Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά η εμπειρία μου απο htc παλαιότερα με ενα qtek (προϊστορία) ήταν φρικτή. δε ξέρω αν έχουν αλλάξει τα πράγματα, αλλά τα έχω συναντήσει και αλλού τα του τύπου:

"το κινητό το έχετε σίγουρα ρίξει κάτω και άρα δε καλύπτεται απο εγγύηση", κτλπ κτλπ γνωστά.

 

είναι πάντως κάτι που σκέφτομα γιατι θέλω να πάρω το ντζαϊρ αλλα θυμάμαι τα παλιά και φρικάρω!

MyPhone member since 2003! :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια το κινητο ειναι παρα πολυ καλο...πηγα σε ενα καταστημα γερμανος και ασχοληθηκα αρκετη ωρα μαζι του και ομολογω εμεινα παλυ ικανοποιημενος...δεν το ειχαν ετοιμοπαραδοτο αλλα την αλλη εβδομαδα που θα το εχουν θα το τσιμπησω σιγουρα...μια ερωτησουλα νακανω:υπαρχει διαφορα εαν το αγορασεις απο vodafone ή απο γερμανο;;;;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο ειναι παρα πολυ καλο...πηγα σε ενα καταστημα γερμανος και ασχοληθηκα αρκετη ωρα μαζι του και ομολογω εμεινα παλυ ικανοποιημενος...δεν το ειχαν ετοιμοπαραδοτο αλλα την αλλη εβδομαδα που θα το εχουν θα το τσιμπησω σιγουρα...μια ερωτησουλα νακανω:υπαρχει διαφορα εαν το αγορασεις απο vodafone ή απο γερμανο;;;;

 

 

Παρτο οπου το βρεις πιο φτηνο απο τα σημεια πωλησης της HTC

 

Ιδιο ειναι.

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

 

- Μπορει καποιος φιλος να μου πει ,οταν πρωτοανοιξε τη συσκευη ,η εφαρμογη του καιρου τι πολεις ειχε προεγκατεστημενες; .....

Κανονικα το firmware ( συσκευες hTC ) που διατειθεται στην Ευρωπη δεν πρεπει να ειναι το ιδιο για ολες τις χωρες; .... οποτε και η εφαρμογη του καιρου δε πρεπει για ολους να εχει τις ιδιες προεγκατεστημενες πολεις;;;;

- Θα μπορουσε καποιος φιλος να κοιταξει την εφαρμογη του καιρου και να πει εκτος την τρεχουσα τοποθεσια ποιες ειναι οι αλλες 8 που εχει η εφαρμογη; ... ειμαι πολυ περιεργος ...

 

Πρόχειρα θυμάμαι Λονδίνο, Παρίσι, Βαρκελώνη, Ρώμη, Βαρσοβία.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Πρόχειρα θυμάμαι Λονδίνο, Παρίσι, Βαρκελώνη, Ρώμη, Βαρσοβία.

Φιλε μου σε ευχαριστω . Αν εισαι εδω και μπορεις ,δες και τι εκδοση software εχεις; ..

- Εγω με εκδοση λογισμικου 1.21.405.2 που ειναι η τελευταια , ο καιρος εχει 8 χωρες του ανατολικου μπλοκ ( Πραγα,Βαρσοβια,Μπρατισλαβα,Βουδαπεστη,Βουκουρεστη,Vilnius,Riga,Tallin ), εχω κανει και hard reset !! ;; :mad: :worry: , ψαχνω στο νετ για καποια πληροφορηση επ' αυτου αλλα δεν εχω βρει τιποτα .

- Στο Σατουρν ,το demo desire που εχουν εκει και αυτο εχει τις πρωτευουσες των δυτικων ευρωπαικων χωρων ..... περιεργο ,τι μπορει να συμβαινει ;;; :X

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Πάντως και στο δικό μου που φοράω custom Rom τις πόλεις που αναφέρεις έχει. Κι ας είναι αγορασμένο από το play247.

Δεν ξέρω τι παίζει κι αν είναι ελληνικό ή όχι και να σου πω την αμαρτία μου δεν με νοιάζει κιόλας. Αν πάθει κάτι θα τους το παω πακέτο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Tην πεμπτη που θα αυξηθει ο ΦΠΑ(......) ειναι σιγουρο οτι θα αυξηθει και η τιμη του?γιατι στη βονταφον λεει οτι ενδεχεται να διαφοροποιηθουν οι τιμες...
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

πως μπορεί κάποιος να στείλει μεσω BT όλες τις επαφές σε ένα άλλο desire?η εστω και htc με 2.1 rom?

 

Πρόσωπα->menu->Εισαγωγή/Εξαγωγή.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου σε ευχαριστω . Αν εισαι εδω και μπορεις ,δες και τι εκδοση software εχεις; ..

- Εγω με εκδοση λογισμικου 1.21.405.2 που ειναι η τελευταια , ο καιρος εχει 8 χωρες του ανατολικου μπλοκ ( Πραγα,Βαρσοβια,Μπρατισλαβα,Βουδαπεστη,Βουκουρεστη,Vilnius,Riga,Tallin ), εχω κανει και hard reset !! ;; :mad: :worry: , ψαχνω στο νετ για καποια πληροφορηση επ' αυτου αλλα δεν εχω βρει τιποτα .

- Στο Σατουρν ,το demo desire που εχουν εκει και αυτο εχει τις πρωτευουσες των δυτικων ευρωπαικων χωρων ..... περιεργο ,τι μπορει να συμβαινει ;;; :X

και εμενα των ανατολικων χωρων εχει,το αγορασα απο τα saturn.αλλα μπορεις να βαλεις εσυ οποια χωρα θελεις μεσα.ειναι ελληνικοτατο και στο κουτι του τα γραφει ολα ελληνικα

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση παιδια.

χρησιμοποιω το handcent sms,οταν ομως ερχεται μηνυμα μου βγαζει ειδοποιηση και με το προγραμμα μηνυματων του κινητου,πως μπορω να το αλλαξω αυτο και να δουλευει μονο το handcent?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ απλά από την αρχική οθόνη του προγράμματος μνμτν θα πάς στις ρυθμίσεις και θα απενεργοποιήσεις την επιλογή "Ληφθείσα ειδοποίηση".
Trust no one!
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση παιδια.

χρησιμοποιω το handcent sms,οταν ομως ερχεται μηνυμα μου βγαζει ειδοποιηση και με το προγραμμα μηνυματων του κινητου,πως μπορω να το αλλαξω αυτο και να δουλευει μονο το handcent?

 

Στο handcent μπορουμε να ορισουμε δικο μας ηχο για εισερχομενα sms ?

 

Πολύ απλά από την αρχική οθόνη του προγράμματος μνμτν θα πάς στις ρυθμίσεις και θα απενεργοποιήσεις την επιλογή "Ληφθείσα ειδοποίηση".

 

Σωστα...

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου σε ευχαριστω . Αν εισαι εδω και μπορεις ,δες και τι εκδοση software εχεις; ..

- Εγω με εκδοση λογισμικου 1.21.405.2 που ειναι η τελευταια , ο καιρος εχει 8 χωρες του ανατολικου μπλοκ ( Πραγα,Βαρσοβια,Μπρατισλαβα,Βουδαπεστη,Βουκουρεστη,Vilnius,Riga,Tallin ), εχω κανει και hard reset !! ;; :mad: :worry: , ψαχνω στο νετ για καποια πληροφορηση επ' αυτου αλλα δεν εχω βρει τιποτα .

- Στο Σατουρν ,το demo desire που εχουν εκει και αυτο εχει τις πρωτευουσες των δυτικων ευρωπαικων χωρων ..... περιεργο ,τι μπορει να συμβαινει ;;; :X

 

Α! Και τη Νέα Υόρκη είχε (λέω είχε γιατί τις άλλαξα).

 

Αριθμός λογισμικού: 1.21.405.2

 

Από το πλαίσιο το πήρα το σάββατο

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να παιξεις τη μουσικη σου σε bluetooth headset?Στα win mobile 6.5 ειχα βρει ενα προγραμματακι που οτι επαιζε το κινητο απο ηχο πηγαινε στο bluetooth.Εχει βρει κανεις κατι τετοιο?
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

πως μπορουμε να κανουμε φωνητικη κληση με το τηλεφωνο?

ευχαριστω εκ των προτερων για οποια απαντηση!!!

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

πως μπορουμε να κανουμε φωνητικη κληση με το τηλεφωνο?

ευχαριστω εκ των προτερων για οποια απαντηση!!!

 

Έχω την εντύπωση ότι αυτό μπορεί να γίνει μόνο με την 2.2 .

Link to comment
Share on other sites

πως μπορουμε να κανουμε φωνητικη κληση με το τηλεφωνο?

ευχαριστω εκ των προτερων για οποια απαντηση!!!

 

Καπου εχω διαβασει εδω οτι υπαρχει σχετικη εφαρμογη στο market.

 

http://www.androlib.com/android.application.vfc-garethmurfin-co-uk-tFAp.aspx

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Α! Και τη Νέα Υόρκη είχε (λέω είχε γιατί τις άλλαξα).

 

Αριθμός λογισμικού: 1.21.405.2

 

Από το πλαίσιο το πήρα το σάββατο

και εμενα των ανατολικων χωρων εχει,το αγορασα απο τα saturn.αλλα μπορεις να βαλεις εσυ οποια χωρα θελεις μεσα.ειναι ελληνικοτατο και στο κουτι του τα γραφει ολα ελληνικα

Πάντως και στο δικό μου που φοράω custom Rom τις πόλεις που αναφέρεις έχει. Κι ας είναι αγορασμένο από το play247.

Δεν ξέρω τι παίζει κι αν είναι ελληνικό ή όχι και να σου πω την αμαρτία μου δεν με νοιάζει κιόλας. Αν πάθει κάτι θα τους το παω πακέτο.

 

- Δεν ειναι λιγο περιεργο; ... οχι με την ποιοτητα της συσκευης ( που θεωρω οτι ειναι αψογη απ' οπου κι αν την παρεις - made in Taiwan ειναι .. ) ,αλλα με την εκδοση του λογισμικου !!! ... εκει ψαχνω να βρω απαντηση ... για Ευρωπη ,με απλη λογικη να το σκεφτεις ,επρεπε το λογισμικο να εχει προεγκατεστημενες τις πιο δημοφιλεις πολεις ,οπως πολλες αλλες συσκευες , ... εκτος και αν υπαρχουν δυο εκδοσεις λογισμικου ,ανατολικης και δυτικης Ευρωπης :worry: .... παραπανω ο ενας φιλος που το πηρε απο Πλαισιο ειχε τις δημοφιλεις πολεις της δυσης ενω οι φιλοι απο play247 και Saturn ,ολου του ανατολικου μπλοκ .... πολυ περιεργο ,εχθες που πηγα στο Saturn ,το demo desire ,ειχε τις πολεις της δυσης :X ...

- Μηπως θα μπορουσε καποιος να το ερμηνευσει αυτο;; ... να δουμε τι συμβαινει

 

- Απο αυτα που εχω βρει ,οι στοκ ρομ για ευρωπη ειναι:

1. RUU_Bravo_HTC_Europe_1.15.405.1_Radio_32.30.00.28U_4.05.00.11_release_121684.exe

2. RUU_Bravo_HTC_Europe_1.15.405.3_Radio_32.30.00.28U_4.05.00.11_release_121865.exe

 

- Και για παγκοσμια Αγγλικη γλωσσα:

1. RUU_Bravo_HTC_WWE_1.15.405.4_Radio_32.30.00.28U_4.05.00.11_release_122704.exe

2. RUU_Bravo_HTC_WWE_1.21.405.2_Radio_32.36.00.28U_4.06.00.02_2_release_126984_signed.exe , η οποια ειναι αυτη που φοραει το δικο μας ; .... αλλιως τι μπορει να παιζει;;

... ειναι δυνατον η hTC να εβγαλε την ευρωπαικη ρομ με τις πολεις του ανατολικου μπλοκ στο widget του καιρου;;; και αναλογως της περιοχης που παει η συσκευη(ες) να αλλαζουν εκ των υστερων τις πολεις;; πολυ χοντρο μου φαινεται ...

 

... οποτε κατι συμβαινει με τις ρομ και πρεπει να το μαθουμε ...

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Όπως πολύ σωστά αναφέρεις για Ευρώπη υπάρχουν 2 rom και μάλιστα ίδιες, άρα πολύ πιθανών η HTC να έβγαλε 2 rom για ανατολική και δυτική Ευρώπη.

Πάντως στο ξαναλέω εγώ φοράω custom rom οπότε παίζει όντως να ισχύει αυτό με τις 2 rom.

Για να καταλάβεις, αν βάλεις την custom rom του modaco που φοράω κι εγώ θα δεις ότι δεν έχει όλες τις γλώσσες πάρα μόνο 5

(Αγγλικά (UΚ), Αγγλικά (Ireland), Γαλλικά, Ιταλικά και Ισπανικά), παρ' όλα αυτά όμως εγώ στο κινητό και γράφω και βλέπω ελληνικά,

άρα υπάρχουν διαφορετικές ρυθμίσεις με βάση την κάρτα sim που μπάινει στο κινητό, οπότε ίσως έτσι εξηγήτε η διαφορά στον καιρό.

Όλα τα παραπάνω είναι απλές υποθέσεις δικές μου, αν κάποιος γνωρίζει κάτι παραπάνω ας μας πεί.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να παιξεις τη μουσικη σου σε bluetooth headset?Στα win mobile 6.5 ειχα βρει ενα προγραμματακι που οτι επαιζε το κινητο απο ηχο πηγαινε στο bluetooth.Εχει βρει κανεις κατι τετοιο?

 

Βάλε το mixzing

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω παιδιά κάτι;αν περάσω custom rom με froyo θα βλέπει το κινητό όλη τη μνήμη και θα έχει και tethering kai flash;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

- Δεν ειναι λιγο περιεργο; ... οχι με την ποιοτητα της συσκευης ( που θεωρω οτι ειναι αψογη απ' οπου κι αν την παρεις - made in Taiwan ειναι .. ) ,αλλα με την εκδοση του λογισμικου !!! ... εκει ψαχνω να βρω απαντηση ... για Ευρωπη ,με απλη λογικη να το σκεφτεις ,επρεπε το λογισμικο να εχει προεγκατεστημενες τις πιο δημοφιλεις πολεις ,οπως πολλες αλλες συσκευες , ... εκτος και αν υπαρχουν δυο εκδοσεις λογισμικου ,ανατολικης και δυτικης Ευρωπης :worry: .... παραπανω ο ενας φιλος που το πηρε απο Πλαισιο ειχε τις δημοφιλεις πολεις της δυσης ενω οι φιλοι απο play247 και Saturn ,ολου του ανατολικου μπλοκ .... πολυ περιεργο ,εχθες που πηγα στο Saturn ,το demo desire ,ειχε τις πολεις της δυσης :X ...

- Μηπως θα μπορουσε καποιος να το ερμηνευσει αυτο;; ... να δουμε τι συμβαινει

 

- Απο αυτα που εχω βρει ,οι στοκ ρομ για ευρωπη ειναι:

1. RUU_Bravo_HTC_Europe_1.15.405.1_Radio_32.30.00.28U_4.05.00.11_release_121684.exe

2. RUU_Bravo_HTC_Europe_1.15.405.3_Radio_32.30.00.28U_4.05.00.11_release_121865.exe

 

- Και για παγκοσμια Αγγλικη γλωσσα:

1. RUU_Bravo_HTC_WWE_1.15.405.4_Radio_32.30.00.28U_4.05.00.11_release_122704.exe

2. RUU_Bravo_HTC_WWE_1.21.405.2_Radio_32.36.00.28U_4.06.00.02_2_release_126984_signed.exe , η οποια ειναι αυτη που φοραει το δικο μας ; .... αλλιως τι μπορει να παιζει;;

... ειναι δυνατον η hTC να εβγαλε την ευρωπαικη ρομ με τις πολεις του ανατολικου μπλοκ στο widget του καιρου;;; και αναλογως της περιοχης που παει η συσκευη(ες) να αλλαζουν εκ των υστερων τις πολεις;; πολυ χοντρο μου φαινεται ...

 

... οποτε κατι συμβαινει με τις ρομ και πρεπει να το μαθουμε ...

 

Αν και το θέμα είναι αδιάφορο κατα τη γνώμη μου, η προσωπική μου εμπειρία είναι η εξής: αγόρασα από cosmote και η συσκευή είχε πόλεις της δυτικής ευρώπης. Μετά από την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (οχι root) έβλεπα πόλεις της ανατολικής ευρώπης (όπου και ανήκουμε).

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...