Jump to content

[iOS 3] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 2G/3G/3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε 3G μπορείς να κάνεις μέσω mac. Σε 3GS δεν μπορείς.

 

Καλημερα.

Επειδη εχω διαβαασει πολλα οταν κανεις Jailbreak μεσω Mac στην 3.1 χανεται ο φορεας του δικτυου και φενεται μονο το σημα η δεν ισχυει κατι τετοιο?

Καποιος που το εχει κανει να μας πει αν ολα ειναι οκ?

 

Γιατι εχω το 3G και θελω να βαλω την 3.1 αλλα με τοσα που εχω διαβασει δεν ξερω ακομα:confused:

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καμια σχεση. Εγω εχω το 3G j/b με την 3.1! ΟΛΑ ειναι μια χαρα, και απο σημα, και απο μπαταρια!! Αν εχεις MAC δεν εχεις να φοβηθεις τιποτα!

 

EDIT - χανεται ο φορεας, αν αφησεις την επιλογη για activate απο pwnage tool, αν το βγαλεις και αφησεις το itunes να στο κανει activate δεν θα εχεις αυτο το προβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Μολις το εκανα J/B Μεσω mac.

Δεν βρισκει δικτυο ουτε και σημα οπως το φοβομουν :blink:

 

Και τωρα?

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Εξαφανίζεται μόνο το όνομα του παροχέα. Δοκίμασε να κάνεις μια κλήση ή να δεχτείς να δεις αν λειτουργεί γιατί -μπορεί- να είναι μόνο γραφικό το πρόβλημα. Αλλιώς χρειάζεται και activation μέσω iTunes της κάρτας σου
Link to comment
Share on other sites

Εξαφανίζεται μόνο το όνομα του παροχέα. Δοκίμασε να κάνεις μια κλήση ή να δεχτείς να δεις αν λειτουργεί γιατί -μπορεί- να είναι μόνο γραφικό το πρόβλημα. Αλλιώς χρειάζεται και activation μέσω iTunes της κάρτας σου

 

Πως ενεργοποιω την καρτα?

Δειχνει οτι το τηλεφωνο ειναι απενεργοποιηεμνο οταν κανω κληση.

Και στις ρυθμισεις δεν υπαρχει επιλογη για δικτυα

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

activation γίνεται στο iTunes αυτόματα. Το συνδέεις και σου βγάζει μήνυμα για ενεργοποίηση της κάρτας
Link to comment
Share on other sites

Μπα τιποτα :(

 

Δοκιμαζω στα Windows να ξανακανω Restore στην 3.0

Ελπιζω να γινεται.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Aπο 3.0 σε 3.1 υπάρχει κάποια αξιόλογη διαφορά στην κατανάλωση μπαταρίας;

Με την 3.0 αδειάζει σε μια μέρα χωρίς έντονη χρήση. Με τα μηνύματα να φανταστώ οτι δεν γίνεται κάτι ωστε να έχουμε 160 χαρακτήρες ε ;

Nexus 4 > Stock for a little moment
Link to comment
Share on other sites

παιδιά κανά link με το iPhone 2G OS 3.1 το οποίο να μήν είναι .zip/.rar ? Βοήθεια παρακαλώ...
Link to comment
Share on other sites

παιδιά κανά link με το iPhone 2G OS 3.1 το οποίο να μήν είναι .zip/.rar ? Βοήθεια παρακαλώ...

 

Αν το ".zip" αρχειο που εχεις το μετονομασεις σε ".ipsw" ? ;)

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Aπο 3.0 σε 3.1 υπάρχει κάποια αξιόλογη διαφορά στην κατανάλωση μπαταρίας;

Με την 3.0 αδειάζει σε μια μέρα χωρίς έντονη χρήση. Με τα μηνύματα να φανταστώ οτι δεν γίνεται κάτι ωστε να έχουμε 160 χαρακτήρες ε ;

 

η 3.1 έχει περισσότερο διορθώσεις που αφορούν σε bugs του wi-fi και φυσικά γιατί βγάλανε το iTunes 9.

 

Για να στέλνεις 160 χαρακτήρες δεν μπορείς να γράψεις με ελληνικά, αλλά σε greeklish μια χαρά μπορείς.. !!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Aπο 3.0 σε 3.1 υπάρχει κάποια αξιόλογη διαφορά στην κατανάλωση μπαταρίας;

Με την 3.0 αδειάζει σε μια μέρα χωρίς έντονη χρήση. Με τα μηνύματα να φανταστώ οτι δεν γίνεται κάτι ωστε να έχουμε 160 χαρακτήρες ε ;

 

10 βραδι με 6 το πρωι σε αναμονη με μια αφυπνιση ηταν στο 100%,στο καπακι συνδεση σε χανςφρι μεχρι της 10 πρωι και μια κληση γιανα ρωτησω τι μαγειρεψε η γυναικα μου ειχε χασει μονο το 2%.αυτη η μετηση εγινε χθες μια που προχθες περαστηκε η 3.1,για σημερα δεν μπορω να πω για τι πηγε για service:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

10 βραδι με 6 το πρωι σε αναμονη με μια αφυπνιση ηταν στο 100%,στο καπακι συνδεση σε χανςφρι μεχρι της 10 πρωι και μια κληση γιανα ρωτησω τι μαγειρεψε η γυναικα μου ειχε χασει μονο το 2%.αυτη η μετηση εγινε χθες μια που προχθες περαστηκε η 3.1,για σημερα δεν μπορω να πω για τι πηγε για service:lol:

 

Αντε τωρα, καλη αναμονη :p

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα τι να κάνω και είπα να ξαναπεράσω την 3.0 απο την αρχη και να κάνω jailbrake. Oλα πήγαν μια χαρά και ξεκίνησα να περνάω ορισμένα πακέτα απο το Cydia. Eίχα περάσει τα carier logos και αφου πέρασα και το Sbssettings χρειάστηκε να κάνω restart. Aπο τότε η συσκευή πέθανε και το μόνο που γίνεται είναι να μου βγάζει το μηλαράκι για 10 δευτερόλεπτα και μετά να σβύνει.Το δε itunes δεν το βλέπει καθόλου ως συσκευή. Μπορεί κανείς να βοηθήσει πριν το πετάξω στο τοίχο;;;;
Nexus 4 > Stock for a little moment
Link to comment
Share on other sites

.....................Aπο τότε η συσκευή πέθανε και το μόνο που γίνεται είναι να μου βγάζει το μηλαράκι για 10 δευτερόλεπτα και μετά να σβύνει.Το δε itunes δεν το βλέπει καθόλου ως συσκευή. Μπορεί κανείς να βοηθήσει πριν το πετάξω στο τοίχο;;;;

 

Πριν το ... πετάξεις στο τοίχο, δοκίμασε να κάνεις «cold restart». Κράτησε πατημένα (συγχρόνως), το home button και το ON/OFF για λίγο, μέχρι να δεις το μηλαράκι. Άφησέ τα και δώσε του λίγο χρόνο να bootάρι. Για να δούμε, αν αυτό πιάσει...

Βασίλης
Link to comment
Share on other sites

Αν το ".zip" αρχειο που εχεις το μετονομασεις σε ".ipsw" ? ;)

 

Ωραία το έκανα μεταονομασία σε .ipsw αλλά τώρα το redsn0w δεν το αναγνωρίζει (έκδοση redsn0w 0.8) μου λέει : Unable to recornize specified IPSW.

 

Τώρα τί κάνω ? (iPhone 2G)

Link to comment
Share on other sites

Ωραία το έκανα μεταονομασία σε .ipsw αλλά τώρα το redsn0w δεν το αναγνωρίζει (έκδοση redsn0w 0.8) μου λέει : Unable to recornize specified IPSW.

 

Τώρα τί κάνω ? (iPhone 2G)

 

Κατεβασε το παλι απο εδω και μετονομασε το σε ipsw :lol:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

ρωταω αν κανεις απο σας ξεκλειδωσε iphone 3G κλειδωμενο στο δικτυο της AT&T. εχω παραγγειλει iphone απο e bay τουλαχιστον να δουλευει με καρτα εδω στην Ελλαδα
:cool: i like my solar system :cool:
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε το παλι απο εδω και μετονομασε το σε ipsw :lol:

 

Έκανα ακριβώς ότι μου είπες αλλά χωρίς κανένα αποτέλεσμα πάλι το redsn0w 0.8 μου λέει : Unable to recognize specified IPSW. Τί να κάνω ? Βοήθεια....:cry: (OS 3.1) (Windows XP) (redsn0w 0.8)...

 

Απελπίζομαι σιγά-σιγά:cry:

Link to comment
Share on other sites

Το redsn0w δεν δουλεύει με την 3.1

 

Μόλις κατέβασα και την OS 3.0.1 και πάλι τα ίδια μου λέει.....ααα μου φένεται οτι θα το σπάσω...μου έχει σπάσει τα νεύρα...αμα πιά κοιτάξτε τι τραβάω για μιά αναβάθμηση....έλεος....

Link to comment
Share on other sites

Άλλο το 3.1 άλλο το 3.0.1! Το 3.1 δεν υποστηρίζεται από το redsn0w ακόμα.

 

Αν μπορέσεις να βάλεις την 3.0.1/3.0 στο iPhone και μετά με redsn0w να τις σπάσεις καλώς...αλλιώς με το pwnagetool δημιουργείς μια ipsw για την 3.1

Link to comment
Share on other sites

Πριν το ... πετάξεις στο τοίχο, δοκίμασε να κάνεις «cold restart». Κράτησε πατημένα (συγχρόνως), το home button και το ON/OFF για λίγο, μέχρι να δεις το μηλαράκι. Άφησέ τα και δώσε του λίγο χρόνο να bootάρι. Για να δούμε, αν αυτό πιάσει...

Tελικά κράτησα πατημένο το home και το συνδεσα με το dock station και έτσι κατάφερα να κάνω restore. To θέμα βέβαια με την τρελή κατανάλωση της μπαταρίας με έχει απογοητεύσει και μάλλον προσανατολίζομαι να περάσω την παλιά και δοκιμασμένη 2.2

Nexus 4 > Stock for a little moment
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό θα πάει στον τοίχο τέλος...έκανα 3 Restore OS 3.0.0/OS 3.0.1 πάλι τίποτα δέν λέει να φτιάξει καθόλου πάλι δεν αποκρίνεται η οθόνη αφής....βοήθεια παιδιά έχω απελπιστεί τόσο που θα πάει στα σκουπίδια.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το εκανα unlock και jailbreak με το redsnow στην 3.0 και δεν μου βρισκει ποτε σημα, ουτε την επιλογη "φορεα" μου βγαζει στο μενου, ενω δεν μπορω να διαχειριστω και την sim να αλλαξω το Pin για παραδειγμα. Το iphone μου ειναι 3g απο εξωτερικο.

Εν τω μεταξυ το ειχα παρει με τη 3.1 software unlocked και jailbroken και καποιες φορες ειχε σημα καποιες οχι, ετσι ειπα να το βαλω στην 3.0 μπας και δουλεψει καλα αλλα ακομα χειροτερα, τωρα δεν βρισκει σημα ποτε. Δυστυχως εχω windows και δεν μπορω να το γυρισω στην 3.1 να κανω unlock.

Mηπως καποιος εχει αντιμετωπισει το ιδιο προβλημα και μπορει να βοηθησει?

Το ονομα του παροχεα ουτε σε εμενα εμφανιζεται ουτε πριν ουτε τωρα.

http://www.slang.gr/media/img/200804/e3c7f6fd7cd882190bfed167b9b5a61e_thumb.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...