Jump to content

[iOS 3] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 2G/3G/3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά έχω φαει τι internet για το πως θα κανω jailbreak την 3.1 που εκανα την χαζομάρα και έβαλα ψαχνοντας ειδα οτι ακομα και οσοι το πετυχαινουν με mac βεβαια εχουν προβληματα για windows ξερει κανείς την διαδικασία η αν έστω θα βγει??και για να μην γελατε μαζι μου update εβαλα επειδη το ατιμο το cydia ειχε φαει χοντρο κολλημα καμια ιδεα?????
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια θα εχω ενα 2G τηλεφωνο απο φιλαρακι μου και θελω να ρωτησω πως θα περασω τις επαφες μου, εκτος απο το itunes, υπαρχει αλλο προγραμμα? Επισης μπορω να την περασω στο iphone μια μια μεσω ΒΤ και επεδιη το κινητο θα ερθει με την εκδοση 3.0 περασμενη δεχεται μαζικα επαφες απο νοκια ή απο samsung star? ΑΝ ξερει καποιος θα βοηθησει πολυ, ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε παιδιά αφού το πρόβλημα με το Cydia μπορεί να διορθωθεί (τις περισσότερες φορές) και εγώ στην αρχή έτσι έκανα αλλά μετά έμαθα. Πρώτα να ρωτάμε και ύστερα να κάνουμε Restore. Για Jailbreak της 3.1 προς το παρών πρέπει να περιμένεις από την DevTeam να βγει το RedSnow για να μπορείς. Πρέπει να είναι θέμα χρόνου.

 

Αν θυμάμαι καλά για 3G υπάρχει ένας τρόπος αλλά γνώμη μου είναι να περιμένεις. Επιπλέον εφόσον μιλάμε για 3G γιατί δεν του βάζεις ξανά την 3,0;

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Για να μπορέσω να κάνω downgrade απο την 3.0 στην 2.2 θα χρειαστώ την αντίστοιχη ipsw και το quickpwn 2.2.5-2 ή μπορώ να κάνω jailbrake και με το redsnow 0.7 ;;; Δεν αντέχω άλλο με την 3.0 ,μου καταναλώνει την μπαταρία σε 6 ώρες χωρίς ιδιαίτερη χρήση :wacko:
Nexus 4 > Stock for a little moment
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οταν τοποθετουμε τη καρτα σιμ για πρωτη φορα οι χρυσες επφαες της καρτας πρεπει να ειναι πανω η κατω απο την συρταρωτη θηκή? που να κοιτάνε?
Link to comment
Share on other sites

Φίλε ένας τρόπος υπάρχει που είναι και ο σωστός. Εκεί που είναι το κόψιμο, εκεί θα την βάλεις ;)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Oταν το iphone μπαινει σε dfu mode το itunes το αναγνωριζει και λεει οτι υπαρχει iphone σε dfu mode η σε restore mode?

Ρωταω γιατι προσπαθω να περασω την 2.2.1 μπας και πιασω σημα αλλα συνεχεια μου βγαζει error 1601 και σημαινει οτι δεν ειναι σωστα λεει σε DFU mode.

Aκολουθω αυτο τον οδηγο http://www.iphoneforum.gr/viewtopic.php?f=47&t=2706&sid=1c785d68de80fbb1290339d1281f92d2

http://www.slang.gr/media/img/200804/e3c7f6fd7cd882190bfed167b9b5a61e_thumb.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω μια απορια αν μπορει καποιος να μου την λυση ......

iphone 3gs με προγραμμα των 30 ..ευρω παγιο ......με ολα τα σχετικα του

μπορων να βαλω μια καρτα με 2 αριθμους (η μια αυτη που ειναι συν μια κοσμοκαρτα ) και να εχω δυο αριθμους .......???????

η ερωτηση ............περα απο αυτα θα την βλεπη το τηλεφωνο ,και αν θελω να μεταβω απο τον εναν αριθμο στον αλλο θα γινεται επανεκκινηση τησ συσκευης ???????

το εχει δοκιμαση κανεις πως γινεται και αν υπαρχουν προβλημματα ????

ευχ.....

Link to comment
Share on other sites

Φίλε????

 

 

Καλά το όνομα δεν το βλέπεις, το σηματάκι όμως.....????:p

 

 

 

 

:happy:

 

:X:X:X

Εχεις δικιο χιλια συγνωμη απλα απο ταχυτητα δεν το ειδα πραγματικα virginia285:O:O

Για άμεση και έγκυρη ενημέρωση mantatanews.gr :happy:
Link to comment
Share on other sites

εγω σημερα παραλαμβανω iphone 3gs με 3.0.1...το οποιο δεν ειναι jailbroken.για να καταλαβω...j/b μεσω redsnow σε windows μπορω να κανω?τωρα το λεγομενο κλειδι δεν μπορω να το κρατησω ωστε να κανω restore αμα γινει καμια στραβη?το τηλεφωνο ειναι 10 ημερων.δεν ξερω αν ο προηγουμενος ιδιοκτητης εχει κανει αυτο που λετε μεσω sauric...
Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

εγω σημερα παραλαμβανω iphone 3gs με 3.0.1...το οποιο δεν ειναι jailbroken.για να καταλαβω...j/b μεσω redsnow σε windows μπορω να κανω?τωρα το λεγομενο κλειδι δεν μπορω να το κρατησω ωστε να κανω restore αμα γινει καμια στραβη?το τηλεφωνο ειναι 10 ημερων.δεν ξερω αν ο προηγουμενος ιδιοκτητης εχει κανει αυτο που λετε μεσω sauric...

 

Μπορεις γιατρε μου να το κανεις JB σε 3.0.1 μολις τελειωσα το δικο μου

Οταν θα τρεξεις το Cydia και κανει update, αν ο προηγουμενος δεν το ειχε κανει, που δεν θα το ειχε κανει μια και δεν το ειχε JB, θα στο βγαλει το Make my life esier, θα κανεις αποδοχη και ο φιλος μας ο saurik θα κανει τα υπολοιπα για σενα :lol:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

h 3.0.1 γίνεται JB κμαι απο windows..η 3.1 ακόμα ειναι στον πάγο για το 3gs

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα και ευχαριστω. Προσπαθω τωρα να συνδεθω με το κινητο μεσω του WinSCP και παροτι βαζω σωστα τις ρυθμισεις IP του κινητου και τις ρυθμισεις που δινει ο σχετικος οδηγος εφμανιζει σφαλμα συνδεσης και δεν γινεται τιποτα παροτι εχω κατεβασει την τελευταια εκδοση. Το κινητο ειναι αναβαθμισμενο σε 3.0 και παιρνω ip απο το acces point την οποια φυσικα βλεπω στο DHCP του κινητου.

Ο κωδικος που οριζει ο οδηγος ειναι γνωστος για την εφαρμογη αλλα βγαζει παντα λαθος, γιατι αναφερει αν εχουμε ορισει εμεις αλλο κωδικο και επιτελους στο user name ,pass της εφαργμοης τι βαζουμε εκτος απο αυτο που αναφερει?

Link to comment
Share on other sites

Koίτα το WinSCP σπάνια χρειάζεται πλέον. Όσο μπορείς να το αποφεύγεις ειδικά αν δεν μπορείς να το κάνεις να λειτουργήσει.
Link to comment
Share on other sites

Το iTunes θα σου πει ότι είναι σε restore mode είτε το'χεις βάλει σε DFU είτε σε Restore Mode

 

Όταν το 'χεις βάλει σε DFU πρέπει η οθόνη του iPhone να είναι μαύρη.

 

Όταν το 'χεις βάλει σε restore mode η οθόνη του iPhone θα δείχνει το σήμα του iTunes με το καλώδιο

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα και ευχαριστω. Προσπαθω τωρα να συνδεθω με το κινητο μεσω του WinSCP και παροτι βαζω σωστα τις ρυθμισεις IP του κινητου και τις ρυθμισεις που δινει ο σχετικος οδηγος εφμανιζει σφαλμα συνδεσης ........

 

Η πρώτη σύνδεση αργεί πάντα. Γι' αυτό, ακόμα κι αν σου βγάζει το παράθυρο με το σφάλμα σύνδεσης, δώσε του λίγο χρόνο και μη πατήσεις αμέσως cancel. Αν επιμένει να μη συνδέεται, άλλαξε θύρα USB και ξαναδοκίμασε.

 

Τα user name και password, είναι αυτά που αναφέρει ο Περικλής στον οδηγό. Δηλαδή, root και alpine αντίστοιχα. Μη σε μπερδεύει το σημείο που μιλάει για αλλαγή.

Βασίλης
Link to comment
Share on other sites

Μισο λεπτο γιατι εχω ερωτηση, αφου χρησιμοποιουμε το ασυρματο δικτυο γαιτι χρειαζεται η θυρα USB και η εφαρμογη παντως παντα μου βγαζει reconnect, οταν θελω να κανω δουλεια μου. Μηπως πρωτα πρεπει να συνδεσω τo καλωδιο απο φορητο στο κινητο και μετα να το δουλεψω παλι? Eπισης βρηκα το Disk aid αν ειναι καλο σιγουρα χρειαζεται κι αυτο καλωδιο? Θελω να περασω φωτο, μουσικη.
Link to comment
Share on other sites

Μισο λεπτο γιατι εχω ερωτηση, αφου χρησιμοποιουμε το ασυρματο δικτυο γαιτι χρειαζεται η θυρα USB και η εφαρμογη παντως παντα μου βγαζει reconnect, οταν θελω να κανω δουλεια μου. Μηπως πρωτα πρεπει να συνδεσω τo καλωδιο απο φορητο στο κινητο και μετα να το δουλεψω παλι? Eπισης βρηκα το Disk aid αν ειναι καλο σιγουρα χρειαζεται κι αυτο καλωδιο? Θελω να περασω φωτο, μουσικη.

 

Χρειάζεται η θύρα USB, γιατί ...γέρασα και ξεκούτιανα (καταραμένο αλτζχάϊμερ) :lol:

 

Και βέβαια δε χρειάζεται! σόρρυ!

 

Πάντως, τα περί καθυστέρησης της πρώτης φοράς, ισχύουν όπως στα είπα.

 

Προσωπικά, όταν μου συμβαίνει αυτό (π.χ. μετά από restore), του δίνω αρκετό χρόνο να συνδεθεί, ή, στην ανάγκη και όταν δεν ανταποκρίνεται, κάνω κι ένα reboot στον Η/Υ.

Βασίλης
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση και νομιζω οτι μπορει να με βοηθησει να περασω αρχεια στο κινητο γιατι δεν υπαρχουν και πολλες εναλλακτικες λυσεις.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση και νομιζω οτι μπορει να με βοηθησει να περασω αρχεια στο κινητο γιατι δεν υπαρχουν και πολλες εναλλακτικες λυσεις.

 

Υπάρχουν αρκετές. Ρίξε μια ματιά και σ' αυτό: iPhone Explorer

 

« An iPhone browser for Mac and Windows that lets you copy

files and folders on and off your iPhone with drag and drop. »

Βασίλης
Link to comment
Share on other sites

To θέμα ειναι ότι ολα απαιτούν το itunes αρα πρεπει να το εγκαταστησω, οπωσδηποτε. Απο εκει και περα αυτο που προτεινεις ειναι δωρεαν απο οτι φαινεται...
Link to comment
Share on other sites

Μαυρη οθονη ειχα οποτε μαλλον δεν παει καλα με τη διαδικασια
http://www.slang.gr/media/img/200804/e3c7f6fd7cd882190bfed167b9b5a61e_thumb.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Απ'οτι βλεπω δεν εχει βγει jb για την 3.0.1.Επειδη ενας φιλος την πατησε και εκανε update μπορουμε καπως να γυρισουμε στην 3?Με υποβαθμιση baseband ισως?
iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζομαι βοήθεια λόγω έλάχιστης απασχόλησης με το κινητό σχετικά με τη μεταφορά αρχείων.

Το καλό ειναι ότι βρήκα και δουλέυει το iphone Explorer και βλπεω το εσωτερικο του κινητού με αρχεια, ωστόσο θελω να μου πειτε πως θα περασω απο το φορητο αρχεία για;

1ον στην θεση Ταπετσαρίες του κινητου υπαρχουν φωτο και θελω να εμπλουτισω την οθονη επιφανειας, που θα βαλω τις φωτο και σε ποια διαδορμη? Εβαλα μερικες απο το itunes τελικα

2ον Υπαρχει μενου Φωτογραφιες αλλα ουτε κι εκει μπορω να βαλω φωτο, με ποιο τροπο γινεται?

3ον Πως θα κανω τα mp3 ως ηχο κλησης γνωριζοντας οτι η εκδοση 3.0 το υποστηριζει?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Απ'οτι βλεπω δεν εχει βγει jb για την 3.0.1.Επειδη ενας φιλος την πατησε και εκανε update μπορουμε καπως να γυρισουμε στην 3?Με υποβαθμιση baseband ισως?

H 3.0.1 γίνεται κανονικά jb. Οδηγίες υπάρχουν στο παρόν θέμα. Η 3.1 δεν γίνεται ακόμα jb αλλά αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να περάσεις μια custom έκδοση της 3.1 η οποία περιέχει μέσα το cydia αλλά αυτό γίνεται μόνο σε MAC για την ώρα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...