Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

φιλε μου και εγω το ιδιο επαθα πριν λιγο και περασα τη γνησια ρομ.Βγαλε την μπαταρια,κρατα πατημενο το back και πατα στιγμιαια τοpower,συνδεσετο με το USB και παιρνα του τη ρομ.Ελπειζω να βοηθησα.

δυστυχώς δεν έβγαλα άκρη, μήπως μπορείς να πεις περισσότερα ή να δώσεις κανένα λινκ για κάποιον αντίστοιχο οδηγό;

ευχαριστώ πάντως :)

Link to comment
Share on other sites

ναι, το ΚΑΝ_ΤΟ_ΜΟΝΟΣ_ΣΟΥ.. :p

 

Πλακιτσα! Το ειχα ψαξει και εγω πολυ αλλα δεν ειχα βρει κατι..

 

Δοκιμαστε το Media Monkey

 

Και οσο για την 2.2 σημερα βγηκε το source code της οποτε τωρα θα το παρει η HTC και θα τεσταρει το Sense και μετα θα μας το δωσει.Συντομα δλδ...ελπιζω....

Edited by darkpain
Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς δεν έβγαλα άκρη, μήπως μπορείς να πεις περισσότερα ή να δώσεις κανένα λινκ για κάποιον αντίστοιχο οδηγό;

ευχαριστώ πάντως :)

 

Κατέβασε αυτό το αρχείο και τρέξ' το στο PC (θα πρέπει να υπάρχει και να λειτουργεί το HTC Sync). Το κινητό σου μετά από αυτή τη διαδικασία θα επανέρθει στην εργοστασιακή κατάσταση και φυσικά θα χρειαστεί να ξανακάνεις τη διαδικασία για πρόσβαση root.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν μου εχει ερθει ακόμα το κινητό.. απορώ αν θα μου ερθει και ποτέ... αλλά μόλις μου έρθει σίγουρα θα τα πάρω αυτά καθώς η τιμή τους είναι παρα πολύ προσεγγίσιμη. Μόλις τα αγοράσω να είσαι σίγουρος θα γραψω και εδώ τις εντυπώσεις μου, μαζί με σχετικές φώτο..!

Το κίνητο ομως πρωτα να μου 'ρθει.. :cry: (ατιμα εταιρικά συμβόλαιαααα)

 

ok

αντε με το καλο!

 

Για να μην συνδέεσαι στο νετ με κινητή καλύτερα βγάλε σε μία από τις οθόνες σου το εξής: Προσθήκη σε Αρχική -> Στοιχείο ελέγχου παραθ... ->Ρυθμίσεις -> Δίκτυο κινητής τηλεφωνίας. Οπότε με ένα πάτημα το ενεργοποιείς και το απενεργοποιείς.

 

Για να κλειδώσεις την οθόνη ενώ μιλάς πατάς το πάνω κουμπί (power) του κινητού.

 

Σπύρος

 

ευχαριστω για την απαντηση

με τα υπολοιπα ξερεις αν υπαρχει προβλημα να τα εχω ενεργοποιημενα???

δλδ. :

- ενα μενου "λογαριασμοι & συγχρονισμος" στις "ρυθμισεις" το οποιο εχει κατι λογαριασμους. πως τους διωχνουμε αυτους?

- κυριως τις μετοχες, θελω να απεγκαταστησω.

- ο καιρος που λεει εδω εχει καμια σχεση με τον καιρο στο ρολοι?

- και τι ακριβως κανει αυτο το μενου?

- επισης τα "δεδομενα φοντου" αν τα εχουμε συνεχεια ενεργα μηπως θα συνδεεται συνεχεια στο νετ ή θα στελνει με καποιον τροπο δεδομενα στην google μεχω δικτυου τηλεφωνιας και θα χρεωνομαστε?

 

 

 

Από την ομάδα διαχείρισης

--------------------------------

Χρησιμοποίησε την τροποποίηση μηνύματος, για να προσθέσεις σε υπάρχον μήνυμα και μην κάνεις νέο post.

Edited by emm_stra
Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πλέον τρόπος εγγραφής custom recovery ROM στο Desire. Το κινητό θα πρέπει να είναι ήδη rooted.

 

σε απλα Ελληνικα? :lol:

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε αυτό το αρχείο και τρέξ' το στο PC (θα πρέπει να υπάρχει και να λειτουργεί το HTC Sync). Το κινητό σου μετά από αυτή τη διαδικασία θα επανέρθει στην εργοστασιακή κατάσταση και φυσικά θα χρειαστεί να ξανακάνεις τη διαδικασία για πρόσβαση root.

το θέμα είναι ότι δεν ανοίγει το κινητό πλήρως για να συνδεθεί σωστά με τον υπολογιστή οπότε το .exe μου λέει σφάλμα 170 σύνδεσης usb (ότι δε το βρίσκει)

 

ίσως να είμαι στην κατηγορία που γράφουν στο xda "usb brick" :cry: και πρέπει να κάνω δοκιμάσω εκείνα τα tips :(

έχω βρει ένα στοκ rom που νομίζω είναι αυτό που είχε το δικό μου: RUU_Bravo_HTC_WWE_1.21.405.2_Radio_32.36.00.28U_4.06.00.02_2_release_126984_signed.exe

Link to comment
Share on other sites

Εφτασε η adata 16gb class 6 που θα αντικαταστησει την 4αρα που ειχε μεσα.. Για να κανω την αλλαγη κανω απλα copy paste ολα τα αρχεια απο την 4αρα στην 16αρα (καινουρια) και θα λειτουργουν ολα κανονικα?
s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

το θέμα είναι ότι δεν ανοίγει το κινητό πλήρως για να συνδεθεί σωστά με τον υπολογιστή οπότε το .exe μου λέει σφάλμα 170 σύνδεσης usb (ότι δε το βρίσκει)

 

ίσως να είμαι στην κατηγορία που γράφουν στο xda "usb brick" :cry: και πρέπει να κάνω δοκιμάσω εκείνα τα tips :(

έχω βρει ένα στοκ rom που νομίζω είναι αυτό που είχε το δικό μου: RUU_Bravo_HTC_WWE_1.21.405.2_Radio_32.36.00.28U_4.06.00.02_2_release_126984_signed.exe

 

Δοκίμασε αρχικά σε άλλη θύρα USB και στη συνέχεια σε άλλο PC, κατά προτίμηση με Windows XP.

Link to comment
Share on other sites

το θέμα είναι ότι δεν ανοίγει το κινητό πλήρως για να συνδεθεί σωστά με τον υπολογιστή οπότε το .exe μου λέει σφάλμα 170 σύνδεσης usb (ότι δε το βρίσκει)

 

ίσως να είμαι στην κατηγορία που γράφουν στο xda "usb brick" :cry: και πρέπει να κάνω δοκιμάσω εκείνα τα tips :(

έχω βρει ένα στοκ rom που νομίζω είναι αυτό που είχε το δικό μου: RUU_Bravo_HTC_WWE_1.21.405.2_Radio_32.36.00.28U_4.06.00.02_2_release_126984_signed.exe

δεν καταλαβαινω, σε recovery δε μπορεις να μπεις για να κανεις τα παντα wipe και να φλασαρεις μια ρομ εστω; και να αφησεις την καρτα μνημης χωρις παρτισιον.

 

αν εχει γινει brick παντως μην ανησυχεις, δεν ειναι τιποτα, το επαθα κι εγω :lol:

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβαινω, σε recovery δε μπορεις να μπεις για να κανεις τα παντα wipe και να φλασαρεις μια ρομ εστω; και να αφησεις την καρτα μνημης χωρις παρτισιον.

 

αν εχει γινει brick παντως μην ανησυχεις, δεν ειναι τιποτα, το επαθα κι εγω :lol:

 

Εάν το κινητό μπορεί να μπει σε fastboot, τότε δεν είναι brick και μπορεί να διορθωθεί. Όταν λέμε ότι μια συσκευή είναι bricked, εννοούμε ότι ο μόνος τρόπος για να επισκευασθεί, είναι η αποστολή στο service, όπου συνήθως αλλάζουν την κεντρική πλακέτα.

 

 

σε απλα Ελληνικα? :lol:

 

Εννοείς για τον τρόπο που γίνεται ή για το τι ακριβώς είναι;

Link to comment
Share on other sites

εννοω τι ειναι. :)

 

Εάν δεν είναι το κινητό σου rooted ή δεν πρόκειται να το κάνεις, τότε δε σε αφορά. Για όσους έχουν το κινητό rooted, μπορούν με απλό κι εύκολο τρόπο να φορτώνουν τη recovery απευθείας από το κινητό, χωρίς να χρειάζεται PC ή να έχουν το "ειδικό" αρχείο από τη μέθοδο των Dutta - O' Brien.

Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν είναι το κινητό σου rooted ή δεν πρόκειται να το κάνεις, τότε δε σε αφορά. Για όσους έχουν το κινητό rooted, μπορούν με απλό κι εύκολο τρόπο να φορτώνουν τη recovery απευθείας από το κινητό, χωρίς να χρειάζεται PC ή να έχουν το "ειδικό" αρχείο από τη μέθοδο των Dutta - O' Brien.

οκ, κατανοητο!

το εχω κανει root αρα με ενδιαφερει. :lol:

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σκέφτομαι να δώσω το HTC HD2 για HTC Desire, για να φύγω από τα Win Mobile.

Ρωτάω λοιπόν :

1) Υπάρχει στη συσκευασία εφαρμογή για συγχρονισμό με Outllook? Έχω τα πάντα στα Ελληνικά

2) Υπάρχει εφαρμογή για παρακολούθηση Divx με ελληνικά .srt ?

3) Υπάρχει cr**ed εφαρμογή για πλοήγηση, χωρίς να σε χρεώνει data?

4) Υπάρχει εφαρμογή αντίστοιχη του NoData ?

5) +/- με το HD2 ?

Ευχαριστώ πολύ

Konstantinos Metaxas - 6972727220
Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβαινω, σε recovery δε μπορεις να μπεις για να κανεις τα παντα wipe και να φλασαρεις μια ρομ εστω; και να αφησεις την καρτα μνημης χωρις παρτισιον.

 

αν εχει γινει brick παντως μην ανησυχεις, δεν ειναι τιποτα, το επαθα κι εγω :lol:

 

σε recovery μπορώ να μπω κανονικά και με PC και χωρίς..:confused:

 

το θέμα είναι ότι δεν έχω καταλάβει ποιά ρομ πρέπει να φλασάρω:X

 

αυτή που είχαν οι οδηγοί για rooting δεν έκαναν διαφορά χθες που προσπάθησα

 

wipe έχω κάνει και δεν άλλαξε τίποτα

μήπως κάνω κάτι λάθος:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σκέφτομαι να δώσω το HTC HD2 για HTC Desire, για να φύγω από τα Win Mobile.

Ρωτάω λοιπόν :

1) Υπάρχει στη συσκευασία εφαρμογή για συγχρονισμό με Outllook? Έχω τα πάντα στα Ελληνικά

2) Υπάρχει εφαρμογή για παρακολούθηση Divx με ελληνικά .srt ?

3) Υπάρχει cr**ed εφαρμογή για πλοήγηση, χωρίς να σε χρεώνει data?

4) Υπάρχει εφαρμογή αντίστοιχη του NoData ?

5) +/- με το HD2 ?

Ευχαριστώ πολύ

 

Μιας και ειχα το HD2

 

1.Υπαρχει στην καρτα μνημης το HTCSync που το εγκαθιστας στο pcκαι κανει πολυ καλο συγχρονισμο με outlook

3. Υπαρχει αλλα οχι destinator ακομα.

4.Δεν χρειαζεται.Ρυθμιζεις το κινητο για να μην εχεις προβληματα.

5. Αν το μικροτερο μεγεθος που για μενα ειναι καλο δεν σου ειναι προβλημα κανενα μειον.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,επειδη βγαζει οτι δεν εχω αλλο χωρο στο τηλ,απο τις εφαρμογες που εχω βαλει τι να κανω..?
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Παιδια,επειδη βγαζει οτι δεν εχω αλλο χωρο στο τηλ,απο τις εφαρμογες που εχω βαλει τι να κανω..?

 

Να βγάλεις καποια εφαρμογή από το τηλέφωνο την οποία δεν θες και τόσο.

Με την Froyo 2.2 θα μπορούμε να αποθηκεύουμε τις εφαρμογές και στην καρτα μνήμης οπότε θα λυθεί το πρόβλημα αυτό.

Η καλύτερη στιγμή για να κάνεις κάτι είναι Τώρα !! :dash:
Link to comment
Share on other sites

Εφτασε η adata 16gb class 6 που θα αντικαταστησει την 4αρα που ειχε μεσα.. Για να κανω την αλλαγη κανω απλα copy paste ολα τα αρχεια απο την 4αρα στην 16αρα (καινουρια) και θα λειτουργουν ολα κανονικα?

 

Χθες άλλαξα κι εγώ κάρτα και αυτό που λες να κανείς είναι αρκετό. Απλά πρόσεχε να πάρεις και τα κρυφά αρχεία.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, το έφτιαξα, έκανα ξανά τη διαδικασία του root που υπάρχει στο xda με τη ROM για 1.21 και bootloader 0.80 και άνοιξε! :):)

 

τώρα ποιόν οδηγό να κοιτάξω για να κάνω σωστά τη διαδικασία για a2sd ?? :D

ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια παιδιά!! :happy:

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς δεν έβγαλα άκρη, μήπως μπορείς να πεις περισσότερα ή να δώσεις κανένα λινκ για κάποιον αντίστοιχο οδηγό;

ευχαριστώ πάντως :)

 

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=22633 Κατεβασε απο εδω τη ρομ και περασετη με τον τροπο που σου ειπα παραπανω,ειναι ευκολο.

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, το έφτιαξα, έκανα ξανά τη διαδικασία του root που υπάρχει στο xda με τη ROM για 1.21 και bootloader 0.80 και άνοιξε! :):)

 

τώρα ποιόν οδηγό να κοιτάξω για να κάνω σωστά τη διαδικασία για a2sd ?? :D

ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια παιδιά!! :happy:

 

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=22662 για app2sd φιλε μου!

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται μια αναφορά εδώ για το θέμα που αντιμετωπίζω σχετικά με το μπλεδοντι:

http://android.modaco.com/content/htc-desire-desire-modaco-com/307447/updating-the-buggy-bluetooth-stack-of-the-desire/

 

Το mcr r1 που αναφέρεται ξέρει κανείς τι είναι; Πρόκειται για πειραγμένη ρομ ή απλά για διαφορετικό stack;

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...