Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άμα βλέπεις σελίδες στο internet μην ξεχνάς αραιά και που να αδειάζεις την προσωρινή μνήμη γιατί τρώει αρκετό χώρο. Εμένα είχε φτάσει για πλάκα 70ΜΒ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ποια εφαρμογη καταγραφει την κινηση στο ιντερνετ και με 3g και με wifi?? την ειχα και καταλαθος απεγκατασταθηκε και δεν θυμαμαι τωρα!!
Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

ποια εφαρμογη καταγραφει την κινηση στο ιντερνετ και με 3g και με wifi?? την ειχα και καταλαθος απεγκατασταθηκε και δεν θυμαμαι τωρα!!

 

για wifi δεν ξερω αλλά το 3g το χει το 3g watchdog.

Link to comment
Share on other sites

Έλα όμως που δεν έχω χρησιμοποιήσει καθόλου browsing...

Κάτι που μου τρώει πολύ είναι το Contacts storage..Ξέρει κάνεις τη ακριβώς αποθηκεύεται εκεί?

Phillips Diga-->Panasonic GD52-->Motorola C33-->Nokia 5210-->Nokia 6600-->HP iPaq 6515-->HP iPaq 6915-->Fujitsu Siemens T830-->HTC TyTn-->Nokia 6110 Nav-->Samsung i900 Omnia-->Nokia 5800XM-->Samsung Omnia i8910 HD-->HTC Hero-->Samsung i900 Omnia(again)-->HTC HD2 Leo-->HTC Desire-->Samsung Galaxy S2 i9100 --> :X
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγκατασταση file browser χωρις wifi μπορει να γινει ? Το εχει ενας φιλος αλλα δεν εχει wifi ουτε προσβαση σε Internet μεσω εταιριας για να συνδεθει με market.

 

Ευχαριστω.

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγκατασταση file browser χωρις wifi μπορει να γινει ? Το εχει ενας φιλος αλλα δεν εχει wifi ουτε προσβαση σε Internet μεσω εταιριας για να συνδεθει με market.

 

Ευχαριστω.

Στείλε του το apk της εφαρμογής μέσω bt με το πρόγραμμα bt file transfer.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Στείλε του το apk της εφαρμογής μέσω bt με το πρόγραμμα bt file transfer.

 

Ευχαριστω Γιαννη.Δοκιμασα και το περασα το .apk στην καρτα μνημης με καλωδιο αλλα δεν μπορω να το βρω για να το τρεξω μεσα απο το κινητο...

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Γιαννη.Δοκιμασα και το περασα το .apk στην καρτα μνημης με καλωδιο αλλα δεν μπορω να το βρω για να το τρεξω μεσα απο το κινητο...

Κάντο εγκατάσταση(προτείνω astro file manager) μέσα από το htc sync..

Phillips Diga-->Panasonic GD52-->Motorola C33-->Nokia 5210-->Nokia 6600-->HP iPaq 6515-->HP iPaq 6915-->Fujitsu Siemens T830-->HTC TyTn-->Nokia 6110 Nav-->Samsung i900 Omnia-->Nokia 5800XM-->Samsung Omnia i8910 HD-->HTC Hero-->Samsung i900 Omnia(again)-->HTC HD2 Leo-->HTC Desire-->Samsung Galaxy S2 i9100 --> :X
Link to comment
Share on other sites

Κάντο εγκατάσταση(προτείνω astro file manager) μέσα από το htc sync..

 

Του εκανα εγκατασταση εναν root explorer στελνοντας το αρχειο με bluetooth απο υπολογιστη.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

για wifi δεν ξερω αλλά το 3g το χει το 3g watchdog.

 

ευχαριστω, αυτο εχω.

αλλα ειχα και ενα αλλο που μετρουσε συγκεντρωτικα ολες τις κινησεις!!!

και κατι ακομη..

καμια εφαρμογη για σημειωσεις???

επισης, νομιζω το ξαναρωτησα, οι φορτιστες αυτοκινητου και σπιτιου του nokia n97mini που ειναι και αυτοι micro-usb μπορουν να χρησιμοποιηθουν και στο desire???

Edited by emm_stra
Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

παιδιά συγνώμη για την ασχετοσύνη στα android, η ουσιαστική διαφορά του desire με το legend, ποια είναι?
MyPhone member since 2003! :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

παιδιά συγνώμη για την ασχετοσύνη στα android, η ουσιαστική διαφορά του desire με το legend, ποια είναι?

 

Το Legend αν δεν απατωμαι εχει 3,2 οοθνη ενω το desire 3,7 ιντσες.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά συγνώμη για την ασχετοσύνη στα android, η ουσιαστική διαφορά του desire με το legend, ποια είναι?

Αυτό που σου είπε ο Γιάννης + τον επεξεργαστή, όπου το Legend έχει 600MHz ενώ το Desire 1000MHz, την RAM όπου το Legend έχει 384MB ενώ το Desire 596MB και την ανάλυση οθόνης που το Desire έχει μεγαλύτερη. Εννοείτε ότι έχουν διαφορά και στις διαστάσεις λόγο μεγέθους οθόνης.

 

Δες κι ΕΔΩ.

 

Και μία ερώτηση που την είχα ξανακάνει παλαιότερα. Το κινητό χρειάζεται screen protector ?? Δεν ξαναείχα κινητό με capacitive και παλιά κάπου είχα διαβάσει ότι δεν χρειάζονται. Κι επίσης η οθόνη είναι πολύ σκληρή, καμία σχέση με του HTC Touch HD που είχα screen protector. Εσείς έχετε ??

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που σου είπε ο Γιάννης + τον επεξεργαστή, όπου το Legend έχει 600MHz ενώ το Desire 1000MHz, την RAM όπου το Legend έχει 384MB ενώ το Desire 596MB και την ανάλυση οθόνης που το Desire έχει μεγαλύτερη.

 

 

 

Ολα αυτα κανουν πολυ μεγαλη την διαφορα λοιπον !!!

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα κατοχο του καταπληκτικου κινητου.

Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι οτι απο εχθες το βραδυ μου βγαζει μηνυμα οτι δεν μπορει να κανει backup στην sd.το εχω ρυθμισμενο να κανει αυτοματα μεσα απο το κινητο.

Ειχε κανεις παρομοιο προβλημα;

 

Δεν εχω περασει πολλες εφαρμογες αλλα δεν παει καπου το μυαλο μου τι μπορει να φταει.

Εχω κανει και επανεκινηση του τηλεφωνου αλλα τιποτα.

Καμια ιδεα;

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

BMW POWER
Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατα λαθος εσβησα την οθονη "Αγαπημενα" Μπορω να την επαναφερω και πως ? Μπορω να προσθεσω και δευτερη ιδια οθονη καταργωντας καποια αλλη που δεν θελω ? Ποσες επαφες μορω σε καθε μια ?

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Για την ωρα δεν υπαρχουν στην ελλαδα.μονο αν το παρεις απο εξω.εδω καλα δεν εχουν αυτο στα καταστηματα.

 

Sent from my HTC Desire υsing Tapatalk

 

Παιδια κατα λαθος εσβησα την οθονη "Αγαπημενα" Μπορω να την επαναφερω και πως ? Μπορω να προσθεσω και δευτερη ιδια οθονη καταργωντας καποια αλλη που δεν θελω ? Ποσες επαφες μορω σε καθε μια ?

 

Ευχαριστω.

 

Αμα πατησεις συνεχομενα πανω στην οθονη θα σου εμφανησει ενα παραθυρο.εκει διαλεξε το πρωτο και μετα την εφαρμογη που θες να βαλεις στο παραθυρο που εισαι.συγκεκριμενα το προσωπα θα διαλεξεις.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Edited by vman
Συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση μηνύματος, για να προσθέεις σε υπάρχον μήνυμα.
BMW POWER
Link to comment
Share on other sites

Eιδα σενα σαιτ οτι εχει κιαλλα χρωματα...υπαρχουν εδω ή μπα?

 

 

Οταν το πρωτοειδα κι εγω ειπα τι βλακεια χρωμα ειναι αλλα σιγα σιγα μου αρεσει.:D

 

Ευχαριστω φιλε M_SAK. Πολυ χρησιμο.

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είδα σήμερα στο Πλαίσιο και η πρώτη εντύπωση ήταν πολύ καλή.. Λίγο το έψαξα (ούτως ή άλλως αποφάσισα να το χτυπήσω) γιατί κυρίως ήθελα να δω την αίσθησή του στο χέρι και μου άρεσε. Η ποιότητα του εκ πρώτης όψεως είναι αρκετά καλή. Οκ, δεν είναι HD2 αλλά γενικά το HD2 είναι η εξαίρεση κι όχι ο κανόνας..!

 

Τώρα περιμένω τους απίστευτους στην Cosmote οι οποίοι το Μάιο είχαν 125 ευρώ την επιδότηση και σήμερα είναι 85.. Μιλάμε οι τύποι είναι τραγικοί.. Με ίδιο λογαριασμό τους 3 τελευταίους μήνες.

Πήρα, τα έχωσα, και τώρα κάνουν αίτημα για επιπλέον ποσό κι αν εγκριθεί θα ενημερώσουν αλλά πρέπει μόνο από κατάστημα Cosmote να εξυπηρετηθώ.. Ό,τι να 'ναι..

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το αγορασα και εγω! Φορτιζει και σε λιγη ωρα θα εχω τις πρωτες εντυπωσεις...:D:D

ΥΓ. Το mobile internet ειναι απαραιτητο για να εκμεταλευτει κανεις τις δυνατοτητες του κινητου, ή και με wifi οπου υπαρχει ειναι οκ???

 

 

Πήρα, τα έχωσα, και τώρα κάνουν αίτημα για επιπλέον ποσό κι αν εγκριθεί θα ενημερώσουν αλλά πρέπει μόνο από κατάστημα Cosmote να εξυπηρετηθώ.. Ό,τι να 'ναι..

 

Κανε αιτηση για αλλαγη εταιριας - φορητοτητα , αρκει να κανεις και κανα 40-50 ευρω το μηνα-. Να δεις μετα τι επιδοτηση σου βγαζουν!

**sorry για το offtopic!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι οτι απο εχθες το βραδυ μου βγαζει μηνυμα οτι δεν μπορει να κανει backup στην sd.το εχω ρυθμισμενο να κανει αυτοματα μεσα απο το κινητο.

Ειχε κανεις παρομοιο προβλημα;

 

 

Εχω κι εγω το ιδο προβλημα και δεν ξερω σε τι εξυπηρετει αυτο το backup.

 

ΥΓ. Το mobile internet ειναι απαραιτητο για να εκμεταλευτει κανεις τις δυνατοτητες του κινητου, ή και με wifi οπου υπαρχει ειναι οκ???

 

 

Μια χαρα σου αρκει φιλε μου.Εκτος και θελεις internet παντου οπου βρεθεις.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το αγορασα και εγω! Φορτιζει και σε λιγη ωρα θα εχω τις πρωτες εντυπωσεις...:D:D

ΥΓ. Το mobile internet ειναι απαραιτητο για να εκμεταλευτει κανεις τις δυνατοτητες του κινητου, ή και με wifi οπου υπαρχει ειναι οκ???

 

Μια χαρά είσαι.. Απλώς σε περίπτωση που είσαι πολλές ώρες εκτός wi-fi αν στο πρόγραμμα που είσαι έχεις κάποια ΜΒ δωρεάν θα είναι καλύτερα γιατί αυτού του είδους οι συσκυές είναι βασισμένες στο να είναι Online οπότε όλο και κάτι θα θέλει να κατεβάσει!

 

 

Κανε αιτηση για αλλαγη εταιριας - φορητοτητα , αρκει να κανεις και κανα 40-50 ευρω το μηνα-. Να δεις μετα τι επιδοτηση σου βγαζουν!

**sorry για το offtopic!!!

 

Να σου πω, δεν είναι καθόλου κακή ιδέα.. Τα 48€ είναι το ελάχιστο που πληρώνω..εκεί κυμαίνεται ο λαγαριασμός!Απαράδεκτοι..!

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

παντως ενα καλο προγραμματακι data το απογειωνει το κινητο...

 

Οσο αναφορα τα data ειναι και θεμα χαρακτηρα.Με τιποτα δεν μπορω να σερφαρω στο internet με τοσο μικρε οθονες.Υποκειμενικο βεβαια.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...