Jump to content

[Maemο 5] Εφαρμογές / Εργαλεία (Προτάσεις / Απορίες / Ερωτήσεις)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κάνει τέτοιο πράμα?????:confused::confused::confused:

να φανταστώ γίνεται μέσα από τις ρυθμίσεις??

πιο widget είναι?

Το personal dataplan monitor. Στις ρυθμισεις -> τηλεφωνο. Κανεις scroll κατω και θα δεις δυο επιλογες μετρητη´μια για το 3G και ενα για περιαγωγη;)

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σημερα το πρωι εγκατεστησα το touchsearch και το μεσημερι φορτισα πληρως τη μπαταρια.εβγαλα το κινητο απ το φορτιστη στις 17 00.με 2κλησεις συντομες και ενα τετερτο wifi το κινητο εκλεισε απο μπαταρια στις 01 00.υπαρχει καποια ενδειξη οτι φταιει το touchsearch?καποιος που το χρησιμοποιει εχει αντιστοιχο θεμα?

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε μου. Το χρησιμοποιω και γω touchsearch αλλα επειδη εχει καιρο που εχω προβλημα με την μπαταρια μου δεν καταλαβα κατι, αναγκαστηκα και αγορασα καινουργεια απο τη NOKIA και ουτε μια ημερα δεν αντεχει. Εχω και qtbattery και ειναι φορτισμενο στο 96.2% αν θυμαμαι καλα,δεν παει πιο πολυ και μετα απο δυο ωρες να το κοιταξω χωρις να χρησιμοποιησω το κινητο ειναι στο 83.3%. Ας βοηθεισει καποιος την κατασταση.
From N9
Link to comment
Share on other sites

Ξυλωστε ο.τι προγραμμα εχει σχεση με τη μπαταρια. Αποδεδειγμενα κανουν κακο και οχι καλο στη διαρκεια.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.το ειχα παλιοτερα το προβλημα με τη μπαταρια.με ενα φλασαρισμα εστρωσε και τωρα μου βγαζει και δυο μερες χωρις εντονη χρηση.αλλα χθες με το touchsearch ξαναθημηθηκα εκεινο τον καιρο.φυσικα το απεγκατεστησα και θα δω πως θα παει.

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από τότε που έβγαλα αυτά τα προγράμματα που είχα για την μπαταρία πάει πολύ ποιο καλύτερα στην διάρκεια της.
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω τόσο καιρό να βρώ ένα πρόγραμμα διαχείρησης χρόνου ομιλίας. Υπάρχει κάτι για μαεμο???
tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

Ακομα μια ερωτηση . Υπαρχει καποιο προγραμμα που να κανω ενα αριθμο φραγη κλησης. Δηλαδη να μην μπορει να με παιρνει τηλεφωνο, δεν ξερω να με βρισκει παντα κλειστο, κατι τελος παντων. Ευχαριστω
From N9
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.εχω κατεβασει απ το ιντερνετ μια εφαρμογη με καταληξη .apk για android.προσπαθω να τη στειλω με bluetooth στο zte blade official 2.2 του γιου μου αλλα μου βγαζει μηνυμα στο Ν900 για αποτυχια συνδεσης.σε αλλα κινητα με android 2.2 ομως τη στελνω κανονικα και γινεται εγκατασταση.εχω θεσει το ερωτημα και στο αντιστοιχο θεμα του zte blade αλλα δεν πηρα απαντηση.μηπως ξερει κανεις τι να κανω?δε νομιζω να φταιει το Ν900 μου παντως αφου στα αλλα android το στελνω κανονικα.

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.εχω κατεβασει απ το ιντερνετ μια εφαρμογη με καταληξη .apk για android.προσπαθω να τη στειλω με bluetooth στο zte blade official 2.2 του γιου μου αλλα μου βγαζει μηνυμα στο Ν900 για αποτυχια συνδεσης.σε αλλα κινητα με android 2.2 ομως τη στελνω κανονικα και γινεται εγκατασταση.εχω θεσει το ερωτημα και στο αντιστοιχο θεμα του zte blade αλλα δεν πηρα απαντηση.μηπως ξερει κανεις τι να κανω?δε νομιζω να φταιει το Ν900 μου παντως αφου στα αλλα android το στελνω κανονικα.

Μηπως το zte δεν εχει αρκετο χωρο να δεχτει το αρχειο; Υποθετω οτι οταν δεχεται αρχεια απο BT μπορει να τα περναει σε εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου και να μην ειναι αρκετη αν εχει γεμισει με αρχεια απο αλλες εφαρμογες...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Μηπως το zte δεν εχει αρκετο χωρο να δεχτει το αρχειο; Υποθετω οτι οταν δεχεται αρχεια απο BT μπορει να τα περναει σε εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου και να μην ειναι αρκετη αν εχει γεμισει με αρχεια απο αλλες εφαρμογες...

εχει αρκετα mb δεν ειναι αυτο το προβλημα.αλλωστε η εφαρμογη ειναι μονο 13 kb.καποια ιδιοτροπια εχει το blade.μου ειχε συμβει και παλιοτερα αλλα δεν θυμαμαι τι ειχα κανει τοτε.σ ευχαριστω για το ενδιαφερον παντως.

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που να στέλνει sms αυτόματα την ώρα που έχουμε ορίσει;
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Goldrush Theme

 

Eνα απιθανο theme, πανεμορφο με εκληκτικα transition effects

 

πιο καλαισθητα και smooth δεν γινεται.

δοκιμαστε το

 

στα repos

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Goldrush Theme

 

Eνα απιθανο theme, πανεμορφο με εκληκτικα transition effects

 

πιο καλαισθητα και smooth δεν γινεται.

δοκιμαστε το

 

στα repos

μολις το εβαλα.πραγματικα πολυ καλο.πως μου ξεφυγε?εχω δοκιμασει χωρις υπερβολες τα περισσοτερα θεματα αλλα μου βγαζουν θεμα με την καταναλωση της μπαταριας.μου την ξελιγωναν σε μιση μερα χωρις εντονη χρηση.θα δω αυριο πως θα παει.και τα εφε του πολυ καλα.thanks.

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

ελα ντε... και εγω δεν το ειχα παρει χαμπαρι!

 

ειναι οντως τελεια τα tsansitions και πολυ ομαλα

 

το μονο που λιιιγο μου τη σπαει ειναι οταν γυρναει απο portrait σε landscape και τουμπαλιν

αυτο ο μικρος "χορός" που κανει

 

αλλα δεν πειραζει. σε ολα τα αλλα ειναι κορυφη!

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

ελα ντε... και εγω δεν το ειχα παρει χαμπαρι!

 

ειναι οντως τελεια τα tsansitions και πολυ ομαλα

 

το μονο που λιιιγο μου τη σπαει ειναι οταν γυρναει απο portrait σε landscape και τουμπαλιν

αυτο ο μικρος "χορός" που κανει

 

αλλα δεν πειραζει. σε ολα τα αλλα ειναι κορυφη!

ειναι κατι το διαφορετικο παντως.σπαει λιγο το μονοτονια που ειχαμε συνηθισει με ολα τ αλλα θεματα.ελπιζω να συνεργαστει καλα με τη μπαταρια μου γιατι θελω να το κρατησω.τους τελευταιους μηνες χρησιμοποιουσα το blue sky αλλα το βαρεθηκα.

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να δοκιμασω και την Harmattan lockscreen που λεει και ο φιλος Ανδρεας πιο πανω!

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να δοκιμασω και την Harmattan lockscreen που λεει και ο φιλος Ανδρεας πιο πανω!

το εχω δοκιμασει.ωραιο ειναι αλλα σε portrait δεν μου εμφανιζει τη μπαρα ξεκλειδωματος και μου τη σπαει λιγακι.δοκιμασε το και συ και πες μας.

Edited by gaiosgf

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν τρια διαφορετικα και διαλεγεις ποιο θελεις αν δεν κανω λαθος τα δυο ειναι σε portraid και το κανονικο του ειναι απο τα δυο
From N9
Link to comment
Share on other sites

Παιδες γνωριζει καποιος γιατι http://my-maemo.com/software/applications.php?name=Qt_Mobile_Weather&faq=45&fldAuto=1455 δεν κατεβαινει απο app.manager ενω εχω ενεργοποιημενα extras-devel και βγαζει μυνημα 'unble to install app not found' και αν γνωριζετε που την βρισκω . Ευχαριστω
From N9
Link to comment
Share on other sites

Παιδες γνωριζει καποιος γιατι http://my-maemo.com/software/applications.php?name=Qt_Mobile_Weather&faq=45&fldAuto=1455 δεν κατεβαινει απο app.manager ενω εχω ενεργοποιημενα extras-devel και βγαζει μυνημα 'unble to install app not found' και αν γνωριζετε που την βρισκω . Ευχαριστω

 

Δοκίμασε από το τερματικό ως root

apt-get install qtmobile-weather

Link to comment
Share on other sites

could not get lock /var/lib/dpkg/lock - open (11 resource temporarily unavaible )

Unable to lock the administration directory (var/lib/dpkg/), is another process using it?

εχω το MeeCast αυτο φταιει?

From N9
Link to comment
Share on other sites

could not get lock /var/lib/dpkg/lock - open (11 resource temporarily unavaible )

Unable to lock the administration directory (var/lib/dpkg/), is another process using it?

εχω το MeeCast αυτο φταιει?

 

Μήπως έχεις ταυτόχρονα ανοιχτό και τον App Manager; Αν ναι, κλείσε τον και ξαναδοκίμασε

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Maemο 5] Εφαρμογές / Εργαλεία (Προτάσεις / Απορίες / Ερωτήσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...