουλάχιστον ένα 14ωρο στη δουλειά. Αλλά αφού είδε πόσο άσπλαχνος είσαι το πήρε απόφαση!!!! [/OFF TOPIC]

 

Και το play247 από ότι είδα έχει καλύτερη τιμή από αυτές που κυκλοφορούν σε Πλαίσιο/Cosmote κλπ

 

Λες ???? Μπορει.Παντως 9ωρο το συμπηρωνω χωρις να με πληρωνει κανεις για την μια ωρα αλλα και χωρις να με υποχρεωνουν να κανω 9ωρο. ΔΕΚΟ βλεπεις.

 

Απο το δικτυο καταστηματων της HTC το play εχει την καλυτερη τιμη.Το πηρα απο εκει χθες.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...