Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Ότι ισχύει και για τις υπόλοιπες περιπτώσεις των ιών, ισχύει και εδώ. Αν και κατά τη γνώμη μου πρέπει να ανοίξει ξεχωριστό θέμα στο Android section γιατί εδώ βγαίνουμε off-topic.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν καταλαβα καποις φτιαχνει μια custom rom και βαζει ενα ...σκουλικι μεσα ? Γιατι να το κανει αυτο ? Για να αναπτυχθουν antivirus απο καποιους αλλους για android ?

 

Λαθος καταλαβες Γιαννη...Καταφεραν να περασουν ιους μεσα σε καποιες εφαρμογες.Οι εφαρμογες αναφερονται στη σελιδα που εβαλα στο προηγουμενο post.Αυτοι που φτιαχνουν custom roms εβγαλαν ενα patchακι και το προσθετουν στη rom τους για να εχουμε προστασια..;)

 

@edit:Μολις κυκλοφορησε εφαρμογη στο market ''against the DroidDream trojan'' :https://market.android.com/details?id=com.voilaweb.mobile.droiddreamkiller .Καλο αυτό...;) *need root*

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος (για να μην σας πριζω ολους ) που εχει την διαθεση να μου λυσει καποιες αποριες με pm οσο αφορα το rootarisma που σκεφτομαι να κανω στο desire μου. Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπαρχει καποιος (για να μην σας πριζω ολους ) που εχει την διαθεση να μου λυσει καποιες αποριες με pm οσο αφορα το rootarisma που σκεφτομαι να κανω στο desire μου. Ευχαριστω.

 

Κάτι πιο αναλυτικό από αυτό και αυτό δεν πρόκειται να βρεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρό ούτε σ' εμένα κάνει update τα email μου.

Δεν ξέρω γιατί, ίσως να ευθύνεται και το ότι υπάρχει update της εφαρμογής στο Market και δεν μπορεί να την κάνει (έχω βέβαια διαβάσει ότι αν το Gmail είναι προεγκατεστημένο στη rom που έχουμε, δεν μπορεί να γίνει update, όποτε σ' αυτή την περίπτωση είναι λογικό).

Ευτυχώς που έχω και το widget της HTC και εκεί γίνεται email push.

 

Αν εχεις λιγο χωρο στην εσωτερικη μνημη <16 ΜΒ δεν παιρνει τα μειλ ουτε μπαινει στο τζι-τοκ

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο την απιστευτη βοηθεια που μου παρειχε ο elthis και θελω να τον ευχαριστησω θερμα .

Εχω να κανω την εξης ερωτηση

Μπηκα στην σελιδα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=809328

και θελω να κατεβασω την official Ρομ για το desire αλλα υπαρχουν 2

μια GSM και μια CDMA/USCC Roms , ποια κατεβαζω για να εχω και gsm και cdma στο κινητο μου ? Το εχω επιλεγμενο και στα 2 λογω συνεχης χρησης ιντερνετ λογω δουλειας.

 

( τα αγγλικα μου δεν ειναι τοσο καλα για αυτο με τους αγγλικους οδηγους δεν τα παω καλα :p)

Edited by Operater
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο την απιστευτη βοηθεια που μου παρειχε ο elthis και θελω να τον ευχαριστησω θερμα .

Εχω να κανω την εξης ερωτηση

Μπηκα στην σελιδα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=809328

και θελω να κατεβασω την official Ρομ για το desire αλλα υπαρχουν 2

μια GSM και μια CDMA/USCC Roms , ποια κατεβαζω για να εχω και gsm και cdma στο κινητο μου ? Το εχω επιλεγμενο και στα 2 λογω συνεχης χρησης ιντερνετ λογω δουλειας.

 

( τα αγγλικα μου δεν ειναι τοσο καλα για αυτο με τους αγγλικους οδηγους δεν τα παω καλα :p)

 

Πιο πανω απο αυτες που κοιτας υπαρχουν οι sense roms (leedroid-auraxtsense-starbrust).Αυτες υποστηριζουν GSM-CDMA.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ποια κατεβαζω για να εχω και gsm και cdma στο κινητο μου ?

 

Η υποστήριξη CDMA δεν είναι μόνο θέμα software. Έχεις συσκευή που να υποστηρίζει κάτι τέτοιο hardwarικά;

 

Το ότι η ROM είναι και για GSM και για CDMA, αυτό σημαίνει ότι η rom υποστηρίζει και τους δύο τύπους συσκευών όχι ότι ενεργοποιεί και τα δύο σε μία συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να χρησιμοποιήσω το adb στο Desire μου για να κάνω εγκατάσταση νέας ROM κλπ. Πρν κάνω τη σύνδεση μέσω USB πρέπει να κλείσω το κινητό; Επίσης, χρειάζομαι ειδικούς drivers για να συνδεθώ; Έχω Windows 7 64bit...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν διαβάσεις τις ακριβείς οδηγίες για την αλλαγή rom, είναι τόσο αναλυτικές που δεν είναι δυνατόν να κάνεις λάθος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλή η Oxygen 2.0 με 2.3.3 αλλά θα περιμένω περισσότερο βελτιωμένες εκδόσεις. Προς το παρόν αφού έκανα το desire φύλλο και φτερό το τελευταίο διάστημα (μόνο s-off δεν το έχω κάνει ακόμα) κατέληξα στην Ginger Villain 1.3 που πραγματικά έχει μεταμορφώσει προς το καλύτερο το κινητό.

Όπως δείχνουν τα πράγματα θα μείνω με αυτή τη rom μέχρι να βγεί μια "καλύτερη" και χωρίς διάφορά issues, 2.3.3.

Device: Samsung Galaxy S III 32GB

Device: Motorola XOOM 3G

Device: HTC Desire

Device: iPhone 4 16GB

Device: iPad Mini 16GB

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις λιγο χωρο στην εσωτερικη μνημη <16 ΜΒ δεν παιρνει τα μειλ ουτε μπαινει στο τζι-τοκ

 

Είμαι με D2EXT rom και έχω 720Mb ελεύθερη εσωτερική μνήμη. Όσον αφορά τα <16Mb που αναφέρεις, τότε πιστεύω ότι δεν θα έπρεπε να έρχονται τα email ούτε στο HTC mail widget.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

@edit:Μολις κυκλοφορησε εφαρμογη στο market ''against the DroidDream trojan'' :https://market.android.com/details?id=com.voilaweb.mobile.droiddreamkiller .Καλο αυτό...;) *need root*

 

Antivirus είναι αυτό Elthis?

Επίσης χρησιμοποιεί κανείς στο Desire του το Advanced Task Killer?

Edited by petros11

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Antivirus είναι αυτό Elthis?

Επίσης χρησιμοποιεί κανείς στο Desire του το Advanced Task Killer?

 

Απ οτι γραφει,φτιαχνει μια ασπιδα για να μην αφηνει τον ιο..δε νομιζω να κανει scanning κτλ...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακά να αναφέρω ότι η συγκεκριμένη "τρύπα" (backdoor) έχει γίνει fixed στην Gingerbread.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται και η Gingerbread στο MIUI σιγά σιγά :D

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι χρησιμοποιούν την starburst, να μην κάνουν reboot από το menu. Δημιουργεί πρόβλημα, σε εμένα κάνει loop μήνυμα ότι το android.process.acore πρέπει να τερματιστεί.
Link to comment
Share on other sites

Antivirus είναι αυτό Elthis?

Επίσης χρησιμοποιεί κανείς στο Desire του το Advanced Task Killer?

 

Είχα βάλει τον ES Task Killer, αλλά ήθελε ρυθμίσεις. Αν το άφηνες χωρίς να το 'πειράξεις', τότε απ' ότι κατάλαβα δεν έκανε τίποτα.

Δυστυχώς εγώ δεν γνωρίζω, ποιες απ' όλες τις εφαρμογές που φαίνονταν στην οθόνη (εμφανίζονταν όλες όσες γνώριζα ήδη ότι τρέχουν, οπότε για ποιο λόγο να τις κλείσω; ) έπρεπε να του πω να κλείνει, οπότε και το έσβησα.

 

Ίσως κάποιος ποιο έξυπνος από εμένα να μπορεί να το ρυθμίσει να λειτουργεί όπως είναι προγραμματισμένο να κάνει.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Antivirus είναι αυτό Elthis?

Επίσης χρησιμοποιεί κανείς στο Desire του το Advanced Task Killer?

 

ποτε μου δεν εχω χρησιμοποιησει ουτε task killers ουτε task managers γιατι πολυ απλα δεν χρειαζεται :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Το τρέχεις και απο το tab custom διαλέγεις ένα πάροχο ξένου κράτους (π.χ Γερμανία ή Ολλανδία) και πατάς emulate.

Πλέον θα μπορείς να δεις στο market και τις εφαρμογές επι πληρωμή.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι χρησιμοποιούν την starburst, να μην κάνουν reboot από το menu. Δημιουργεί πρόβλημα, σε εμένα κάνει loop μήνυμα ότι το android.process.acore πρέπει να τερματιστεί.

 

Το συγκεκριμένο μήνυμα μου το βγάζει συνέχεια και αναγκάζομαι να το κλείσω και να το ανοίξω ξανά. Υπάρχει λύση;

Link to comment
Share on other sites

Όσοι χρησιμοποιούν την starburst, να μην κάνουν reboot από το menu. Δημιουργεί πρόβλημα, σε εμένα κάνει loop μήνυμα ότι το android.process.acore πρέπει να τερματιστεί.

 

Προσωπικά με starburst περίπου 1 μήνα δεν μου το έχει βγάλει ποτε!! Έχω κάνει αρκετές φορές reboot από το menu και όλα δουλεύουν ρολόι μετα. Συνολικά 1-2 force close είχα και αυτά σε συγκεκριμένες εφαρμογές.

 

Εχω αρχίσει να πιστεύω ότι παίζει αρκετά σημαντικό ρόλο ποια φουρνια επεξεργαστή έχει το desire του καθενός γιατί αρκετα συχνα γράφονται διαφορετικές παρατηρήσεις για το ίδιο software.

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο μήνυμα μου το βγάζει συνέχεια και αναγκάζομαι να το κλείσω και να το ανοίξω ξανά. Υπάρχει λύση;

 

Προσωπικά με starburst περίπου 1 μήνα δεν μου το έχει βγάλει ποτε!! Έχω κάνει αρκετές φορές reboot από το menu και όλα δουλεύουν ρολόι μετα. Συνολικά 1-2 force close είχα και αυτά σε συγκεκριμένες εφαρμογές.

 

Εχω αρχίσει να πιστεύω ότι παίζει αρκετά σημαντικό ρόλο ποια φουρνια επεξεργαστή έχει το desire του καθενός γιατί αρκετα συχνα γράφονται διαφορετικές παρατηρήσεις για το ίδιο software.

 

Σε μένα δεν κάθεται καλά και βγάζει συνέχεια προβλήματα (fcs, κολλήματα, battery drain, τα widget κολλάνε). Σήμερα το έψαχνα στο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=11604621

δείτε posts 1499 και 1500 (υπάρχουν και άλλα τέτοια post).

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δεν κάθεται καλά και βγάζει συνέχεια προβλήματα (fcs, κολλήματα, battery drain, τα widget κολλάνε). Σήμερα το έψαχνα στο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=11604621

δείτε posts 1499 και 1500 (υπάρχουν και άλλα τέτοια post).

 

Κ σε μένα δουλεύει ρόλοι.. καθόλου κόλληματα κ κάνω κ reboot από το menu συνέχεια κιόλας..

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον επειδή με έχει βολέψει πολύ η μεγαλύτερη μνήμη θα μείνω με starburst και με μερικές επανεκκινήσεις.

Όσες rom δοκίμασα με data2ext εκτός από την starburst καμία δεν μου λειτούργησε. Χωρίς το data2ext δεν είχα πρόβλημα. Όταν λέω οτι οι rom δεν λειτούργησαν εννοώ ότι το τηλέφωνο έμενε στο loading και μου έβγαζε κάποια στιγμή μήνυμα οτι το σύστημα δεν μπορεί να φορτώσει έτσι αναγκαζόμουνα να κάνω restore από το nadroid backup. Γνωρίζει κάποιος τι μπορεί να ευθύνεται γι'αυτό; Μήπως παίζει ρόλο και αν το ext είναι 3 ή 4;

Edited by volaras
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...