Jump to content

[iOS 3] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 2G/3G/3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πριν ενα μηνα περιπου αγορασα το iphone 3gs απο την vodafone....θελω να ρωτησω αμα κανω jailbreak το κινητο με την redsnow θα λειτουργει μετα κανονικα το κινητο χωρις να χρειαζεται να κανω κανενα unlock???????????????

 

Το 3GS δε γίνεται jailbreak με το purplera1n; Ετοιμάζομαι κι εγώ να το κάνω κι έχω μπερδευτεί λίγο!! :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το 3GS δε γίνεται jailbreak με το purplera1n; Ετοιμάζομαι κι εγώ να το κάνω κι έχω μπερδευτεί λίγο!! :blink:

 

Παιδια μη μπερδευεστε!Εχει ειπωθει 1000 φορες!!ΜΟΝΟ ΜΕ 3.0 Η 3.01 ΓΙΝΕΤΑΙ jailbreak!!Οποτε,αν εχεται μια απο τις δυο,τοτε προχωρηστε αφοβα.ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΜΩΣ,ΑΝ ΕΧΕΤΑΙ ΤΗΝ 3.1,ΜΗ ΤΟ ΚΑΝΕΤΑΙ προς το παρον;)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Σε όσους λειτουργεί το pwnage tool 3.1 έχει κανένας Snow Leopard γιατί εμένα μου ανοίγει μεν αλλά μετά κολλάει και δεν μπορώ να κάνω τίποτα παρά μόνο force quit του pwnage tool. Κάποια βοήθεια?
Link to comment
Share on other sites

Το ξανακατέβασα αλλά δε...Τι στο καλό....?

 

Για όποιον αντιμετωπίζει το ίδιο πρόβλημα το έλυσα φορτώνοντας τα SL σε 64bit πατώντας στο boot τα πλήκτρα 6+4.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μη μπερδευεστε!Εχει ειπωθει 1000 φορες!!ΜΟΝΟ ΜΕ 3.0 Η 3.01 ΓΙΝΕΤΑΙ jailbreak!!Οποτε,αν εχεται μια απο τις δυο,τοτε προχωρηστε αφοβα.ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΜΩΣ,ΑΝ ΕΧΕΤΑΙ ΤΗΝ 3.1,ΜΗ ΤΟ ΚΑΝΕΤΑΙ προς το παρον;)
Την 3.0 έχω απλά τώρα το πήρα απόφαση να το κάνω jailbreak. Ποιά έκδοση να προτιμήσω? purplera1n ή redsn0w; Ευχαριστώ! :D
Link to comment
Share on other sites

το αποτέλεσμα ειναι το ίδιο...απλά στην purplera1n πατάς απλά ένα κουμπί..δεν κάνεις τίποτα άλλο..

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που να έχει κανένα νέο επί του jailbreak της 3.1??

 

αναμενουμε dev team, οταν γινει κατι παντως να εισαι σιγουρος οτι θα παρει φωτια το φορουμ. :lol:

Κινητό Τηλέφωνο το Τερματικό του Μέλλοντος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω ενα προβλημα, απο το κινητο μου το 3gs το εχω κανει jailbreak, ενω ολα ηταν μια χαρα εδω και μερες δεν μπορω να μπω σε ασυρματο δυκτιο, μονο απο αυτο του σπιτιου μου, βρισει ασυρματα σε καφετερια κλπ, συνδεομαι μιας και δεν ειναι κλειδωμενα, αλλα οταν παω σε safari - mail κλπ, μου λεει οτι δεν ειναι δυνατη η συνδεση, τι λετε να φταιει?
Για άμεση και έγκυρη ενημέρωση mantatanews.gr :happy:
Link to comment
Share on other sites

Πολλά ασύρματα δίκτυα στις καφετέριες δεν είναι για το ίντερνετ αλλά για το σύστημα με τα PDA για τις παραγγελίες. Πιθανότατα αυτό συμβαίνει μιας και στο δικό σου δίκτυο πιάνει σίγουρα. Για να το ελέγξεις άνοιξε να τις λεπτομέρειες του δικτύου σου από τις Ρυθμίσεις->Wi-Fi και δες αν δίνει IP Address. Αν δίνει πρέπει να 'χεις ίντερνετ, αν όχι τότε το δίκτυο δεν είναι για ίντερνετ
Link to comment
Share on other sites

κοιτα να δεις στις συγκεκριμενες καφετερειες πηγαινα συνχα και εμπαινα, και απο οτι μου ειπαν , ειχαν ασυρματο για internet, ασε που ηταν και αλλοι με netbooks, ασχετο γιατι δεν μπορω να μπω σε καποια θεματα μεσα στο forum , θελω να μπω εδω στον andreas_ku990 που ειχε δωσει εναν οδηγο για να περασεις σπασμενα προγρμαμματα, και μολις παταω μου λεει

"""Λυπούμαστε, stakas86.

Δεν έχετε το δικαίωμα πρόσβασης στη συγκεκριμένη σελίδα. Αυτό μπορεί να οφείλεται σε κάποιον από τους παρακάτω λόγους: 1. Είναι πιθανόν να μην έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα, ώστε να σας επιτραπεί η πρόσβαση στη συγκεκριμένη σελίδα. Μήπως επιχειρήσατε να τροποποιήσετε το μήνυμα κάποιου άλλου χρήστη ή να χρησιμοποιήσετε κάποια εργαλεία διαχείρισης;

2. Αν επιχειρήσατε να δημοσιεύσετε ένα νέο μήνυμα, είναι πολύ πιθανόν να μην έχει ακόμη ενεργοποιηθεί ο λογαριασμός σας. Δεν θα πρέπει να ξεχνάτε, ότι αμέσως μετά την εγγραφή σας λαμβάνετε ένα νέο email, στο οποίο περιέχονται όλες οι απαραίτητες πληροφορίες που σχετίζονται με τη διαδικασία ενεργοποίησης του λογαριασμού σας.

3. Σημειώνεται ότι στις περιοχές που σχετίζονται με το ειδησεογραφικό μέρος του myPhone.gr επιτρέπεται η δημιουργία νέων θεμάτων συζήτησης μόνο από τα μέλη, που έχουν τη σχετική εξουσιοδότηση.

το ειχα κανει στο κινητο μου πριν καιρο αλλα θελω να κανω μια επαναφορα στο κινητο και να περασω απο την αρχη ολα, αλλα σημερα απο το pc μου σε καποια θεματα του forum δεν με αφηνει να γραψω σε καποια εννοτητα, μου εχει μονο να κανω αναφορα!!

Σε αλλα με αφηνει..

Τι στο καλο εγινε?

Για άμεση και έγκυρη ενημέρωση mantatanews.gr :happy:
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αφού δεν μπορώ να κάνω κάτι με το 3G ακόμα, είπα να παίξω με το 2G και όλα πήγανε όπως πάντα!!!

 

 

2G _3.1_UpDate!!

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς φίλε διαγράφηκε λόγω του ότι ίσως στο μέλλον να υπάρξει νομικό πρόβλημα ;)Θα τον ανεβάσω κάπου και θα σου τον στείλω απλά θύμισε με μέ ένα pm αύριο ;) :)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς φίλε διαγράφηκε λόγω του ότι ίσως στο μέλλον να υπάρξει νομικό πρόβλημα ;)Θα τον ανεβάσω κάπου και θα σου τον στείλω απλά θύμισε με μέ ένα pm αύριο ;) :)

 

οκ 8α σου στειλω να σου το θυμησω αυριο, ευχαριστω..

Για άμεση και έγκυρη ενημέρωση mantatanews.gr :happy:
Link to comment
Share on other sites

εκανα update το 2g μου στην 3.1 ειδα κατι ολιγον παραξενο...στο usage εκτος απο cellural network data εχω και tethering data χωρις ομως να μπορω να κανω tethering αφου στο μενου network δεν εχω tethering.....αλλο κουφο και τουτο...τι συμβαινει??

 

ξερω οτι δεν θα επρεπε να γραψω εδω για το 3g αλλα ειναι σχετικο...και στο μεν 3g μου λοιπον ενω εχω tethering κανονικα δεν εχω tethering data στο usage...ακομα και μετα που χρησιμοποιησα το tetheing δεν εμφανιστηκε τιποτα στο μενου usage...:worry:

 

edit αυτο το αρθρο ελυσε τις αποριες μου

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω χοντρο προβλημα. μου κολλησε το iphone ενω κατεβαζα διαφορα απο το icy. δηλαδη μου βγαζει το logo της apple και ως εκει. κλεινει μονο αν πατησω το home button και το κουμπι που το κλεινουμε και οταν το συνδεω στο pc παλι μενει με το logo κολλημενο και το itunes δεν το αναγνωριζει τι να κανω;
Link to comment
Share on other sites

και μένα μοθ το έκανε αυτό,και απλά το έβαλα να φορτίσει,και δια μαγείας μετά άνοιξε...βέβαια δε νομίζω να δουλέψει,μάλλον συμπτωματικό ήταν αλλά....

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να πατήσεις το home button και το power button μαζί και βάλτο και στην πρίζα καλού κακού μήπως είναι αφόρτιστο.
ΑΕΛ ΚΑΡΓΑ
Link to comment
Share on other sites

ναι οκ μου δειχνει οτι ειναι αφορτιστο οταν το συνδεω ομως μου βγαζει παλι το μηλαρακι το αφηνω να φορτισει μετα παω να το ανοιξω με home button και το reset button και μου δειχνει οτι ειναι αφορτιστο εχω ξενερωσει αγρια
Link to comment
Share on other sites

ναι οκ μου δειχνει οτι ειναι αφορτιστο οταν το συνδεω ομως μου βγαζει παλι το μηλαρακι το αφηνω να φορτισει μετα παω να το ανοιξω με home button και το reset button και μου δειχνει οτι ειναι αφορτιστο εχω ξενερωσει αγρια

 

Μαλλον,πας για restore:(Πρεπει ομως,να το βαλεις σε recovery mode.Ψαξε λιγο-αν δεν ξερεις τον τροπο-δεν ειναι δυσκολο;)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

κατέβασα την 3.01 , αν κάνω restore σε αυτή θα με αφήσει η θα μου κάνει και update στην 3.1 και τότε την πάτησα? ξέρει κανείς ? έχω χάσει τον safari και γενικά μου κάνει κάτι παλαβά και θέλω να κάνω restore να ισιώσει ..
Link to comment
Share on other sites

κατέβασα την 3.01 , αν κάνω restore σε αυτή θα με αφήσει η θα μου κάνει και update στην 3.1 και τότε την πάτησα? ξέρει κανείς ? έχω χάσει τον safari και γενικά μου κάνει κάτι παλαβά και θέλω να κάνω restore να ισιώσει ..

 

Εξαρταται!Αν ειχες την 3.01 μεχρι τωρα και απλως θελες να κανεις restore,τοτε θα συνδεσεις το iphone με το itunes και θα πατησεις restore η update+shift και θα βρεις την 3.01(απο κει που την αποθηκευσες)και θα προχωρισεις;)Αν,ομως,ειχες ηδη την 3.1,τοτε δυσκολα θα κατεβεις στην 3.01!

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...