Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το λειτούργησα κανα 2ωρο χωρις sim, στο shop, ιντερνετ με wifi κλπ.

Ειναι εντυπωσιακα γρηγορο σε σχεση με οτι εχω συνηθίσει και με πολυ καλη οθονη!!

Στο shop εχει αρκετο υλικο (πιο πολυ απο ovi).... :)

Σαν πρωτο μειον βλεπω οτι η μπαταρια πεφτει αποτομα!!

 

Για ενα περιεργο λογο δεν μου δέχεται τον λογαριασμο mail μου στο yahoo.com.

Κανω κατι λαθος? Θελει καποια ιδιαιτερη ρυθμιση??

 

Τελος υπαρχει κανα free προγραμμα πλοηγησης χωρις χρηση internet??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημερα παιδες....να ρωτησω ειναι ευκολο να ξαναειπωθει το θεμα με το gps. δλδ ποιο ειναι καλο προγραμμα με πολλουσ και ενημερωμενουσ χαρτες και να δουλευει καλα ελλαδα χωρις συνδεση ιντερνετ. μονο το gps και να ειναι φρεε. το αλλο το θεμα το λαντιδιουτε που εχει μεσα δουλευει χωρις wifi???
Link to comment
Share on other sites

Είπα και εγώ έβγαλε update η HTC... Αυτή είναι λιγό παλιά, έχει κυκλοφορήσει εδώ και 2 εβδομάδες. Προσθέτει κάποια πραγματάκια.
Trust no one!
Link to comment
Share on other sites

Όταν λές ξαφνικά? Χωρίς να κάνεις τίποτα από το 80% πχ μετά από μια ώρα θα πέσει στο 60? Αν είναι έτσι πρόκειται ίσως για προβληματική μπαταρία. Πόσες πλήρεις φορτίσεις έχεςι κάνει?
Trust no one!
Link to comment
Share on other sites

Είπα και εγώ έβγαλε update η HTC... Αυτή είναι λιγό παλιά, έχει κυκλοφορήσει εδώ και 2 εβδομάδες. Προσθέτει κάποια πραγματάκια.

 

ενω ξεκιναει να κανει την ενημερωση, σταματαει εμφανιζωντας ενα "?". Μηπως επειδη ειναι root η συσκευη?

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

To πήρα και εγώ σήμερα από Πλαίσιο :D

Το site λέει 499Ε, αλλά το πλήρωσα 440 :X

 

 

Πως κι ετσι ????

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτησούλες:

 

- Κάποιο καλό πρόγραμμα από το market υπάρχει για διαχείριση, αποστολή και λήψη μηνυμάτων;

 

- Πως καταλαβαίνουμε ότι έχει έρθει η αναφορά για την παράδοση ενός SMS; Το έχω ενεργοποιήσει αλλά δε βλέπω κάτι που να μου λέει οτι παραδώθηκε το μήνυμα επιτυχώς.

 

Ευχαριστώ.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτησούλες:

 

 

 

- Πως καταλαβαίνουμε ότι έχει έρθει η αναφορά για την παράδοση ενός SMS; Το έχω ενεργοποιήσει αλλά δε βλέπω κάτι που να μου λέει οτι παραδώθηκε το μήνυμα επιτυχώς.

 

Ευχαριστώ.

 

Δυστυχως το κανει σε ολους αυτο.Μου λεει

 

Εγω: και ακολουθει το sms που εστειλα.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

-Handcent sms με υποστήριξη 160 χαρακτήρων, απλά κορυφή και πλήρως παραμετροποιήσιμο.

-Παρατεταμένο πάτημα πάνω στο μήνυμα και προβολή αναφοράς (εννοείται ότι από τις ρυθμίσεις έχεις ενεργοποιήσει τις αναφορές παράδοσης).

Trust no one!
Link to comment
Share on other sites

ενω ξεκιναει να κανει την ενημερωση, σταματαει εμφανιζωντας ενα "?". Μηπως επειδη ειναι root η συσκευη?

 

δοκιμασα να το κανω unroot περνωντας την εργοστασιακη rom, απο εδω: http://android.modaco.com/content/htc-desire-desire-modaco-com/307683/howto-unroot-your-htc-desire/

 

τρεχω το RUU απο το pc, αλλα μου βγαζει:

ΣΦΑΛΜΑ [140]: ΣΦΑΛΜΑ ΕΚΔΟΣΗΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΦΟΡΤΩΣΗΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟΘ

 

αποκτηστε το σωστο βοηθητικο προγραμμα ενημερωσης ROM και προσπαθηστε ξανα :O

 

 

καμια βοηθεια???

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

-Handcent sms με υποστήριξη 160 χαρακτήρων, απλά κορυφή και πλήρως παραμετροποιήσιμο.

-Παρατεταμένο πάτημα πάνω στο μήνυμα και προβολή αναφοράς (εννοείται ότι από τις ρυθμίσεις έχεις ενεργοποιήσει τις αναφορές παράδοσης).

 

Πολύ καλό το προγραμματάκι Handcent sms :) Σε ευχαριστώ!

Βέβαια σε αυτό δεν έχω πάλι αναφορά (στο ενσωματωμένο την βρήκα, thanks).

 

edit: άκυρο, τη βρήκα :) Thanks και πάλι

Edited by Lurker
λύση προβλήματος

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

To πήρα και εγώ σήμερα από Πλαίσιο :D

Το site λέει 499Ε, αλλά το πλήρωσα 440 :X

 

για πες.....για πες......

 

είναι πολύ ενδιαφέρον αυτό!

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα να το κανω unroot περνωντας την εργοστασιακη rom, απο εδω: http://android.modaco.com/content/htc-desire-desire-modaco-com/307683/howto-unroot-your-htc-desire/

 

τρεχω το RUU απο το pc, αλλα μου βγαζει:

ΣΦΑΛΜΑ [140]: ΣΦΑΛΜΑ ΕΚΔΟΣΗΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΦΟΡΤΩΣΗΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟΘ

 

αποκτηστε το σωστο βοηθητικο προγραμμα ενημερωσης ROM και προσπαθηστε ξανα :O

 

 

καμια βοηθεια???

 

Βεβαιώσου ότι χρησιμοποιείς το USB καλώδιο του Desire και το βάζεις σε θύρα USB που είναι απευθείας στο motherboard (όχι σε κάποια που βρίσκεται στην πρόσοψη του κουτιού σε περίπτωση που έχεις desktop). Εάν έχεις Windows 7, μπορεί να υπάρχει θέμα με τους drivers. Βρες ένα PC με XP και δοκίμασε εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, τώρα αγόρασα ένα HTC Desire, και έχω ένα πρόβλημα!

Πήγα άλλαξα τη συσκευή (αντικατάσταση) γιατί πχ παρουσίαζε πρόβλημα στο google sky.

Δεν εντόπιζε σωστά τον ήλιο, το φεγγάρι. Το εμφάνιζε πιο δεξιά..

Τώρα που το άλλαξα πάλι έχω πρόβλημα.. Κάποιες στιγμές το βγάζει 30 μοίρες δεξιά και άλλες φορές αριστερά.. Εσείς, έχετε τέτοια προβλήματα?

Είναι ο σένσορας πολύ ευαίσθητος?? :(

Θα πρέπει να το κουνάω κάθε φορά?? Σε εσάς είναι Ok?

 

Η πυξίδα δουλεύει σωστά; Κάνε ένα calibration, compass > menu > calibrate.

Link to comment
Share on other sites

Βεβαιώσου ότι χρησιμοποιείς το USB καλώδιο του Desire και το βάζεις σε θύρα USB που είναι απευθείας στο motherboard (όχι σε κάποια που βρίσκεται στην πρόσοψη του κουτιού σε περίπτωση που έχεις desktop). Εάν έχεις Windows 7, μπορεί να υπάρχει θέμα με τους drivers. Βρες ένα PC με XP και δοκίμασε εκεί.

 

τελικα κατεβασα την 1.21 και περασε κανονικα μεσω του pc.

 

το κακο ειναι πως φαινεται να εχασα οτι ειχα περασει μεσα στο τηλεφωνο

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

για πες.....για πες......

 

είναι πολύ ενδιαφέρον αυτό!

Δεν έχω ιδέα γιατί. Πάντως τώρα που είδα το site του πλαισίο λέει "Αναμένεται σύντομα". Τους είπα από χθες να μου το κρατήσουν οπότε μάλλον πήρα κάποιο από τα τελευταία.

 

Για πείτε κανά site για εφαρμογές. Κατά προτίμηση με PM, καταλαβαίνετε.. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Για σας θα ήθελα να ρωτήσω αν διαγράψω την εφαρμογή που έχει το κινητό για ιντερνετ (browser) και για τα μηνύματα και περάσω τα handcent SMS και dolphin browser hd.

Θα υπάρξει κανένα πρόβλημα?

ευχαριστώ.\

Η Μακεδονία είναι μια,

ή Ελληνική.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ιδέα γιατί. Πάντως τώρα που είδα το site του πλαισίο λέει "Αναμένεται σύντομα". Τους είπα από χθες να μου το κρατήσουν οπότε μάλλον πήρα κάποιο από τα τελευταία.

 

Για πείτε κανά site για εφαρμογές. Κατά προτίμηση με PM, καταλαβαίνετε.. :lol:

 

Στην αποδειξη αγορας γραφει για αντικατασταη εντος 7 ημερων αν εχει προβλημα ? Εγω το πηρα απο το πιο φτηνο -συμφωνα με skroutz - με εγυυηση ACE Hellas απο play 247 εναντι 453,70 ευρω αλλα η αποδειξη δεν γραφει κατι τετοιο.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.σχετικα με το Handcent sms οταν ξεκιναω να γραψω μνμ απο εκει που γραφει 160/160 μου το κανει 70.απο το πρωτο γραμμα και κεφαλαιο.Μαλλον ειναι καποια ρυθμιση την οποια δεν εχω βρει.οποιος μπορει ας μου δωσει τα φωτα του.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Στην αποδειξη αγορας γραφει για αντικατασταη εντος 7 ημερων αν εχει προβλημα ? Εγω το πηρα απο το πιο φτηνο -συμφωνα με skroutz - με εγυυηση ACE Hellas απο play 247 εναντι 453,70 ευρω αλλα η αποδειξη δεν γραφει κατι τετοιο.
Γράφει κανονικά. 2έτη εγγύηση και αντικατάσταση σε 7μέρες.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...