Jump to content

[Symbian^1 (ex. S60 5th Ed.)] Hacks & Patches


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα...εχω διαβάσει νομιζω ΟΛΟ το thread...εχω κατεβασει και τα διαφορα αρχεια, just in case...αλλα ηθελα να ρωτησω : υπαρχει ΟΝΤΩΣ καποιος λογος για να hack-αρω τη συσκευη?

Αν για παραδειγμα :

1. αυτο το "με ό,τι όφελος μπορεί να έχει αυτό" που λεει η 1η σελιδα, εγω δεν το γνωριζω (το οφελος δηλαδη να βλεπω τα "SYS" και "PRIVATE" αρχεια)

2. αν ΔΕΝ με ενοχλει να τρεχω τις εφαρμογες μεσω του υπολογιστη και να τις εγκαθιστω γιατι ετσι με βολευει ΕΜΕΝΑ ας πουμε (''το σκυλι και τη γυναικα οπως τα μαθεις"...male ειμαι :)...)

3. αν δεν με ενοχλουν η απενεργοποίηση κόκκινου led, Επανεκκίνηση με παρατεταμένο πάτημα του power button κλπ,

 

τοτε εχω καποιον ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ λογο? δηλ. ας πουμε θα χασω τη δυνατοτητα να βαλω καποιες ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ? (για gps ή παιχνιδια ή οτι αλλο)? ή π.χ. ενας απο τους λογους ειναι ας πουμε : ναι ρε! το ''εσπασα''.....(το οποιο βεβαια ειναι και απολυτα θεμιτο...μου εχει βγει και μενα αυτη η ''εξαψη", ας πουμε)

 

Καποιος λιγο να μου το ξεδιαλυνει...Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 978
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια καλησπερα...εχω διαβάσει νομιζω ΟΛΟ το thread...εχω κατεβασει και τα διαφορα αρχεια, just in case...αλλα ηθελα να ρωτησω : υπαρχει ΟΝΤΩΣ καποιος λογος για να hack-αρω τη συσκευη?

Αν για παραδειγμα :

1. αυτο το "με ό,τι όφελος μπορεί να έχει αυτό" που λεει η 1η σελιδα, εγω δεν το γνωριζω (το οφελος δηλαδη να βλεπω τα "SYS" και "PRIVATE" αρχεια)

2. αν ΔΕΝ με ενοχλει να τρεχω τις εφαρμογες μεσω του υπολογιστη και να τις εγκαθιστω γιατι ετσι με βολευει ΕΜΕΝΑ ας πουμε (''το σκυλι και τη γυναικα οπως τα μαθεις"...male ειμαι :)...)

3. αν δεν με ενοχλουν η απενεργοποίηση κόκκινου led, Επανεκκίνηση με παρατεταμένο πάτημα του power button κλπ,

 

τοτε εχω καποιον ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ λογο? δηλ. ας πουμε θα χασω τη δυνατοτητα να βαλω καποιες ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ? (για gps ή παιχνιδια ή οτι αλλο)? ή π.χ. ενας απο τους λογους ειναι ας πουμε : ναι ρε! το ''εσπασα''.....(το οποιο βεβαια ειναι και απολυτα θεμιτο...μου εχει βγει και μενα αυτη η ''εξαψη", ας πουμε)

 

Καποιος λιγο να μου το ξεδιαλυνει...Ευχαριστω!

 

 

Με το να εχεις προσβαση σε φακελους private θα σε βοηθησει γιατι μπορει να σου παρουσιαστει ενα μικρο προβλημα και να μπορεις να το λυσεις με το να αλλαξεις καποια πραγματα απο εκει μεσα και να γλυτωσεις το φορματ!

Επισης χανεις χρονο με το να κανεις sign τις εφαρμογες απο τον υπολογιστη και μετα να τις περνας γιατι αν το χακαρεις απλα τις περνας στο κινητο και ολα τα αλλα τα κανει το κινητο..Αλλα αφου δεν σε ενδιαφερει οκ!αλλα και το 1ο για μενα ειναι σημαντικο γιατι την εχω γλιτωσει αρκετες φορες;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα...εχω διαβάσει νομιζω ΟΛΟ το thread...εχω κατεβασει και τα διαφορα αρχεια, just in case...αλλα ηθελα να ρωτησω : υπαρχει ΟΝΤΩΣ καποιος λογος για να hack-αρω τη συσκευη?

Αν για παραδειγμα :

1. αυτο το "με ό,τι όφελος μπορεί να έχει αυτό" που λεει η 1η σελιδα, εγω δεν το γνωριζω (το οφελος δηλαδη να βλεπω τα "SYS" και "PRIVATE" αρχεια)

2. αν ΔΕΝ με ενοχλει να τρεχω τις εφαρμογες μεσω του υπολογιστη και να τις εγκαθιστω γιατι ετσι με βολευει ΕΜΕΝΑ ας πουμε (''το σκυλι και τη γυναικα οπως τα μαθεις"...male ειμαι :)...)

3. αν δεν με ενοχλουν η απενεργοποίηση κόκκινου led, Επανεκκίνηση με παρατεταμένο πάτημα του power button κλπ,

 

τοτε εχω καποιον ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ λογο? δηλ. ας πουμε θα χασω τη δυνατοτητα να βαλω καποιες ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ? (για gps ή παιχνιδια ή οτι αλλο)? ή π.χ. ενας απο τους λογους ειναι ας πουμε : ναι ρε! το ''εσπασα''.....(το οποιο βεβαια ειναι και απολυτα θεμιτο...μου εχει βγει και μενα αυτη η ''εξαψη", ας πουμε)

 

Καποιος λιγο να μου το ξεδιαλυνει...Ευχαριστω!

Θα στο θέσω όσο πιο απλά γίνεται.

Έχεις σκοπό να ασχοληθείς αρκετά με το κινητό σου?Να μάθεις καλά τι μπορεί να κάνει, να περνάς προγράμματα και γενικά να το σκαλίζεις?

Αν ναι, τότε το χρειάζεσαι το HACK.

Αν όχι, άστο όπως είναι.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

marnick kai junglist ευχαριστω για τις απαντησεις...φαινεται κατ' αρχην οτι ειμαι ''νεος'' και γενικα δεν εχω ασχοληθει με τα κινητα μου εως τωρα...μπηκα στο τρυπακι λογω εφαρμογων, παιχνιδιων κλπ που ακουγα απο φιλους κλπ...κι ετσι ασχοληθηκα πολυ με το site εδω και μια εβδομαδα (που εχω να πω οτι ειναι εξαιρετικο κι ας ειμαι ο 1000-στος που το λεει) και εχω κανει καποιες ''κινησουλες''...για cer, key κλπ....που αν καταλαβα σωστα θα μπορω να κατεβαζω εφαρμογες κλπ...οποτε αρχικα σκεφτομαι να μην το κανω, μεχρι ισως να τα βρω για καποιον λογο σκουρα και να μου επιβληθει....thanks παντως για τις γνωμες σας...με βοηθησαν!
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το 5800,αν κάποιος έχει αντιμετώπισει την ίδια κατάσταση και έχει βρει λύση θα εκτιμούσα πολύ μία απάντηση.

Πριν λίγες μέρες έκανα φορμάτ τηλέφωνο-κάρτα.Γίνεται εγκατάσταση του hellox αλλά στην συνέχεια όταν το <<τρέχω>> κολλάει στο σημείο installing rootCerts.Έχω δοκιμάσει όλες τις εκδόσεις,με φορμάτ κάθε φορά,αλλά τίποτα.Δεν λέει με τίποτα να προχωρήσει παρακάτω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το 5800,αν κάποιος έχει αντιμετώπισει την ίδια κατάσταση και έχει βρει λύση θα εκτιμούσα πολύ μία απάντηση.

Πριν λίγες μέρες έκανα φορμάτ τηλέφωνο-κάρτα.Γίνεται εγκατάσταση του hellox αλλά στην συνέχεια όταν το <<τρέχω>> κολλάει στο σημείο installing rootCerts.Έχω δοκιμάσει όλες τις εκδόσεις,με φορμάτ κάθε φορά,αλλά τίποτα.Δεν λέει με τίποτα να προχωρήσει παρακάτω.

 

φιλε μοθ και εγω το ιδιο προβλημα εχω και ενω εχω προσπαθησει τα παντα δεν λεει να περασει με τιποτα!!!παντα κολλαει στο installing rootcerts!!!εχω περασει ολες τις εκδοσεις με ακριβεις οδηγιες εχω κανει hard format τα παντα αλλα δεν περναει με τιποτα.αν βρεις λυση ενημερωσε με και εμενα παρακαλω!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.:)

Λύση δεν βρήκα όσο και να έψαξα.Πέρασα και την τελευταία αναβάθμιση που δεν είναι hackable οπότε αναμένω να δω τι θα γίνει όταν <<σπάσει>> και αυτή.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.:)

Λύση δεν βρήκα όσο και να έψαξα.Πέρασα και την τελευταία αναβάθμιση που δεν είναι hackable οπότε αναμένω να δω τι θα γίνει όταν <<σπάσει>> και αυτή.

 

Εμείς πάντως με το N97 από τον Οκτώβρη περιμένουμε <<σπάσιμο>>...

Δύσκολα τα πράγματα, η Nokia έκλεισε πολλές τρύπες. :(

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

διαβασα τον οδηγο στην αρχη για να χακαρω το 5800 μου και εχω μια απορια....στο patch που λεει να ελενξεις το firmware του κινητου σου για να "τσιμπισεις" και την αναλογη εκδοση του patch....το firmware του δικου μου ειναι V30.0.011!!σε αυτη την περιπτωση ποιο patch βαζω??μπερδευτικα....:P

 

 

 

και κατι αλλο...δεν εχει σημασια ποιο firmware εχεις,μπορς να βαλω το HalloOX2 απο το link του οδηγου,ε?

Edited by gianpithio
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Κάνοντας εγκατάσταση τις τελευταίες εκδόσεις του HelloOX τότε μαζί με την εγκατάσταση περνάει και το αντίστοιχο patch του installserver.

 

Το θέμα είναι ότι το firmware που έχεις πιθανότατα δεν μπορεί να hack-αριστεί. Έτσι έχουν αναφέρει κάποιοι χρήστες πριν λίγα post.

 

Πάντως κατέβασε την τελευταία έκδοση του HelloOX που είναι η v2.03 και δοκίμασε. Μόλις τον κάνεις ενημέρωσε μας. :)

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

διαβασα τον οδηγο στην αρχη για να χακαρω το 5800 μου και εχω μια απορια....στο patch που λεει να ελενξεις το firmware του κινητου σου για να "τσιμπισεις" και την αναλογη εκδοση του patch....το firmware του δικου μου ειναι V30.0.011!!σε αυτη την περιπτωση ποιο patch βαζω??μπερδευτικα....:P

 

 

 

και κατι αλλο...δεν εχει σημασια ποιο firmware εχεις,μπορς να βαλω το HalloOX2 απο το link του οδηγου,ε?

 

με την εκδοση που εχει ειχα χακαρει ενα κινητο φιλου...

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το 5800,αν κάποιος έχει αντιμετώπισει την ίδια κατάσταση και έχει βρει λύση θα εκτιμούσα πολύ μία απάντηση.

Πριν λίγες μέρες έκανα φορμάτ τηλέφωνο-κάρτα.Γίνεται εγκατάσταση του hellox αλλά στην συνέχεια όταν το <<τρέχω>> κολλάει στο σημείο installing rootCerts.Έχω δοκιμάσει όλες τις εκδόσεις,με φορμάτ κάθε φορά,αλλά τίποτα.Δεν λέει με τίποτα να προχωρήσει παρακάτω.

 

Καλησπέρα.:)

Λύση δεν βρήκα όσο και να έψαξα.Πέρασα και την τελευταία αναβάθμιση που δεν είναι hackable οπότε αναμένω να δω τι θα γίνει όταν <<σπάσει>> και αυτή.

 

Εγώ ρε παιδιά hackara κανονικά το κινητό του αδερφού με την τελευταία έκδοση μέσα..

--------------------

Edit: Με την έκδοση 31.0.101

---------------------

Έκανα αναβάθμιση με FOTA.

Hard format σε συσκευή και κάρτα μνήμης.

Πιστοποιητικά OPDA

Και HelloOX 2 (unsigned) που έχει στη πρώτη σελίδα του θέματος.

Κανένα πρόβλημα!:cool:

 

Μήπως πάτε να βάλετε την υπογεγραμμένη έκδοση και υπάρχει πρόβλημα?:wacko:

Edited by zafevolution
Αναφορά έκδοσης
Link to comment
Share on other sites

Η τελευταια αναβαθμιση δεν ειναι διαθεσιμη μεσω fota. Ποια εκδοση περασες?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Αχ ρε παιδιά πίστευα πως δεν θα μου λείψει τόσο το hack κ πέρασα την αναβάθμιση και στο καπάκι h.format.. και τωωωρα :cry::cry: ... δεν υπάρχει τρόπος να κάνουμε κάνα rollback ε? :O Καμιά εκτίμηση για το πότε να περιμένουμε hackαρισμα της v40? :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις δίκιο!! Για την 31.0.101 έλεγα!!

 

Είχα 2 ημέρες να μπω στο forum και δεν είχα δει ότι βγήκε καινούρια αναβάθμιση!!

Sorry για το μπέρδεμα! Θα διορθώσω και το προηγούμενο post!:O

Link to comment
Share on other sites

Κάνοντας εγκατάσταση τις τελευταίες εκδόσεις του HelloOX τότε μαζί με την εγκατάσταση περνάει και το αντίστοιχο patch του installserver.

 

Το θέμα είναι ότι το firmware που έχεις πιθανότατα δεν μπορεί να hack-αριστεί. Έτσι έχουν αναφέρει κάποιοι χρήστες πριν λίγα post.

 

Πάντως κατέβασε την τελευταία έκδοση του HelloOX που είναι η v2.03 και δοκίμασε. Μόλις τον κάνεις ενημέρωσε μας. :)

 

Μολις χακαρα το κινητο μου συμφωνα με τον οδηγο στο πρωτο post με απολυτη επιτυχια και με την πρωτη μαλιστα,κατι που δεν περιμενα απο μενα...χαχαχα!!

Link to comment
Share on other sites

γινεται να χακαρω το 5800 μου τωρα που του εβαλα το 40. firmware???

αν γινεται με τι???

ευχαριστω προκαταβολικα!!!

και συγγνωμη αν εχει υπωθει σε αλλο ποστ ξανα!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

γινεται να χακαρω το 5800 μου τωρα που του εβαλα το 40. firmware???

αν γινεται με τι???

ευχαριστω προκαταβολικα!!!

και συγγνωμη αν εχει υπωθει σε αλλο ποστ ξανα!!!!!!!!

 

Όχι προς το παρόν δεν γίνεται μιας και ακόμη η 40 είναι unhackable οπότε υπομονή.:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα σε ολους...

εχω και εγω το νοκια ν97 και μεχρι στιγμης δοξα το θεο δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα....

ποσταρω γιατι διαβασα για το χακαρισμα μου αρεσε ι ιδεα αλλα το θεμα ειναι οτι δεν καταφερα να το κανω...

εκανα βημα βημα οτι εγραφε το ποστ ολα μια χαρα μεχρι το τελος αλλα στην τελικη δεν λειτουργει τιποτα....

δεν μπορω να δω τους κρυφους φακελουσ δυστυχως...

εαν μπορει καποιος ας με βοηθησει λεγοντας μου κατι που πρεπει να κανω....ευχαριστω....!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους...

εχω και εγω το νοκια ν97 και μεχρι στιγμης δοξα το θεο δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα....

ποσταρω γιατι διαβασα για το χακαρισμα μου αρεσε ι ιδεα αλλα το θεμα ειναι οτι δεν καταφερα να το κανω...

εκανα βημα βημα οτι εγραφε το ποστ ολα μια χαρα μεχρι το τελος αλλα στην τελικη δεν λειτουργει τιποτα....

δεν μπορω να δω τους κρυφους φακελουσ δυστυχως...

εαν μπορει καποιος ας με βοηθησει λεγοντας μου κατι που πρεπει να κανω....ευχαριστω....!!!

 

Λογικά έχεις την τελευταία έκδοση λογισμικού (v20) οπότε δεν έχει ακόμα βρεθεί τρόπος να hackαριστεί. Υπομονή!

ΥΓ: Και καλωσήρθες! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

επιτέλους η v40.x του 5800 δεν είναι πια unhackable http://helloox2.com/?page=news :w00t::w00t:

 

αληθεια ?????γιουπι!!!!!!!!!!

αυριο κιολας θα χακαρω ο κινητακι μου!!!!!!!!!!!!

παιδια επιτελους!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Προσοχη γιατι δεν γινεται με το Hellox αλλα με φλασαρισμα! Και επιτελους καιρος ηταν μηπως δουμε και τιποτα "μαγειρεμενες" rom!;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

επιτέλους η v40.x του 5800 δεν είναι πια unhackable http://helloox2.com/?page=news :w00t::w00t:

τι σημαινει unhackable?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

τι σημαινει unhackable?

 

Ότι δεν υπάρχει τρόπος να hackαριστεί! ;)

 

Προσοχη γιατι δεν γινεται με το Hellox αλλα με φλασαρισμα! Και επιτελους καιρος ηταν μηπως δουμε και τιποτα "μαγειρεμενες" rom!;)

 

Άνοιξε δρόμος πιστεύω για "μαγειρέματα"! :D

 

αληθεια ?????γιουπι!!!!!!!!!!

αυριο κιολας θα χακαρω ο κινητακι μου!!!!!!!!!!!!

παιδια επιτελους!!!!!!!!!!!!!!!

 

Επιτέλους;;;

Εμείς με το N97 περιμένουμε από τον Οκτώβρη! :p :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...