Jump to content

[iOS 3] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 2G/3G/3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το είδα αυτό,οπότε απλά περιμένουμε...

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα αφορα και μας Νικο ? :worry:

Κώστα η αλήθεια είναι ότι έχω μπερδευτεί και γω λίγο. Βρήκα άλλον έναν οδηγό για να μπορέσει κάποιος να πάρει τα εν λόγω αρχεία αλλά αφορά αποκλειστικά και μόνο αυτούς που για κάποιο λόγο αναβάθμισαν στην 3.1. Τα λεγόμενα του saurik δεν έχω καταλάβει ποιούς αφορούν. Περιμένουμε άυριο να δούμε.

Link to comment
Share on other sites

να υποθεσω οτι εαν καποιος θελησει να πουλησει το 3gs του με φορεμενη 3.0 μπορει να βγαλει και κερδος μιας και τα καινουρια ερχονται με την 3.1 που δεν Jailbreak:lol::lol::lol::lol:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καινούρια δεν έρχονται ακόμα... Πιστεύω πως για 1 μήνα τουλάχιστον ότι iPhone αγοραστεί θα είναι με 3.0.1...
Link to comment
Share on other sites

να υποθεσω οτι εαν καποιος θελησει να πουλησει το 3gs του με φορεμενη 3.0 μπορει να βγαλει και κερδος μιας και τα καινουρια ερχονται με την 3.1 που δεν Jailbreak :lol:

 

Αντε, μια και δεν το συνηθισες, σπρωξτο :lol: :p :lol: :p :lol: :p :lol:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Αντε, μια και δεν το συνηθισες, σπρωξτο :lol: :p :lol: :p :lol: :p :lol:

τι να κανω που με εχει εντυπωσιασει η οθονη του,ασε σημερα καταφερα να του περασω και ringtone:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τι να κανω που με εχει εντυπωσιασει η οθονη του,ασε σημερα καταφερα να του περασω και ringtone:lol:

 

Ελα, ελα, δεν θελω ηττοπαθεια . Με λιγη προσπαθεια ολα γινονται, δεν ειναι τιποτε δραματικο. Εξ αλλου υπαρχουν πολλοι οδηγοι για το πως μπορεις να κανεις κατι στο μηλο :D

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

παιδια μηλαμε για το 3gs το οποιο το πηρα χθεσ και επειδη εχω χαση επεισοδια θελω μια βοηθεια

α) το εχω κανει jailbreak (to εχω απο cosmote) kai δεν μπορω αν και εχω κατεβαση μια free εφαρμογη απο το i tunes να την συνχρονισω και να την περασω στο τηλεφωνο

β) απο cydia εχω κατεβαση και φενεται εγκατεστημενο το appsyng αλλα δεν το βλεπω στην επειφανεια

 

μπορει καποιος να μου δωση καποια λυση ????????

 

ευχ.......

Link to comment
Share on other sites

δε θα δεις κάτι στην επιφάνεια εργασίας...όσο για την εφαρμογή λογικά αν ειναι .ipa θα έπρεπε να περνάει,εννοείς free απο το app store?

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

ενταξει περασα free εφαρμογη και συνχονιστηκε κατεβαζοντασ το τελευταιο itunes

απο δω και περα χριαζεται τιποτα αλλο και για σπασμενες εφαρμογες ?????

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ρε παιδιά δεν μπορώ από την 3.0 να πάω στην 3.0.1 ή τώρα πλέον στην 3.1 δίχως να χάσω τα πράγματά μου από Cydia..? Πήγα να το κάνω αλλά το μετάνιωσα φοβούμενος ότι θα χάσω ότι έχω από το 3.0 jb όπου έχω αγοράσει και κάμποσα πράγματα. Αφού διαβάζω και αυτά που λέτε.... δεν τολμώ.

Να πω ότι έχω το 3G 16Gb και είναι jb σε 3.0 πολύ μα πολύ καλά στημένο. Τη με συμβουλεύεται να κάνω και αν γίνεται δίχως να χάσω το jb με τις Cydia εγαρμογές μου πείτε πως.? :worry:

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

http://ca.groups.yahoo.com/group/vparis1/files/

 

Αθήνα, Πρωτεύουσα, ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που εχουμε πει πολλες φορες ,απο τοτε που κυκλοφορησε η 3.1 ,

ειναι να περιμενεις μεχρι να βγει jailbreak για 3.1 !

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που εχουμε πει πολλες φορες ,απο τοτε που κυκλοφορησε η 3.1 ,

ειναι να περιμενεις μεχρι να βγει jailbreak για 3.1 !

 

Οκ ευχαριστώ, μιας και έχω χάσει επεισόδια αν βγεί για 3.1 δεν θα χάσω τα πράγματά μου.? Νομίζω αν θυμάμαι καλά αυτό είχε γίνει από την 2.2 σε 3.0 που εκεί δεν έχασα τίποτα μόνο που έκανα restore ότι έχει σχέσει με τα Favorites, Notes, ημερολόγιο κ.λ.π. από το iTunes.

Αν είναι έτσι να περιμένω δεν πειράζει (έχω κάνει και τα last backup σε Notes, Favorites κ.τ.λ) αλλά αν είναι να ξαναπερνάω τα πάντα του Cydia από την αρχή (που την έχω πατήσει κι' έτσι) τότε γμτ...

Σόρρυ για την επιμμονή μου αλλά με καίει γιατί πολλοί λένε ότι δεν χρειάζεται πλέον το jb αφού υπάρχουν Ελληνικά αλλά για εμένα εφαρμογές σαν το biteSMS, iBlacklist, iFile και πολλές άλλες είναι αναντικατάστατες.

http://ca.groups.yahoo.com/group/vparis1/files/

 

Αθήνα, Πρωτεύουσα, ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη παιζει να παρω το 3gs περι τον φεβρουαριο.υπαρχει περιπτωση να μην υπαρχει τροπος j/b λογω καποιας ασφαλειας λογισμικου που μπορει να φοραει τοτε?(κατι τετοιο συνεβαινε με τα psp,οποιος θυμαται...)
Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Πολύ πιθανό, αν και η Dev-Team είναι ικανότατη... Πάντως δε μπορούμε να ξέρουμε τι θα παίζει τότε... Εδώ δεν ξέρουμε τι θα γίνει με την 3.1 που έχει ήδη βγει θα ξέρουμε για την 3.2+ που θα υπάρχει τότε; Απλά ρίξε μια ματιά εδώ πριν το πάρεις ;)
Link to comment
Share on other sites

απο δω και περα χριαζεται τιποτα αλλο και για σπασμενες εφαρμογες ?????

Όχι, απλά κατέβασμα από Appulo ή μέσω του installous (από το Cydia) ;)

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Αν δε γίνει η 3.1 εννοείται ότι δεν υπάρχει κανένα μέλλον...? :p

Δηλ. ούτε σε επόμενα update θα ξαναγευτούμε JB? :worry:

 

PS. Δεν μπορώ να το πιστέψω... :X

 

Αυτό αποκλείεται, την apple τη συμφέρει το jailbreak! Στην τελική παίζει να το προωθούν στην αγορά και μόνοι τους! :rolleyes:

 

Και εξηγούμε. Σύμφωνα με την apple έχουν πουληθεί περίπου 30.000.000 iphone. Το 1/3 από αυτά ας πούμε ότι είναι jailbroken. Koινώς 10.000.000! Oι μισοί από αυτούς αν δεν γίνει jailbroke η συσκευή θα την πουλήσουν....Έτσι και αλλιώς η apple δεν χάνει και κάτι....if you know what I mean...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα ανακάλυψα τρόπο όσοι έχουν το 3.1 και θέλουν να το κάνουν jailbrake πως να το γυρίσουν στο 3.0.1 ή στο 3 επειδή εγώ το κατάφερα να κολήσει και τώρα έχει την 3.1 λέω να το δοκιμάσω. Ελπίζω να τα καταφέρω! :lol::lol::lol:

http://www.blogsdna.com/3911/how-to-downgrade-iphone-3gs-31-to-30-os.htm

Link to comment
Share on other sites

Με όσο πιο απλά ελληνικά, ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ!!.

 

Αυτό ισχύει μόνο για 3G/2G και για το 3GS λίγες ώρες αφότου βγήκε η 3.1... Δοκίμασε να δεις τι θα σου βγάλει :p

Link to comment
Share on other sites

sorry δεν κατάλαβα τι θες να πεις, δεν θα πιάσει λές δλδ? γιατί εγώ όπως το είδα αυτό με το i-Recovery μόνο δεν ήξερα για να το κάνω να γυρίσει στην παλιότερη έκδοση.
Link to comment
Share on other sites

Θα ζητήσει επιβεβαίωση από την Apple πριν ξεκινήσει τη διαδικασία και η Apple θα πει OXI ;)
Link to comment
Share on other sites

και πως το έκαναν όλοι αυτοί στο site αυτό??? αφού λένε έχουν 3GS! κάνε τον κόπο να διαβάσεις το site γιατί αν δεις εκεί που λεέι για επιβεβαίωση από την apple κάνεις το κόλπο με το i-recovery και την παρακάμπτεις!!! θα δοκιμάσω τώρα και θα πω αν παίζει μετά:Ppp
Link to comment
Share on other sites

Αυτό αποκλείεται, την apple τη συμφέρει το jailbreak! Στην τελική παίζει να το προωθούν στην αγορά και μόνοι τους! :rolleyes:

 

Και εξηγούμε. Σύμφωνα με την apple έχουν πουληθεί περίπου 30.000.000 iphone. Το 1/3 από αυτά ας πούμε ότι είναι jailbroken. Koινώς 10.000.000! Oι μισοί από αυτούς αν δεν γίνει jailbroke η συσκευή θα την πουλήσουν....Έτσι και αλλιώς η apple δεν χάνει και κάτι....if you know what I mean...

 

Πολύ αισιόδοξη εκτίμηση τα 10 εκατ. jailbroken τηλέφωνα! ... δες το παρακάτω link:

http://www.iphonespies.com/iphone-hacks/iphone-jailbreak-app/number-of-jailbroken-iphones-rose-after-gv-mobile-rejection/

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...