Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

720p βιντεο τραβαει?

 

επισημα οχι... ωστοσο η HTC ανεπισημα εχει διαρρευσει πως θα γινεται με μελλοντικο update...

και απο xda εχουν γινει καποια μαγειρεματα σε συτο το θεμα, οποτε αναμενονται εξελιξεις...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να ρωτησω κατι...

 

-Στην αναφορα παραδοσης sms μεχρι τωρα ολα τα κινητα μου ελεγαν "Το μηνυμα σας παραδοθηκε ........"

 

Τωρα μου λεει :

Εγω: και ακολουθει το δικο μου sms

Δεν θα ελεγα οτι ειναι και το καλυτερο.

 

-Πληκτρολογιο με μεγαλυτερους χαρακτηρες για καποιους πιο μεγαλους σε ηλικια σαν εμενα υπαρχει ?

 

-Απο οτι εχω διαβασει σε navimania συνοψη κλισης μετα τον τερματισμο δεν υποστηριζει οπως κια δυνατοτητα screenshot . Σωστα ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

ξαφνικα πριν απο λιγο δεν αναγνωριζει το κινητο σαν usb flash o h/y..

δεν εξρω γιατι??? λεει οτι υπαρχει προβλημα με την συσκευη. στο htc sync δουλευει κανονικα!!!

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

παιδια προσπαθησα να αλλαξω ηχο κλησης και μηνυματων αλλα........

 

στις επιλογες εχει προκαθορισμενους ηχους, επιπλεον στην καρτα δεν βρηκα καποιο σχετικο φακελο ωστε να προσθεσω εκει τους ηχους που θελω...

 

δωστε τα φωτα σας...

 

edit: το βρηκα, φτιαχνωντας νεους φακελους στην sd.... πολυ μπερδεμα παντως για κατι τοσο απλο ρε γμτ...

Edited by jpsih
Link to comment
Share on other sites

παιδια προσπαθησα να αλλαξω ηχο κλησης και μηνυματων αλλα........

 

στις επιλογες εχει προκαθορισμενους ηχους, επιπλεον στην καρτα δεν βρηκα καποιο σχετικο φακελο ωστε να προσθεσω εκει τους ηχους που θελω...

 

δωστε τα φωτα σας...

 

edit: το βρηκα, φτιαχνωντας νεους φακελους στην sd.... πολυ μπερδεμα παντως για κατι τοσο απλο ρε γμτ...

 

Μια σελιδα πισω κοιτα το post 2173

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

HTC running low on AMOLED stock, will add SLCD to the mix for some models

http://www.engadget.com/2010/06/25/htc-running-low-on-amoled-stock-will-add-slcd-to-the-mix-for-so/

 

Gyroscope on Htc Desire

http://www.youtube.com/watch?v=WXEjg5Cf7oY

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

HTC running low on AMOLED stock, will add SLCD to the mix for some models

http://www.engadget.com/2010/06/25/htc-running-low-on-amoled-stock-will-add-slcd-to-the-mix-for-so/

 

Gyroscope on Htc Desire

http://www.youtube.com/watch?v=WXEjg5Cf7oY

βεβαια αυτο δεν ειναι γυροσκοπιο, αλλα ωραιο παιχνιδακι btw :D

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτησουλα!

μπορω να χρησιμοποιησω τα καλωδια του Nokia mini n97 και τον φορτιστη του αυτοκινητου και σπιτιου με το dsire???επειδη ειναι ιδια γιαυτο ρωταω!

ευχαριστω εκ των προτερων για οποια απαντηση!!

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτησουλα!

μπορω να χρησιμοποιησω τα καλωδια του Nokia mini n97 και τον φορτιστη του αυτοκινητου και σπιτιου με το dsire???επειδη ειναι ιδια γιαυτο ρωταω!

ευχαριστω εκ των προτερων για οποια απαντηση!!

 

Αν ειναι ιδια γιατι οχι ? Εγω χρησιμοποιω και 2-3 που μου εμειαν απο το HD2.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

αληθευει αυτο που ειδα στο gsmarena οτι το βιντεο που τραβαει ειναι στα 15fr,γιαυτο οταν τραβαω μου το κοβει?
Link to comment
Share on other sites

Να κανω και γω μια ερωτηση..

Επειδη ενδιαφερομαι για το τηλεφωνο και πηγα σημερα στο Πλαισιο και το ειδα πραγματικα ειναι πολυ ομορφο και πολυ γρηγορο......

Αυτο που παρατηρησα ομως και δεν μου πολυαρεσε ειναι οτι το πισω καπακι του τηλεφωνου ξεκουμπωνε απο την πανω αριστερη μερια οπως το βλεπουμε απο πισω....

Το πατουσα εκανε τον χαρακτηριστικο ηχο του κουμπωματος και μετα απο λιγη χρηση ξαναπεταγοταν προς τα εξω.......

Εχω λοιπον ενα θεμα πλεον με την ποιοτητα κατασκευης του και ειμαι σε δηλημα.......τελικα να το αντικαταστησω με το iphone μου ή οχι?

Αυτο με το καπακι ειναι ενα τυχαιο περιστατικο στο συγκεκρημενο τηλεφωνο ή το εχει συναντηση κανεις σας?

Εχει καποιο αλλο ελλατωμα η συσκευη που να επεσε στην αντιληψη σας?

Ευχαριστω.....

Link to comment
Share on other sites

Να κανω και γω μια ερωτηση..

Επειδη ενδιαφερομαι για το τηλεφωνο και πηγα σημερα στο Πλαισιο και το ειδα πραγματικα ειναι πολυ ομορφο και πολυ γρηγορο......

Αυτο που παρατηρησα ομως και δεν μου πολυαρεσε ειναι οτι το πισω καπακι του τηλεφωνου ξεκουμπωνε απο την πανω αριστερη μερια οπως το βλεπουμε απο πισω....

Το πατουσα εκανε τον χαρακτηριστικο ηχο του κουμπωματος και μετα απο λιγη χρηση ξαναπεταγοταν προς τα εξω.......

Εχω λοιπον ενα θεμα πλεον με την ποιοτητα κατασκευης του και ειμαι σε δηλημα.......τελικα να το αντικαταστησω με το iphone μου ή οχι?

Αυτο με το καπακι ειναι ενα τυχαιο περιστατικο στο συγκεκρημενο τηλεφωνο ή το εχει συναντηση κανεις σας?

Εχει καποιο αλλο ελλατωμα η συσκευη που να επεσε στην αντιληψη σας?

Ευχαριστω.....

 

 

Το έχω δύο μήνες και κανένα πρόβλημα με το πίσω καπάκι. Γενικά δεν έχω παράπονο, κανένα τρίξιμο κτλ.

Αυτό που λες ακούγεται λες και έχει σπάσει κάποιο πλαστικό από μέσα στο κούμπωμα, από σκληρή χρήση.

 

 

Σπύρος

Link to comment
Share on other sites

Να κανω και γω μια ερωτηση..

Επειδη ενδιαφερομαι για το τηλεφωνο και πηγα σημερα στο Πλαισιο και το ειδα πραγματικα ειναι πολυ ομορφο και πολυ γρηγορο......

Αυτο που παρατηρησα ομως και δεν μου πολυαρεσε ειναι οτι το πισω καπακι του τηλεφωνου ξεκουμπωνε απο την πανω αριστερη μερια οπως το βλεπουμε απο πισω....

Το πατουσα εκανε τον χαρακτηριστικο ηχο του κουμπωματος και μετα απο λιγη χρηση ξαναπεταγοταν προς τα εξω.......

Εχω λοιπον ενα θεμα πλεον με την ποιοτητα κατασκευης του και ειμαι σε δηλημα.......τελικα να το αντικαταστησω με το iphone μου ή οχι?

Αυτο με το καπακι ειναι ενα τυχαιο περιστατικο στο συγκεκρημενο τηλεφωνο ή το εχει συναντηση κανεις σας?

Εχει καποιο αλλο ελλατωμα η συσκευη που να επεσε στην αντιληψη σας?

Ευχαριστω.....

 

ειναι γεγονος πως το καπακι φαινεται λιγο ευαισθητο...

αν δεν θες να αλλαζεις συνεχεια sim, και δεν σου φαει κανενα γερο πεσιμο δεν νομιζω πως θα χεις προβλημα...

 

αλλωστε στη χειροτερη, αλλαζεις μονο το πισω καπακι...

Link to comment
Share on other sites

Να κανω και γω μια ερωτηση..

Επειδη ενδιαφερομαι για το τηλεφωνο και πηγα σημερα στο Πλαισιο και το ειδα πραγματικα ειναι πολυ ομορφο και πολυ γρηγορο......

Αυτο που παρατηρησα ομως και δεν μου πολυαρεσε ειναι οτι το πισω καπακι του τηλεφωνου ξεκουμπωνε απο την πανω αριστερη μερια οπως το βλεπουμε απο πισω....

Το πατουσα εκανε τον χαρακτηριστικο ηχο του κουμπωματος και μετα απο λιγη χρηση ξαναπεταγοταν προς τα εξω.......

Εχω λοιπον ενα θεμα πλεον με την ποιοτητα κατασκευης του και ειμαι σε δηλημα.......τελικα να το αντικαταστησω με το iphone μου ή οχι?

Αυτο με το καπακι ειναι ενα τυχαιο περιστατικο στο συγκεκρημενο τηλεφωνο ή το εχει συναντηση κανεις σας?

Εχει καποιο αλλο ελλατωμα η συσκευη που να επεσε στην αντιληψη σας?

Ευχαριστω.....

Φίλε ούτε εμένα έχει κάποιο πρόβλημα κατασκευής. Ίσα-ίσα, από τα HTC είμαι πολύ ευχαριστημένος σε αυτόν τον τομέα αφού και το προηγούμενο μου (HTC Touch HD) και το HTC Desire έχουν πολύ καλή ποιότητα. Όπως έχει ξαναειπωθεί πολλές φορές εδώ, το μόνο ελάττωμα που έχει το κινητό (το δικό μου και πολλών άλλων), είναι η μπαταρία η οποία κρατάει το πολύ 2 μέρες. Σε όλα τα άλλα το κινητό είναι άπιαστο. :)

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια.......

Οσο για την μπαταρια και της δυο μερες δεν νομιζω οτι (οι δυο μερες)ειναι και τοσο ελλατωμα.........εαν φανταστης οτι υπαρχουν και τηλεφωνα που θελουν και μιση μερα........ :lol:

Με σκληρη χρηση(συνεχη πλοηγηση,bluetouth κτλ) η μπαταρια ποσο κραταει?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια.......

Οσο για την μπαταρια και της δυο μερες δεν νομιζω οτι (οι δυο μερες)ειναι και τοσο ελλατωμα.........εαν φανταστης οτι υπαρχουν και τηλεφωνα που θελουν και μιση μερα........ :lol:

Με σκληρη χρηση(συνεχη πλοηγηση,bluetouth κτλ) η μπαταρια ποσο κραταει?

 

Μια μερα αν εισαι τυχερος:p

 

Οσο για το καπακι και την σκληρη χρηση που ειπωθηκε εμενα στην μια μερια ειναι λιγο σηκωμενο και μονο μια φορα το ανοιξα(1η) και μου την εσπασε και το ειπα απο την πρωτη μερα που το επιασα.

Link to comment
Share on other sites

Μια μερα αν εισαι τυχερος:p

 

Οσο για το καπακι και την σκληρη χρηση που ειπωθηκε εμενα στην μια μερια ειναι λιγο σηκωμενο και μονο μια φορα το ανοιξα(1η) και μου την εσπασε και το ειπα απο την πρωτη μερα που το επιασα.

 

AAAAAA.........να τος ο πρωτος...

Για λεγε φιλε μου? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

εγω αφου την εστρωσα την μπαταρια, με συνεχες σερφαρισμα στο ιντερνετ (σε WCDMA το οποιο ειναι ταχυτατο....) και χωρις τιποτα αλλο ανοιχτο, με εβγαλε 3-4 ωρες...

ομως αυτο το διαστημα μιλαμε για συνεχες σκισιμο και κατεβασμα δεδομενων...

 

παντως αν καποιος περιοριστει στα απολυτως αναγκαια, βγαζει 2 μερες η μπαταρια...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Ήθελα να ρωτήσω γιατί το κινητό στον browser έχει μόνο 4 παράθυρα; Το είδα σήμερα στο Πλαισιο κ δεν μου άρεσε αυτό. Το ίδιο συμβαίνει κ στο nexus;Επίσης είναι σίγουρο ότι θα το αναβαθμίσει η htc με 720p video recording?

Επειδή αμφιταλαντευομαι μεταξύ αυτού ,nexus κ galaxy s για βοηθηστε!!

Αν το αναβαθμίσει σωστά κ συνεχίσει μελλοντικά τότε είναι απαιχτο. :)

 

Σορρυ για το δεύτερο ποστ αλλά ξέχασα να ρωτήσω ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος τα android να συνδεθούν με iMac?ευχαριστω

Edited by vman
Συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση μηνύματος, για να προσθέεις σε υπάρχον μήνυμα.
Link to comment
Share on other sites

Θερμη παρακλιση

 

 

Αν μπορει καποιος να μας πει ποιους φακελους εχει αρχικα η καρτα μνημης.Screenshot ξερω οτι δεν παιρνει εκτος και ειναι πειραγμενο.

 

Και κατι αλλο...Για mms vodafone τι ρυθμισεις θελει και πως τις οριζουμε ? Μου στελνουν και δεν παιρνω.

 

Ευχαριστω.

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Θερμη παρακλιση

 

 

Αν μπορει καποιος να μας πει ποιους φακελους εχει αρχικα η καρτα μνημης.Screenshot ξερω οτι δεν παιρνει εκτος και ειναι πειραγμενο.

 

Και κατι αλλο...Για mms vodafone τι ρυθμισεις θελει ? Μου στελνουν και δεν παιρνω.

 

Ευχαριστω.

 

Αυτο για τα mms με ενδιαφερει και μενα για vodafone γιατι δεν μπορω να τα λαβω.. Αν ξερει καποιος τις σωστες ρυθμισεις.

 

Υπαρχει τελικα οντως θεμα με τις AMOLED και την διαθεσιμοτητα

http://www.engadget.com/2010/06/25/htc-running-low-on-amoled-stock-will-add-slcd-to-the-mix-for-so/

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

παιδια παρατηρησα κατι σημερα και δεν ξερω αν το ειδατε και εσεις.

ενω εχω ρυθμιση στο δικτυο "μονο gsm" μολις το βαλω στο "μονο wcda" το τηλεφωνο εφοσον εν βρισκομαι σε περιοχη με σημα 3g πηγαινει μονο του αυτοματα στο "μονο gsm", χωρις να εχω την τριτη επιλογη να επιλεγει αυτοματα.

ειναι bug αυτο???

Επισης ποσο θελει να κλειδωσει με δορυφορο To gps ?? δοκιμασα καποιο sygic και αν και ειχα ενεργοποιημενο και το δικτυο (βεβαια ημουν σε κλειστο χωρο) δεν ειδα ποτε δορυφορο....

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

παιδια παρατηρησα κατι σημερα και δεν ξερω αν το ειδατε και εσεις.

ενω εχω ρυθμιση στο δικτυο "μονο gsm" μολις το βαλω στο "μονο wcda" το τηλεφωνο εφοσον εν βρισκομαι σε περιοχη με σημα 3g πηγαινει μονο του αυτοματα στο "μονο gsm", χωρις να εχω την τριτη επιλογη να επιλεγει αυτοματα.

ειναι bug αυτο???

Επισης ποσο θελει να κλειδωσει με δορυφορο To gps ?? δοκιμασα καποιο sygic και αν και ειχα ενεργοποιημενο και το δικτυο (βεβαια ημουν σε κλειστο χωρο) δεν ειδα ποτε δορυφορο....

 

σε καποιες περιπτωσεις οταν το εχω στο αυτοματο, οταν δεν εχει πολυ ισχυρο σημα 3G (εχει μεν) γυρναει σε gsm.. αρα και στην επιλογη μονο wcdma ισως οταν δεν εχει πολυ καλο σημα, να σε γυριζει αναγκαστικα σε gsm... (υποθεση κανω)

 

στο θεμα του gps μην περιμενεις να κλειδωσει δορυφορο μεσα στο σπιτι...

στο δρομο (χωρις τη χρηση του δικτυου) μου κλειδωσε σε μερικα δευτερολεπτα..

Link to comment
Share on other sites

Θερμη παρακλιση

 

 

Αν μπορει καποιος να μας πει ποιους φακελους εχει αρχικα η καρτα μνημης.Screenshot ξερω οτι δεν παιρνει εκτος και ειναι πειραγμενο.

 

Και κατι αλλο...Για mms vodafone τι ρυθμισεις θελει και πως τις οριζουμε ? Μου στελνουν και δεν παιρνω.

 

Ευχαριστω.

 

Αυτο για τα mms με ενδιαφερει και μενα για vodafone γιατι δεν μπορω να τα λαβω.. Αν ξερει καποιος τις σωστες ρυθμισεις.

 

 

Πηρα τηλ την Vodafone 2106702000 με αστικη χρεωση απο σταθερο και μου ειπαν:

 

Ρυθμισεις

 

Ασυρματα δικτυα

 

Δικτυα κινητης: APN

 

Ονοματα σημειου προσβασης

 

 

Vodafone MMS

 

Ονομα Vodafone: mms

APN: mms.vodafone.net

Ονομα χρηστη: user

MMCS: http://mms.vodafone.gr

Διακομιστης μεσολαβησης: 213.249.19.49

Θυρα MMS: 5080

MNC: 05

Τυπος APN: mms

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...