Jump to content

[Maemο 5] Εφαρμογές / Εργαλεία (Προτάσεις / Απορίες / Ερωτήσεις)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και σεμενα τα βλέπει όλα κανονικά, αλλά δεν μπορώ να δω φωτο,να δω βιντεο και νακουσω μουσική. Μένει στην μαύρη οθόνη.
tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδες. μονο εγω δεν μπορω να βλεπω πια βιντεος απο το facebook??? εχω το Tweak Flash plugin version και το δοκιμασα με ολεσ τις ρυθμισεις του αλλα τιποτα
From N9
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες. μονο εγω δεν μπορω να βλεπω πια βιντεος απο το facebook??? εχω το Tweak Flash plugin version και το δοκιμασα με ολεσ τις ρυθμισεις του αλλα τιποτα

Μια απο τα ιδια. Αλλα εβαλα χειροκινητη επιλογη ως εκδοση 11.1.0 και παιζει μια χαρα video τωρα....Μουφες δηλαδη.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι δεν μπορω να δω ΑΝΤ1 πχ. σωστα.ηχος κανονικα αλλα η εικονα συνεχεια διακοπες σπασιματα.

ετσι που το εβαλα ειναι σωστα?

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

Οχι να γραψεις 11 1 01 και πατα το change αλλα δες τι μυνημα θα σου γραψει

οκ ολα ενταξει.μενει μονο να το δω στην πραξη.το βραδυ δηλαδη στο ραδιο αρβυλα.σ ευχαριστω

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γνωριζεται πως δουλευει η εφαρμογη DropN900 απο το κινητο πως να περασω φωτος και βιντεος??? μονο απο το ipad και pc καταφερα να περασω. Ευχαριστω
From N9
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γνωριζεται πως δουλευει η εφαρμογη DropN900 απο το κινητο πως να περασω φωτος και βιντεος??? μονο απο το ipad και pc καταφερα να περασω. Ευχαριστω

 

Εφόσον έχεις λογαριασμό Dropbox μπορείς να έχεις πρόσβαση στα αρχεία που έχεις ανεβασμένα να συγχρονίζεις φακέλους κτλ.

Αν αντιμετωπίζεις κάποιο συγκεκριμένο πρόβλημα προσπάθησε να το περιγράψεις αναλυτικά.

Προσωπικά κάποια στιγμή δεν μπορούσα να κατεβάσω αρχεία. Χρειάστηκε να αλλάξω κάποιες ρυθμίσεις. Αν αντιμετωπίσεις το ίδιο πρόβλημα πες το για να σου δώσω τη λύση.

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα ειναι οτι οσο και αν προσπαθω να κανω syncronize απο το κινητο καποιες φωτογραφιες δεν τις βλεπω στο ipad η στο pc μου . Ναι εχω λογαριασμο. Ευχαριστω

Υ.Γ απο το ipad οταν εκανα upload τα εβλεπα και στο κινητο αλλα χωρις να μπορω να τα ανοιξω και ηδη προσπασπαθησα δυο φορες και εκανα download

Edited by Andreasole
From N9
Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα ειναι οτι οσο και αν προσπαθω να κανω syncronize απο το κινητο καποιες φωτογραφιες δεν τις βλεπω στο ipad η στο pc μου . Ναι εχω λογαριασμο. Ευχαριστω

Υ.Γ απο το ipad οταν εκανα upload τα εβλεπα και στο κινητο αλλα χωρις να μπορω να τα ανοιξω και ηδη προσπασπαθησα δυο φορες και εκανα download

 

Το πρόβλημα έχει να κάνει με τους server που είναι δηλωμένοι στο αρχείο ρυθμίσεων. Με έναν editor αλλάζεις το αρχείο /opt/dropn900/.config και όπου api.getdropbox.com το κάνεις api.dropbox.com

 

Αναλυτικά:

Ανοίγεις τερματικό και ως root

cp /opt/dropn900/.config /opt/dropn900/.config.old (κρατάς πάντα backup για την περίπτωση που κάτι δεν πάει καλά)

nano /opt/dropn900/.config (αν δεν έχεις τον editor nano το εγκαθιστάς με "sudo apt-get install nano")

με τα βελάκια βρίσκεις κάθε γραμμή που αναφέρεται api.getdropbox.com και σβήνεις το get ώστε να γράφει api.dropbox.com

Αποθηκεύεις με ctrl-O

Βγαίνεις με ctrl-X

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα.

χρησιμοποιει κανεις το Joikuspot;ενω εχω κλειστη την εφαρμογη οτν κανω αναζητηση wifi με αλλη συσκευη εμφανιζεται κανονικα χωρις βεβαια να συνδεεται στο νετ .

μηπως ομως ετσι μου ξελιγωσει τη μπαταρια;

στις ρυθμισεις της εφαρμογης δεν βρισκω καποια ρυθμιση.

καμμια ιδεα;

Edited by stendor

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

Την εχω και γω αυτη τη εφαρμογη αλλα τωρα που δοκιμασα με το ipad επρεπε να πατησω share internet για να μου το εμφανισει . Υπαρχουν συσκευες που αποθηκευουν τα σηματα και ισως εμεινε αποθηκευμενο απο παλια. Δοκιμασε με κατι καινουργιο που δεν ξαναχρησιμοποιησες το joikuspot
From N9
Link to comment
Share on other sites

Η καλυτερη εφαρμογη για remote control. Χτες αναβαθμιστηκε στην εκδοση 0.1.7 και πραγματικα εχω μεινει αφωνος . Υποστηριζει σχεδον ολες μου τις συσκευες απο 10ετιας παλια μεχρι την προσφατη LG 3D. Μαλιστα στη sony εχει και PIP λειτουργια που το original τηλεκοντρολ δεν το εχει αλλα την υποστηριζει η tv...

 

http://my-maemo.com/grafika/pierogi.jpg

 

http://pierogi.garage.maemo.org/

http://maemo.org/packages/view/pierogi/

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Υπάρχει κάποια εφαρμογή για unzip?

Δεν έχω βρει κάτι, αλλά ρωτάω μήπως απλά δεν την είδα!

Γιάννης! :)
Link to comment
Share on other sites

Όταν το είχα αν θυμάμαι καλά είχα δώσει στο τερματικό sudo apt-get install rar και μπορούσα και έκανα unzip. Αλλά πάντα με επιφύλαξη γιατί δεν θυμάμαι καλά.
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή για unzip?

Δεν έχω βρει κάτι, αλλά ρωτάω μήπως απλά δεν την είδα!

 

Adon για τον file manager:

apt-get install unzip-fm

Edited by syd77
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας. Κοπελια κατεβασα την εφαρμογη Amsn και ενωθηκα με το hotmail μου. Η απορια τωρα ειναι αν μπορω να ενωθω με το gmail μου? εκανα την διαδηκασια και μου εστειλαν και e-mail και ενωθηκα κανονικα με το browser του κινητου αλλα θελω να ενωθω και με την εφαρμογη Αmsn του κινητο αλλα μου βγαλει error μυνημα. Γνωριζεται κατι???
From N9
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν επεσε στην αντίληψή σας, αλλα αξιζει να το αναφερουμε να το μαθουν ολοι... κατεβαστε την εφαρμογη pierogi και καντε το n900 κανονικο τηλεκοντρολ για τηλεορασεις, ραδιο κτλ... Δουλευει αψογα και εχει μεγαλη γκαμα απο μαρκες.

 

Καμια σχεση με το irreco!

...Ν73➡Nokia5800➡N900(one mobile-one love!)➡S3➡G2➡Note Edge➡G4➡Xiaomi Mi6
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν επεσε στην αντίληψή σας, αλλα αξιζει να το αναφερουμε να το μαθουν ολοι... κατεβαστε την εφαρμογη pierogi και καντε το n900 κανονικο τηλεκοντρολ για τηλεορασεις, ραδιο κτλ... Δουλευει αψογα και εχει μεγαλη γκαμα απο μαρκες.

 

Καμια σχεση με το irreco!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3965853#post3965853

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

N900 clock replacement

 

http://i193.photobucket.com/albums/z196/hellasisgreece/Screenshot-20120317-011017.png

 

http://i193.photobucket.com/albums/z196/hellasisgreece/clock1.jpg

 

http://i193.photobucket.com/albums/z196/hellasisgreece/clock2.jpg

 

Πιθανοτατα θα ενσωματωθει και στο CSSU καποια στιγμη. Πληρες portrait, live clock με ενδειξη δευτερολεπτων κλπ

 

*η πρωτη φωτο ειναι απο το δικο μου : )

 

Εδώ ειναι το thread με το .deb και στην τριτη σελιδα οδηγιες για το που βαζεται το background της αρεσκειας σας.

 

πηγή: talk.maemo.org

credits: ade

Edited by thePRODIGY

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Meecast & Calculator (Με Meego look)

 

Το Meecast για το Ν900 ειναι πλεον ιδιο σε εμφανιση οπως στο Ν9.

Οπως επισης και το Meecalc. Eνας calculator σχεδον ιδιος με εκεινον του Ν9.

 

Παραθετω δυο screenshots που εβγαλα απο το δικο μου:

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπερα!

 

Γνωριζει καποιος την εφαρμογη Maemo GeoLocation 1.1.3???Ειναι εφαρμογη που σου δεινει τη δυνατοτιτα να δουλεψεις google maps!Την εχω περασει αλλα δεν εχω καταλαβει πως λειτουργει;;;;;

 

Βρηκα κατι βιντεακια αλλα δε καταφερα τιποτα

Edited by gianpithio
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Maemο 5] Εφαρμογές / Εργαλεία (Προτάσεις / Απορίες / Ερωτήσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...