Jump to content

[Maemο 5] Εφαρμογές / Εργαλεία (Προτάσεις / Απορίες / Ερωτήσεις)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να σας πω το προβλημα μου;εχω δωσει στον 10χρονο γιο μου ενα zte blade [χωρις σιμ] για να παιζει παιχνιδια .ο μπαγασας ψαχνοντας εμαθε να μπαινει στο μαρκετ και κατεβαζει παιχνιδια.φοβαμαι μην κατεβασει κατι που δεν πρεπει.αυτο που θελω ειναι να συνδεεται στο νετ μεσω του Ν900 μου για να μπορω να ελεγχω ποτε να μπαινε.το mobile hotspot το κανει αυτο;κι αν ναι ειναι ασφαλες;γιατι διαβασα οτι θελει power kernel.αν οχι υπαρχει κατι αλλο; Edited by gaiosgf
διορθωση

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα ηθελα να ρωτησω αν εχει περασει κανενας το usb host και αν του δουλευει κανονικα γιατι εχω καποιες αποριες που το εβαλα εγω!!

 

Ευχαριστω προκαταβολικα!

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω αν εχει περασει κανενας το usb host και αν του δουλευει κανονικα γιατι εχω καποιες αποριες που το εβαλα εγω!!

 

Ευχαριστω προκαταβολικα!

 

Το usb host δουλέυει αλλά πιθανών να χρειάζεται να κάνεις το mount χειροκίνητα(μέσω terminal). Δες περισσότερα εδώ

Link to comment
Share on other sites

Το usb host δουλέυει αλλά πιθανών να χρειάζεται να κάνεις το mount χειροκίνητα(μέσω terminal). Δες περισσότερα εδώ

 

Σ'ευχαριστω πολυ για την βοηθεια!! Χειροκινητα το βλεπει αλλα με το προγραμματακι οχι! Μηπως αμα του εκανα uninstall και μετα παλι install να εφτιαχνε??

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω πολυ για την βοηθεια!! Χειροκινητα το βλεπει αλλα με το προγραμματακι οχι! Μηπως αμα του εκανα uninstall και μετα παλι install να εφτιαχνε??

 

όχι δεν φτιάχνει

Link to comment
Share on other sites

Πληκτρολογήστε την παρακάτω εντολή στο xterm για να δούμε τι συμβαίνει:

 

python /opt/fmradio/FMRadio.py

 

[errno 2] no such file or directory

 

πρεπει να το κατεβασς και να το περασω απο καπου ? μου λειπει καποιο πακετο ?

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις εγκατεστημένη την (πρώτη) εφαρμογή για το ράδιο αυτή είναι η διαδρομή. Αφού παίρνεις αυτό το error όμως μπορείς να πας με cd στο opt για να βρεις το σωστό φάκελο.

 

Sent from my Nook Color

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησε το PackageView άνοιξε το και περίμενε να φορτώσει τις εγκατεστημένες εφαρμογές μετά γράψε fmradio λανοιοξε το μπες στο Content και βρες το ακριβές όνομα του αρχείου που σου είπε ο @anapospastos.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

χρησιμοποιει κανεις αυτη την εφαρμογη?http://my-maemo.com/downloads/search.php?name=Thomsonkeys

ενω μου δουλευε κανονικα χθες την απεγκατεστησα για καποιο λογο και μετα απο λιγο την ξανακατεβασα αλλα ενω ανοιγει δεν δουλευει κανονικα.παταω searchnetwork και δεν ψαχνει καν και μου βγαζει αμεσως μυνημα 0 networks found.ξερει κανεις κατι?[εχω κανει αρκετες εγκατ/απεγκατ αλλα τιποτα]

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιει κανεις αυτη την εφαρμογη?http://my-maemo.com/downloads/search.php?name=Thomsonkeys

ενω μου δουλευε κανονικα χθες την απεγκατεστησα για καποιο λογο και μετα απο λιγο την ξανακατεβασα αλλα ενω ανοιγει δεν δουλευει κανονικα.παταω searchnetwork και δεν ψαχνει καν και μου βγαζει αμεσως μυνημα 0 networks found.ξερει κανεις κατι?[εχω κανει αρκετες εγκατ/απεγκατ αλλα τιποτα]

τελικα μετα απο λιγο ψαξιμο βρηκα οτι πρεπει να εγκαταστησω το python wifi χειροκινητα.επειδη δεν το βρισκω στον app manager ξερει κανεις τι εντολη να δωσω στο xterm?

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιει κανεις αυτη την εφαρμογη?http://my-maemo.com/downloads/search.php?name=Thomsonkeys

ενω μου δουλευε κανονικα χθες την απεγκατεστησα για καποιο λογο και μετα απο λιγο την ξανακατεβασα αλλα ενω ανοιγει δεν δουλευει κανονικα.παταω searchnetwork και δεν ψαχνει καν και μου βγαζει αμεσως μυνημα 0 networks found.ξερει κανεις κατι?[εχω κανει αρκετες εγκατ/απεγκατ αλλα τιποτα]

καμμια ιδεα κανεις?

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησε το PackageView για να δεις σε ποιους καταλόγους έκάνε εγκατάσταση η εφαρμογή μετά απεκατέστησε το άνοιξε το τερματικό και δες - διέγραψε τυχών υπολείμματα που έχουν απομείνει..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησε το PackageView για να δεις σε ποιους καταλόγους έκάνε εγκατάσταση η εφαρμογή μετά απεκατέστησε το άνοιξε το τερματικό και δες - διέγραψε τυχών υπολείμματα που έχουν απομείνει..

προσπαθησα να το κανω μεσω του filebox ενεργοποιωντας τους κρυφους φακελους αλλα δεν καταφερανα βρω τιποτα σχετικο.σ ευχαριστω για την βοηθεια παντως.θα ξαναπροσπαθησω αυριο.

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας.υπαρχει καποια εντολη στο xterm η οποια να φορτωνει τα πακετα που λειπουν απο καποια εφαρμογη?

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργει αψογα! Αλλαξτε ολοι οσοι εχετε thomson και speedtouch τα ssid ή τα default passwords...

 

http://maemo.org/downloads/product/Maemo5/stkeys/

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργει αψογα! Αλλαξτε ολοι οσοι εχετε thomson και speedtouch τα ssid ή τα default passwords...

 

http://maemo.org/downloads/product/Maemo5/stkeys/

εγω εννοουσα αυτο

http://maemo.org/packages/package_instance/view/fremantle_extras-devel_free_armel/thomsonkeys/1.0.1-5/

αν μπορει να βοηθησει καποιος

 

κατεβασα το stkeys αλλα δεν το βρισκω στο menu.που πηγε?εβγαλε ποδια κι εφυγε?

αληθεια πως δουλευει?

Edited by gaiosgf

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

εγω εννοουσα αυτο

http://maemo.org/packages/package_instance/view/fremantle_extras-devel_free_armel/thomsonkeys/1.0.1-5/

αν μπορει να βοηθησει καποιος

 

κατεβασα το stkeys αλλα δεν το βρισκω στο menu.που πηγε?εβγαλε ποδια κι εφυγε?

αληθεια πως δουλευει?

 

το thomsonkeys είναι το stkeys με γραφικό περιβάλλον.

οπότε επειδή δεν είναι και καμιά μαγεία χρησ. το stkeys.

 

στο Χterminal γράψε:

stkeys XXXXXX

όπου ΧΧΧΧΧΧ το 6ψήφιο όνομα του router. (thomsonXXXXXX)

 

ΠΡΟΣΟΧΗ! Μόνο για προσωπική χρήση.:confused:

το προγραμμα είναι key recovery! (δηλ. σε περίπτωση που χάσατε το κωδικό:X)

6610 --> 7610(RH-51) --> (Legendary) N900 --> Galaxy SIII --> HTC 10 --> Pixel 2 XL --> Xperia 1 ii

HP Touchpad (dual boot: webOS and Android)

Link to comment
Share on other sites

το thomsonkeys είναι το stkeys με γραφικό περιβάλλον.

οπότε επειδή δεν είναι και καμιά μαγεία χρησ. το stkeys.

 

στο Χterminal γράψε:

stkeys XXXXXX

όπου ΧΧΧΧΧΧ το 6ψήφιο όνομα του router. (thomsonXXXXXX)

 

ΠΡΟΣΟΧΗ! Μόνο για προσωπική χρήση.:confused:

το προγραμμα είναι key recovery! (δηλ. σε περίπτωση που χάσατε το κωδικό:X)

μηπως δοκιμασες το thomsonkeys ?οταν παταω το search networks μου βγαζει το μυνημα 0 networks found.

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

εγώ που το δοκίμασα σε 2 thomson, στο ένα δεν έβγαλε καθόλου κλειδιά και στο άλλο έβγαλε 4 κλειδιά που δεν δουλεύουν.
tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

εγώ που το δοκίμασα σε 2 thomson, στο ένα δεν έβγαλε καθόλου κλειδιά και στο άλλο έβγαλε 4 κλειδιά που δεν δουλεύουν.
Εμφανιζει τα default , δεν σου λεει αυτο που εχει αυτη τη στιγμη. Εγω σε τρια που δοκιμασα, βρηκε μεσα σε 2 λεπτα το κλειδι. Μαλιστα σε ενα μου εδωσε τρια πιθανα, αλλα το σωστο ηταν του 2009. Λειτουργει με την προυποθεση οτι ο χρηστης δεν εχει αλλαξει το SSID και αν δνε το εχει αλλαξει, να μην εχει βαλει αλλο wep/wpa key. Τρεχα γυρευε. Αλλα εδω σε μερικες περιπτωσεις πετυχαινω ακομη connx με key 1234567890123....

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

εγω ανακαλυψα ξο thomsonkeys μια εβδομαδα πριν τις διακοπες μου.επαθα πλακα.να πω την αμαρτια μου μια εβδομαδα στον πλαταμωνα εκλεβα απο τη γειτονια γιατι στον 3ο οροφο του ξενοδοχειου οπου διεμενα δεν επιανε καλα το πουτερ του ιδιοκτητη.πατουσα το searchnetwork κι εκανε αναζητηση διαθεσιμων δικτυων.οταν γυρισα θεσσαλονικη το απεγκατεστησα γιατι δεν μου χρειαζοταν.εχω ιντερνετ οπως οι περισσοτεροι.πριν λιγες μερες το ξανακατεβασα για να <παιξω>και απο τοτε οταν παταω searchnetworks μου γραφει 0 networks found.το εβγαλα και το ξανακατεβασα πολλες φορες αλλα τα ιδια.τι να φταιει αραγε?

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα !!!

απλοποιημενο προγραμμα για μπκλοκαρισμα επαφης υπαρχει? ειναι πολυ σημαντικο.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανένας, κάποιο πρόγραμμα να ελέγχω τα ΜΒ όταν χρησιμοποιώ το 3G???
tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανένας, κάποιο πρόγραμμα να ελέγχω τα ΜΒ όταν χρησιμοποιώ το 3G???

το Ν900 εχει ενσωματωμενο μετρητη που μπορεις να θεσεις και οριο mb και να σε ειδοποιει αν θες να τερματισει τη συνδεση. Με ενα widget μπορεις να εχεις και την ενδειξη στην επιφανεια εργασιας.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

κάνει τέτοιο πράμα?????:confused::confused::confused:

να φανταστώ γίνεται μέσα από τις ρυθμίσεις??

πιο widget είναι?

tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Maemο 5] Εφαρμογές / Εργαλεία (Προτάσεις / Απορίες / Ερωτήσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...