Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οσο αναφορα τα data ειναι και θεμα χαρακτηρα.Με τιποτα δεν μπορω να σερφαρω στο internet με τοσο μικρε οθονες.Υποκειμενικο βεβαια.

 

οχι απαραιτητα για σερφαρισμα αλλα για συνεχη ελεγχο email, chatting και αξιοποιηση χρησιμων εφαρμογων που απαιτουν internet...

 

εδω υπαρχει καμια απαντηση!!

σορυ που επανερχομαι αλλα δεν ειδα ανταποκριση

 

το market ειναι γεματο με τετοιες free εφαρμογες...

Edited by vman
Συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση μηνύματος, για να προσθέεις σε υπάρχον μήνυμα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το market ειναι γεματο με τετοιες free εφαρμογες...

 

1) καμια προτιμηση δοκιμασμενη? και

2) οι φορτιστες αυτοκινητου και σπιτιου του nokia n97mini που ειναι και αυτοι micro-usb μπορουν να χρησιμοποιηθουν και στο desire???

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

1) καμια προτιμηση δοκιμασμενη? και

2) οι φορτιστες αυτοκινητου και σπιτιου του nokia n97mini που ειναι και αυτοι micro-usb μπορουν να χρησιμοποιηθουν και στο desire???

 

στο post 2185 σου εχουν ηδη απαντησει απο την πρωτη φορα που ρωτησες για τους φορτιστες

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

1) καμια προτιμηση δοκιμασμενη? και

2) οι φορτιστες αυτοκινητου και σπιτιου του nokia n97mini που ειναι και αυτοι micro-usb μπορουν να χρησιμοποιηθουν και στο desire???

 

Για τους φορτιστές που ρωτάς λογικά δεν υπάρχει πρόβλημα άμα δεις από πίσω τι λένε.

 

Πόσα βολτ και mah βγαζουν αναλογα θα φορτίζει το κινητό.

 

Δες και συγκρινε με το htc

BMW POWER
Link to comment
Share on other sites

Για τους φορτιστές που ρωτάς λογικά δεν υπάρχει πρόβλημα άμα δεις από πίσω τι λένε.

 

Πόσα βολτ και mah βγαζουν αναλογα θα φορτίζει το κινητό.

 

Δες και συγκρινε με το htc

Το N97 mini έχει μπαταρία 1200mAh, ενώ το HTC Desire 1400mAh... Εγώ δε θα το ρίσκαρα, μην προκαλέσω καμιά βλάβη. Γενικά αποφεύγω να χρησιμοποιώ φορτιστές ενός κινητού για άλλο.

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

Το N97 mini έχει μπαταρία 1200mAh, ενώ το HTC Desire 1400mAh... Εγώ δε θα το ρίσκαρα, μην προκαλέσω καμιά βλάβη. Γενικά αποφεύγω να χρησιμοποιώ φορτιστές ενός κινητού για άλλο.

 

Το θέμα είναι τι έξοδο έχει ο φορτιστής και οχι τι μπαταρία το κινητό.

 

Αν έχει μεγάλη έξοδο φορτίζει και γρήγορα αλλά δεν είναι πολύ καλό για την μπαταρία.

 

Αυτό το καταλαβαίνεις από το πόσο αργα φορτίζει απο τον υπολογιστή που έχει έξοδο 500mah.

 

Τώρα για τα υπόλοιπα είναι στα χέρια σου το τι θα κάνεις.

BMW POWER
Link to comment
Share on other sites

στο post 2185 σου εχουν ηδη απαντησει απο την πρωτη φορα που ρωτησες για τους φορτιστες

 

το ξερω, αλλα αν δεις τις επομενες απαντησεις αυτο ηταν που φοβομουν και εγω..

οτι μαλλον δεν γινεται.. απλα ρωτησα μηπως καποιος το εχει χρησιμοποιησει ηδη χωρις κανενα προβλημα!!!

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

το ξερω, αλλα αν δεις τις επομενες απαντησεις αυτο ηταν που φοβομουν και εγω..

οτι μαλλον δεν γινεται.. απλα ρωτησα μηπως καποιος το εχει χρησιμοποιησει ηδη χωρις κανενα προβλημα!!!

 

οκ το'πιασα,παντως εγω χρησιμοποιω εναν αλλο φορτιστη στο κινητο μου που εχει λιγο πιο μικρο output απο τον αυθεντικο και δεν εχω καποιο προβλημα,απλα φορτιζει λιγο πιο αργα

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, τώρα αγόρασα ένα HTC Desire, και έχω ένα πρόβλημα!

Πήγα άλλαξα τη συσκευή (αντικατάσταση) γιατί πχ παρουσίαζε πρόβλημα στο google sky.

Δεν εντόπιζε σωστά τον ήλιο, το φεγγάρι. Το εμφάνιζε πιο δεξιά..

Τώρα που το άλλαξα πάλι έχω πρόβλημα.. Κάποιες στιγμές το βγάζει 30 μοίρες δεξιά και άλλες φορές αριστερά.. Εσείς, έχετε τέτοια προβλήματα?

Είναι ο σένσορας πολύ ευαίσθητος?? :(

Θα πρέπει να το κουνάω κάθε φορά?? Σε εσάς είναι Ok?

Edited by exc1ter
Link to comment
Share on other sites

Σημερα εδωσα πισω στον πωλητη απο το emarket το ...εγγλεζικο κινητο και πηγα και πηρα ενα ελληνικοτατο απο play247 και επειδη αυτο ηταν προδιαγεγραμμενο ουσιαστικα τωρα ...εμβαθυνω στο κινητο.

 

Σε καρτελα/οθονη με επαφες (αγαπημενα) εχω ορισει σε μια επαφη σαν προεπιλεγμενη ενεργεια το ανοιγμα της επαφης και θελω να το αλλαξω με κλιση του κινητου .Το ψαχνω μισυ ωρα χωρις να βρω ακρη....

 

Οποτε.....:D:D:D

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

exc1ter@

Μην αλλάξεις και τρίτη φορά κινητό.Αμαρτία είναι.

Έχεις σκεφτεί οτι μπορεί να έχουν λάθος θέση ο ηλιος και

και το φεγγάρι;δεν είναι υποχρεωτικό να είναι προβληματικό

το κινητό σου.

 

Σημερα εδωσα πισω στον πωλητη απο το emarket το ...εγγλεζικο κινητο και πηγα και πηρα ενα ελληνικοτατο απο play247 και επειδη αυτο ηταν προδιαγεγραμμενο ουσιαστικα τωρα ...εμβαθυνω στο κινητο.

 

Σε καρτελα/οθονη με επαφες (αγαπημενα) εχω ορισει σε μια επαφη σαν προεπιλεγμενη ενεργεια το ανοιγμα της επαφης και θελω να το αλλαξω με κλιση του κινητου .Το ψαχνω μισυ ωρα χωρις να βρω ακρη....

 

Οποτε.....:D:D:D

 

Γιάννη,πατα επανω στο όνομα τις επαφής.έπειτα μενού,περισσότερα,ορισμός ενέργειας γραφικού.και μετα όρισε εσύ οτι θες.

Edited by vman
Συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση μηνύματος, για να προσθέεις σε υπάρχον μήνυμα.
Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη μου ερωτησούλα :)

 

Υπάρχει περίπτωση ο ενσωματωμένος player να δει τα Ελληνικά tags?

 

Το κινητό είναι αγορασμένο κανονικά από Ελλάδα (πλαίσιο).

 

Ευχαριστώ :)

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια για πειτε μου καποιος που εχει τεσταρει αρκετα προγραμματα πλοηγησης.Εγω εχω βαλει το navigon προς το παρον αλλα οι χαρτες του δεν την παλευουν και πολυ.Δοκιμασα να βαλω εναν που βρηκα σε ενα φορουμ και υποτιθεται οτι ηταν q2 2010 αλλα μετα το προγραμμα ηταν σαν να μην ειχε χαρτη.Ολα καφε τα εδειχνε εκτος απο το βελακι :P

 

Προφανως δεν εχει πολυ καλους χαρτες για ελλαδα.Καμμια αλλη προταση?

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ hlias77

Γεια σας, τώρα αγόρασα ένα HTC Desire, και έχω ένα πρόβλημα!

Πήγα άλλαξα τη συσκευή (αντικατάσταση) γιατί πχ παρουσίαζε πρόβλημα στο google sky.

Δεν εντόπιζε σωστά τον ήλιο, το φεγγάρι. Το εμφάνιζε πιο δεξιά..

Τώρα που το άλλαξα πάλι έχω πρόβλημα.. Κάποιες στιγμές το βγάζει 30 μοίρες δεξιά και άλλες φορές αριστερά.. Εσείς, έχετε τέτοια προβλήματα?

Είναι ο σένσορας πολύ ευαίσθητος??

Θα πρέπει να το κουνάω κάθε φορά?? Σε εσάς είναι Ok?

 

Τώρα που παρατηρώ είναι ότι όταν το κουνάω μου λειτουργεί (κάπως-μερικές φορές)..

Αν αλλάξω τοποθεσία μπορεί να μην λειτουργεί.. μήπως επειδή υπάρχουν μεταλικές καρέκλες και ένα ραδιόφωνο στο χώρο??

Με το htc magic δεν είχα κανένα πρόβλημα!

Εσείς έχετε παρατηρήσει κάτι τέτοιο??

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ hlias77

 

 

Τώρα που παρατηρώ είναι ότι όταν το κουνάω μου λειτουργεί (κάπως-μερικές φορές)..

Αν αλλάξω τοποθεσία μπορεί να μην λειτουργεί.. μήπως επειδή υπάρχουν μεταλικές καρέκλες και ένα ραδιόφωνο στο χώρο??

Με το htc magic δεν είχα κανένα πρόβλημα!

Εσείς έχετε παρατηρήσει κάτι τέτοιο??

 

Ειλικρινά δεν εχω ασχοληθεί καθόλου με την συγκεκριμένη

εφαρμογή.δες,ψάξε,μάθε ολα τα αλλά πράγματα που εχει να σου

δώσει το κινητό και μην ασχολείσαι με τέτοιου είδους προβλήματα.

Στήσε τις οθόνες σου,βρες εφαρμογές,αν έχεις την όρεξη κανε και root.μην χάνεις τον χρόνο σου με τις μοίρες απόκλισης του ήλιου.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια για πειτε μου καποιος που εχει τεσταρει αρκετα προγραμματα πλοηγησης.Εγω εχω βαλει το navigon προς το παρον αλλα οι χαρτες του δεν την παλευουν και πολυ.Δοκιμασα να βαλω εναν που βρηκα σε ενα φορουμ και υποτιθεται οτι ηταν q2 2010 αλλα μετα το προγραμμα ηταν σαν να μην ειχε χαρτη.Ολα καφε τα εδειχνε εκτος απο το βελακι :P

 

Προφανως δεν εχει πολυ καλους χαρτες για ελλαδα.Καμμια αλλη προταση?

 

Δοκίμασε το sygic και το ndrive.

 

Εγώ πάντως 2 μήνες τώρα παίζω με το navigon και δεν έχω συναντήσει κάποιο πρόβλημα μέσα στην Αθήνα πέρα απ' το κόλλημα που έχει με τις αναστροφές.:p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι,

 

κατ αρχήν να ευχαριστήσω για τις απαντήσεις στα προηγούμενα ερωτήματα που έθεσα και δεύτερον έχω άλλο ένα :)

Με τις φωνητικές εντολές-κλήσεις πως τα πάει το κινητό;

Για παράδειγμα με το Ν95 μου όταν θέλω να καλέσω κάποιον όταν οδηγάω ( με χρήση bluetooth handsfree πάντα) λέω το όνομα και καλεί την επαφή, η οποία είναι και καταχωρημένη με ελληνικούς χαρακτήρες.

 

Στο desire υπάρχει αντίστοιχη δυνατότητα εξ αρχήν ή έστω με κάποια εφαρμογή;

 

Thanks in advance :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι,

 

κατ αρχήν να ευχαριστήσω για τις απαντήσεις στα προηγούμενα ερωτήματα που έθεσα και δεύτερον έχω άλλο ένα :)

Με τις φωνητικές εντολές-κλήσεις πως τα πάει το κινητό;

Για παράδειγμα με το Ν95 μου όταν θέλω να καλέσω κάποιον όταν οδηγάω ( με χρήση bluetooth handsfree πάντα) λέω το όνομα και καλεί την επαφή, η οποία είναι και καταχωρημένη με ελληνικούς χαρακτήρες.

 

Στο desire υπάρχει αντίστοιχη δυνατότητα εξ αρχήν ή έστω με κάποια εφαρμογή;

 

Thanks in advance :)

 

Μονο με εφαρμογη απο Market εχω διαβασει εδω.Για ψαξε για voice caller ή καπως ετσι....

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω λίγο παιδιά, με ΒΤ ανοιχτό (για σύνδεση με ακουστικό) πόσο περίπου κρατάει η μπαταρία? Βγάζει μέρα?

Και κάτι ακόμα, έχει screen protector η συσκευασία??

 

Thanks εκ των προτέρων!

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το sygic και το ndrive.

 

Εγώ πάντως 2 μήνες τώρα παίζω με το navigon και δεν έχω συναντήσει κάποιο πρόβλημα μέσα στην Αθήνα πέρα απ' το κόλλημα που έχει με τις αναστροφές.:p

 

Το εχω χρησιμοποιησει 3-4 φορες και σχεδον τις μισες με εβαζε σε αναποδα στενακια...Και εγω στην Αθηνα το δοκιμασα αλλα...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω λίγο παιδιά, με ΒΤ ανοιχτό (για σύνδεση με ακουστικό) πόσο περίπου κρατάει η μπαταρία? Βγάζει μέρα?

Και κάτι ακόμα, έχει screen protector η συσκευασία??

 

Thanks εκ των προτέρων!

 

Εμενα με παντα ανοιχτο το ...μπλε δοντι λογω bluetooth στο αυτοκινητο ανετα μια μερα αλλα δεν μιλαω και πολυ.Οχι screen protector δεν εχει η συσεκυασια ουτε καπoiα θηκη.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω, αυτο εχω.

αλλα ειχα και ενα αλλο που μετρουσε συγκεντρωτικα ολες τις κινησεις!!!

και κατι ακομη..

καμια εφαρμογη για σημειωσεις???

επισης, νομιζω το ξαναρωτησα, οι φορτιστες αυτοκινητου και σπιτιου του nokia n97mini που ειναι και αυτοι micro-usb μπορουν να χρησιμοποιηθουν και στο desire???

δοκιμασε το Netsentry.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με παντα ανοιχτο το ...μπλε δοντι λογω bluetooth στο αυτοκινητο ανετα μια μερα αλλα δεν μιλαω και πολυ.Οχι screen protector δεν εχει η συσεκυασια ουτε καπoiα θηκη.

 

Να 'σαι καλά! Θα κοιτάξω αν παίζει σε κάποιο κατάστημα.. Το θεωρείται απαραίτητο σε αυτές τις οθόνες?? Προτείνει κανείς κάποιο?? Γιατί ας πούμε στις κλασσικές που είχαν τα wm έως και το Diamond που έχω δεν το διανοείσαι να το αγγίξεις χωρίς screen protector..Και εκεί τα Brando ήταν πολύ καλύτερα από οτιδήποτε κυκλοφορούσε.. Αλλά στο Samsung Jet το έχω έτσι κι είναι μια χαρά χωρίς να το προσέχω και ιδιαίτερα γιατί το έχω για 2η..

Edited by eltsele

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω λίγο παιδιά, με ΒΤ ανοιχτό (για σύνδεση με ακουστικό) πόσο περίπου κρατάει η μπαταρία? Βγάζει μέρα?

Και κάτι ακόμα, έχει screen protector η συσκευασία??

 

Thanks εκ των προτέρων!

 

με λογικη χρηση και το bluetooth συνεχεια ενεργο, νομιζω σε καλυπτει για μερα..

 

η συσκευασια δεν περιλαμβανει screen protector...

Link to comment
Share on other sites

Οκ, έκανα μια παραγγελία στο e-click για Brando SP και μια Buggati θήκη να είμαστε σε ετοιμότητα..!

Thanks παιδιά!:)

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...