Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=22662 για app2sd φιλε μου!

 

τελικά μετά από 2 προσπάθειες που ακολούθησα τους οδηγούς κατά γράμμα καταλήγω στο συμπέρασμα ότι το root δε δουλεύει με το a2sd όπως αναφέρει και ένας άλλος φίλος εδώ.

 

μάλλον θα πρέπει να περιμένω μέχρι να βγει κάποιος νέος τρόπος:ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τελικά μετά από 2 προσπάθειες που ακολούθησα τους οδηγούς κατά γράμμα καταλήγω στο συμπέρασμα ότι το root δε δουλεύει με το a2sd όπως αναφέρει και ένας άλλος φίλος εδώ.

 

μάλλον θα πρέπει να περιμένω μέχρι να βγει κάποιος νέος τρόπος:ninja:

αυτη τη διαδικασια δεν την εκανα ποτε, απλα εκανα ενα partition και επειδη η ρομ που εχω εχει εν γενει a2sd δεν ειχα ποτε προβλημα. γιατι δε δοκιμαζεις καποια αλλη ρομ με a2sd;

Link to comment
Share on other sites

Κατι τρεχει με τα mms ρε παιδια.. Εχω dataplan απο vodafone και εχω φτιαξει τις ρυθμισεις απο ενα site που ειχε δωθει εδω μεσα (αν και στα mms ειχαν περαστει ολα αυτοματα)

 

Διαλεγω να κατεβασει την εικονα (με HSDPA και βελακια που αναβοσβηνουν πανω και πλοηγηση κανονικη σε ανοιχτο χωρο με πολυ καλο σημα) και με το που παταω download μου σβηνει το H (ενω το widget του mobile παραμενει πρασινο) και τα βελακια, βγαζει "NETWORK FAILURE" και αν δεν κανω reset τη συσκευη δεν μ αφηνει να χρησιμοποιησω internet απο οπου και να πειραξω το on-off του mobile

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Κατι τρεχει με τα mms ρε παιδια.. Εχω dataplan απο vodafone και εχω φτιαξει τις ρυθμισεις απο ενα site που ειχε δωθει εδω μεσα (αν και στα mms ειχαν περαστει ολα αυτοματα)

 

Διαλεγω να κατεβασει την εικονα (με HSDPA και βελακια που αναβοσβηνουν πανω και πλοηγηση κανονικη σε ανοιχτο χωρο με πολυ καλο σημα) και με το που παταω download μου σβηνει το H (ενω το widget του mobile παραμενει πρασινο) και τα βελακια, βγαζει "NETWORK FAILURE" και αν δεν κανω reset τη συσκευη δεν μ αφηνει να χρησιμοποιησω internet απο οπου και να πειραξω το on-off του mobile

τι widget εχεις για τα data; της htc;

Link to comment
Share on other sites

αυτη τη διαδικασια δεν την εκανα ποτε, απλα εκανα ενα partition και επειδη η ρομ που εχω εχει εν γενει a2sd δεν ειχα ποτε προβλημα. γιατι δε δοκιμαζεις καποια αλλη ρομ με a2sd;

εσύ ποια rom έχεις;

βασικά τις 2 τελευταίες μέρες ξενέρωσα λίγο με αυτά τα προβληματάκια και δεν θέλω να μπλέξω με πολλές ώρες σβήνε-πέρνα roms επειδή μπορεί να μην δουλεύουν σωστά οι λειτουργίες της συσκευής:(

 

υπάρχει κάποια rom που να είναι σαν την κανονική απλά με root+a2sd έξτρα; τίποτα άλλο αυτά τα 2 και να δουλεύει σαν την μαμίσια:help:

Edited by haris_led
Link to comment
Share on other sites

εσύ ποια rom έχεις;

βασικά τις 2 τελευταίες μέρες ξενέρωσα λίγο με αυτά τα προβληματάκια και δεν θέλω να μπλέξω με πολλές ώρες σβήνε-πέρνα roms επειδή μπορεί να μην δουλεύουν σωστά οι λειτουργίες της συσκευής:(

 

υπάρχει κάποια rom που να είναι σαν την κανονική απλά με root+a2sd έξτρα; τίποτα άλλο αυτά τα 2 και να δουλεύει σαν την μαμίσια:help:

εγω εχω του evil την 1.00 barebone, δεν εχει sense ομως.

 

πχ δοκιμασε αυτη http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=674688

δε νομιζω οτι υπαρχει λογος να φοβασαι, κανε τις δοκιμες σου.

Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν είναι το κινητό σου rooted ή δεν πρόκειται να το κάνεις, τότε δε σε αφορά. Για όσους έχουν το κινητό rooted, μπορούν με απλό κι εύκολο τρόπο να φορτώνουν τη recovery απευθείας από το κινητό, χωρίς να χρειάζεται PC ή να έχουν το "ειδικό" αρχείο από τη μέθοδο των Dutta - O' Brien.

η fakeflash μεθοδος τι διαφορετικο εχει;

Link to comment
Share on other sites

και το froyo παλι customαρισμενο θα το περασουμε :p

 

το εχω αισιως 2,5 μηνες το κινητο, δε θα μπορουσα να περιμενω προσωπικα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ειναι στη vodafone????:cry::cry::cry:

 

δε γνωριζω... εγω απο πλαισιο το πηρα κ δεν ηταν...

 

οποιος εχει "περασει" καποιο προγραμμα gps ας μου στειλει pm γιατι εχω χαθει λιγο...

Edited by jpsih
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά , ενδιαφέρομαι να μάθω λίγες πληροφορίες για το desire μιας και σκοπεύω να το αγοράσω (αν όχι αυτό τότε το wildfire) .

Είναι ξεκλείδωτη η συσκευή;

Μπορείς να περάσεις εφαρμογές εκτός του android market κανονικά;

Επισης συγχωρίστε την αγνοια αλλά τα roms που είδα πιο πάνω τι είναι;

Αν έχουν απαντηθεί κάπου και έχετε την καλοσύνη δώστε μου ενα λινκ να διαβάσω, ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

αυτη τη διαδικασια δεν την εκανα ποτε, απλα εκανα ενα partition και επειδη η ρομ που εχω εχει εν γενει a2sd δεν ειχα ποτε προβλημα. γιατι δε δοκιμαζεις καποια αλλη ρομ με a2sd;

 

 

φιλε μου μπορεις να μου πεις πως εκανες το partition?το ειχες κανει root πρωτα?

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω του evil την 1.00 barebone, δεν εχει sense ομως.

 

πχ δοκιμασε αυτη http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=674688

δε νομιζω οτι υπαρχει λογος να φοβασαι, κανε τις δοκιμες σου.

 

να σαι καλά την έβαλα και ησύχασα!!

μια χαρά όλα! επειδή είδα ότι κάνει και overclock έβαλα μια και το setcpu να το χαμηλώσω λιγάκι!

 

προς το παρόν όλα καλά εκτός από την βροχή έξω :p :):)

 

EDIT: το tunesync που έχω αγοράσει χθες, μου δείχνει ότι πρέπει να πληρώσω για να το ξανακατεβάσω, ξέρετε τι δεν πάει καλά;

Edited by haris_led
Link to comment
Share on other sites

δε γνωριζω... εγω απο πλαισιο το πηρα κ δεν ηταν..

 

Oποιος ειναι σιγουρος να μου πει για να αρχισω να ανησυχω αν ειναι..αν κ δεν νομιζω(?)

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

τι widget εχεις για τα data; της htc;

 

Ναι το original αλλά δεν νομίζω ότι είναι εκεί το θέμα. Τα ίδια γίνονται και αν το πειραξω μέσα από τα settings

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται μια αναφορά εδώ για το θέμα που αντιμετωπίζω σχετικά με το μπλεδοντι:

http://android.modaco.com/content/htc-desire-desire-modaco-com/307447/updating-the-buggy-bluetooth-stack-of-the-desire/

 

Το mcr r1 που αναφέρεται ξέρει κανείς τι είναι; Πρόκειται για πειραγμένη ρομ ή απλά για διαφορετικό stack;

 

 

Και συνεχίζω μόνος μου :lol:

 

Το πρόβλημα αν κατάλαβα καλά είναι ότι η υλοποίηση του bt στο desire δεν υποστηρίζει serial port, γιαυτό και δεν βλέπει την συσκευή μου. Αυτό που ακόμα δεν έχω καταλάβει είναι αν το πρόβλημα βρίσκεται σε επίπεδο hw ή sw. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου μπορεις να μου πεις πως εκανες το partition?το ειχες κανει root πρωτα?

ναι χρειαζεσαι ρουτ, μπαινεις σε recovery, πας στο μενου του partition, εκει σου λεει να κανεις partition και μετα σου ζηταει να διαλεξεις ποσα ΜΒ θες για SWAP(0 δηλαδη), μετα για το EXT (αυτο που χρησιμοποιει το συστημα και οι εφαρμογες) και μετα το υπολοιπο το αφηνεις σε fat. τα αλλαζεις με το trackpad.

Ναι το original αλλά δεν νομίζω ότι είναι εκεί το θέμα. Τα ίδια γίνονται και αν το πειραξω μέσα από τα settings

απλα ρωταω γιατι τα αλλα widgets ουσιαστικα αλλαζουν τη διευθυνση του apn και γι αυτο δε συνδεεται, ελεγα μηπως ειχε φαει κολλημα.

Και συνεχίζω μόνος μου :lol:

 

Το πρόβλημα αν κατάλαβα καλά είναι ότι η υλοποίηση του bt στο desire δεν υποστηρίζει serial port, γιαυτό και δεν βλέπει την συσκευή μου. Αυτό που ακόμα δεν έχω καταλάβει είναι αν το πρόβλημα βρίσκεται σε επίπεδο hw ή sw. :rolleyes:

mcr=modaco custom rom...δηλαδη πειραγμενη αναβαθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Και revision 1, ναι...

Θεωρητικά λοιπόν μπορεί να έχει πειραγμένο bt stack;

δε νομιζω οτι ασχολουνται ιδιαιτερα με αυτο. στη froyo οκ ασχοληθηκαν γιατι δε δουλευε καλα εως καθολου οποτε επρεπε να το πειραξουν.

ακουστικα θες να συνδεσεις;

Link to comment
Share on other sites

δε νομιζω οτι ασχολουνται ιδιαιτερα με αυτο. στη froyo οκ ασχοληθηκαν γιατι δε δουλευε καλα εως καθολου οποτε επρεπε να το πειραξουν.

ακουστικα θες να συνδεσεις;

 

Όχι, πρόκειται για έναν ασύρματο αντάπτορα για σύνδεση με τον εγκέφαλο του αυτοκινήτου ο οποίος χρησιμοποιεί σειριακό προφίλ...

 

Ελπίζω να γίνει κάτι με την froyo, για να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες να σας ρωτήσω γιατί δεν βγάζω άκρη ...

 

Όσοι έχετε το Desire έχετε και internet στο κινηό , σωστά?

 

Πόσα MB έχετε και τη χρήση του κάνετε???

 

Δεν μπορώ να καταλάβω πόσα MB θα μου είναι αρκετά ... :worry:

 

Επίσης το widgetάκι που έχουν όλα τα android κινητά με τον καιρό (αυτό που έχει την ώρα και από κάτω τον καιρό)

δεν χρειάζεται να είσαι μόνιμα στο internet???

 

Αυτά από εμένα ... :p

Co-Founder & CEO at AntMoves & Windows Phone Apps

www.antmoves.com | www.wpapps.gr

Link to comment
Share on other sites

Παίδες να σας ρωτήσω γιατί δεν βγάζω άκρη ...

 

Όσοι έχετε το Desire έχετε και internet στο κινηό , σωστά?

 

Πόσα MB έχετε και τη χρήση του κάνετε???

 

Δεν μπορώ να καταλάβω πόσα MB θα μου είναι αρκετά ... :worry:

 

Επίσης το widgetάκι που έχουν όλα τα android κινητά με τον καιρό (αυτό που έχει την ώρα και από κάτω τον καιρό)

δεν χρειάζεται να είσαι μόνιμα στο internet???

 

Αυτά από εμένα ... :p

με πολυ δυσκολια αρκουμαι στα 100mb αλλα συνηθως εχω wifi, οποτε οκ. δυστυχως τα εχω δωρεαν τελειως και τσιγκουνευομαι να ενεργοποιησω πακετο. :p

 

το widget το κανεις update οποτε θες, αλλα δε χρησιμοποιει και πολλα δεδομενα.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...