Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και εγώ από εχτές είμαι με νέα rom, και συγκεκριμένα την Starbusrt!!

Μέχρι στιγμής και με το θεματάκι που έχω είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος!!:):)

Κάτι άλλο τώρα, έχω δοκιμάσει επανειλημμένως να κατεβάσω κινούμενα wallpapers από το market αλλά όταν τα βάζω το Desiraki μου αργεί,ιδιαίτερα στο menu με τις εφαρμογές μου...:(:(

1ghz CPU δεν αντέχει ένα wallpaper?

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλο ,χρυσο το android..αλλα αυτο το πραγμα να λεει μονιμως: "λιγος ελευθερος χωρος" με εχει εκνευρισει.....πρεπει δλδ να το σπασω ντε και καλα???οχι τπτ αλλο βαριεμαι να διαβαζω :p Edited by kostakiss
Link to comment
Share on other sites

καλο ,χρυσο το android..αλλα αυτο το πραγμα να λεει μονιμως: "λιγος ελευθερος χωρος" με εχει εκνευρισει.....πρεπει δλδ να το σπασω ντε και καλα???οχι τπτ αλλο βαριεμαι να διαβαζω :p

 

Δυστυχώς ή ευτυχώς ναι!!

Και εγώ για αυτό το έκανα!

Αξίζει όμως πίστεψέ με...;)

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλο ,χρυσο το android..αλλα αυτο το πραγμα να λεει μονιμως: "λιγος ελευθερος χωρος" με εχει εκνευρισει.....πρεπει δλδ να το σπασω ντε και καλα???οχι τπτ αλλο βαριεμαι να διαβαζω :p

 

Αν βαριέσαι να διαβάζεις, μείνε όπως είσαι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλο ,χρυσο το android..αλλα αυτο το πραγμα να λεει μονιμως: "λιγος ελευθερος χωρος" με εχει εκνευρισει.....πρεπει δλδ να το σπασω ντε και καλα???οχι τπτ αλλο βαριεμαι να διαβαζω :p

 

+1 από εμένα, μείνε όπως είσαι και κάνε "λογική" χρήση εφαρμογών, άμα βαριέσαι, όπως εγώ :). Και εγώ περνάω ότι βρω, αλλά άμα κάνεις ένα flashback πρακτικά δεν έγινε και τίποτα άμα σβήσεις τις μισές εφαρμογές που είχες περάσει πιο παλιά. Ε κακά τα ψέμματα δεν τα χρησιμοποιούμε και όλα όλα όλα ... :P.

 

Πάντα μιλάμε για froyo που την βοηθάει την κατάσταση με μεταφορά εφαρμογών στην SD εν μέρη ούτως η άλλως και πρακτικά 30+ εφαρμογές τις παίρνει. Φαντάζομαι όσοι είχανε Eclair θα ρουτάρανε από την πρώτη μέρα :)

One Plus 5T 6gb/64gb Stock Stable Oreo
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά...παρακαλώ μια βοήθεια...

Έχω ''κολλήσει'' μια ενοχλητική μπάρα με την ονομασία bytemobile (κόκκινου χρώματος) που δεν μπορώ να την απεγκαταστήσω...

Δεν ξέρω από που την κληρονόμησα...από ποια εφαρμογή...το θέμα είναι ότι είναι κολλημένη στον πλοηγό τέρμα επάνω, όπως και στην εφαρμογή Greek news...με πολύ ενοχλητικά αποτελέσματα...

Μια παραπάνω πληροφορία...

Στην μπάρα αυτή έχει εικονίδια home, back, front, settings, refresh...

Εάν πατήσω το εικονίδιο home με παραπέμπει στη σελίδα της vodafone (που είμαι και συνδρομητής) live.vodafone.com...χωρίς όμως να το έχω προμηθευτεί από την εταιρία το κινητό...

Εάν πατήσω το εικονίδιο settings με παραπέμπει στη σεπίδα της bytemobile...

Έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος το συγκεκριμένο πρόβλημα;

Έχει να προτείνει κανείς κάποια λύση ώστε να την ξεφορτωθώ μια κι έξω;

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

και εγώ από εχτές είμαι με νέα rom, και συγκεκριμένα την Starbusrt!!

Μέχρι στιγμής και με το θεματάκι που έχω είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος!!:):)

Κάτι άλλο τώρα, έχω δοκιμάσει επανειλημμένως να κατεβάσω κινούμενα wallpapers από το market αλλά όταν τα βάζω το Desiraki μου αργεί,ιδιαίτερα στο menu με τις εφαρμογές μου...:(:(

1ghz CPU δεν αντέχει ένα wallpaper?

 

Δοκιμασε να αλλαξεις launcher. Εγω εχω τον launcher pro κ νομιζω οτι ειναι καλυτερος απο οποιοδηποτε αλλο εχω δοκιμασει. Ενα μικρο lag θα το βλεπεις στα live wallpapers αλλα ειναι σαφως πιο γρηγορος απο αλλους.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

και εγώ από εχτές είμαι με νέα rom, και συγκεκριμένα την Starbusrt!!

Μέχρι στιγμής και με το θεματάκι που έχω είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος!!:):)

Κάτι άλλο τώρα, έχω δοκιμάσει επανειλημμένως να κατεβάσω κινούμενα wallpapers από το market αλλά όταν τα βάζω το Desiraki μου αργεί,ιδιαίτερα στο menu με τις εφαρμογές μου...:(:(

1ghz CPU δεν αντέχει ένα wallpaper?

κι εμενα πολυ συχνα οταν βαζω καποιο live wallpaper ψιλοκολλαει αλλα αυτο δεν οφειλεται στην συχνοτητα του επεξεργαστη αλλα στην gpu (Graphics processing unit) καθως σε σχεση με αλλες συσκευες της κατηγοριας του ειναι υποδιεστερη...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Εχει απο ολα γενικως ειναι πολυ ωραιο θεμα, μολλον δεν θα το βαρεθω γρηγορα:D Η μπαταρια παρα πολυ καλη...

 

Ρε συ χθες πέρασα την aurax κ βλέπω πολλά κόλληματα... αργεί να παρά πολύ... ασε που το θέμα που είπες δεν μπορούσε να μου το εγκαταστήσει... λες να μην έκατσε καλά?

 

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Για να περασουμε καποιο θεμα πρεπει να ειμαστε σ-οφφ?

 

Όχι φυσικά... αρκεί η ρομ μας να υποστηρίζει θέματα...

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Όχι φυσικά... αρκεί η ρομ μας να υποστηρίζει θέματα...

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Η Leedroid αν δεν κανω λαθος δεν υποστηριζει θεματα σωστα?

Η AURAX υποστηριζει?

Link to comment
Share on other sites

οκ προσπαθω να περασω το glass theme http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=850462 απο recovery και flash zip αλλα μου βγαζει validation error το htc music.apk... kamia idea?

Rom: StarBurst Lite 1.3.0

Radio: 32.49.00.32U_5.11.05.27

Sd card: Transcend 8gb class 6

internal memory 980+

Link to comment
Share on other sites

οκ προσπαθω να περασω το glass theme http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=850462 απο recovery και flash zip αλλα μου βγαζει validation error το htc music.apk... kamia idea?

 

Στην aurax εε? Το ίδιο μου έκανε κ εμένα κ με εκνεύρισε παρά πολύ.. δεν ξέρω γιατί το κάνει... ένα άλλο παιδί το πέρασε...

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Στην leedroid v2.3d...Οχι αν δεις το link που παρεθεσα λεει οτι την δουλευει με leedroid... Edited by dillyboy

Rom: StarBurst Lite 1.3.0

Radio: 32.49.00.32U_5.11.05.27

Sd card: Transcend 8gb class 6

internal memory 980+

Link to comment
Share on other sites

και γω το ιδιο προβλημα εχω και το ψαχνω

 

φλασαρα το data2whatever 0.4d και το ειδε

απο το quick system info βλεπω οτι εχω 880gb free a2sd και internal storage

 

Υπάρχει ζιπ dalvic2sd το έβαλα χθες και όλα φαινονται να λειτουργούν κανονικά. Αν δεν το έχεις ήδη βρει γράψε μου να σου το στείλω.

Παρατήρησες ότι δεν δουλεύει το "am,pm" στο date and time settings? Επίσης (σε εμένα τουλάχιστον) δεν κάνει update την ώρα από το δίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

Στην leedroid v2.3d...Οχι αν δεις το link που παρεθεσα λεει οτι την δουλευει με leedroid...

 

Πρέπει να είναι το ίδιο κ με την aurax... αλλά ούτε σε σένα ούτε σε μένα παίζει... ίσως μας πει κάτι κάποιος που ξέρει...!

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά...παρακαλώ μια βοήθεια...

Έχω ''κολλήσει'' μια ενοχλητική μπάρα με την ονομασία bytemobile (κόκκινου χρώματος) που δεν μπορώ να την απεγκαταστήσω...

Δεν ξέρω από που την κληρονόμησα...από ποια εφαρμογή...το θέμα είναι ότι είναι κολλημένη στον πλοηγό τέρμα επάνω, όπως και στην εφαρμογή Greek news...με πολύ ενοχλητικά αποτελέσματα...

Μια παραπάνω πληροφορία...

Στην μπάρα αυτή έχει εικονίδια home, back, front, settings, refresh...

Εάν πατήσω το εικονίδιο home με παραπέμπει στη σελίδα της vodafone (που είμαι και συνδρομητής) live.vodafone.com...χωρίς όμως να το έχω προμηθευτεί από την εταιρία το κινητό...

Εάν πατήσω το εικονίδιο settings με παραπέμπει στη σεπίδα της bytemobile...

Έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος το συγκεκριμένο πρόβλημα;

Έχει να προτείνει κανείς κάποια λύση ώστε να την ξεφορτωθώ μια κι έξω;

Ευχαριστώ...

 

Είναι της voda, κι εμένα τη βγάζει όταν μπαίνω από 3G. Αν μπεις από κάποιο wifi θα δεις ότι δεν τη βγάζει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ζιπ dalvic2sd το έβαλα χθες και όλα φαινονται να λειτουργούν κανονικά. Αν δεν το έχεις ήδη βρει γράψε μου να σου το στείλω.

Παρατήρησες ότι δεν δουλεύει το "am,pm" στο date and time settings? Επίσης (σε εμένα τουλάχιστον) δεν κάνει update την ώρα από το δίκτυο.

 

Αφου εβαλες το dalvik2sd πόσος χωρος σου εμεινε ελευθερος ?

Αμα θελεις να βαλεις αλλη rom πρεπει να μεταφερεις το dalvik cache πισω ?

 

ψαχνωντας βρηκα αυτο "The dalvik will remain on SD EXT, unless you do a factory reset or wipe dalvik cache, then it will need to be moved again."

και αυτο "I think before moving dalvik to SD I had 85mb free then after moving dalvik to SD I have 135mb free" εδω

 

Σε εμενα η ωρα λειτουργει κανονικα με am, pm.

 

Παντως το script data2whatever εκανε το κινητο πολυ αργο και σχεδον μη χρησιμοποιήσιμο απο ενα σημειο και μετα.

 

Ακομη ψαχνω για 2.3 rom που να εκμεταλευεται το ext partition και να ειναι γρηγορη και ελληνικο πληκτρολογιο. Ζηταω πολλα :)

Edited by snowboard
Link to comment
Share on other sites

Στην leedroid v2.3d...Οχι αν δεις το link που παρεθεσα λεει οτι την δουλευει με leedroid...

 

Και εγω ειχα προβλημα οταν πηγα να το βαλω και στη leedroid κ στη starburst. Καλυτερα να δοκιμασεις καποιο αλλο..

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

Ειναι τελευταία μέρα σήμερα για να αξιοποιήσω τις επιδοτήσεις που έχω.

 

Σκεφτόμουν το Iphone 4 αλλα το κόστος ανεβαίνει πάρα πολύ.

 

και κατέληξα να αγοράσω το HTC Desire.

 

1) Υπάρχει πρόβλημα με τον λίγο χώρο των εφαρμογών που διαθέτει?

 

2) Με ενδιαφέρει να του περάσω κυρίως ενα πρόγραμμα Navigation και κάποις εφαρμογές βασικές. Αρκούν τα 120 mb που μένουν για τους χάρτες ? Η θα έχω πρόβλημα?

 

3) Επίσης νομίζω οτι με το τελευταίο Update τραβάει και video 720. Σωστά?

D.G.
Link to comment
Share on other sites

όποιος θέλει να φλασάρει την oxygen 2.0 να ξέρει ότι δεν υπάρχει η λειτουργειά του trackpad wake up, δεν την έχει προσθέσει ακόμα. όταν την προσθέσεις τα ξαναλέμε mr adam

 

Υπαρχουν ξεχωριστα flashable .zip εδω και πολλους μηνες, που επιλεγεις και με ποιο κουμπι να κανει wake up, γιατι εξαρτιεστε απο το τι βαζει ο καθε προγραμματιστης?

Εγω εχω φλασαρει το αντιστοιχο που λειτουργει με το menu, οποια rom και να βαλω αυτο φλασαρω παλι γιατι το θεωρω το πιο βολικο κουμπι.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1) Υπάρχει πρόβλημα με τον λίγο χώρο των εφαρμογών που διαθέτει?

 

2) Με ενδιαφέρει να του περάσω κυρίως ενα πρόγραμμα Navigation και κάποις εφαρμογές βασικές. Αρκούν τα 120 mb που μένουν για τους χάρτες ? Η θα έχω πρόβλημα?

 

3) Επίσης νομίζω οτι με το τελευταίο Update τραβάει και video 720. Σωστά?

 

1) Υπάρχουν λύσεις.

2) Οι χάρτες στα προγράμματα πλοήγησης πηγαίνουν στην κάρτα μνήμης.

3) Ναι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επίσης νομίζω οτι με το τελευταίο Update τραβάει και video 720. Σωστά?

 

Σωστα, αλλα προφανως δεν ειναι αρκετο το bandwidth και το βιντεο βγαινει με κολληματακια. Για μενα δεν αξιζει με τιποτα, καλυτερα να μεινεις στα 480p

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...